SilverFox•NSK - Audiokazety

sem môžte prispievať svojimi pokladmi - pochváliť sa čo máte doma a čo vás potešilo objaviť a získať

Moderátori: EZ647, AdmineR

Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: SilverFox•NSK - Audiokazety

Príspevok od používateľa janvys »

Amíci jsou případ, made in usa, born in usa, nejradši by si to nechali vytetovat na čelo hned v porodnici. Tupý, hloupý, namyšlený, arogantní a nadutý národ. Bez kultury, bez historie, ale s fanatickou touhou diktovat celému světu. Co víc dodat. Čest vyjímkám
SONY ES
vlado.bb
metál za zásluhy
Príspevky: 336
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 15:06

Re: SilverFox•NSK - Audiokazety

Príspevok od používateľa vlado.bb »

Janvys,co cakas od potomkov dobrodruhov,vrahov a vyvrhelov ?Ja nic.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2657
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: SilverFox•NSK - Audiokazety

Príspevok od používateľa AdmineR »

koliska "demokracie".
Demokraciou myslia asi to, ked domorode obyvatelstvo (indiani) bude vyhladene (a jeho zvysky budu prezivat v rezervaciach ako v Zoo). Dopadneme tak aj my?
Nahradia nas kocovnici z arabskych krajin migrujuci s podporou Usa (zastupovane mimovladkami, roznymi instituciami a trojskymi konmi umiestnenymi na ministerstvach . ...?
vlado.bb
metál za zásluhy
Príspevky: 336
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 15:06

Re: SilverFox•NSK - Audiokazety

Príspevok od používateľa vlado.bb »

Ludia si to neuvedomuju,ale Europa uz prehrala.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Audiokazety

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Jako nic proti, asi vás to baví se nad těmito věcmi furt nervovat, ale to moje rejpnutí do toho, že Amíci musí na každý kousek daného předmětu (kazety, desky, kotouče) vyrazit to, že to bylo vyrobený v USA, jsem myslel spíš jen jako humornou nadsázku, že se musí zviditelnit a jiní toto nedělají nebo jsem si toho nevšiml.

Znovu píšu, rejpl jsem si do nich jen ze srandy, nemělo to vůbec sloužit k rozpoutání nějaké hádky.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: SilverFox•NSK - Audiokazety

Príspevok od používateľa Kazetowich »

nikto sa ani nehada
vsetci sme sa tu zhodli 😁
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Audiokazety

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich: Hm, pravda, no to by vlastně i odpovídalo.. Ale já jen, že jsem tu před pár dny (sakra, mám čímdál větší tendence psát po slovensky, se furt musím opravovat) viděl nějaké dohadování, tak bych nerad, aby se to tu zvrhlo v politické capiny a tím se toto fórum položilo.

Z mého pohledu je toto fórum fakt unikátní a asi je to i první Česko-Slovenské fórum zaměřené na Hifi, kde není nikdo omezovaný a zesměšňovaný za to, že nemá techniku za miliony. Politickými sra*kami se dnes na netu zabývá tuna webovek, tak proč tento odpad, co jen každého rozčílí, tahat i sem - netvrdím, že je potřeba zavírat před tím oči, byť se s tím moc nezmůže (pokud se nedomluví půlka republiky a nezačne stávkovat), ale jen to tu dělá zlou krev.
Každý si myslí, že se vše změní volbama, ale nikdo si nechce připustit holý fakt, že se to nikdy stejně nikdo nemá šanci dozvědět, zda vyhrál opravdu ten co měl nejvíc hlasů. Pročpak jsou asi volby tak utajovaný? Kdyby to bylo veřejný a každej viděl kdo dal komu hlas, tak by se s tím už tak moc manipuovat nedalo.

Ale končím s tim, nechci se tu pouštět do debat v tomto směru.


Podle mě, pokud se už musí řešit politika, tak jen ve stylu Šimka a Bubílkové - to byly i jediné místa, kde jsem politice byl nejblíž a světe div se, dokonce jsem se pořádně nasmál a to vždy, když jsem to viděl :-). A i přesto, že mě politika vůbec nezajímá, tak se ke mně občas omylem něco dostane a překvapivě je to v některých věcech stále aktuální.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: SilverFox•NSK - Audiokazety

Príspevok od používateľa Kazetowich »

tak tak. Politika je zumpa.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

05. Sbírky nových kazet (Bazar, net)

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Ahojte všeci.

Tak jsem se rozhodl, že dneska sem přihodím něco ze své sbírky nových kazet :-).
Krom té poslední bedny jsou to vesměs kazety, které jsem nakupoval ještě předtím, než jsem se kazetám začal věnovat víc a to už bude nějaký pátek. Většinu jsem jich pokoupil v normálním bazaru v cenách velmi příjemných, vesměs 10, 15 a 25Kč.
Za toto rozšíření sbírky nových kazet jsem velmi rád, protože takové kousky v této cenové kategorii asi už nepořídím. Ale jak se říká, nikdy neříkej nikdy ;-).
Na ten bazar vzpomínám a budu vzpomínat velmi rád, protože to byl jeden z těch bazárků, kde i když byl na první pohled chaos, tak tam byla velmi příjemná atmosféra (až na vyjímečně semtam nějakého exota) a plno zajímavých věcí. Jenže jak už to bývá, tento bazar zanikl, nikoli však vlastní vůlí, ani ta samotná budova již neexistuje, musela ustoupit modernizaci města a nové silnici.
Možná se o tomto rozepíšu jinde, protože by si to zasloužilo uveřejnit. Podařilo se mi totiž udělat pár snímků ještě před zničením..



