Balíčkový deň

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa Teslák »

To jsou samé Metalky,to musel být ranec.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa Stano »

Vyšli ma relatívne lacno, pri súčasných cenách ma stáli toľko ako dobrá normalka alebo priemerná chrómka. 600 českých a to je za metal kazetu dobrá cena. Ale objednal som si kazety, ktoré som odmietal od zaciatku kvôli cene :D , veril som, že sa raz nájdu pre mňa v cene, ktorú budem akceptovať, ale nestalo sa tak :lol: Keď dorazia pochválim sa
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa EZ647 »

Takže sa dneska pridám aj ja, balík zo štvrtku, len mi trvalo to dať dokopy, veľká krabica, pešo cez pol mesta v silnom vetre so silným snežením, ako inak začať jar než so snehom :D
Môžte hádať čo tam všetko bolo, potom možno nahodím aj podrobnejšie info v nejakom vhodnejšom vlákne.

Stano:
z tých kaziet na fotke by som prijal na web asi 4, najviac ma irituje tá Maxell MX-S, ktorú som už mohol mať pred rokmi, ale finančne nevydalo :D
Prílohy
IMAG0593.JPG
IMAG0593.JPG (125.74 KiB) 1583 zobrazení
IMAG0594.JPG
IMAG0594.JPG (96.73 KiB) 1583 zobrazení
IMAG0595.JPG
IMAG0595.JPG (118.95 KiB) 1583 zobrazení
IMAG0597.JPG
IMAG0597.JPG (97.24 KiB) 1583 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2321
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa orhore »

Jsem zmatený z toho co je v těch krabicích. Vidím sadu bitů a šroubováků od nízkonákladového Reikel. Pak krabice přelepená páskou e-shopu zahrada24.sk. Hmm, jsem si říkal, že by tam byl kyblíček a lopatička? Možná i nějaké kropítko. A uvnitř něco od Gigabyte, asi základní deska? Pak modul operační paměti a SSD980 od Samsungu. Kurňa, EZ647 bude skládat nové PC :) . Žeby v e-shopu pro plantažníky prodávali komponenty? :? Ale co pak ta krabice AVACOM. To je tam i akumulátor? EZ647 se muselo něco špatného stát... Obrázok
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa EZ647 »

na balíkoch je vždy najvtipnejšie čo všetko človek dostane pri objednávke, alebo zásielke od známych, či zberateľov, takže čo bolo práve po ruke, do toho sa zabalilo.
Ale v skratke správne typy na nový pc sú, aj sada náradia, aby som nedopadol ako naposledy keď sme riešili odpálené HDD, že som sa nemal ako dnu pozrieť :D
v skratke k pc:
nová doska, CPU, RAM, SSD
dve sady náradia
jeden použitý DVD Player Pioneer s HDMI výstupom, o ktorom možno niekedy napíšem až sa mi bude chcieť :D
proste okrem nových vecí som dostal aj nejaké tie bonusy čo sú v podstate už ako odpad

v krabici Avacom bol chladič s vetrákom pre CPU

DukeDragon ako správny dodávateľ všetkej digitálnej elektroniky to zabalil poctivo, do krabíc čo sklad práve dal, neviem ako balí oficiálne zákazníkom veci :D

a keďže došlo k rôznym udalostiam veciam, tak mám teraz dve rôzne SSD a na ten druhý zrazu nemám využitie, otázka či ho posuniem alebo vrátim späť
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: Tak ještě jednou gratuluji :-).
Přesně, mě když od Draka dorazil ten balík pokladů, tak to bylo zabaleno taky opravdu pořádně, dokonce i víc než nějaké šelaky nebo žárovky, které mi taky chodily poštou.

Jinak to je pravda, mě už přišly zásilky v tak roztodivných krabicích, že izolačka je skoro až ta poslední věc, ale je jasné, že té si všímám taky :-D. Pro příklad, když mi gramodesky, kazety, kotoučové pásky a další věci dorazily třeba v bedně od Ramy se spotřebou někdy v 90. letech, v bedně od nářadí, od bot, od videorekordéru, od sladkostí nebo čerstvě od Červené řepy předvařené (která má trvanlivost ještě pár měsíců) :lol: ..
Ale poměrně mě překvapilo, a vlastně i pobavilo, když mi SoftCom, od kterého jsem dělal objednávku, poslal zboží v krabici od něčeho co snad ani neprodávají (mám pocit, že nějaké komixové hračky). A jindy kvůli drobnosti předmětů byly v krabici další krabičky, které byly adresované SoftComu asi od nějakého zákazníka. Tuhle věc ale na tomhle obchodu dost oceňuji, protože touto recyklací neplýtvají novými krabicemi.

Jinak ten nadbytečný SSD disk se myslím vždy hodí do rezervy..ale to už ze mě mluví můj zásobařský postoj :-D.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa EZ647 »

nad tými baleniami sa teraz až tak už nepozastavujem, naozaj kdekoľvek ktokoľvek posiela do toho čo je práve po ruke
ja budem menšie várky posielať teraz v krabiciach od dezertov :D

v práci kde máme len strojársku výrobu, tak občas príde materiál v krabici od keksov, či koláčov, síce sa to za posledných 9rokov stalo asi tri krát, ale vždy ma to pobavilo, že sa použil kartón s potlačou potravín na iné účely, nie obal priamo z použitých potravín, ale obal s potravinami ešte pred použitím :D
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: Tak to mě pobavilo :-D - ten zážitek i to jak jsi to popsal.

