katalóg - web EZ647

najrozsiahlejší katalóg s fotkami a prebalmi v Európe - ešte k tomu v slovenčine (!) - zoradené podľa kritérií (typ, výrobca, ročník ...) + rôzne iné média

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10266
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Sľúbené kazety sú na webe.
https://ez647.sk/update.html
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647 napísal: Pondelok, 10. Júla 2023, 12:28 SilverFox: tak ti tu nechávam po kuse odbalené z tých Daiso C10 aj C80, TDK Roku, aj TDK AE 150.
Sony HF 20 z posledného balíka tiež, ale sú tam stopy vlhkosti, páska je znehodnotená, aspoň na kuse čo som vybral z balenia, ostatné som neprešiel.

Kazetowich: tiež môžem ponúknuť TDK AE 150 odbalenú na vyskúšanie, Sony HF 20 asi nebudeš chcieť, keďže je tam zlá páska s plesňami, alebo čo to je :D
Potom tam je tiež TDK Roku ružová :D, TDK AE 60min a ešte nejaké by sa našli určite.

K tomu D-VHS, to bol nezmysel, kvôli cenám, na cenách umreli všetky zaujímavé technológie.

Teda promiň, že jsem zapomněl na tohle odepsat..já jak ti píšu už mimo fórum, tak jsem to přečetl, pak na to zapomněl a nějak si neuvědomuju psát sem, když ti to chválím soukromě :-).

Ale ke zprávě, na níž jsem neodepsal.
Tak to je paráda, moc děkuji za odložení těch kazet - to jsou solidní extrémy od C10 do C150 :-D.
Je škoda, že tak často dostáváš kazety, které byly špatně skladované, ale zase na druhou stranu, kde jinak by ses k tolika modelům dostal.. Jo, tak ta Sony HF 20 by se mi taky líbila, jen pokud tam nebudou záhané formy života jako v té Certron :mrgreen: , takových věcí jsem si užil spousty a stále o ně není nouze.

Jo, to je pravda, plno technologií pohřbí cena nebo různé autorské blokace.. Škoda no, D-VHS by byla dost dobrá věc, která by dokázala v klidu předhonit DvD a to i kdyby se na tu kazetu nahrávalo jen v HD - si to vem, hodíš kazetu do mašiny a tam video v 720p....to by se pirátilo :lol:. Ale ne, vážně, je škoda, že se tohle neujalo, to by tak ty kazety měly využití ještě i dnes.



---

Jó tak ty růžový zebry překvapily, ale hlavně i to, že tam dali BASF pásek - s takovouhle to budou asi ty nejkvalitnější Daiso, co se kdy vyrobily.


Pondelok, 14. Augusta 2023, 03:24
Tak ty Ronees je super, že máš další :thumbup:. A ta TDK! DJ1 mi hned připomněla tu éru ohnivých TDK D. Hmm, Maxell UL.. No ale ono jako vždy je to lákavý všechno ;-).
Jo, tu TDK D 1988 jsem koukal a je to takový netypický.


Piatok, 15. Septembra 2023, 18:27
Pěkné, jako vždy.
Hm, a ta Scotch VHS, nelepí jí pásek?
Tyjo, ale že ta Panasonic a obě SKC mají tak podobné sladění barev...


Sobota, 23. Septembra 2023, 21:20
Jo, tak z té mikrokazety jsi byl rád, že se ti ji podařilo sehnat a je to pěkný, na mikrokazetu netypická délka. Mít jich krabici, tak by si z ní sice nepostavil C180, ale i C160 je celkem solidní..teda ne že je, ale byla by.. Ale ani já doteď nebyl schopný sestavit tu C180, furt je mi líto kuchnout ty mikrokazety, když se už dneska nedají nikde pořádně sehnat :-?..

Jo a ty poslední Sony HF..to mě bude štvát asi nafurt, že jsem si nějak neuvědomil jejich nízký náklad a zaváhal jsem v jejich koupi..