No, tak zde je jedna z prvních ucelených sbírek. Nějaké nové jsem si průběžně začal schovávat i dřív, takže tohle nejsou úplně všechny doslova první kazety.
Část z těchto kazet je právě z toho zmiňovaného bazaru, ale nějaké jsem si kupoval ještě tehdy, kdy byly normálně dostupné v obchodě, příkladem většina těch Sony HF i včetně těch (bohužel JEN) dvou Maxellovských Sonek. Tehdy se vyprodaly fakt rychle.
Zajímavost: je pěkné, když si schováte i účtenky, krom zavzpomínání na tehdejší ceny mě na jedné z roku 2007 překvapila výše sazeb DPH, 19 a 5%.

No a ta TDK CDing2 64min je ještě z doby, kdy jsem se základkou byl na jednom výletu. Na náměstí bylo elektro, tak mě to nedalo a musel jsem tam zajít, tehdy jsem si ji za tu cenu 50Kč koupil a pak jsem jen roky pořád váhal nad rozbalením. No, jak je vidět, dochovala se zabalená :-). Bohužel však je stále jediná co mám :-|.
CIMG1463.JPG
CIMG1463.JPG (240.09 KiB) 6175 zobrazení
CIMG1459.JPG
CIMG1459.JPG (309.25 KiB) 6175 zobrazení




Zde už pokračuje sbírka pouze z onoho bazaru. (Ta TDK A co je schovaná je sice z jiného bazaru a jako nová, ale byla odbalená a použitá, proto jsem ji nenafotil.)
Často říkám, že jsem pěti-pack TDK SA90 koupil za 125Kč, někteří mi nevěřili nebo se jen divili jak to bylo možný, i tady jsem to už zmiňoval. No tak konečně je tady na snímku, pokochejte se ;-).

Samozřejmě jsem rád za všechny kazety, i ve více duplikátech, ale tehdy mě nejvíc z těch Normálek potěšila asi ta Maxell UR, no vlastně obě a asi jsou stále mým hlavním zájmem. Ale jak říkám, jsem vážně rád za všechny.
CIMG1465.JPG
CIMG1465.JPG (266.12 KiB) 6175 zobrazení
CIMG1467.JPG
CIMG1467.JPG (160.75 KiB) 6175 zobrazení
CIMG1468.JPG
CIMG1468.JPG (289.86 KiB) 6175 zobrazení




No, a jak jsem vykoupil v tom bazaru většinu těch nejzajímavějších kazet, tak se tam chvíli neobjevovaly žádné - holt je asi nikdo moc nenosil. Pak se tam ale začaly objevovat ony (ne)slavné Maxell UR, které jsem postupně taky začal vykupovat. Cenově byly podobné jako v obchodě, ale přeci jen, i těch 5Kč míň bylo trochu znát.
Našla se tam i jedna trochu odlišná Maxellka, která je na třetím snímku dole.
Pár jich tam je ale i z obchodu.

Zde jsou už však i kousky, které jsem koupil z netu, jde o těch 8 kazet ve spodní řadě a tu Watsonku.
CIMG1469.JPG
CIMG1469.JPG (260.43 KiB) 6175 zobrazení
CIMG1470.JPG
CIMG1470.JPG (234.88 KiB) 6175 zobrazení
CIMG1471.JPG
CIMG1471.JPG (218.91 KiB) 6175 zobrazení




No a zde je moje nejpočetnější sbírka co se týká duplikátů. Jsou to sice ne moc kvalitní Brownie, ale přesto jsem za ně rád, i přes jistý defekt. Jsou to totiž ty, které měly slepku z nevhodné lepící pásky, jejíž lepidlo se časem rozteklo a propatlalo i sousední vrstvy..

Také tam jsou však i 2 nové VHS (Maxell a Sony), nějaké origo CD a pár dalších kazet jiných značek z nichž nejvíc mě těší právě ta BASF CR-E II - jde totiž o model, který se mi nedaří shánět a dost se mi líbí.
CIMG1472.JPG
CIMG1472.JPG (263.38 KiB) 6175 zobrazení
CIMG1474.JPG
CIMG1474.JPG (250.57 KiB) 6175 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Audiokazety

Príspevok od používateľa moniatko »

Teeeeda, pekná zbierka : )
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Audiokazety

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

moniatko: Díky moc ;-). A to je jen začátek 8-).
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: SilverFox•NSK - Audiokazety

Príspevok od používateľa oneeeee »

nechceš do zbierky ?
Prílohy
aha.jpg
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Napísať odpoveď

Návrat na "Naše poklady"