SilverFox•NSK - Audiokazety

sem môžte prispievať svojimi pokladmi - pochváliť sa čo máte doma a čo vás potešilo objaviť a získať

Moderátori: EZ647, AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: SilverFox•NSK - Audiokazety

Príspevok od používateľa EZ647 »

Mne sa to páči, celkom by to bolo dobré ako reklama na tie čistiace prostriedky :D

Cievky ako Basf, zaujímavé.

No a hlavne sa mi stalo že niektoré staršie Basf aj keď mali relatívne rovnú pásku, tak pri pretáčaní sa spravili vzduchové bubliny na cievke tak moc, že sa nevošla do kazety a zasekla, tieto kazety sa mohli len prehrávať, keď je návin pomalý a napnutý.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: SilverFox•NSK - Audiokazety

Príspevok od používateľa Nstar »

Myslim si, ze ked si sa dokazal vyhrat s tymto, tak budes vediet opravit viac veci. To je sila.
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: SilverFox•NSK - Audiokazety

Príspevok od používateľa Teslák »

Foxi,zase se to dobře četlo,jak jinak. A jako vždy ,jsem až s podivem,co jsi z té mrtvoly dokázal vymačkat.
Jen tak vsuvka - na dualcapstanu by ten pásek,jak je zkrčený,zněl "méně poškozeně ", možná pro tvou zálibu digitalizací by bylo dobré vlastnit nějaký takový deck,pokud ho už třeba nemáš.
Jo,a uteklo mi ,jak jsi ten pásek čistil,nepoškodí se namočením ještě více? Tohle mne zajímá,protože některé staré kazety dropují cca v první minutě z počátku návinu.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Audiokazety

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Teda takovou odezvu jsem nečekal :-).


EZ647: Tak to děkuji, mě nejvíc zaujala změna té prázdné cívky před a po. Jo no, Vanish, brajglu se zbavíš :-D.

Právě, taky jsem si říkal jestli to není od Basfu, tak jsem se hned koukal po těch dalších trnech na SM packy.

Jo jo, to jsi mi myslím kdysi posílal fotku, to byl nářez. Jako tato sice takové bubliny neudělá, ale nakypřená je dost. Ta asi taky bude zralá jen na projetí pouze přehráváním. A vzhledem ke stavu ji raději projedu jen jednou a hnedka zdigitalizuju.
Ale když jsem ji přehrával v diktafonu, tak jsem nikde nenašel žádné stopy bordelu, pokud, tak jen nějaké zbytky z odloupané magnetické vrstvy.


---

Nstar: Tak pravdou je, že to je mnohdy dost titěrná práce a to nejen co se týká čistění kotoučků, ale i toho otřesného rozmotávání chumlu 90 minut pásky, při tom mi dost pomohlo právě to jak mám upravený nehty - si neumím představit, že bych to měl vytahovat třeba pinzetou, nejen že bych ten pásek třeba víc poničil, ale ještě bych ho i zmagnetizoval..

Jinak ale toto je věc, kterou když buď úplně zničím nebo právě neopravím třeba na 100%, tak to až tak nevadí, jako kdybych doprasil magič. V opravách magičů a jiných zařízení si právě moc nevěřím a nerad bych je zprasil ještě víc, tak je nechávám být :-?.


---

Teslák: Taky moc děkuji :-). No a to je právě to jak furt píšu, že klidně vezmu či za symbolickou cenu odkoupím i poškozené kazety, případně kotouče nebo desky.
Sice se to trochu obávám prohnat Dualem, ale uvidím..

No ve výrazech a jejich významech jako třeba dual capstan a azimuth stále trochu plavu, ale myslím, že zrovna ten Dual deck ten dual capstan má. No jsou tam dvě hřídele, dvě kladky a přesto má jen jeden směr přehrávání.

Jinak právě ono to až tak ideální není. Když jsem digitalizoval jedny moje oblíbené, ale některé trochu víc dorasované pásky, tak právě při zmačkaných částech to měla ta přídavná kladka tendenci vytahovat tou dírkou v kazetě a tím tak víc ničit..
Ale pokud to myslíš tak, že by se pásek víc napnul a tím se srovnaly ty prohlubně, tak se mi zdá, že tam až takový rozdíl nebyl. Jako můžeš klidně posoudit sám.

