Kofola

život nie je len o hifi ... ale aj o jedle, pití - spomínate si ešte ako chutili potraviny alebo nápoje v minulom storočí? Akú ste mali radi kozmetiku? Máte osvedčený recept?

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Kofola

Príspevok od používateľa EZ647 »

často sa stáva v nemenovaných obchodoch, že menšie balenie je drahšie :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Kofola

Príspevok od používateľa EZ647 »

Aby bolo dielo dokonané, pridávam poslednú edíciu ochutených Kofol kde je uvedené že obsahujú menej cukru.
Mesiac a rok skenovania/nákupu v popise obrázkov.
Prílohy
05/2022
05/2022
04/2022
04/2022
02/2022
02/2022
04/2022
04/2022
03/2022
03/2022
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2651
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Kofola

Príspevok od používateľa AdmineR »

mätu som ešte nevidel
a dnes pridam jednu mnamku
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Kofola

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: No možná jsme se špatně pochopili :-), tuhle vyjímku dělám jen v případě takových nápojů, které nejdou pít na jeden zátah, v mém případě to bývá právě Kofola nebo případně nějaký z toniků. Když je takový pití oevřený víc dní, tak z toho vyprchají bublinky a pak je to doslova nechutný, proto si beru mnžství co zvládnu vypit.
Vyjímkou jsou právě takový záežitosti jako třeba tebou zmíněná Vinea, či různé příchutě Top Topic, ty jsou v 1.5L a to vypiju do dvou dnů, takže to nestihne vyšumět :-).
Co se týká běžných vod, tak to samozřejmě taky kupuju komplet balík po šesti - příkladem Kláštorná Kalcia nebo před pár měsíci objevená Mattoni absolutně bez cukru. To jsem takhle jednou v létě měl naprosto ohavnou žízeň a z nutnosti jsem si koupil předraženou 0.5L plechovku Mattoni citron (ty v plastu byly dražší, s menším objemem a hlavně přeslazené typu Sprite, Fanta atp). Možná to bylo s přirážkou za to, že to měli v lednici, ale žízeň byla velká a na zteplalý pití jsem v tom parnu neměl náladu. Jak jsem vyleznul z obchodu, tak jsem si ji hned otevřel a napil se. Až mě zarazilo jakou chuť to mělo. Po letech jsem našel limonádu, která byla fakt dobrá. Sice bylo psané, že je Bez cukru a sladidel, ale nějak mě to nedalo a mrknul jsem na tu energetickou tabulku, no ty údaje mě překvapily - Energetická hodnota 2kJ/0kcal na 100ml. Hned jsem mrknul na složení a tam jen: přírodní minerální voda, oxid uhličitý, kyselina citrónová, přírodní aroma.
Takže i když je to pouhá bublinkatá voda se zřejmě umělou kyselinou citronovou, tak je to dobrý a je dobře, že KONEČNĚ někoho napadlo, že to jde i bez cukru či "plastikových" sladidel.
Zhruba za měsíc se to objevilo v obchodech i jako klasická varianta v 1.5L lahvi a chvíli na to i v dalších příchutích.


Omlouvám se za odbočení..

---

AdmineR: No toho jsem si dávno už taky všiml. Tady jde asi jen o nenažranost prodejců, či výrobců, nebo obou (těžko říct). Ale taky musíš brát v potaz fakt, že menší balení taky musí být v něčem - ať už jde o sklo, plech, papír nebo plast a tyto materiály něco stojí a z mého pohledu je to i méně ekologické. Malé balení ti vydrží chvilku, velké vydrží dýl.

Proto když jsem v obchodě a třeba se nemůžu rozhodnout co vzít (díky mnohdy dost spekulantským "slevám"), tak se dívám na štítek na regálu, kde je pod cenou napsané malým písmem přepočet příkladem: 1kg = --Kč nebo 1L = --Kč a porovnáním zjistím, co je zaručeně levnější.
Ve velké většině případů ty menší balení čehokoliv bývají dražší než to samé ve větším, i když dle hlavní ceny to tak nevypadá, při přepočtu na to 1kg či 1L je to ale znatelný rozdíl.