Sobota, 21. Októbra 2023, 22:24
No já fakt nevím co víc k těmto věcem dodat, než že máš vždy takový pěkný přírůstek do sbírky, že bych to bral taky a klidně i na krabice.


Streda, 1. Novembra 2023, 20:26
A tady už jsme u aktuálního přísěpvku a stále nemám co dodat. Prostě super výběr jako vždy :-).




----


No a tady je tedy slíbený a dlouho odkládaný dotaz na tebe. Nevím kam jinam to dát a toto mi přijde jako nejvhodněšjí vlákno.

Při prohrabování se součástkami jsem narazil na tuto cívku a hned jsem si vzpomněl, že jsem na tvém webu viděl cívku, kde zmiňuješ, že zbarvení té "I" svorky není způsobeno zaváděčkou, tak jsem hledal jestli tam máš i nějakou, která je kombinovaná a nenašel jsem ji nikde.
Takže se chci zeptat, jestli jsi někdy na tohle už narazil?
A oprava, teprve teď jsem našel namátkou jen jednu, kde to ale nemáš uvedeno - ty ji však máš v kombinaci bílá-bledě modrá.


No ale k té mé cívce, když najedeš na tuto stránku:
http://ez647.sk/cc/audio_cievky.html
a zadáš vyhledávání v prohlížeči (CTRL+F) s tímto textem, tak najdeš jedinou, která je té mé podobná
1994 Basf, bežne pre 60, 90mim, v tomto prípade je svorka "I" naozaj červená bez pomoci zavádzacej pásky

Ale jak píšu, je jí jen podobná, protože, když jsem se díval pozorně, tak ta moje svorka je vlastně plněná - máš bílý obvod a vnitřek je jakoby "plněný" červenou barvou - proto uvádím dvě fotky, první je celá cívka a ta druhá je jen pouhý výstřižek.
Fotil jsem to záměrně na jinak barevném podkladu, aby ty barvy nesplynuly, ale jak nemám blesk, tak je to blbě vidět i tak..

.
CIMG9544 – kopie.JPG
CIMG9544 – kopie.JPG (144.42 KiB) 1166 zobrazení
CIMG9545 – kopie ~ ořez [L1967, P1873, N1331, D1549].JPG
CIMG9545 – kopie ~ ořez [L1967, P1873, N1331, D1549].JPG (224.71 KiB) 1166 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10266
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Ak bude mať niekto záujem, do budúcna, možno cca do konca roka, budem sa potrebovať zbaviť - predať dva stroje Tesla, kazeťák SM260 a Receiver tuším 810, alebo aké to malo číslo.
Oba nefunkčné, drbal som do toho ja a dodrbané to bolo aj predtým a nemám na to čas ani chuť sa tomu venovať. Nakoľko nie sú moje, majiteľ povedal, že môžu ísť do schopných rúk.
Cena zatiaľ nie je dojednaná a stroje ani nemám doma. Píšem to len predbežne, viem že je tu mnoho fanúšikov týchto strojov aj schopných servisákov čo sa s tým bude chcieť pohrať.
Nechcem dovoliť aby skončili v odpade, ako od iného majiteľa, ktorý proste nemal miesto, tak šli preč dve Tesly SM260 a 261 a jeden gramec.
Rezervácie napíšte kľudne sem, alebo súkromne, aj nejaké návrhy ceny, informáciu poskytnem majiteľovi.
Predpokladám že do konca roku by som ich doniesol k sebe domov a snáď niekomu aj poslal, ideálne v rámci SR, ale iste sa dojednáme aj do ČR ak by bola potreba.