První ukázka - pouze zmačkaný pásek.
N-02 (-1- Sony TC-WE705S) B-02.MP3
(1.91 MiB) 127 stiahnutí
N-02 (-2- Dual C844) B-01.Mp3
(1.91 MiB) 130 stiahnutí

Druhá ukázka - zmačkaný pásek, ale asi nahrávané s rozštelovanými hlavami (asi ten azimuth).

A s tím umýváním. No, kus i magnetické pásky na začátcích jsem musel specielně víc očistit, páč tam byly mapy asi z toho mastnýho bordelu.
Jediný co se s páskem stalo bylo to, že se nepatrně prohnul do tvaru "(" a nebyl rovný "|" jak správně pásek má být. Ale to možná způsobilo i to, že se mi omylem pustila trochu horká voda.

Co se ale týká těch dropů, tak vzhledem ke stavu této pásky to nelze posoudit :-D. Obecně ale pochybuju, že by se namočením do vody pásek nějak zničil. Už jsem jich totiž za ty roky pár umyl a nepřišlo mi, že by nějak degradovaly nebo to na nich bylo znát.
Ale POZOR na chemii :!:. Pokud použiješ něco nevhodnýho na očištění, tak tam by se to už dalo zničit..

Ovšem to co myslíš ty se bude asi týkat pouhého otlačení vlivem návinu na cívku a slepku - tam se můžou vytvořit ty klasické přehyby a stane se, že to třeba je výraznější a nepřilne to k hlavě dokonale.
Pak je horší stav a to, že máš na pásce i drobné vystouplé tečky jak od písku podobné malým bublinkám.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: SilverFox•NSK - Audiokazety

Príspevok od používateľa Nstar »

ja teda len cez notbuk ale ten sony sa mi zda lepsi
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Audiokazety

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Nstar: Tak ten Sony byl ideální pouze s origo kazetami nebo nahrávkami, které byly pořízené špatně. Zřejmě protože sám měl špatně posunuté hlavy což se mi potvrdilo, když jsem něco nahrál na Sony a pak pustil na Dualu.

Co se týká Sony, tak ten měl vždy mnohem horší zvuk u vícero kazet (asi, že jsem netušil o té autokalibraci a nepoužil ji), když jsem pak ty samé testoval na Dualu, tak jsem se až divil co z nich on dokáže vytáhnout.
To byl rozdíl srovnatelný s kvalitní originálkou a kazetou nahrávanou doma přes Speed Dubbing.

Jako věřím tomu, že kdyby se na ten Sony podíval třeba Orhore, tak by ho asi taky dokázal zvukově zlepšit, protože když jsem tehdy zkoušel nové Memorex CD2 110 (1997-1999), tak zvuk byl srovnatelný s TDK D90 (1998-2005).. No a o tom Kenwoodu ani nemluvím, ten by asi byl k nepoznání :-D.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

06. Hromada náhodných, pár zajímavých kazet a menší piksle náhradních dílů

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zdravím všechny :-).
Vím, že nadpis je dlouhý jako prase (nebo jako žirafa), ale líp to prostě popsat nešlo.


Na začátek by mě upřímně zajímalo, jak nejdýl jste vy čekali na nějakou zásilku?

I když to tak může vypadat, tento dotaz od tématu příliš neodbočuje.
Jednou jsem totiž našel nabídku, která mě celkem dost zaujala a díky ní jsem udělal celý tento nákup. Byly to střední krabičky náhadních dílů obsahující různé kotoučky z audiokazet i se zaváděcími pásky a nějaké ty vodící kladky. Dále jsem objevil ještě jednu nabídku s další krabičkou náhradních dílů obsahující stínící plíšky, přítlačné polštářky a šroubky.
Jsem velmi rád, že se mi něco takového podařilo pořídit, protože tohoto mám tak trochu nedostatek a navíc jsem nikdy podobný druh nabídky ani neviděl - ovšem nutno podotknout, že nemám šanci koukat na net na úplně všechno, co by mě zajímalo, aspoň pro mě je to úkon nereálný.