Avšak jsou mi známy i paradoxy, kdy je menší balení dražší než to velké a to i bez nutnosti koukat detailněji na cenovku a množstevní přepočty. Neobjevuje se to často, ale mnohdy si takovou věc i vyfotím.


Ale abych příliš nezaprasoval vlákno, tak to sem vkládat nebudu. Pokud vyštrachám i vtipnější cenovky, tak na to založím samostatné vlákno.
A ještě jednou se omlouvám za odbočení od tématu :shifty: .
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2651
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Kofola

Príspevok od používateľa AdmineR »

díky za postrehy
Mattoni som asi pred rokom pil nejaké červené ak dobre pamatam a asi bez cukru
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Kofola

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

AdmineR: Není zač :-).
Hm, tak to bude asi Mattoni Red, tu jedinou ještě udrželi v barevném plastu, ostatní klasické minerálky se základními příchutěmi totiž dávají do flašek v jednotné bledě-zelené barvě, prý kvůli lepší recyklaci. V té variantě Red by měla být myslím Malina, Brusinka, Grep a snad i Jahoda..ale v těch mám pocit cukr je, jen asi ne tolik a prý bez konzervantů, ale nechci kecat.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Kofola

Príspevok od používateľa EZ647 »

Niečo zo včerajšieho nákupu v Coop Jednota.
Celkom som sa naštval, musím kritizovať, že klasické Kofoly 2l v Coop sú za 1,49€ čo je viac než v iných obchodoch, tak na Vianočnú si drzo dovolili dať cenu 1,96€ za kus, už sa neviem dočkať nejakej zdravej konkurencie, lebo čo si tento obchod dovoľuje, to už nemá obdoby.

Takže predbežne foto, chuť je taká s dozvukom pečiva, ale aróma je divná, ako niečo spálené, krupica, alebo cesto v kuchyni, eh, asi nie je dobrá reklama, ale asi im prihorelo :D
Nech každý vyskúša a dá vedieť :D
Prílohy
IMAG0929.JPG
IMAG0929.JPG (213.59 KiB) 2240 zobrazení
IMAG0930.JPG
IMAG0930.JPG (228.06 KiB) 2240 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Kofola

Príspevok od používateľa EZ647 »

takže doplňujem sken, Kofola Linecké pečivo, Vianoce 2022
Prílohy
kofola_lineckepecivo.jpg
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Kofola

Príspevok od používateľa Nstar »

a jak to teda chutí, mne by sa páčilo, keby ku každej pribalili koláče.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Kofola

Príspevok od používateľa EZ647 »

hej písal som vyššie, mne teda nechutí :D

"Takže predbežne foto, chuť je taká s dozvukom pečiva, ale aróma je divná, ako niečo spálené, krupica, alebo cesto v kuchyni, eh, asi nie je dobrá reklama, ale asi im prihorelo :D
Nech každý vyskúša a dá vedieť :D"
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Kofola

Príspevok od používateľa Nstar »

tak to nie to neznášam prihoreté koláče, asi by sa mi páčila medová a mentol ale tak ja som až taký fanúšik pitia Kofofly neni, skôr ma baví sa na to pozerať ...my dvaja by sme určite mohli robiť reklamu 8-)
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Kofola

Príspevok od používateľa EZ647 »

pozri, jednu by si mal vždy z novej príchute kúpiť na skúšku, ono to už niekto doma vypije ak by niečo :D

u mňa je vždy zvedavosť tak veľká, že kúpim takmer akúkoľvek, až tak že už riešim ako dostať sem tú Kofolu čo sa predáva tieto Vianoce len v Česku :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Nápoje, jedlo, recepty, vintage móda, kozmetika ..."