Time-ton LN

sem všetky kazety z prvej éry ...-1979

Moderátori: EZ647, moniatko, AdmineR, janvys, Teslák

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Time-ton LN

Príspevok od používateľa EZ647 »

Time-Ton Low Noise je ďalšia kazeta, ktorú považujem za klasickú čínu, mizerné telo a cievky, hlučný chod.
Na prvej strane boli nahraté nejaké Nemecké keci, tak do -6db, výškovo celkom ujde, basovo je to niekde úplne v pozadí.
1,5 strany je zase prázdnej a nepoužitej
Problémy so samolepkou zavádzacej pásky, ktorá ju zlepila dokopy a nechcela sa na konci pohnúť.
Na hlavách ostal bordel, veľmi lepkavý, že som to skoro nedokázal vyčistiť, ešte som nemal nikdy takú pásku čo by takto zasvinila stroj. Možno dosť zlosť robí aj to že sa niektoré kazety roky povaľujú holé bez krabičky.
Prílohy
IMAG0301.JPG
IMAG0301.JPG (85.76 KiB) 3272 zobrazení
IMAG0303.JPG
IMAG0303.JPG (84.05 KiB) 3272 zobrazení
IMAG0307.JPG
IMAG0307.JPG (76.08 KiB) 3272 zobrazení
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Time-ton LN

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: Promiň, že ti do toho vstupuju, ale toto je celkem běžný. Já už měl v ruce dost kazet, kde se za ty roky to lepidlo na lepící pásce rozpatlalo a jako bonus i do sousedních vrstev, takže to pak opravovat bylo na pos*ání.

Nejde ani tak o skladování jako spíš o nekvalitní lepidlo na lepící pásce - s tím jsem se bohužel setkal i u vlastnoručně lepených kotoučových pásků, kde jsem byl nucen to přečištění a přelepení praktikovat i 3x u jednoho pro mě archivního pásku, čímž se v pár místech ztratil i kousíček záznamu..

Ovšem v případě této kazety je to dost relevantní, páč nebyla skladována asi vůbec dobře. Takže možná by za jiných podmínek to lepidlo i přežilo, ale fakt těžko říct.


Jinak pěkné fotky, pěkná práce :-).
Napísať odpoveď

Návrat na "VOCC (Very Old Compact Cassette) veľmi staré kazety"