Pak tam byla ještě nabídka na takové "decentní" množství náhodných audiokazet bez obalu. Vzhledem k ceně vůči množství jsem to musel vzít a to i přesto, že mi bylo už z dřívějška jasné, že tam jsou mnohdy i kazety v horších stavech. Co se obsahu týká, tak tam jsou převážně kazety bez potisku, když už nějaký mají, tak většinou s nic neříkajícími popisky a nějaké ty obyčejné originálky. Ty bez potisku zřejmě měly být taky "originálky", ale počítám, že ne tak úplně oficiální.
Krom nějakých hitovek ať už v žánrech Pop, Rock, Metal nebo dechovek a ruských Pop skladeb, jsem tam našel i nějakého Andera (kterého myslím že tu zmiňoval v originálkách Erik) a zrovna na kazetě bez jediného popisu a s černou fólií.
Mezi nejznámější kazety v tomto maxi výběru patří pár kousků obyčejných Sony HF z 90. let, nějaká ta solidně a extrémně jetá TDK D a možná ještě nějaká se tam mihla.

Když už jsem bral tyto věci, tak jsem přibral ještě nějaké kazety, které jsem už taky dlouho vyhlížel, ale cenově nebyly příliš ideální, natož kdybych je měl brát samotné. V tomto množství mi to ale přišlo aspoň trochu cenově rozumné.


No, vše se vyřídilo, domluvilo, já zaplatil a čekal jsem. Čekal jsem poněkud dlouho, ale jsem trpělivej. Po 2-3 týdnech mi to ale nedalo a chtěl jsem vědět číslo zásilky, kterého jsem se sice nedočkal a případně kde aspoň ta zásilka je. Po nějakém čase jsem se dozvěděl, že na moje jméno ani nic nebylo odesláno. Naštěstí se toho po čase dopátralo díky váze - ono přeci jen ±200 kazet něco váží. Prej to bylo posláno jinému pánovi. Tak jsem opět čekal než to dotyčný přepošle. Po několika dnech jsem se dozvěděl, že dotyčný je taky z Brna (což by vysvětlovalo důvod, proč balík zabloudil jinam). Po dalších pár dnech jsem se konečně domluvil na předání.
Svými 2 měsíci od zaplacení k získání zboží je toto zatím nejdéle doručovaný balík co jsek kdy měl.



No a zde už jsou fotky ;-) - ale před koncem je ještě jeden text (pro ty, jimž nevadí romány :-D )

Náhodný výběr kazet bez obalů + jeden náhled
.
CIMG3268 – kopie.JPG
CIMG3268 – kopie.JPG (260.26 KiB) 6249 zobrazení
CIMG3267 – kopie.JPG
CIMG3267 – kopie.JPG (276.01 KiB) 6249 zobrazení
CIMG3270 – kopie.JPG
CIMG3270 – kopie.JPG (276 KiB) 6249 zobrazení




Náhradní díly do kazet
.
CIMG3288 – kopie.JPG
CIMG3288 – kopie.JPG (294.9 KiB) 6249 zobrazení
CIMG3289 – kopie.JPG
CIMG3289 – kopie.JPG (188.3 KiB) 6249 zobrazení
CIMG3291 – kopie.JPG
CIMG3291 – kopie.JPG (244.06 KiB) 6249 zobrazení
CIMG3293 – kopie.JPG
CIMG3293 – kopie.JPG (231.21 KiB) 6249 zobrazení




Výběr zajímavých kazet

Začnu prvním snímkem (zhora, zprava).

