Kofola

život nie je len o hifi ... ale aj o jedle, pití - spomínate si ešte ako chutili potraviny alebo nápoje v minulom storočí? Akú ste mali radi kozmetiku? Máte osvedčený recept?

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Kofola

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Aj napr Freecola z Lidla. Pil som to viacrat aj ked to nekupujem.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Kofola

Príspevok od používateľa EZ647 »

myslíš Freeway?

ako nie je najlacnejšia, teda ani najhoršia, ale nekupujem bežne
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Kofola

Príspevok od používateľa Kazetowich »

ano Freeway
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Kofola

Príspevok od používateľa EZ647 »

Kofola Vianoce 2022
zatiaľ len Classic, ale Vianočný motív

ešte nie je známe aká bude extra príchuť na tento rok
Prílohy
kofola_vianoce_2022.jpg
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Kofola

Príspevok od používateľa EZ647 »

Tak vraj na čo sa máme tešiť na Vianoce 2022, na Linecké pečivo :D
https://www.halusky.co.uk/media/catalog ... cke_cz.jpg
Prílohy
kofola_vanoce_2l_linecke_cz.jpg
kofola_vanoce_2l_linecke_cz.jpg (27.91 KiB) 2208 zobrazení
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Kofola

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Po tříleté odmlce v tomto vláknu opět přispěju, páč to jinak nejde :-D ..

Uf..no já nevím, ale přijde mi, že se v té Kofole snaží vymýšlet stále nové a nové kombince (jestli už proto, aby byli originální, což tedy nemůžu soudit), ale cukroví..? Už jsi to zkusil Eriku?


Napsal jsem to před 4 lety a napíšu to znovu, chtěl bych, aby zas vrátili tu Kofolu Vanilku!
Jenže to se asi jen tak nestane..
Na jaře roku 20' jsem se dokopal k tomu, abych jim konečně napsal a tehdy jsem dostal odpověď, že Vanikovou opravdu bohužel přestali vyrábět, že ji nahradily jiné novinky a její návrat zatím neplánují. Ale že mě snad potěší jinou příchutí, třeba o tehdejších vánocích.
Dle Erikova příspěvku z konce května loňského roku jsem se podíval, že to prý byla Medová Kofola. Matně si vzpomínám, že jsem ji tehdy v obchodě viděl, ale kombinace sladké Kofoly a medu mi přišla zřejmě příliš drastická, tak jsem ji doteď zatím nezkusil.

Škoda no, snad tu Vanilku někdy vrátí.
Stejně tak i tu Mattoni Mojito (tu ale dle původní receptury - kdysi se totiž jednou vrátila v reedici, už v průsvitném plastu a chuťově to nebylo vůbec vychytaný).



A když už sem píšu, tak jen doplním jednu drobnost :-) .
Protože 2L láhve jsou na mě příliš velké, tak jsem si jednu dobu kupoval plechovky s obsahem 0.5L - důvodem je, že větší obsah by za tu dobu vyprchal a bez bublin by se to nedalo pít..
Brával jsem spíš ty Citronové příchutě, nějak mi ale přišlo, že ten citron tam není příliš zřetelný. Jednou mě to nedalo, tak jsem zkusil vzít záměrně jak klasickou, tak i Citron variantu a porovnat je. Rozdíl mezi nimi byl trochu znatelný, ale překvapilo mě, že až tolik nepatrný.
Když byly pro změnu plechovky dražší než sklo, které bylo ve slevě, tak jsem si jich několik vzal, i když je obsah pouhých 330ml a navíc jen ve verzi Original. Protože ale kombinace citronu a Kofoly je dost dobrý nápad, tak jsem zkusil něco jiného. Při návštěvě obchodu jsem si koupil i citrony a doma si trochu z jednoho vymačkal a nalil do sklinky.
*Musím říct, že když se ta šťáva z citronu nalije do lahve rychleji, má to velmi efektní výsledek :lol: !
Ta výsledná chuť se s variantou prodávané Kofoly Citron nedá ani srovnat, bylo to kyselé tak akorát, ale přitom mnohem výraznější a samotná Kofola tak chutnala mnohem líp (a možná ani ne tolik přeslazeně).

Můžu vědět, proč s tou kyselostí a výrazností příchutí tak šetří?