Právě, to chápu, mnohdy mi prodejce sám říká, že musí sehnat nějakou krabici, protože jsem si toho třeba vybral tolik, že mu původní bedna nestačila nebo nepočítal se zasláním poštou. Potom jsem o to víc zvědavý i na to, jakou krabici se mu podařilo splašit.
Jindy si toho všímám spíš nenuceně. Ale po zkušenosti, kdy mi přišly pásky v krabici tuším od dětských plinek, tak se kolikrát obávám, do čeho dalšího jsou schopní lidi ty věci nacpat :-D. Naštěstí potisk byl jen textový, ale krabice je jak nová a pevná, takže se jí nehodlám zbavovat - to jen vsuvka.

Tak dezerty, cukrovinky a potraviny obecně jsou ještě v pohodě, vlastně i třeba nářadí, zahradní bazény atp., ale co kdyby ti někdo poslal kazety třeba v krabici od něčeho sprostýho? To mě se naštěstí ještě nestalo, ale bylo by o nervy, kdyby pošťák z dodávky vytáhl krabici s potiskem něčeho "podezřelýho" a při mém očekávání třeba kazet, desek atp., by mě to zarazilo, jestli se nespletl a opravdu to patří mě. A druhá věc, jak bych mu vysvětloval, že tam mám třeba jen kazety, desky atp :mrgreen: ..
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa Stano »

Som si urobil radosť :D
Dlho som vyčkával, že tieto kazety zoženiem lacnejšie, nikdy sa mi to nepodarilo, tak som akceptoval cenu a je pokoj na duši. V pomere k tomu, za čo sa predávajú teraz, tak ich mám lacnejšie, ale tá lacnejšia cena je na úrovni tej, za ktorú som ich nekúpil kedysi :lol: som ohromne šikovný :D
IMG_20230425_185827.jpg
IMG_20230425_185923.jpg
Nec
stará páka
Príspevky: 617
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa Nec »

Ó tak toto je veľká paráda. Nikdy som takú ani v ruke nedržal. Vzácnosť je to.

Gratulacia. :D
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa Stano »

Mám z nich radosť, ale strašne ma to bolelo.
Od kedy Hasterman nemá ponuku na ebay a Phexys mi už tiež dávno nič neponúkol, tak mám strašne kŕče v peňaženke :D Ale nakupujem oveľa menej, zajtra prídu zase lacné kazety a tie som tiež nemal. Radosť je vždy rovnaká a bolesť oveľa menšia.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Stano: No páne jo, to je teda pěkný úlovek. Také gratuluji :-).
Já na ty svoje ještě marně čekám.


---

Přeji pěkný den vespolek.
Svým způsobem se jedná o balíčkový den, tak to sem vložím, ale rovnou mám na Vás dotaz.

Jakožto nevlastník minidisků (jak nosičů, tak přístrojů), jsem se poprvé až dnes setkal s tímto médiem, avšak jsem poněkud zmaten.
Pominu-li fakt, že krabičky jsou odřené a případně i ošpiněné, tak samotné minidisky nesou také výrazné známky používání. Co mě však dorazilo při prvním ohledávání je fakt, že každý je uvnitř zaprášený. A zde vyvstává otázka, je to průser či nikoliv? A druhá, kolik by jste za tohle dali peněz?

Ptám se protože by mě zajímalo, zda jsem naletěl nebo ne. Navíc značka BestMedia mi přijde asi něco jako GigaMaster (jestli si na ně ještě vzpomínáte).


Ještě dodám, že součástí tohoto nákupu byly i 3 kazety Sony CDit II 74. Už při koupi jsem díky příspěvkům Erika měl na paměti to, že tam může být onen vysoce kvalitní šmirgl, ale říkal jsem si, že kdyby něco, tak je budu mít aspoň do sbírky. U té odbalené jsem se tedy hned podíval na pásek a ten je i při nasvícení sytě černý a při pokusu o prosvícení LEDkou není ani náznak prosvitu. Předpokládám tedy, že je tam ten Mexický Aurex. Ale Eriku pokud to čteš, prosím ujisti mě v tom.
Počítám s tím, že se tam nenavíjel Chromdioxid od BASFu, který má taky nulový prosvit :-D (minimálně už kvůli absenci typické vůně). V porovnání je sice BASF Chromdioxid sytě černý, ale při nasvícení má šedivý nádech, kdežto tento pásek v Sony CDit je čistě sytě černý. Překvapilo mě však, že slepka je typická od BASFu - tedy s těmi čísilkami :-).


A nyní už tedy obrázky.

.
CIMG7425 – kopie.JPG
CIMG7425 – kopie.JPG (180.74 KiB) 1253 zobrazení
CIMG7426 – kopie.JPG
CIMG7426 – kopie.JPG (166.16 KiB) 1253 zobrazení
CIMG7427 – kopie.JPG
CIMG7427 – kopie.JPG (182.78 KiB) 1253 zobrazení
CIMG7428 – kopie.JPG
CIMG7428 – kopie.JPG (167.78 KiB) 1253 zobrazení
CIMG7432 – kopie.JPG
CIMG7432 – kopie.JPG (183.29 KiB) 1253 zobrazení
CIMG7433 – kopie.JPG
CIMG7433 – kopie.JPG (170.35 KiB) 1253 zobrazení
CIMG7435 – kopie.JPG
CIMG7435 – kopie.JPG (218.21 KiB) 1253 zobrazení
CIMG7436 – kopie.JPG
CIMG7436 – kopie.JPG (203.77 KiB) 1253 zobrazení
CIMG7437 – kopie.JPG
CIMG7437 – kopie.JPG (199.02 KiB) 1253 zobrazení
CIMG7438 – kopie.JPG
CIMG7438 – kopie.JPG (200.24 KiB) 1253 zobrazení
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"