Hledám název filmu či seriálu

Toto tu chybaloo

Moderátor: AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Hledám název filmu či seriálu

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zdravím,
toto vlákno bych chtěl založit pro případ, že by tu byla potřeba se dopátrat nějakého filmu, seriálu, dokumentu atp., o kterém nevíte jak se jmenuje, ale zhruba tušíte jeho děj.

V případě, že by jste položili někdo dotaz, nikdo na to nepřišel a vy sami jste se pak dopátrali onoho názvu, tak to kdyžtak zmiňte, čímž by i samotný dotaz byl uzavřený.




No a sám bych hned s něčím začal a bohužel to asi nebude lehké.

Už několik let mám v hlavě jednu kratičkou scénu z filmu, o kterém absolutně netuším o co v něm šlo a ani kdo tam hrál.
Tuším jen, že by se mělo jednat o film z období 1940-1945, tedy ± a mělo by jít zřejmě o komedii. A vím, že je československý.
Filmy s Burianem znám, ale tady se mi nevybavuje, že by tam hrál.
Kdysi to pouštěli typicky v neděli o 12h odpoledne na Nově - typicky proto, že ten den vždy v tu dobu pouštěli starší československé černobílé filmy, ale mám pocit, že se nejedná o nějaký často pouštěný film, když to třeba porovnám s filmy s Burianem.


Pamatuji si z něj jedinou scénu, která se měla odehrávat zřejmě večer v nějaké místnosti (zřejmě větší chodba či běžná místnost, ve které ale byly tuším další dvoje dveře do jiných místností, takže tam nebyly okna), kde byla malá postel a hned vedle ní stůl.
Buď tam byla nějaká rodina nebo sešlost asi 3-5 lidí, kteří odešli do jedné z té další místnosti, zavřeli za sebou dveře a v té "chodbě" s postelí zůstal jeden člověk, který ležel na té úzké posteli.
Přišel tam však někdo další, který netušil, že tam někdo leží, zřejmě proto, že ty peřiny působily běžně načechraně a sedl si na ni (nebo si šel lehnout, fakt už netuším), vznikl tam menší chaos, ti lidi z další místnosti vešli do té chodby, aby zjistili co se tam děje a dotyčný překvapený tuším vlezl pod ten stůl.
Pokud nešlo o komedii, tak tato scéna ale tak působila.

Celá tato scéna se tuším odehrávala za polovinou filmu nebo někde ve 3/4.


Tento film jsem viděl před víc jak 10 lety, takže se mi to vážně už dost vytratilo a čím víc nad tím přemýšlím, tak se mě to motá a začínám pochybovat o tom co si pamatuji, tak to radši píšu zavčas, než to budu mít zkreslený ještě víc.

Nevím vůbec o co v tom filmu šlo, ale motají se mě tam nějaké události jako pohřeb (což je možná blbost), že dotyčný co ležel v té místnosti byl buď napitý nebo dotlučený, ale spíš myslím, že pokud, tak napitý..ale už se mi to vážně motá, tak nevím přesně.

Kdyby někdo tušil nebo mu výše popsaná scéna jen trošku připomněla jakýkoli ČS film, tak mi návrhy napište - kdybych tu scénu viděl, tak ji hned poznám.

Předem moc děkuji za jakékoli návrhy.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Hledám název filmu či seriálu

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Ja už roky si neviem spomenut na meno americkeho herca indianskeho povodu. Pred 20 rokmi hraval vo vela filmoch a potom akoby sa po nom zlahla zem. Zrazu som ho nevidel nikde a ani neviem natrafit na ziadny film kde hral. Myslim ze hral v nejakych kovbojkach aj.
Bol hviezdou v case Stevena Segala, Baldwina a spol.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Hledám název filmu či seriálu

Príspevok od používateľa janvys »

Daniel Day Lewis?
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Hledám název filmu či seriálu

Príspevok od používateľa Kazetowich »

nie - taký chudší typ
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Hledám název filmu či seriálu

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Trochu odbočím ale hľadám márne niaky podobný trebárs vyhľadávač na nete kde si pustím-odošlem úsek skladby trebars v mizernej kvalite z pásky starého magnetofonu a vie mi vyšpecifikovať minimálne kapelu,speváka ak ajnázov skladby,nehovorím o súčasných apkách na mobiloch ale ide orôzne žánre spadajúce aj do doby 50-tych rokov min storočia.
Moja predstava:odošlem ca 1 min úsek skladby a dostanem odpoveď o akého interpreta sa jedná,v lepšom aj názov skladby,upozorňujem že cez bežné apky na mobile cez identifikator mi eponuklo nič,napr.šanzony francúzke z prelomu 50-60 tych rokov.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Hledám název filmu či seriálu

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Jak jsem viděl tolik nových příspěvků, tak jsem se trochu těšil, že to třeba někdo poznal. Ono z toho hledání bolí hlava dokud si to nepustím - to je něco jako, když vám celej den hraje v hlavě nějaká skladba a až si ji pustíte, tak je klid.


daniel00421: Jinak tedy nic takového zatím bohužel neexistuje nebo o tom nevím. Něco takového jsem hledal před několika lety a marně. Kdysi jsem zkoušel jakýsi "midomi", ale ten nebyl zrovna nejideálnější - protože pokud, tak nabídl hromadu různých skladeb.
Před několika lety jsem začal používat Shazam, který sice taky nenajde úplně všechno, ale je na tom líp než ostatní aplikace.
Na úplným začátku jsem kdysi používal Track ID od Sony Ericssonu a samozřejmě na mobilu SE, ale ten už asi odřízli, protože mi vždy vyhazuje už jen chybu, že se nešlo připojit..

I když je to asi trochu nebezpečný, tak možná jen stačí hodit tu skladbu na Youtube a vlastníci autorských práv se pak ozvou, jenže prý stačí 3x tohle udělat a Youtube ti zablokuje účet.
Proto na ty zasrance už kašlu - nejde tam nahrát třeba ani vlastní remix, když jsem tam hodil i obyčejnou reklamu z 35mm pásu, tak mě to pak zablokovali, že má práva někdo jinej - na tuhle "svobodu" jim z vysoka se*u. To samý i SoundCloud.
Napísať odpoveď

Návrat na "Filmy, seriály a iné audiovizuálne počiny"