•Zřejmě další z těch "originálek". Ovšem u této černé verze jsem si hned všiml těla, jaké mají BASFky, zatím jsem ji však nekuchl, tak netuším jaké mají cívky.
•Polimer 90, no, to je ta, jejíž dramaticky dlouhou opravu jsem tady na minulé stránce popisoval.
•Polimer 60 je však v pěkném stavu a nelze to ani z dálky srovnat s tou 90min.
•Maxell Head Cleaning Tape - tato měla poškozený pásek a jak jsem pak zjistil, už jednou byla rozdělávaná. Obsahuje sice cívky Maxell kazet, ale z těch starších LN. Pásek je ze zaváděček spojený originálně, ale v půlce je slepený, což vysvětluje tu krátkou délku. Zajímavostí je, že byla původně tavená a nemá ani vodící kladky - z výroby.
•Obdoba té horní, jen tělo kazety už není BASF - ostatně to by bylo dost zajímavý v bílém provedení. I zde je záznam stylu originálky.
•Свема - no konečně další ruská kazeta do sbírky :-). I když jsem ji projel jen do čtvrtky, tak tam nebyl žádný záznam, jen výraznější, ale jednolité pukání se šumem. Že by snad byla nepoužitá...

Ani jedna z uvedených bohužel neobsahuje vnitřní papír.
.
CIMG3276 – kopie.JPG
CIMG3276 – kopie.JPG (236.29 KiB) 6249 zobrazení



•VISA - No, musím říct, že tuto kazetu bych nečekal, že někdy uvidím. Erik má sice ve sbírce taky VISA kazetu, kterou mu závidím, ale tato nejen že má logo úplně totožné s tím na platebních kartách, ale navíc má i design těla, který jsem u žádné kazety ještě neviděl. No chtělo by to už jen kazetu Master Card :-D.
•Teac CT-300 - Konečně další datová kazeta ve sbírce. Celkem zachovalá, ještě obsahuje nějaké data. Pojistky na ochranu proti přemazání má vyndavací. Má i zvláštně širší a reflexní třecí fólii.
•АССОФОТО - A další, avšak už poslední, ruská kazeta do sbírky. Musím říct, že tato je snad skoro nepoužitá. Projel jsem ji sice taky jen do čtvrtky, ale záznam trval asi jen 5minut a pak bylo ticho, i na konci druhé strany.. Zajímavostí je, že tato nemá už z výroby zaváděcí pásek, ani silnější magnetický. K této je i vnitřní papír.
•Casin - No tato je úplně stejného designu jako kazetu, kterou znám s jinou značkou. Jen se jí nemůžu dopátrat, tak netuším jestli ji mám nebo jsem ji jen viděl.. HA!, tak jsem ji našel. Místo černého potisku má červený a místo "značky" CASIN má TTL.
•MAGLI - Tady absolutně nemám tucha o původu. Musím ale říct, že ta barva je super. Je taková limetkově žlutá. I když je to možná laciná čínská kazeta, mě se líbí.
•SUPERLEVIS - Tuto jsem tu už jednou ukazoval v sérii snímků kazet jako Magnum a Levis, jež parodují TDK D z 86'. No tato je v lepším stavu než už jednu mám, tak jsem ji vzal.
viewtopic.php?f=29&t=325#p1734
•Maxell DC-300 - Sice jsem nedávno získal už jednu od Tesláka, ale nevzít ji, to bych nebyl já :-D. Tato má taky pojistky proti nechtěnému přepsání vyndávací.
•LN C-30 - I když působí svým bezejmenným nápisem lacině, na těle je vylisováno JAPAN a design kazety připomíná starší TDK kazety. Jednu mám už z dřívějška a co jsem ji testoval, tak zvukově byla dost schopná.
•C-15 - I když je bezejmenná a obsahuje Maxell pásek, tedy již není originální, tak jsem ji chtěl vzít. Ono toto je právě ten design co mám rád.
.
CIMG3278 – kopie.JPG
CIMG3278 – kopie.JPG (186.95 KiB) 6249 zobrazení




No a zde je ještě jedna Hobby kazeta, která však působí poněkud lacině a detail těla té VISA kazety.
.
CIMG3279 – kopie.JPG
CIMG3279 – kopie.JPG (160.01 KiB) 6249 zobrazení




Tak snad jsem vás neznudil tímto extrémním románem, sám jsem netušil, že to až tak přeženu..a to i časově, páč mi to zabralo 2.5 hodiny..