Silverfox: díky, čítal som všetko, ale tá sendvičová svorka ma fascinuje, to chce rozpitvať pod mikroskopom :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10266
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

kazety november 2023
ale zase neviem kedy sa dostanú na web
Prílohy
IMAG0018.JPG
IMAG0018.JPG (158.71 KiB) 1100 zobrazení
IMAG0021.JPG
IMAG0021.JPG (209.5 KiB) 1100 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10266
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Posledné kazety na fotkách za november 2023 sú konečne na webe!
https://ez647.sk/update.html

Postupne budem na svojej stránke meniť aj logo v menu, kde bolo doteraz už mŕtve Myce.com fórum, tak ikonku a odkaz dám na Vintagehifi, zatiaľ len na štyroch hlavných stránkach, ale postupne pomením aj ďalšie. Ale viete ako mne niečo dlho trvá, aj kľudne roky :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10266
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Problémy počas poslednej nahrávky SKC GX 90 1985 ma natoľko nahnevali, že na web postupne pridám v každej aktualizácii nejaké kazety, kde bude uvedený status pásky a spojiva či je na číču alebo nie, prípadne plesne, stav atď aj s dátumom, alebo rokom zistenia problému.
Ukážka ako to asi bude vyzerať.
Prílohy
skcgx6092bad.png
skcgx6092bad.png (450.28 KiB) 857 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10266
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Kazety pre web, na december 2023, ak to nestihnem do konca týždňa, tak to bude až do konca budúceho mesiaca :D

sú tam vtipné veci, napríklad

VHS-C Teac rarita, sa volá Super GR-C

Tascam RTR chrome, je vlastne novodobý výrobok 2021, kde kazetu vyrobil Musicbox Italy a cievky RTR sú celoplastové, rovnaká firma čo robila komponenty a obaly pre FOX, RTM, ale páska typu II je NAC USA, ktorá nebola veľmi vydarená, ako som písal viac krát kritiku aj v testoch k samotnej kazete NAC typu II

Niečo málo prispel aj NEC, za čo mu veľmi pekne Ďakujem :)

A získal som aj zásielku optických médií po dlhšej dobe tam bude niečo zaujímavé

k predaju bude voľná Maxell Hi8 XRMetal, ktorú už mám v tejto dĺžke, ale kto by to dneska chcel že? :D
aj odbalená Memorex z dvojpacku, jeden kus, ale kto by to chcel v takej kvalite že?

A nie nebol som na nákupe v Planeo na nové Maxell UR s Americkým obalom, proste sa nejako dostali ku mne a dve sú ešte starej výroby Korea s Japonskou UR páskou a dve sú nové Indonézske Panggung so slabou neznámou páskou.
Prílohy
IMAG0461.JPG
IMAG0461.JPG (153.8 KiB) 770 zobrazení
IMAG0466.JPG
IMAG0466.JPG (144.01 KiB) 770 zobrazení
IMAG0472.JPG
IMAG0472.JPG (144.98 KiB) 770 zobrazení
IMAG0475.JPG
IMAG0475.JPG (94.33 KiB) 770 zobrazení
IMAG0478.JPG
IMAG0478.JPG (162.52 KiB) 770 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2998
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa AdmineR »

a ten K&K máš odkial ??? Tipujem kolega NEC ..
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10266
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Hej čo mi stále pripomína že si mi neposlal tú Basko Chrome :D
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2998
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa AdmineR »

dobre dobre :D

bude ...
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10266
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Dobre Bude :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10266
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Update za tento mesiac a zároveň posledný pre tento rok 2023 je hotový
https://ez647.sk/update.html

Bol to jedne z najťažších behom celého roku, od pondelka som v podstate nerobil nič iné, len skenoval od pondelka do štvrtka. Takže som ani nepozeral, ani nereagoval na veci čo tu pribudli a sobotu odchádzam preč, takže zase nič veľmi z toho :D

Takže úspešný Nový Rok prajem.
Napísať odpoveď

Návrat na "Katalóg kaziet (Biggest Catalogue of blank cassettes in Central Europe) Vintage Cassettes catalogue / audio / video / other"