Životnosť kaziet a pásov / Starnutie kaziet

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2443
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Životnosť kaziet a pásov

Príspevok od používateľa oneeeee »

stručne k pásom.
na bazoši sa občas niečo ukáže . napríklad Jozef - žilina (možno je tu) ponúkal ampex pásy na stredovkách kus za 5 € . zobral som jednu na test. bola dobrá na 80 % . nepúšťala čiernu farbu ani neopadávali stružliny ako je na fotke v teste .
po čase predával agfy ale to už ako komplet 9 kusov na stredovkách po 10 € za kus . tak som zobral 9 kusov . a všetky sú dobré (zatiaľ) ,lepšie ako ampex . o niečo . dosť často tam inzeruje.
asi dva týždne dozadu boli na bazoši pásky agfa kus za 15 € . na stredovkách . predávajúci bratislava . ak by som mal hodnotiť predávajúcich ,tak stredné slovensko má známku 1.
na bazár cz som našiel náhodou inzerát od jednej pani . Darujem pásky maxell . napísal som teda email . odpoveď prišla za 3 týždne . Že na slovensko sa jej to neoplatí posielať a mám si prísť pre ne osobne . . takto sme si vymenili asi 6 emailov , kým sme sa dohodli . poslal som jej na účet 20 € . aby mi to poslala . poslala ako dobierku . poštovné som si musel zaplatiť . až som to doma otvoril ,nevedel som ,či to jebnuť o zem alebo čo . . v balíku bola kazeta maxell ur prehrávaná asi cez konské zuby . v prvom obale maxell LN 25 120 bol kotúč emgeton a páska orwo . a ešte bola pozliepaná kanagonom a nedala sa ani odvinúť. po navýšení adrenalínu som sa odobral ku smetnému smradovi . a obaly si nechám ,potrebujem. tá tretia páska bola UD 25 120 .
bola nová ale vo vnútri bola zabalená ešte v igelite . tak za 27 € som si kúpil kazetu a dve pásky ktoré boli na hovno.
a takto podobne je to aj z inzerátmi . predávajúci predáva super kvalitný pás , ktorý ale nemá ako vyskúšať. a nevie čo za to by chcel.
Prílohy
2 b .jpg
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Životnosť kaziet a pásov

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

No je pravdou, že od značky Ampex mám jen jediný artikl v podobě kazety u níž mi EZ647 říkal, že prý dělá to co popisuješ (ještě jsem ji neměl čas zkusit), ale nevím jestli bych teda zrovna bral pásky co lepí a případně pěkně zapatlají mechaniku.. Jako asi pár kousků bych vzal, abych je měl alespoň jako do sbírky, ale jinak nevim.
Jde o to, že když něco kupuji, tak to beru s tím úmyslem to pak použít. Když je to třeba za nižší cenu, tak občas beru pár kousků aspoň do sbírky.


Zakladateli tématu se omlouvám za Spam, jen jsem nepřišel na to, jak text schovat do "collapse".

O tomhle mi ani radši neříkej. Tahle dokanalá ukázka byrokracie mě dokáže jen nas*at. Nejen že díky podělaným autorským zákonům tak sběratelé přijdou o materiál, který se už nemá šanci vyrobit i přesto, že by to před něma klidně smazali, ale ještě se to musí chránit tím, že se to zpálí, aby náhodou nějaké chráněné věci neměl šanci slyšet někdo, kdo nemá patřičná povolení.

Tohle já zažil už na základce, kdy vyřazovali obrovské hromady kotoučových pásků, diapozitivů, KP8 filmů s výukovým materiálem ze 70.-80. let, ale když jsem se ptal více učitelů zda si můžu nějaké vzít - protože jsem věděl, že se budou vyhazovat, tak mi říkali, že to není možný. Pak mi někdo tedy dal jeden 7.5cm kotouč asi v domnění, že mi to bude stačit.
Pak jiná situace - vyhazovaly se krásně dochovalé materiály brouků (v zatavených plastových "mističkách" či jak to nazvat). Nebojte, nejsem zas nějaký prase, popelnice byly plné po okraj, tak jsem si ze zvědavosti chtěl pár pěkných brouků vzít, co asi následovalo - učitelka na mě z dálky zařvala ať to nechám být, okamžitě se vrátím a že jí mám připomenout, ať mi napíše poznámku. Perlou na tom všem bylo, že všechno bylo tehdy uzavřené (končil školní rok), takže i kdyby mi ji napsala, tak to už absolutně nic nemohlo ovlivnit.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Životnosť kaziet a pásov

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Pekné príhody - poučné a o tom, že vládne Kocúrkovo - a ak sa dostanú k moci neol-iberáli, tak amen ...
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
vlado.bb
metál za zásluhy
Príspevky: 342
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 15:06

Re: Životnosť kaziet a pásov

Príspevok od používateľa vlado.bb »

