Dobré gramo?

деки и дальше плееры - цд, грамо vintage hifi stereo

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Dobré gramo?

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Ja plne roky rokúce spokojný s gramec Sansui SR 525,obrázky viewtopic.php?f=47&t=109#p9663 čo Vlado BB tvrdil o nastaveniach vrátane výšky ramena,dlhej efektiv dlžky ramena aj výmena inú hmotnosť a aj kôli rezonanc frekvencii,proste všetko spľňa,nič mu nechýba.Používam s prenoskou Shure M 97 čo je slušná prenoska aj s prednastavenou kefou na očistu,v tom prípade sa dvíha hmotnosť na hrot o +0,2 gramm a headshell ťažším od Rotel oproti originálu ľahkému frezovanému z dreva.Všetko plynulo od antiscating a ostatného nastavenia bez problemov.Rokz som ho užíval s preamp Actidamp MK II ale predal bratrancovi čo sa mu zvuk tak ľúbil že som posunul rodine.
Teraz dočasne noo asi už tri roky idem na vbudovanom jednoduchom preampe v súčasti celého preampu Telefunken CP 1.
Mám dlhodobo rozrobený preamp Actidamp Mk III vers.II no ale viete ako je to s nami servisákmi,furt niečo pre druhých a sebe-aj šuster chodí bosý,zatial je v štádiu osadenej dosky s komplet kondíkmi,odpormi a objímkami na IO,uvidíme,pofotím a pošlem.Dávam si záležať na presných súčiastkach výberom z viac nad použité množstvo kúpených súčiastok a hlavne v ich dodaných a nameraných hodnotách čo najpresnejšie osadenia zrkadlovo L-R kanál,aby oba kanaly fungovali voči sebe vlastnosťami čo najzhodnejšie,tiež výberom súčiastok od najlepších a značkových výrobcov ako napr svitkáče kondíky pure Wima,aj...
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Dobré gramo?

Príspevok od používateľa Kazetowich »

držím palce Dano - keď to dokončíš, iste to bude šupa !
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Dobré gramo?

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Tak tu odkaz na ten preamp ACTIDAMP aby sme to nedomotali a bol v tom prehľad.
viewtopic.php?f=6&t=2657
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Dobré gramo?

Príspevok od používateľa janvys »

Trochu opráším tuto tému. I já bych rád pořídil do sestavy nějaký slušný gramec. Zatím jsem se tím příliš nezabýval, takže nevím jestli koupit něco z druhé ruky, samozřejmě ideálně něco po údržbě a od ověřeného prodejce, nebo něco nového?
Když vezmu ty nové, co říkáte třeba na Reloop RP-7000?
SONY ES
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Dobré gramo?

Príspevok od používateľa Nstar »

Toto je tazko poradit. Ten Reloop bude stacit, da sa s nim hrat pretoze ma asi vselijake funkcie ale ako narocnejsie Hifi by som sa pozrel inde. Nie ze by toto hifi nebolo ale predsalen je to ine zameranie. Novy gramec keby to ma byt v tej cene Reloop to tiez moc neviem, takze asi bazar.
Za tuto cenu dostanes v bazari viacej ale zasa moze to byt risk trochu, lozisko, dalsie lozisko, atd.. moze to chciet trochu hrania aby sa dostal do kondicie. Znacku Ti odporucat nebudem.
Keď tak nad tým uvažujem, zober ten Reloop, osad na to Ortofonu Concorde alebo tak a budeš spokojny.
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Dobré gramo?

