Balíčkový deň

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa Teslák »

Při ultra krátké návštěvě u SilverFoxe - NSK jsem získal další dvě placky do sbírky. Ani nevím,jestli je rozbalím,na to jsem blázen,radši ještě pořídím ojetiny..
Pobyl bych déle,ale čas mě tlačil jak nikdy. A ta cesta po Brně byl můj horor.
Těším se na příště,musíme v klidu pokecat.
Prílohy
P_20221128_174631_vHDR_Auto.jpg
Naposledy upravil/-a Teslák v Pondelok, 28. Novembra 2022, 18:01, upravené celkom 1 krát.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa Nstar »

...si mal ísť šalinou
pekný úlovok, ja rád takto nové LP pekne nahrám na kazetu a púšťam z toho, ale tak každý má iný prístup, to je tá zábava
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Teslák: Tak snad se budou líbit, pokud je rozbalíš. Na to jak jsou dneska často doprasené ty remastery, tak tohle je dělané fakt krásně, i na to, že je to klasické LP a tedy při 33 otáčkách, tak to nezní nijak zkresleně a ani basy nejsou ochuzeny :-). Jestli seženeš jeté desky teda nevím, tyto reedice (jak z roku 2018, tak i tyhle z roku 2021) se v českých bazarech neobjevují a ze zahraničí by se ti dost prodražily. A v původním vydání získáš leda první dvě alba, pak už vinyly přestaly a bylo to jen na CD a kazetách. Ale úplně chápu jak to myslíš, já mívám taky dilemata s nerozděláváním. Na druhou stranu, když si to už chci pustit, tak udělám aspoň kompromis, že pouze proříznu fólii místem kudy se vytahuje deska a nechám ji normálně na obalu - sice se po letech mírně scvrkne, ale co už nadělám.
A já si tam nechávám i ty cenovky :-D, občas mě pak po letech překvapí ta cena, když už jsou ty účtenky vybledlé.

Já se taky na další setkání těším, snad to už vyjde časově líp :-).
A ještě jednou moc děkuji za pomoc a ochotu :thumbup: .

---

Nstar: Tak šalinou by to měl s přestupem v centru města a já nevěděl jestli by se mu s tím chtělo nepohodlně po městě tahat. No bohužel jel v tu největší špičku a zrovna v místě, kde je to dost razantně rozkopaný, a že zácpy na tom místě bývají i bez stavby..

Hm vidíš, já to mám zas jinak :-). Když mi noťas před pár lety nedrnčel s větrákem (který mě překvapuje, že se ještě drží, za což jsem rád), tak jsem si čerstvě rozbalenou desku při prvním přehrávání rovnou zdigitalizoval, ale při dalším přehrávání jsem si už pouštěl tu desku, protože se mi na ni pěkně dívá a je to i ten důvod, proč vůbec desky kupuju. Samozřejmě, když ji nemám po ruce nebo jsem jinde, tak si pustím tu digitalizovanou nahrávku a klidně i přes mobil (když jsem byl v práci). Bohužel teď už dva roky nemám jak digitalizovat, protože se vibrace z noťasu dost výrazně přenáší do gramce, který mám vedle :-?.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa Nstar »

musím začať používať tie smajlíky, ja som to myslel ako taký pokus o vtip s tou šalinou
s tým, že si zdigitalizuješ platňu a potom ju obohráš, to tiež má čosi do seba, ja som si kedysi nahrával platne na CD rekordéri ale je to desný opruz, hlavne keď sú tám Pink Floyd , to potom máš dva tracky na celý album, takže ja radšej kazeta, MD alebo prehrávať bez nejakých výčitiek a archivácií, ten vinyl znesie...
ale dobrý nápad zdigitalizovať pôvodný stav a potom to ohobľovať
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Nstar: Aha, tak to jsem netušil. Ono když to právě je psané jen takto, tak pak nepoznám, zda to byl vtip. Ty "smajlíky" mi připadne jako blbost dnešní doby (hlavně, když jsou používany neúměrně), ale pokud je použiješ pro vyjádření emoce nebo jinak skrytého vtipu, tak je to v pohodě si myslím :-).

Jo no, jen mě tahle věc napadla trochu pozdě. Kdybych to dělal dřív, tak by to ale na druhou stranu nebylo poslouchatelné ani pro mě, protože jsem to tehdy nějak přeháněl s vyhulenými výškami. Před pár lety, kdy jsem s digitalizacemi oblíbených skladeb začal jsem sice dal výšky už na normální úroveň, ale přesto to stále zní ostřeji než je zvykem. Jen je to už daleko příjemnější.
Tak pravdou je, že toho deska snese dost, ale i takové první bluesové album Hugha Laurieho (předstvitel Dr. House) ač jsem přehrával na kvalitní jehle, už dnes celkem praská. Holt jsem ho hrál dost často a hlavně to byla jedna z mých prvních novodobých desek.
Kdežto takový můj první nový maxáč od Tiësta jsem si pouštěl ještě na Hifivěži, kde byla ta snad plastová jehla, zvuk otřesný, otáčky nestabilní a mimo standard, ale neměl jsem nic jiného. Po asi 5 přehráních (nebo kolik to bylo) už ta deska praskala jak kdyby byla výrazněji jetá.
Ale to píšu jen pro informaci, sice mě to nepříjemně překvapilo, ale až tak nevadilo, protože praskání desek mám rád :-).
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa Nstar »

nasprejuješ destilkou a bude hrať ako nová, môžeš digitalizovať
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2651
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa AdmineR »

dokonca je tzv mokrė prehravanie - velmi mokra platna - ale to uz sem nepatri do balickoveho dna
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2275
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa orhore »

Kazety-x.jpg
Kazety-x.jpg (375.09 KiB) 891 zobrazení
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa Nstar »

fíha krásne kúsky, vedel by som si vybrať. Na nahrávky či do poličky?
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2275
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa orhore »

Drtivá většina bude na nahrávky. Otázkou je, jestli to stihnu někdy všechno nahrát než.... :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa EZ647 »

pekné, takže Axia sa ti už pomaly dostáva pod kožu :D
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2275
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa orhore »

Axie jsou hlavně hezké :), že je skoro škoda na ně nahrávat. Trochu mě iritují ty nestandardní délky, protože nejsem sběratel kdejaké minutáže po 1 kusu. Mi by spíše vyhovovala celá krabice C90 (10ks) od jednoho typu za výhodnou cenu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"