SilverFox•NSK - Audiokazety

sem môžte prispievať svojimi pokladmi - pochváliť sa čo máte doma a čo vás potešilo objaviť a získať

Moderátori: EZ647, AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Audiokazety

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

oneeeee: No kurňa, tohle bych bral hnedka. Jen jestli to ještě stále má a je schopná to poslat do dalekého zahraničí (ČR).
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: SilverFox•NSK - Audiokazety

Príspevok od používateľa oneeeee »

má ich ešte 7 balení :) balenie je 20 kusov . jedno už mám zaistené .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Audiokazety

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

oneeeee: Tyjo, no kruci, tak to chci.. Podařilo se mi najít ten inzerát (teda myslím, jinej jsem nenašel), ale nikde není šance odepsat a jak je to s voláním na Slovensko netušim. Takže jak teď? Já bych teda bral dvě balení.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: SilverFox•NSK - Audiokazety

Príspevok od používateľa oneeeee »

pošli sms . poprípadne zavolaj a nadiktuj adresu .ako je to u vás s volaním neviem . ale švagor až príde z Brna tak tu kváka cez českého operatóra . má to zahrnuté vo voľných minútach
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1752
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Audiokazety

Príspevok od používateľa moniatko »

a nechceš to ty? =D


pardon, už ste ma predbehli : ))
trošku som to prebádala a osobne mne je to nanič, nemá to ani obal a v tej krabici to večne byť nemôže, Cena síce dobrá, ale nič pre mňa.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: SilverFox•NSK - Audiokazety

Príspevok od používateľa oneeeee »

ale no tak . obal sa dá spraviť .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Audiokazety

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

oneeeee: No, já normálně nevím jak dál.. Vím, že +420 je česko, +421 slovensko, ale aby číslo mělo 10 míst a začínalo nulou.. Proč prostě tam ty lidi nemůžou dát i e-mail.


moniatko: A promiň za to, že teď přemejšlím nad nějakým nákupem i když mám odloženo něco i u tebe.. Vím, že to nepůsobí zrovna slušně.

Mimo to, já myslel, že je to jen inlustrační a ani by mě nenapadlo, že to obal mít nebude, ale i tak by mi to nevadilo.
OneMan
metál za zásluhy
Príspevky: 167
Dátum registrácie: Streda, 30. Januára 2019, 15:37
Bydlisko: Bratislava

Re: SilverFox•NSK - Audiokazety

Príspevok od používateľa OneMan »

toto asi určite poznate .) či nie?
https://www.facebook.com/DailyCassette/
je tam na foto aj moja biela BASF Maxima Edition n4
toľko užastne farebných kazoet a obalov som dlho nevidel
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Audiokazety

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Takže jsem to zjistil, když číslo na slovensku začíná stylem 09876.., tak se to převede na +4219876.., no a ještě včera jsem napsal zprávu, tak uvidím. Když nic, tak se nedá nic dělat, nemusím mít všechno.

---

OneMan: Tak já ksichtbuk nemám a ani tam nechodím.
Zkusil jsem na ten odkaz nakouknout a jako celkem zajímavý kazety, tohle bude asi nějaký zbohatlík, že si může dovolit kompletní kolekce. Neodsuzuju, jen komentuju.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: SilverFox•NSK - Audiokazety

Príspevok od používateľa janvys »

Dailycassette je z Lotyšska a je to jeden z mých TOP 5 oblíbených prodejců. Je to skvělý chlapík který má velmi slušné ceny a je s nim navíc bezva domluva a pokec.
SONY ES
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

SilverFox•NSK - Sony CHF ve špatném stavu

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

V souvislosti s posledním odstavcem prvního příspěvku na straně 55 tohoto vlákna (viz odkaz)
viewtopic.php?f=22&t=2&start=648#p28385

jsem se rozhodl, že udělám test jedné mojí Sony CHF 90, kterou jsem před nějakým rokem koupil spolu s
dalšími kazetami. Tato však byla asi jedna z vizuálně nejhorších, tedy alespoň myslím, no hned mě
svým vzhledem upoutala.


Po nedávné komunikaci se zdejším novým členem "Jenisatko", kdy mi říkal, že zrovna Sony CHF mají výraznější
šum, mě to prostě nedalo a musel jsem tuto kazetu otestovat. Ale aby tento test nebyl jen tak obyčejný, vzal
jsem použitou a co hůř, i solidně jetou kazetu :-D.

Při focení jsem použil k přirovnání vzhledu jednu sice taky použitou, ale zřejmě téměř nehranou kazetu.


