o EMGETON-e (história, produkty ...)

ako a prečo vznikli MC, či CC - čo ste možno nevedeli
Vintage Audio Cassettes - history
Vintage Audio Cassettes - history

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

o EMGETON-e (história, produkty ...)

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Pri čítaní o švédskej firme AB ma napadlo, že viem dokopy nič o našom Emgetone. Hanba.
Kto sa podujme o tom niečo sem napísať pekne od vzniku až po koniec ... ? A aj nejaké fotky závodu, výroby, kaziet ...
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: o EMGETON-e (história, produkty ...)

Príspevok od používateľa EZ647 »

haha myslím že viem čarovať? už 20rokov hľadám nejaké pekné materiály o výrobe kaziet, akékoľvek a vždy som našiel len útržky, a internet nevie o Emgetone skoro nič
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

EMGETON-historia vývoja

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Nie že by som bol preferujucim zástancom značky ale no niektoré by stáli za úvahu,prispievajte,nižšie ponuknem exkluzivitku,síce už z dôb neskorších ale patrí sa po mojom osobnom hľadaní v spústach krabíc a uloženiek.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

UNI ovládač,dodnes chodiaci

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Trocha historie novšej odo mňa.
Mal som známeho čo sme pri pivečku plkali o všetkom a priznal sa že zastupuje trh pre Emgeton u nás a rozširujú ponuku o CD-R media a rôznu drobnú elektroniku,bolo to okolo r.2000.
Hneď ma napadlo čo pásy,kazety,vraj to nevie ovplyvniť ale napriek tomu zopár posledných pár desiatok kusov priniesol.Inak sú to DP 25 LHD čo už hralo zhodne aj kalibráciou,budením a bias ako nemecké BASF DP 26LH.N o preskočme...
Tak okolo roku 2000 mi podaroval vzorku 2ks ovládačov UNI pod touto značkou,jeden putoval a dodnes chodí po ošetrení už raz na servise kontaktných planžiet pod tlačidlami.
Môj som náhodou našiel pri iných veciach,nikdy hádam som ho nepoužil,návod ani pôvod balenie nemám,viem len že to bol návod tak asi 30 stranový,posledných 10 strán bolo tabuliek zoznamu výrobcov z EU,US,JPN aj China od výmyslu sveta a zadávacích kľúčov pre predpogramovanie na príslušnú značku,model mašinky.
Vie samozrejme odčítavať aj od pôvodných ovládačov ako poznáme dodnes z lacášov plasťákov univerzálov kde ani neviete pod ktorým tlačidlom aká funkcia je radená.Ale ak pôvodný ovládač zlyhal uplne,plnohodnotne napomáha ten zoznam v návode,viete ako to bolo s internetom,nie každý v tej dobe doma mal.
Okrem iného tento ovládač vie ovládať nie len infra ale rádiové ovládanie čo podporovali niektoré US ale aj Eu značky,no postupne,vložil krmenie bateriami 4xAAA články:
-uni ovládač infra aj radio
-programovanie z druhého ovládača,kodov z tabuľky a naprogramovanie ku príslušným znakom
-podsvietený dotykový display aj s tlačidlami a programovanie symbolov do okienok display
-načítanie presného času a dátumu z RDS na frekvenciach dodnes vysielaných ako poznáte z domácich meteostaníc a to ako 455 tak aj 433MHz
-neskúšal niečo ovládať,zatial niet čo
V tej dobe sa dostal aj do predaja,moc toho sa vraj nepredalo,neviem či kôli cene 1 400-1 600 korún alebo niečomu inému,ale ide o naozaj tej doby podľa mňa o vyspelý výrobok možno nadčasovej ery,dodnes vyzerá chutne,povrch taký jemný pogumovaný a tvarovo tiež nevyzerá zle,fotky ako som ich ani nezoradil len tak priamo aj s pásom nižšie.
Prílohy
IMG_20240218_132008.jpg
IMG_20240218_132053.jpg
IMG_20240218_132114.jpg
IMG_20240218_132146.jpg
IMG_20240218_132222.jpg
IMG_20240218_132239.jpg
IMG_20240218_132258.jpg
IMG_20240218_132323.jpg
IMG_20240218_132458.jpg
IMG_20240218_132706.jpg
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: o EMGETON-e (história, produkty ...)

Príspevok od používateľa EZ647 »

mňa a niekoľko málo ďalších zberateľov CD-R a DVD-R médií Emgeton fascinoval v tom že čo séria, to iný výrobca, Emgeton mám asi najväčšiu zbierku najrôznejších výrobcov médií, prevažne z Ázie, kiež by sa tie časy vrátili :D
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: o EMGETON-e (história, produkty ...)

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Ano verím,keby som sa vedel dopátrať kontaktu na toho chlapíka,hoj dávno pradávno,nemám,verím ti ako to šlo dobou ďalej,všimni si že ten ovládač má ešte pôvodné logo Emgeton a zaujímavé že v spolupráci vyvinuté s Bell electronic,možno preto to dodnes behá,nerozumiem že ten ovládač vo svojej dobe nebol toľko propagovaný a málo predávaný,veď doba na počiatok 2 000 rokov už aj laicky bola pokročilá,vraj pripravovali aj niake prehrávače digi,dnes MP prehávače,rekordery...niak sa vytratili z trhu.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: o EMGETON-e (história, produkty ...)

Príspevok od používateľa EZ647 »

Ten diaľkáč mohol byť naozaj zaujímavý.
Aj Emgeton Mp3 player 512MB sme niekde doma mali, mala ho sestra, potom mama, hral pekne, ale už neviem čo je s ním, boli k nemu len štuplové slcúhadlá, aj keď bol zvuk presvedčivý, ja mám na tento typ slúchadiel vyslovene alergiu.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: o EMGETON-e (história, produkty ...)

Príspevok od používateľa Nstar »

Ja teda nie som nejaký oddaný fanúšik Emgeton ale tie pásy neboli nejaké zlé, podľa mňa zvuk pomerne dobrý, kazety už menej tam by to chcelo troška "jemnejšiu" polevu ale ten ich dizajn bol dosť svojský, vtedy to bolo akosi jednoznačné, neskôr zvláštne a dnes zberateľsky extravagantné?
Diaľkové je ale pecka, to ako v tých rokoch musel slušný výrobok a dnes stále vidno, že to bola kedysi trieda. No zároveň sa vtedy presadiť za tú cenu a s dialkovým...ale počin veľmi pekný
Napísať odpoveď

Návrat na "Z histórie kaziet"