Ale tak snad se líbily aspoň obrázky :-).
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: SilverFox•NSK - Audiokazety

Príspevok od používateľa oneeeee »

super .
Prílohy
palec.jpg
palec.jpg (3.25 KiB) 6246 zobrazení
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: SilverFox•NSK - Audiokazety

Príspevok od používateľa EZ647 »

super, mne by trvalo mesiac kým by som to prešiel a hodil na web, dobre viem ako to dopadá pri takom množstve použitých, ako som dostal tú tašku kaziet na vyhodenie tak to bola sila

no a desne ti závidím tie diely, a celkom vážne, koľko tých prítlačných vankúšov by si mohol obetovať a poslať mi?
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: SilverFox•NSK - Audiokazety

Príspevok od používateľa Stano »

Mňa by zaujímali tie vyberacie ochrany proti premazaniu.
Odfotil by si to detailné? Z akého materiálu to je a ako to sedí v kazete?
Prosím ťa urob nejaké foto.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Audiokazety

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

oneeeee: Díky za pochvalu :-).

---

EZ647: Tak u mě nějaké věci ještě dýl. Vloni jsem získal balík s podobným množstvím kazet, taky bez obalů, sice vícekrát horší stav, ale cenově taky solidní.
Ale co se identifikace týká, tak mám pochybnosti, zda-li by se ti to podařilo. V tomto balíku je třeba kazeta, která má cívky jako starší BASFky, ale je v průsvitném těle bez potisku a s černo-průsvitnou třecí fólií (průsvitný střed). Jiné mi zas připomínaly Saehan, ale přímo dané jejich kazety, ale přitom žádný potisk.
Některé totiž můžou být i šroubované a měněné, to bys pak nezjistil co je původní a co ne :-|..

Jó, tak to jsem se trochu obával, že se toho chytneš :-?.
A co za to?
.
.
Neboj, dělám si srandu :-D.
Tak trochu ti poslat můžu, ale i když to vypadá jako závratné množství, je toho jen malá krabička a sám potřebuju na opravu svých kazet, včetně těch kotoučků, kladek a šroubků. Taky mám pocit, že ne všechny mají stejné rozpětí, musel bych je otestovat na jednom hlavním modelu kazety, který mám já i ty - kór u těch stínících plíšků..

A kolik ti jich chybí?

---

Stano: No, sice jsem nikdy neměl v ruce tu TDK MA-R ani MA-XG, ale předpokládám, že to bude na podobným principu.

Materiál je samozřejmě plast.
Ale je to rozhodně inteligentnější a lepší řešení, než ten paskvil co vymisleli u té Verbatimky - ta má totiž tenké placky, které se překlápí a zacvaknou do protilehlého žlábku, průser je, že jsou pevně ukotveny, čímž se ten plast přehýbá a už při prvním otočení ten přehyb zbělal! Takže počítám, že to vydrží sotva pár změn.
Pochopil bych, kdyby to nebylo pevně ukotvené, ale třeba na otáčivém bloku a při překlopení by se to otáčelo jako list papíru na drátěném sešitu (víte co myslim, listy nejsou secvkalé sešívačkou, ale mají kovový / drátěný hřbet).
viewtopic.php?f=51&t=182&start=12#p1130


No a zde jsem ti to nafotil.
CIMG3295 – kopie.JPG
CIMG3295 – kopie.JPG (98.27 KiB) 6226 zobrazení
CIMG3297 – kopie.JPG
CIMG3297 – kopie.JPG (100.9 KiB) 6226 zobrazení

Zajímavost:
Datová kazeta Teac má pásek skoro tmavý jak Chromka, při silném LED světle je ale vidět velmi slabý náznak hodně tmavě hnědé barvy.
Naproti tomu datová Maxellka má sice taky dost tmavě hnědý pásek, ale jde to poznat i bez silného světla.

Obě kazety ale mají výrazně dlouhou zaváděcí pásku.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: SilverFox•NSK - Audiokazety

Príspevok od používateľa EZ647 »

tak asi 20kusov tých vankúšov, ale ak by si poslal aspoň 5ks, tak by to potešilo, aj tak na tie Memorexy bude potreba improvizovať s uchytením, pretože oni vôbec nebudú kompatibilné s týmto systémom.
ale aspoň by som si tak opravil Memorex Metal , ktorá má tiež špongiu, chcel by som ju nahrať.
Napísať odpoveď

Návrat na "Naše poklady"