Kamaratov znamy pracuje na skladke elektronickeho odpadu.Pod hrozbou vypovede,si nemoze zobrat ani gombily z nejakeho hifi zariadenia nehovoriac uz o celom pristroji.Je neskutocne co sa tam najde.
Dalsi nezmysel z pohladu VINTAGE hifistu je zakon o dovoze elektroniky.Myslim,ze bol podpisany este v roku 1991 nejakym Bacikom.Pouzita elektronika sa nesmie do EU dovazat z krajin tretieho sveta.Do krajin tretieho sveta v tomto pripade patri npr, USA a Japonsko.Ak mate stastie na colnika / ako ja /tak to prejde.
Novy notebook alebo telefon cez colnicu prejde,akurat musite zaplatit vypalne /DPH pripadne clo /ktory za par rokov vyhodite,Magnetofon vyrobeny v 1975 roku dodnes ide a este par rokov pojde a ten nesmiete.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Životnosť kaziet a pásov

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Od 89 nam vladnu dokola ti isty smradi. Lavica ci pravica,vsetko ta ista pakaz. Vo volbach,aj komunalnych to treba konecne odmietnut a volit inych. Mame asi poslednu sancu to bahno ukoncit podobrotky. Komunalky su Velmi dolezite!
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
vlado.bb
metál za zásluhy
Príspevky: 342
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 15:06

Re: Životnosť kaziet a pásov

Príspevok od používateľa vlado.bb »

Kazdeho kandidata na volby niekto podporuje.A ten chce prachy naspat.Uz neviem kto povedal - Ak by mali volby nieco zmenit,tak ich zrusia.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2443
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Životnosť kaziet a pásov

Príspevok od používateľa oneeeee »

od nového roku sa ruší clo z japonska , čo je veľmi dobre . na buyee je možnosť . a je to lacnejšie ,ako z ebay . japonsko , je krajina solnej vlhkosti a tak sa niečo žlté nájde v útrobách prijímača.
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
vlado.bb
metál za zásluhy
Príspevky: 342
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 15:06

Re: Životnosť kaziet a pásov

Príspevok od používateľa vlado.bb »

Ze sa rusi clo je fajn,ale to bude platit iba na novu elektroniku ,nie na staru.Alebo sa mylim?
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2443
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Životnosť kaziet a pásov

Príspevok od používateľa oneeeee »

na elektroniku z japonska . čo to bude , či CD alebo magnetofon , na tom už nezáleží. to je odplata za dovozné clo od amikov. aspoň ako dávali v správach , tak sa dohodla európska únia.
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2327
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Životnosť kaziet a pásov

Príspevok od používateľa orhore »

vlado.bb napísal: Nedeľa, 14. Októbra 2018, 07:09 Kamaratov znamy pracuje na skladke elektronickeho odpadu.Pod hrozbou vypovede,si nemoze zobrat ani gombily z nejakeho hifi zariadenia nehovoriac uz o celom pristroji.Je neskutocne co sa tam najde.
Dalsi nezmysel z pohladu VINTAGE hifistu je zakon o dovoze elektroniky.Myslim,ze bol podpisany este v roku 1991 nejakym Bacikom.Pouzita elektronika sa nesmie do EU dovazat z krajin tretieho sveta.Do krajin tretieho sveta v tomto pripade patri npr, USA a Japonsko.Ak mate stastie na colnika / ako ja /tak to prejde.
Novy notebook alebo telefon cez colnicu prejde,akurat musite zaplatit vypalne /DPH pripadne clo /ktory za par rokov vyhodite,Magnetofon vyrobeny v 1975 roku dodnes ide a este par rokov pojde a ten nesmiete.
Počkej, a to i kdybych koupil něco staršího přes ebay z USA či Japonska, tak můžu mít problém? Pokud to teda platí v celé EU. Zatím jsem vždy kupoval v rámci EU, protože z USA je to o poznání dražší.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2443
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Životnosť kaziet a pásov

Príspevok od používateľa oneeeee »

amerika . krajina neobmedzených možností. do toho treba započítať aj neobmedzené doláre . preto sú tam ceny astronomické .
ebay nieje japonsko . ebay je celosvetový žráč dolárov ,kde je na 80 % smradov , ktorý sa tým živia.
janonci majú svoju vlastnú burzu , kde píšu pomocou tej rozsypanej ryže :D a tam je registrácia len na adresu zo zeme menom japonsko a tie ich haky baky . je však náhrada v anglickom jazyku pre ten zvyšok sveta . popozeraj zaregistruj sa a testuj , ako skáču ceny a za čo sa to predáva . niečo vyskočí do nenávratna a niečo je za babku . jedinný problém je poštovné a 110 V .
do konca roka si to môžeš v kľude otestovať , čo sa za čo predá , či sa do toho oplatí ísť .
http://buyee.jp/item/search/query/techn ... tionType=1
Naposledy upravil/-a oneeeee v Nedeľa, 14. Októbra 2018, 10:13, upravené celkom 1 krát.
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
vlado.bb
metál za zásluhy
Príspevky: 342
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 15:06

Re: Životnosť kaziet a pásov

Príspevok od používateľa vlado.bb »

Kamarat kupoval akufejz Dp 70 z japonska a colnica mu zo chcela vratit.Nechceli to preclit.Napokon mu to preclili,ale akym sposobom sa s nimi dohodol neviem.Nechcel o tom rozpravat.Predpokladam ,ze aj CR bude mat podobne predpisy.Na internete sa siria take reci,ze nemci a taliani s tym take problemy nerobia.Ak mas znameho,treba poslat tam,zaplatis clo aj DPH v nemecku alebo taliansku a potom uz v ramci EU ti to posle.Ale velmi zalezi na colnikovi ako sa k tomu postavi.
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"