AKG K-340 elektrostatický hybrid

наушники винтаж vintage hifi stereo headphones

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8759
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

AKG K-340 elektrostatický hybrid

Príspevok od používateľa Kazetowich »

dnes dorazili od Vajnorhifistu staručké vintage sluchátka unikátnej hybridnej konštrukcie - elektrostaticko/dynamické AKG K-340.
Mnohými považované aj dnes za vážneho súpera moderných sluchátiek v cene okolo 1000 dolárov a porovnávajú ich napr. so Sennheiser HD600, 650 či 800 ... uvidíme :)
Prílohy
AKG K-340
AKG K-340
1919726-akg-k340-electrostaticdynamic-headphone.jpg (107.65 KiB) 6504 zobrazení
AKG K-340
AKG K-340
AKG K-340
AKG K-340
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: AKG K-340 elektrostatický hybrid

Príspevok od používateľa Teslák »

Kolko stáli kravice?Moc se mi líbí.Jak hrají?
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8759
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: AKG K-340 elektrostatický hybrid

Príspevok od používateľa Kazetowich »

treba im čas - neni to na prvé waaaaau .... že založíš a padneš na zadok - chcú trpezlivý prístup - zaujali ma hladučké výšky (dielo elektrostatu). Cena 110€ + pošta
Sú žravé - potrebujú poriadne nachovať
Zaujme aj priestor do hĺbky
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
pedro
stará páka
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Novembra 2018, 14:01

Re: AKG K-340 elektrostatický hybrid

Príspevok od používateľa pedro »

TO niesú žiadne prereklamované ,,bum-cink,,.Chcú byŤ hýčkané kvalitným aparátom aby sa odmenili.A ich ,,Žravosť ,, ? NO , impedancia 400ohm / kanál napovedá dopredu...
architect
nováčik
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Streda, 7. Augusta 2019, 10:38

Re: AKG K-340 elektrostatický hybrid

Príspevok od používateľa architect »

No dúfam, že nebudú ako Steny 650, lebo to je moje najväčšie sklamanie v oblasti hluchátok. Toľko povyku kvôli suchému prejavu s nulovou emóciou...
Verím, že tento hybrid zažiari omnoho viac.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8759
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: AKG K-340 elektrostatický hybrid

Príspevok od používateľa Kazetowich »

čo som ich včera počúval, tak to určite nie je láska na prvý pohľad - nie je to tak zábavné, živé so širokou scénou ani prítomnými hlasmi ako pri Senn HD598 - ale AKG majú takú vintage hladkosť analógu a potrebujú čas - kus sa do nich vnoriť a akoby ich pochopiť. A hlavne dobrý zosik ! Discman ich nenachová, DDčko ako tak už hej, aj niektoré mp3ky - ale chce to proste elektráreň aby sa ukázali. Nie sú to sluchátka do postele.
Aj keď som ich dal na Pioneer SA-600, tak pri nulových korekciách to bolo také vcelku nudné. Pri použití korekcií sa ukázalo, keď som na skúšku dal basy na max - tak že sluchátka bez skreslenia podajú pôsobivý spodný fundament. Výšky sú (vďaka elektrostatu) špecifické. Najviac mi zatiaľ chýba živočíšnosť a prítomnosť na stredoch - ktorú tak vyzdvihovali v recenziách na K-340. Ja ju tam proste nepočujem.
Akože sú to super sluchátka, len majú svoje špecifiká. Také Senn HD598 sú úplne nenáročné, univerzálne, skvelé a proste moje TOP.
Nehovorím že sú to naj sluchátka na svete, ale lepšie som ešte nepočul - a bezproblémovejšie. Nízka impedancia (teda aj nároky na zosilovač), pohodlie, zvuk po všetkých stránkach = úplný ideál. Teda mojím vrcholom ostávajú aj naďalej Sennheiser HD 598 :P
Ako Petrík píše vyššie (architect) - u mňa sú tiež dôležité pri muzike EMOCIE. A tie u Sennheiserov sú - za plný kotol. U AKG ich treba hľadať.
Funguje tu tá chémia ako medzi mužom a ženou - niekde to funguje, inde nie ... treba hľadať - preto je super, že jednému sa páči to, druhému niečo iné.
Rád by som si tu prečítal aj názor skúseného Vajnorhifistu. On písal, že tieto 340-ky zakopú do zeme Sennheisery HD600 - tie som ale nepočul. Má ich ale PeterKE. Peťko - asi ti pošlem tieto AKG a porovnaj to.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
peterKE
metál za zásluhy
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:12
Bydlisko: tam kde ty nie