..sakra, až jsem dostal na ni chuť, jak to teď píšu :-D ..
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Kofola

Príspevok od používateľa EZ647 »

No tak ešte som ju neskúsil, nakoľko som bol viac krát v rôznych obchodoch a zatiaľ nič, cez týždeň veľmi nebehám po práci po obchodoch, ale cez víkend na to pozriem.

Keď sme u návratov, ja chcem aby sa vrátili na trvalo k extra bylinkovej.
A nejakú jablkovú by tiež mohli zaradiť do trvalého portfólia.

Citrónová BOLA moja najobľúbenejšia, bohužiaľ, ešte som to nenahodil sem, ale posledný rok prišli s novinkami menej cukru na všetky príchute okrem klasickej a mne nechutí ani jedna, z toho dôvodu som sa odvrátil od bežného nakupovania ochutených Kofol.
Kúpim už len pri novinke, alebo zmene dizajnu balenia do zbierky, ale na bežné pochutenie len klasickú, inak ma to veľmi mrzí, ale to bol krok do priepasti s tým menej cukru.

ešte k medovej, tam bol hlavne sladký a silný medový dozvuk, bolo to až neprirodzené, takže medovú som videl aj niekoľko mesiacov po Vianociach ako si sa jej nechcelo predávať.
Za to minuloročná jablko škorica, tá zmizla z obchodov podozrivo rýchlo
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Kofola

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Jo takhle, no ono to asi chvilku potrvá, než ji rozvezou do obchodů, ale stále, při každém pokusu nějaké nové příchutě, bych já osobně kupoval jen "vzorky" max do půl-litru*. Tím netvrdím, že tě nechápu, ty to děláš kvůli kompletaci, což oceňuji a v některých případech, kdy ti to nemusí chutnat i obdivuji tvoji odvahu.
*(proto ani neznám skoro žádnou z příchutí, co jsi tu uvedl)

Jó, tak tu bylinkovou jsem myslím ani neměl, takže návrat by se mohl týkat i tohoto.
A s jabkem, no to by mohlo být zajímavý, hlavně pokud by to pojali trochu kysele.

Hm, tak to mě zřejmě nějak minulo. Já si obyč i Citronovou kupoval ještě i letos a nějak jsem rozdíl nepostřehl. A pokud toho míň cukru nemají uvedeno na obalu, tak budu muset porovnat tu tabulku vzadu.. Ještě že tu dáváš ty skeny, jinak nevím, kde bych se dopátral toho, kolik gramů cukru na 100ml tam bylo dřív.

Ty a zkusil jsi taky někdy vymáčknout trochu čerstvého citronu do klasické verze?

Jo takhle, hm, no ono vlastně to máš kombinaci karamelu s medem, takže aby jedno nezaniklo v druhým, tak to museli nějak zvýraznit. No a jak píšeš, asi ne zrovna šťastně.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Kofola

Príspevok od používateľa EZ647 »

Ono sa mnoho limitiek robí len 2l, alebo 1,5l
zase na druhej strane boli príchute čo existovali len ako 0,5l ako Egreš, takže je dobré sledovať všetko.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Kofola

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Ajo tak, a já mnohdy vyhlížel třeba ty menší varianty a oni je ani neplánovali.. Upřímně nevím proč nezkusí ty nové příchutě šoupnout i do menší varianty a aby nemuseli plýtvat plastem, tak to můžou dát do skla..
Hm, tak uvidím při dalším nákupu, pokud budou mít nějakou tu spešl půl-litrovku, tak to zkusím - teď ještě abych si na to vzpomněl.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Kofola

Príspevok od používateľa EZ647 »

Vlastne to máme presne naopak, ja nevidím zmysel fľaše menšej než 2l, pokiaľ nejdem niekam von, ak som doma alebo v práci, je pre mňa hlúposť kupovať menšie balenie.
Ja bežne domov kupujem celú šestku minerálky, Kofoly, Vineii, podľa chuti a potreby, a to mi veľmi vadí že je vinea len 1,5l
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2657
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Kofola

Príspevok od používateľa AdmineR »

často sa stáva, že velká flaša stojí rovnako ako menšia - pýtam sa - kde je logika ?
Napísať odpoveď

Návrat na "Nápoje, jedlo, recepty, vintage móda, kozmetika ..."