Koss porta pro, sklamanie

наушники винтаж vintage hifi stereo headphones

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2329
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Koss porta pro, sklamanie

Príspevok od používateľa orhore »

jhradec - dnešní sluchátkové zesilovače mají obvykle výstupní impedanci blížící se 0 ohm. Jediné výstupy s vysokou impedancí jsou bohužel všechny vintage decky, cd playery i zesilovače u kterých to je velmi špatné.

Konkrétně u těch portable krabiček (walkmany, discmany apod) má ten výstup relativně nízkou impedanci. Takže by se dalo předpokládat, že to dunění na basech nebude takové extrémní. A mám právě pocit, že zde bude zakopaný pes.

Ez647 si stěžoval na ukřičenost. Když tam není zdůraznění na basech (které by tam bylo s vyšší impedancí) a nebo zvukový projev minizesilovačů není zrovna nejlepší v portable strojcích, tak může takhle působit. Jen z nostalgie jsem si před časem zkusil pár starších walkmanů (sony) a discmanů (iRiver). Nic proti, ale ten zvuk (možná trochu přeháním) je fakt otřesný. Kdysi mi to asi nevadilo, neb nebylo asi nic moc lepšího. Když si pustím svůj upravený RS-B965 přes externí sluchátkáč, tak ten zvuk i s kossama je jak z jiné dimenze.

Obrázok

EZ647 - Těžko hodnotit podle vzhledu obalu a sluchátek cos vyfotil zda se jedná o origoš a nebo ne. Prodávaly se zřejmě v různých obalech. Ta anniversary edice, netuším jak hraje a mám pochybnosti zda se nejedná jen o výrobek na poličku.

Moje koss porta pro z roku 2007 je zde - nebo spíše obal. Sluchátka vypadají jako ty tvoje.

KPP_01.jpg
KPP_01.jpg (155.26 KiB) 1068 zobrazení

A pak tu mám z roku 2018, které jsem dostal přímo od zastoupení Koss v české republice (výměna za nevyrabějící model).

KPP_03.jpg
KPP_03.jpg (94.34 KiB) 1068 zobrazení
KPP_04.jpg
KPP_04.jpg (64.13 KiB) 1068 zobrazení

Je to rozdíl více jak 10 let a ty sluchátka po rozbalení hrají úplně stejně jako ty staré. Jinak všechno je made in china!
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Koss porta pro, sklamanie

Príspevok od používateľa jhradec »

Není to tak dávno, co se prosazoval výstupní odpor 120 ohm - jako nepsaná( ???) norma.
Nulový výstupní odpor se poněkud neslučuje s použitým konektorem -> jack při vysouvání zkratuje pravý kanál. Samozřejmě to je možné vyřešit i jinak než odporem v sérii.
Výstupní odpor 5ohm je pro sluchátka OK. A použití sluchátkového zesilovače- případně i s rozumným obvodem crossfeed doporučeníhodné velmi.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2329
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Koss porta pro, sklamanie

Príspevok od používateľa orhore »

No, možná má EZ647 trochu pravdu. KPP mají takový peak na 5-6 kHz kdy se může projevit určitý druh ostrosti.

KPP graf.jpg
KPP graf.jpg (52.99 KiB) 1042 zobrazení
Lékem proti ostřejšímu podání by mohly být Sennheiser HD 599, které vlastní Kazetowich.

Sennheiser-hd599.jpg
Sennheiser-hd599.jpg (57.08 KiB) 1038 zobrazení
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Koss porta pro, sklamanie

Príspevok od používateľa Nstar »

Ten prepad od 2.5kHz je pre mňa menej skusnutelny
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10266
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Koss porta pro, sklamanie

Príspevok od používateľa EZ647 »

Práve tie Anniversary mi hrajú o dosť lepšie, než tie klasické, preto ich uprednostňujem. Samozrejme na kvality mojich starých Technics, alebo Sanhajzelov sa to nechytá :D
Ale ako niekde už bolo napísané, nie je vhodné porovnávať veľké slúchadlá s takými ľahkými.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2999
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Koss porta pro, sklamanie

Príspevok od používateľa AdmineR »

dosť zaujímavé že do tých cca 2 kHz je to od basov hladké relatívne bez nejakých zubov a potom sa to roztancuje ako pri seizmickom chvení
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Koss porta pro, sklamanie

Príspevok od používateľa Kazetowich »

kossy majú inak šialený úzky prepad na tých 4k ufff :o
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2329
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Koss porta pro, sklamanie

Príspevok od používateľa orhore »

Ten propad není možné v hudbě poznat. Je to bezvýznamné. Graf může vypadat dramaticky, ale v reálu to takové není. Zkuste si (kdo nemá) plynulý online generátor: https://www.szynalski.com/tone-generator/
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10266
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Koss porta pro, sklamanie

Príspevok od používateľa EZ647 »

Na zvuk Porta Pro tých aniversary som si už zvykol, aspoň u väčšiny hudby, ale asi by som si žiadne Porty Pro pre seba už nekúpil
Asi by som šiel do iných značiek v rámci zvedavosti, tak som raz v elektre skúšal nejaké lacné AKG ktoré mali ale len polovičnú veľkosť mušlí, takže tlačili cez uši, síce zvuk nebol zlý, ale do minúty posluchu mi boli veľmi nepohodlné, čo je dôvod, prečo som na slúchadlá extrémne precitlivelý a zásadne nikdy nepoužívam špuntovky.
Pohodlie pri dlhých hodinách posluchu staviam trochu nad kvalitu zvuku.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2329
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Koss porta pro, sklamanie

Príspevok od používateľa orhore »

Souhlas. Mohou existovat sluchátka s vynikajícím zvukem, ale když jsou nepohodlné, tak jsou k ničemu. Velmi pohodlné bývají Beyerdynamic. Často zapomeneš, že je máš na hlavě. Ale bývají uživatelé, kterým nevyhovují ani tyto. Každý máme asi jinačí i hlavu :) .
Ještě jednu věc v souvislosti s koss porta pro. Mnozí uživatelé si neuvědomují, že nové sluchátka potřebují rozehrát. Proto když si po x-letech pořídí nové, tak mají pocit, že hrají hůře než ty staré.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10266
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Koss porta pro, sklamanie

Príspevok od používateľa EZ647 »

Tak odkedy mi Roman poslal Sanhajzely HD555, síce som si dlho zvykal na ten divný zvuk, nakoniec sa mi to aj páči a sú zatiaľ najpohodlnejšie čo som kedy mal :D
Samozrejme je to offtopic už, a na leto sa veľké slúchadlá nehodia, tam naozaj tie kossy občas uprednostním ak sú teplotné extrémy.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10266
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Koss porta pro, sklamanie

Príspevok od používateľa EZ647 »

prehrabávam sa v starých fotkách, lebo niečo hľadám a tak sa podelím, síce je to tisíc krát omieľaný problém, ale nikto nedal fotku :D
(foto 14.6.2013)

doplnené, druhá fotka je zasa klasická pre Anniversary edition :D
(foto 8.5.2013)

ono to bolo tak, že sa mi tieto zlomili a na tých druhých sa rozpadli molytany, toľko radosti naraz :D
Prílohy
IMAG0151.jpg
IMAG0151.jpg (120.79 KiB) 918 zobrazení
IMAG0541.JPG
IMAG0541.JPG (102.62 KiB) 915 zobrazení
Napísať odpoveď

Návrat na "Sluchátka"