Ako nás zasiahol koronavirus ?

všetko čo sa nehodí medzi hifi, autá a zvyšok

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako nás zasiahol koronavirus ?

Príspevok od používateľa Kazetowich »

kto si užíva situáciu?
Náruživí šoféri majú teraz skoro prázdne cesty - prakticky nákaza nehrozí - dá sa preháňať vyľudnenou krajinou ...

asi nejako takto

Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Ako nás zasiahol koronavirus ?

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Švagor má tiež ale GTX 3 v garáži dovezenú priamo z USA a nepreháňa sa.Tiež ten čo som tu na vlákne s autami dával krásny roadster MG a sú uložené v garáži tiež.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Ako nás zasiahol koronavirus ?

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Moja sportová hondička chodí plná aj na sedadlách po nákupoch pre susedov a ľudí v karanténe okolo seba,v piatok som bol v marketoch pre 4 susedov na nákupe po 3 nákup košíky kopcom,až prepadávalo,som ochotný robiť dobre pre ostatných.Oni aby sme neboli v kontakte dajú mi do schránky roozpis a peniaze,ja idem nakúpiť a po donáške im roznášam do dvorov po prednostnom oznámení že idem,oni sú zavretí v dome a ja im vyložím za bránu,inak u Nás v Záhorská Ves žiadny pozitívny nález ale kopec ľudí v tej 14 dňovej karanténe.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako nás zasiahol koronavirus ?

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Pekné od teba Dano.
Ano - vidno disciplínu všade okolo - človek je prekvapený.
Slovan je proste iná nátura ako anglosas či nejaký skaderukaopičák - a to je dobre.

Včera som pozeral v TV na francúzskej TV zábery z pásma gazy a tam síce debili mali rukavice, ale rúška nikto.
A krásny záber ako pouliční dezinfikovači (niečo ako pred vírom umývači oautookien) na križovatkách sa ti vklonili do auta cez okno - BEZ RÚŠKA !!!! a vytlačili ti na ruky kus dezinfekcie -:))) A ty si nanho z 20 cm nadýchal rovno do tváre a on na teba ... -:)))) idioti ... :lol:
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Ako nás zasiahol koronavirus ?

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Nemusíš ísť ani ďaleko,kukni ako je na tom Nemecko,že zvládneme si to sami,pozeraj,rúška a iné ochranne prostriedky nič,taktiežčo pozerám cez voľný satelit stanice rôzne arabské,iné ako al jazira a mnoho iných nik ani rúška a ani rukavice,amícii CNN telka moderátori aj v uliciach nič ruška a podobne,tiež BBC...aj by som ich do budovy telky nevpustil.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Ako nás zasiahol koronavirus ?

Príspevok od používateľa oneeeee »

arabská časť nepotrebuje rúška . majú tam teplo a allách ich ochráni . podobne tak u nás drží ochranu kristus nad cigáňmi , za to , že pred ukrižovaním , ukradli klince.
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Ako nás zasiahol koronavirus ?

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Srať na nich,ja som katolík a pomoc blížnemu je daná,neberte to že by som chodil po kostoloch a modlil sa ale moja výchova od ranného detstva predsa len taká,že úcta k starším či v rodine alebo na ulici,dodnes už neviem či sa to nenosí ale po dedine okoloidúcich aj cudzích pozdravím,v obchode,na úradoch sa rád zapojím do debaty...nioe som mumák radšej hladiaci do mobilu ako sa poobzerať okolo seba.Že ja nič ja tu nie som,aj v mladosti v MHD som slušne starších a tehotné ženy ochotne púšťal sedieť,pravidlo ak vchod je otvorený,ľahko prístupný púšťaš staršiu osobu,ženu dopredu,v prípade otvárania vchodov otvoríš a pridržíš dvere,necháš prejsť a ideš za nimu,popr.vstupiš otváraním prvý,necháš ostatných prejsť a posledný ideš za nimi,tiež odkloníš a necháš sadnúť prvé dámy,sadáš si posledný,návyky,návyky mladým chýbajú,idú do podniku,na úrad,prví sa tlačia do dverí-hovoriac si my sme ríchli.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako nás zasiahol koronavirus ?