Re: AKG K-340 elektrostatický hybrid

Príspevok od používateľa peterKE »

Nie Roman, dakujem, uz teraz viem akoby to dopadlo :-) Ked tvoje 598 su lepsie 600ky budu tiez.
Sansui 331 klub czechoslovakia
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8759
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: AKG K-340 elektrostatický hybrid

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Ako kceš. I tak budem posielať baliček, tak sa mohli pridat k tomu.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
peterKE
metál za zásluhy
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:12
Bydlisko: tam kde ty nie

Re: AKG K-340 elektrostatický hybrid

Príspevok od používateľa peterKE »

Dakujem za ochotu, ale nejako ma ta znacka neoslovila. Superlux je lepsi :-)
Sansui 331 klub czechoslovakia
Analogaudioman
metál za zásluhy
Príspevky: 373
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 21:44

Re: AKG K-340 elektrostatický hybrid

Príspevok od používateľa Analogaudioman »

Chlapci, vravite, elektrostaticky hybrid? A kde mame napajanie? Elektrostat potrebuje polarizovane napatie okolo 700V, lebo elektrostat je vlastne kondenzator. Tam vidim, ze je to klasicke pripojenie do sluchatkoveho vystupu. Oni to sice tak volaju, ale ako som sa docital ide o pevne polarizovanu vyskovu kapsulu (je to dvojpasmovy system), co v reale znamena nie elektrostat, ale skor princip elektretoveho kapacitneho mikrofonu v obratenom garde. Zaujimave je, ze aj elektretovy miktrofon potrebuje napajanie aspon 1,5V, ale pravdepodobne toto napajanie je odoberane pre kapsulu zo zvukoveho signalu.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: AKG K-340 elektrostatický hybrid

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Dlho som ako aj v profesional tvorbe hral na K 240 Gold series ale z ešte éry rakúskej produkcie v 90 tych,nevedel som si ich vynachváliť pokial som neprešiel na Bayery od serie 900 a vyššie,samo na mixpultoch a Live zvučení ich dosť kŕmite,neskôr ma prestali baviť a prešiel som v súčasnosti na Audio technica,konkrétne na ATH-A990 Z ARTstudio. limitka v zelenej.Konečne dobrý aj hlasný prejav v dynamike a ako som hovoril koľkokrát na mixpulte pri zvučení neustrážim volume,majú deklarované trvalé zaťaženie až 2 Watt do slúchadla jednotlivo
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: AKG K-340 elektrostatický hybrid

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Analogaudioman napísal: Utorok, 26. Novembra 2019, 17:14 Chlapci, vravite, elektrostaticky hybrid? A kde mame napajanie? Elektrostat potrebuje polarizovane napatie okolo 700V, lebo elektrostat je vlastne kondenzator. Tam vidim, ze je to klasicke pripojenie do sluchatkoveho vystupu. Oni to sice tak volaju, ale ako som sa docital ide o pevne polarizovanu vyskovu kapsulu (je to dvojpasmovy system), co v reale znamena nie elektrostat, ale skor princip elektretoveho kapacitneho mikrofonu v obratenom garde. Zaujimave je, ze aj elektretovy miktrofon potrebuje napajanie aspon 1,5V, ale pravdepodobne toto napajanie je odoberane pre kapsulu zo zvukoveho signalu.
Podobne ako kapsulový plošný reprák elektret v starých digitálkach.aj lacné reprosústavy používajú väčšinou v spojení s tlakovou komotrou elektret na výšky ale citlivosť,skôr by som to bral ako taký doplnok v tých slúchadlách na tie najvyššie nuansy v podobe jemného doplnenia,nie ako hlavný menič výškového pásma.
Kedysi v minulosti som mal staré diskrétne Technics sl.model fakt neviem,boli to polootvorené robustné mušle osadené dvojpásmom,asi 6 cm reprákom a malou kalotou výškovou v strede nad veľkým reprom,hrali pekne ale skôr by som ich vtedy prirovnával k našim ARF 300-dobre som uviedol tie Tesly,neviem aj v Opus studio ich hojne užívali,poznáte,hráte ešte niekto na nich ?
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Napísať odpoveď

Návrat na "Sluchátka"