Kochnout se pohledem můžete níže
.
CIMG2017 – kopie.JPG
CIMG2017 – kopie.JPG (200.27 KiB) 6560 zobrazení
CIMG2019 – kopie.JPG
CIMG2019 – kopie.JPG (199.42 KiB) 6560 zobrazení
CIMG2015 – kopie.JPG
CIMG2015 – kopie.JPG (214.29 KiB) 6560 zobrazení
CIMG2016 – kopie.JPG
CIMG2016 – kopie.JPG (208.45 KiB) 6560 zobrazení
CIMG2022 – kopie.JPG
CIMG2022 – kopie.JPG (163.91 KiB) 6560 zobrazení
CIMG2023 – kopie.JPG
CIMG2023 – kopie.JPG (152.27 KiB) 6560 zobrazení
CIMG2024 – kopie.JPG
CIMG2024 – kopie.JPG (155.87 KiB) 6560 zobrazení
CIMG2029 – kopie.JPG
CIMG2029 – kopie.JPG (196.74 KiB) 6560 zobrazení





No a zde jsou již ukázky zvukové.
Doufám, že v souvislosti s první stopou nebudou dělat nějací autorsko-právní prudiči problémy :-?. Druhá ukázka
obsahuje výňatek z mé skladby, takže zde je to v pohodě. Jde o zatím nevydanou skladbu "Nikolas S. Kjoliev, Dariel Martinez & Tony Junior - Dansa (Demo Remix)".
POZOR, zvukovou ukázku jsem exportoval do WAVu nepřebuzenou, tedy špičky už v digitální podobě nezasahují nad digitálních 0dB. Při nahrávání na decku nešly ručky pomalu ani k -2dB (hrubým odhadem, nestíhal jsem to sledovat celou dobu).

Nahráváno bylo na nevyužitý kousek z konce druhé strany a samozřejmě na běžnou rychlost a bez nějakých filtrů či Dolby.


Po přehrání ukázek a nahrávání jsem nikde v páskové dráze nenašel stopy jakékoli špíny.

Uvnitř byla kazeta skoro jako nová, nikde na vnitřku těla kazety nebyly známky špíny. Jediné co, tak třecí
fólie už byly solidně vydřené, což je vidět i na kotoučcích. Nějaká ta špína se našla v části pro hlavy a kladky,
ale ta je volně přístupná bez nutnosti ji rozšroubovat.
Jen nějak nechápu, jakým způsobem se mohla ta etiketa tak zničit. Kdyby ta kazeta byla vytopená, tak by to
snad bylo nějak uvnitř poznat..



Tak, a teď někdo může tvrdit, že takto staré a solidně jeté audiokazety jsou už k nepoužití. To je i narážka na mnohé
velice objektivní a zkušené články na zpravodajských webech, kde se člověk dozvídá stále nové věci :mrgreen: .


Schválně porovnejte ukázky ;-)
.
Bohužel kvůli omezení příloh na ubohé 2MB jsem byl nucen tento příspěvek pozdržet a soubory byly nakonec nahrány k Erikovi, za což mu děkuji. Pokud se vám ukázka nenabídne k uložení, klikněte pravým myšítkem na podtržené názvy níže a zvolte něco jako "Uložit odkaz jako..."
Díky za pochopení.

Sony CHF 90 -B- kazeta ve špatném stavu.wav
Sony CHF 90 -F- výsledný test nové nahrávky.wav



Tento příspěvek uvádím zde a nikoli do testů, protože se jedná pouze o ukázku a nikoli o plnohodnotný test.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

SilverFox•NSK - Opravy audiokazet (díl 3.)

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zdravím,
předně musím říct, že jsem dost váhal, zda to tady uveřejnit a i teď mám určité pochybnosti, tak snad vás tímto nějak neznechutím.


To, že mám semtam ve sbírce desky, cívky i kazety v opravdu hrozivém stavu jsem tu zmiňoval víckrát, ovšem tohle byl fakt nářez. Na jednu stranu mě baví dávat něčemu zdánlivě odepsanému nový život, ale ne vždy se to má šanci podařit na 100%.
Takovým příkladem je právě i tato kazeta.

Vezmu to tedy postupně a obrázky budu prokládat textem pro lepší přehlednost.


Když jsem ji vzal poprvé do ruky, tak jsem si říkal, že pár podobných kousků už jsem v ruce měl, i když tato trochu zvedla laťku už i tím chybějícím přítlačným polštářkem a posléze i zjištěním, že nemá pravý kotouček a dokonce opravdu jediný šroubek! Což mě trochu zarazilo, protože jsem ji původně držel a prohlížel úplně na pohodu a bez jediného náznaku toho, že by se vlastně mohla kdykoli rozložit.
.
CIMG3179 – kopie.JPG
CIMG3179 – kopie.JPG (191.35 KiB) 6382 zobrazení





Ve včerejší "volné" chvíli (kdy bych se už spíš měl pustit do letošní novoročenky) jsem si ji tedy vzal a pokusil rozdělat. No na to, že nemá jediný šroubek drží celkem fest, tak jsem zajel nehtem do místa pro kladku čímž jsem ji rozevřel. No a po opatrném rozdělání se na mě vyjevil hrozivý stav v celé své zvrácenosti.
.
CIMG3182 – kopie.JPG
CIMG3182 – kopie.JPG (169.78 KiB) 6382 zobrazení




Původně jsem si myslel, že tam chybí jeden z kotoučků, tak mě relativně "mile" překvapilo, že tam je. Ovšem takový stav jsem ještě neviděl.
Jako první mě praštilo do očí to, že někdo dokázal kazetový pásek slepit leukoplastí :shock: a pak jsem si začal všímat toho všeho co jí chybí a té divné špíny.