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Dano som rad ze si toto tak pekne popisal. Ja som bol vedeny rovnako. To teraz liberálna propagandá a mainstrimove plátky (tv aj časopisové a novinové a netové klasické mediá) zo slovákov robia idiotov - tie zvasty ze "za slusne Slovensko" siria zahranicni nasádeni rozvracaci - majdanisti. Fuj.
Slovaci otvorme oci. Ved to MY sme ta moralna zakladna Europy (posledna basta). Budu nam tu vykrikovat kadejaki odkundesi hnusni zapredani devianti.. co podporuju stredoveku kulturu kde si doma rite utieraju rukou. Pardon som sa rozohnil 😀
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Ako nás zasiahol koronavirus ?

Príspevok od používateľa oneeeee »

aktuálna spotreba .
Prílohy
virus.jpg
virus 2.jpg
virus 3.jpg
virus 5.jpg
virus4.jpg
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako nás zasiahol koronavirus ?

Príspevok od používateľa Kazetowich »

aj sa niekto zamyslel čo bude po koronaviruse?
Alebo teda aspoň o mesiac, dva, tri ... ?

prečíajte si zaujímavý text ...
Žiadna pieseň nezachytáva jarnú náladu Nemecka poetickejšie, ako hit z roku 1930: „Veronika, jar je tu“. Dievčatá spievajú tra-la-la a celé Nemecko je v idylke. “Veronika, špargľa pučí! “ Apríl v Nemecku je Spargelzeit alebo „čas špargľe“. Puristi doslova utekajú na farmárske trhy, aby si kúpili najčerstvejšie stonky (biele, na rozdiel od zelenej letnej odrody) a podávali ich s plátkami šunky a holandskej omáčky alebo so strúhankou a maslom. Ale tento rok veľká časť plodiny na poliach zhnije. Hraničné obmedzenia v boji proti Covid-19 bránia východoeurópskym poľnohospodárskym pracovníkom prísť na polia a úrodu pozbierať

Kto bude zbierať úrodu v Európe, keď sú zavreté hranice? (preto penila Von den Leyen že EU uzatvára hranice?)

Nemecko zvyčajne zamestnáva 30 000 sezónnych pracovníkov na zber špargle, pričom 5 000 v samotnom Brandenbursku. Doteraz prišlo do Brandenburska len asi polovica z tohto počtu. Nemecká hranica je otvorená pre Poliakov pracujúcich v kritických odvetviach, ale poľskí zberači ju váhajú prekročiť, pretože ich vláda tvrdí, že každý, kto tak urobí, bude po návrate 14 dní v karanténe. Koncom marca si zúfalí pestovatelia špargle prenajali lietadlo, aby doviezli aspoň 190 Rumunov. Takmer to nestihli, pretože už 25. marca Nemecko zakázalo vstup sezónnym pracovníkom z krajín, ktorí nie sú súčasťou schengenského hraničného pásma.

Špargľa je len špičkou problému, ktorému budú európski poľnohospodári čoskoro čeliť. V tomto roku bude Nemecko potrebovať takmer 300 000 sezónnych pracovníkov. Francúzsko, v ktorom sa blíži sezóna jahôd, potrebuje v nasledujúcich troch mesiacoch 200 000. Viac, ako polovica z nich zvyčajne pochádza zo zahraničia. Holandsko je najväčším európskym poľnohospodárskym exportérom, ale väčšina pracovníkov, ktorí zbierajú paradajky a uhorky v skleníkoch, pochádza z východnej Európy a mnohí tento rok neprídu.