Príspevok od používateľa Stano »

Do nového gramofónu by som ja osobne nešiel. Pre mňa je to podobné ako pri tape deckoch. V 80rokoch, dokázali vyrobiť direct drive, automatiku...
Veľmi sa mi páčia gramofóny od JVC, a na nemeckom ebay sa dajú zohnať relatívne lacno.
Tiež mi v jednom obchode s highendom, vysvetľovali ako mám vyhodiť JVC ql-y5f, lebo direct drive, ovplyvňuje prenosku a podobné chujoviny. Ak by súčasná firma bola schopná vyrobiť poriadny direct drive, to by bola iná pálka.
Tie staré gramce šlapú ako hodinky, ja som za 8rokov nemal jediný problém, prenoska Benz Micro glider s. Žiadne ruchy, ložisko, hučanie popisované pri dnešných gramcoch do 700 eúr a aj oveľa drahších. Vidievam ich na ebay od 200 eur. A má to už aj zberateľský charakter.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Dobré gramo?

Príspevok od používateľa Nstar »

Stano, tak to by ma rozosmial, vyhodit hentake JVC, to je rada za všetky drobne.
Ako DD nie je nejako záruka ničoho len ze nebudes musieť meniť remeň ale ten musel byť riadne bez argumentov, viem si ho živo predstaviť.
Že vyhodit.
Dufam, že si ho nevyhodil!?
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Dobré gramo?

Príspevok od používateľa Stano »

Samozrejme ho mám do dnes a kúpil som ešte jeden, ale ten potrebuje servis. Bol na aukre za cca 5000, v pôvodnom stave.
Ale ak sa nanovo odýhuje, niekto sa pozrie na elektriku, je to výborný gramofón.
Priamo v tom obchode, ma presviedčali na nejaký plexisklový gramec za cca 2000 eúr...
Ú niektorých aj fakt renomovaných výrobcov, sú výrobné vady, ktoré sa prehliadajú, pretože priamo na hifi fórach sú ľudia so zľavou v obchodoch alebo sú interesovaní priamo obchodne. Tie problémy pri základných, ale aj vyšších ProJect gramoch a mnohých iných sú popísané mnohokrát. Ja keď zapnem gramec, rozsvieti sa kontrolka, display ukazuje otáčky a nič iné nepočuť. Napr. staré Technics nemajú jediný problém, človek nenájde skúsenosti so servisom, lebo fungujú.
Ak mám dať 300 eúr za nový základný model, tak dám radšej 500 za topmodel z 80tych rokov-môj názor.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Dobré gramo?

Príspevok od používateľa Nstar »

Stano, ani teda gramo nemas teraz zaradene v zostave? A tie nove, no to je tak, ja by som to kupil tak za 50, myslim tie zakladne a aj to neviem naco by mi to bolo. Nehovorim, ze su na nic to vobec ale napriklad ten Tvoj, no proste to je trochu ina mašina. Dovolim si povedat, ze tu uz ide len o prenosku a preamp, s inym šasi dalej nezajdes. Facol by som tam nejaku Grado. Tie ja preferujem. Aj ked urcite Benzka je paradna.
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Dobré gramo?

Príspevok od používateľa Stano »

Ten funkčný, nie je problém kedykoľvek zapojiť a hrať, len kvôli deťom je na neprístupnom mieste. Nedá sa zakázať im, a čakať kedy to vybavia s ramienkom😁 sa mi nechce.
FB_IMG_1596465948158.jpg
Kazeťák RS-B765, je ešte na pozorovaní v servise a keď dorazí idem nahrávať platné a gramofón znova odpracem. Deti majú 5 a 3 roky,nedá sa fungovať s gramcom.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Dobré gramo?

Príspevok od používateľa janvys »

A co říkáte na tohle? Abych hned nevyhazoval tolik peněz. Do začátku by mi to mohlo stačit, je to mamut z roku 1977, direct drive, za 2600Kč/100€ ?? Recenze jsou na tento model výborné.
Přenosku bych dal možná novou podle doporučení. https://aukro.cz/sony-ps-t-1-high-end-t ... 6974630568
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Dobré gramo?

Príspevok od používateľa oneeeee »

všetko čo direct , je dobré . prenoska bude original a ihla , no to nik nevie .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Napísať odpoveď

Návrat na "Decky, kotúčáky, gramofóny, CD a iné prehrávače"