Takže, této kazetě chyběly obě vodící kladky, přítlačný polštářek, stínící plíšek a jedna z třecích fólií.
Od opravy mě však dost odrazovala ta hnusota v podobě snad nějakého mazivat, který byl nejen na kotoučcích, ale i celé první zaváděcí pásce (o tom za chvíli).
.
CIMG3183 – kopie.JPG
CIMG3183 – kopie.JPG (199.8 KiB) 6382 zobrazení
CIMG3184 – kopie.JPG
CIMG3184 – kopie.JPG (162.56 KiB) 6382 zobrazení




Furt jsem nad tím váhal, jestli se do toho pouštět, ale řekl jsem si, když už jsem začal, tak to dokončím.

Jako první šel na ranu ten prázdný kotouček. Takovej humus jsem ještě neviděl (dobře, když nepočítám první z mých brigád při rekonstrukci kuchyně na BVV) a zpomínám to proto, že tohle by odpovídalo tomu, kdyby rozdělaná byla zapadlá pod nějakým ze sporáků.

Nejdřív jsem odstřihl tu vysoce profesionální slepku :mrgreen: a pustil se do umývání. Pod tekoucí teplou vodou jsem ji namočil, pásek který se lepil :!: jsem rozmotal a několikrát projížděl v dlani s mýdlem. Opláchl a opakoval.
Bordel v cívce ale držel, tak přišel na řadu kartáč a znovu mýdlo.
Po chvíli se podařilo toho brajglu z těch drážek zbavit, tak jsem ho usušil.

No musím říct, že ten rozdíl mě dost překvapil - to ne že by se projasnilo, ale rozzářilo :-).
.
CIMG3185 – kopie.JPG
CIMG3185 – kopie.JPG (114 KiB) 6382 zobrazení
CIMG3186 – kopie.JPG
CIMG3186 – kopie.JPG (100.44 KiB) 6382 zobrazení




PS.: tu cívku před umytím jsem fotil mimo bílou podložku proto, abych ji nezasvinil, páč byla fakt mastná.


No a na řadu přišlo tělo kazety (nebo bylo první a kotouček v pořadí druhý? Teď přesně nevím).
Tak jsem postupně po jedné půlce kazetu namočil a čistil mýdlem, jen jsem nepoužil kartáč, takže asi byl vážně před tím kotoučkem. Mám to zmatený kvůli tomu co následovalo.

Tyto dva úkony (tělo kazety a prázdný kotouček) trvaly tak něco přes půl hoďky.

A na řadu přišel plný kotouček.
Po odmotání pásky jsem ho očistil stejným způsobem jako ten první.
Raději se však zdržím popisu úmorné činnosti, co mi zabrala 3.5 hodiny. Jen ve zkratce řeknu, že pásek jsem pro jistotu (vzhledem k zamaštění kotoučků) raději propláchl a pak extrémně pracně rozmotával celý cucek.
.
CIMG3187 – kopie.JPG
CIMG3187 – kopie.JPG (193.27 KiB) 6382 zobrazení




Tak jsem potom navíjel pásek do kazety. Jenže jak už bylo vidět na druhém snímku, pásek byl poměrně zmačkaný a díky tomu solidně nakypřený, že se pomalu nevešel do kazety. Takže následovalo pracné přetáčení sem a tam, aby se pásek co nejvíce ustálil a pak jsem ho pro ještě lepší navinutí přehrával a při tom stále svítil do diktafonu, abych viděl poškození pásku. Ta však byla výraznajší než jsem čekal, tak jsem ho musel přes nehet vícekrát přejíždět, aby se jakštakš srovnal.

Vzhledem ale k tomuto poškození, které páska utrpěla ještě před mým čištěním, jsem ale usoudil, že tato kazeta bude tak maximálně na přehrávání a nikoli přemazání. Naštěstí je obsah relativně poslouchatelný, tedy alespoň jeden a čtvrt strany, kde je až na pár skladeb dost dobrý Hard Rock.

No a díky novému přírůstku náhradních dílů v mé sbírce, jsem kazetu osadil chybějícími kladkami, polštářkem a plíškem.
.
CIMG3192 – kopie.JPG
CIMG3192 – kopie.JPG (165.83 KiB) 6382 zobrazení
CIMG3195 – kopie.JPG
CIMG3195 – kopie.JPG (160.57 KiB) 6382 zobrazení
CIMG3196 – kopie.JPG
CIMG3196 – kopie.JPG (172.01 KiB) 6382 zobrazení




I když, jak jsem již v začátku psal, není kazeta úplně 100% opravená, ten rozdíl je myslím znatelný :-).
.
CIMG3182 – kopie.JPG
CIMG3182 – kopie.JPG (169.78 KiB) 6382 zobrazení
CIMG3192 – kopie.JPG
CIMG3192 – kopie.JPG (165.83 KiB) 6382 zobrazení




Délka opravy: ± 8 hodin :-|
Napísať odpoveď

Návrat na "Naše poklady"