Nemcom chýbajú Poliaci, Poliakom chýbajú Ukrajinci. Odhaduje sa, že asi 1,3 milióna Ukrajincov pracovalo v Poľsku pred uzavretím hranice. Keď Poľsko 14. marca zatvorilo svoje hranice, Ukrajinci odišli. Vedúci poľnohospodárskej únie v krajine hovorí, že bez nich bude ohrozené zásobovanie potravinami.



Niektoré odvetvia môžu byť vypnuté, ale nie poľnohospodárstvo

Európska komisia 30. marca stanovila pravidlá na zabezpečenie toho, aby mohli kľúčoví zamestnanci vrátane sezónnych pracovníkov v poľnohospodárstve prechádzať cez hranice. Bulhari a Rumuni, ktorí cestujú do západnej Európy, by však normálne prešli cez Maďarsko, ktoré však v polovici marca uzavrelo svoju hranicu s Rumunskom. (Síce sa znovu otvorila, ale najmä pre nákladnú dopravu a pendlerov, ktorí žijú v blízkosti hraníc.) Aj keď sú hranice pre sezónnych pracovníkov v poľnohospodárstve otvorené, veľa ich neprichádza, pretože sa obávajú samotného vírusu a povinnej karantény, keď sa vrátia opäť domov.

Niektoré krajiny dúfajú, že obmedzia škody tým, že umožnia pracujúcim, ktorí sú už tam, zostať dlhšie. Belgicko predĺžilo pracovné povolenia pre zahraničných sezónnych pracovníkov a Nemecko predĺžilo obdobie, v ktorom môžu pracovať bez platenia miestnych daní sociálneho zabezpečenia.



Budú zbierať domáci?

Jedným z riešení je nábor domácich obyvateľov. Internetová stránka pre sezóne poľnohospodárske práce v Nemecku získala v prvých dňoch tisíce domácich záujemcov. Francúzska poľnohospodárska organizácia FNSEA tvrdí, že jej nové pracovné miesta v poľnohospodárstve majú 150 000 sledovateľov na internete. Trh práce online v Holandsku s názvom „Pomôžte nám žať“ má stále otvorených 2 500 pracovných miest. Nie je však jasné, koľko pracovných miest sa skutočne obsadilo.

Európski poľnohospodári by sa však radšej nespoliehali na svojich domácich “neskúsených nováčikov”. Pestovatelia špargle v Holandsku, spomínajú, že za posledných 40 rokov si pamätajú len asi desiatky Holanďanov, ktorí požiadali o prácu na ich farmách. No iba tento mesiac sa prihlásilo už niekoľko stovák domácich. Napriek tomu v porovnaní so skúsenými Poliakmi, Rumunmi a Bulharmi nie sú ideálnymi zberačmi. Pestovatelia špargle podotýkajú: „Holanďania sú zvyknutí pracovať od pondelka do piatka, od deviatej do piatej. Špargľa však rastie sedem dní v týždni. “

Marián Rigan

a ja spolu so stovkami diskutérov sa pýtam - a načo si navozili toľko údených pracovníkov ????


úryvok z diskusie ...
Vláda by mala nariadiť zákaz pestovanie repky olejnej na palivo
a mala by nariadiť poľnohospodárom posadenie plodín,
pre výživu človeka a krmivo pre zvieratá :

obilie, zemiaky, kukurica, cukrová repa, hrach, slnečnica, ovos....

Lebo sa môže stať, že Nemci zakážu vývoz potravín do krajín východného bloku,
ako zakázali vývoz ochranných pomôcok.


Nedávno sa ma jeden priateľ pýtal že šak čo nemci ...
Stačilo povedať toto - Billa, Lidl, Kaufland ... a zoplo závity.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako nás zasiahol koronavirus ?

Príspevok od používateľa Kazetowich »

a čo z horeuvedeného vyplýva? Že každý, kto máte kde siať, sadiť - nasaďte koľko môžete !
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako nás zasiahol koronavirus ?

Príspevok od používateľa Kazetowich »

a výživná je aj diskusia pod článkom
https://www.novinky.cz/zahranicni/koron ... d-40319313
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne veci čo vás trápia"