Balíčkový deň

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1955
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Kábliky slušné Hi ress

Príspevok od používateľa daniel00421 »

daniel00421 napísal: Utorok, 16. Januára 2024, 12:03 Nečakal som to vôbec a aj pozabudol,pred asi pol rokom som zriaďoval pre nemenovaného klienta cez agentúru predvádzačku niakych profi zariadení,som sa pýdil po dodávateľovi že asi tak si doma vyrábam a robím v audio technike,no proste padla reč o kábloch.
Dnes,spomenuli si mi ráno prišla správa o dodaní a či budem v tom čase doma od Paketa,prišiel balík s nádherou,nečakal som,asi povianočný darček v podobe 6x0,75m a 6x1,5m krásnych káblikov cinch.Sme ich vtedy predvádzali a zapojoval som ich a dával techniku na predvádzačke do kopy,Ďakujeeem že si spomenuli.
Tak dorazili posledné ale,som predtým a ani v zápale nekvality nenafotil,som chcel slušný original gramo kabel,známi z firmy bez zatial platenia mi poslali že dobrý ku Thorens gramcom dodávaný,páni nehnevajte sa:
Pripojil riadne gramec,na slúchadlách s vyššie danou hlasitosťou na ampe počujem taký premenlivý brum,odchádzam od toho,odpájam kábel od grama,po pol hoďke sa vraciam a ešte po zvyšovaní hlasitosti do slúchadiel čo to ?Miestny rakúsky rozhlas potichunku z AM modulácie si cez kábel hral,nič,vrátil bez poznámok že si to môžu strčiť viete kam.Hrám na poloprofi gramci Sansui SR-525-predstavovať ho tu opäť nebudem,v minulosti to tu už bolo,hrám na legende teda novej generácii prenosky Shure M-97 XE,klasiky kedysi Vertigo V-15.
Tak po vrátení mi poslali opäť ale z iného prostredia phono kabel robený pre RCA spoločnosť v nemecku od fy.Oehlbach.káblik samotný na pohľad slušný na povrch trocha jemnejší ako ku Thorens,pripojil,žiadny brum,žiadne okolité rušenia,žiadna mikrofoničnosť po poklepaní,paráda a za tretinovú cenu proti tým všelijakým Hí end a Thorensom aj...spokojnosť nadovšetko,stál ma na B2B cenu a dealering pre mňa v dlžke 1,5m necelých 30Eur,čo viac k tomu,pozrite si nižšie foto
Prílohy
IMG_20240226_130105.jpg
IMG_20240226_130117.jpg
IMG_20240226_130136.jpg
IMG_20240226_130150.jpg
IMG_20240226_131114.jpg
IMG_20240226_131234.jpg
IMG_20240226_131305.jpg
IMG_20240226_131320.jpg
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2999
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa AdmineR »

už som sa zaprisahal "ŽIADNE KAZETY!" ale pár som videl za dobrú cenu, a hlavne bola medzi nimi jedna, ktorú som strašne chcel mať. No a už ma čakajú na pošte .... :mrgreen:
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa jhradec »

Vlado- Shure Ti dala k té M- 97 taky protraktor??
Já jsem k M 35 žádnej nedostal bééé, béé :cry:
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1955
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa daniel00421 »

jhradec napísal: Nedeľa, 3. Marca 2024, 21:20 Vlado- Shure Ti dala k té M- 97 taky protraktor??
Já jsem k M 35 žádnej nedostal bééé, béé :cry:
Nie VLADO,ja som DANO,ano dostal som takto ako vidíš na foto aj s novými skrutkami na uchytenie headshell aj s novými krátkymi kablikmi na prepojenie v headshell aj kefkou na stieranie hrotu,všetko bolo vo výbave hliník púzdra,samo pod čalunením obsiahly na 10 strán návod a tech použitie.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1955
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Jo to jhradec,tvoja M 35 je taká uni prenoska ktorú radi používajú D J hlavne kôli mechanickej odolnosti aj pri prekrúcani a hľadaní miesta na drážke vinyl,nemenej je odporúčaná na scratch mydlenie s vinylom ale neduha,potrebuje na správne hranie prítlaku na hrot 2-3 gramm,čo je na moje hranie drahých albumov aj starších zbierkových do drážky moc.
Ja si krásne bez ujmy a na odporučanie v návodoch hrám do 1,25 gram na hrot,dtto aj nastavený antiscating pohyblivý na zavesenom protizávaží,pri užití stieraciej kefky sa pridáva na váhu hrotu do plus 0,5 gram,stále ostávam v norme hladkého ľahkého hrania bez nadmerného opotrebenia drážok vinylu.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa jhradec »

To je schválně- mám jí osazenou v LENCO L78. A raménko je - no řekněme oldschool. Velká efektivní hmotnost chce tužší přenosku. Navíc mám k té M 35 taky hrot na šelaky. Vyměním hrot a nic neseřizuju. Přítlak i antiskating zůstanou nastavené. Oba hroty jsou kuželové. Ostatně kuželové hroty šetří desky nejvíc.

Pravda je, že pro M 35 se kdysi dělal eliptický hrot na šelaky- už není k mání.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1955
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa daniel00421 »

jhradec napísal: Pondelok, 4. Marca 2024, 22:11 To je schválně- mám jí osazenou v LENCO L78. A raménko je - no řekněme oldschool. Velká efektivní hmotnost chce tužší přenosku. Navíc mám k té M 35 taky hrot na šelaky. Vyměním hrot a nic neseřizuju. Přítlak i antiskating zůstanou nastavené. Oba hroty jsou kuželové. Ostatně kuželové hroty šetří desky nejvíc.

Pravda je, že pro M 35 se kdysi dělal eliptický hrot na šelaky- už není k mání.
Ale veď teda neviem či ešte vyrábajú malo model M 40 tuším priamo hlavu aj s hrotmi práve na prenos mono záznamov prednostne zo šelaku a prispôsobené na rýchlosť 78rpm,či,mýlim sa ?
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa jhradec »

Hrot N78S - originál SHURE příslušenství. Prodává se pořád. Hrot na šelaky vyrábí i jiní seriózní výrobci přenosek- třeba ORTOFON
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa Stano »

Ja sa v tých Basf kazetách neorientujem, ale hádam ich pár dám do kopy.
A emgeton, zbierka rastie :D
IMG_20240307_211742.jpg
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2999
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa AdmineR »

vďaka Erik - dve kazety prišli zabalené ako v perinke - zmestilo by sa tam aj 20 kusov :)
A nečakal som že fuji bude zabalená - čo mám teraz s ňou robiť ?
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10266
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa EZ647 »

AdmineR napísal: Utorok, 12. Marca 2024, 15:27 vďaka Erik - dve kazety prišli zabalené ako v perinke - zmestilo by sa tam aj 20 kusov :)
A nečakal som že fuji bude zabalená - čo mám teraz s ňou robiť ?
na hrane kazety máš také to open, tam treba začať :D
Prílohy
ópeň.jpg
ópeň.jpg (65.33 KiB) 466 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2329
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa orhore »

EZ647 moc děkuji za názorný obrázek. Já vždy marně hledal jak se dostat k té kazetě uvnitř.
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"