Upratovanie fóra

Na začiatok je potrebné Vytvoriť účet / zaregistrovať sa - inak nie je možné prispievať na toto fórum. Pokiaľ nemáte skúsenosti alebo neviete ako prispievať na fórum, či učíte sa a nie ste si istí ako na to, tu je priestor na skúšanie. V prípade, že pokusy zlyhajú, kontaktujte admina - dole na stránke je odkaz Napísať administrátorovi. Kontantovať ho môžu aj neregistrovaní.
For other countries - here is SLOVAK language (for translator) - здесь словацкий язык (для транслатора)

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2667
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Upratovanie fóra

Príspevok od používateľa AdmineR »

tie nahlady nejdu zvacsit a bohuzial ich nevidim precitat, no ale dobre. Silver s Moniatkom prejavili chut to upratat. Ok. Dobre. Len neviem ako sa chcu skoordinovat.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Upratovanie fóra

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

AdmineR: Já teda teď valím do práce (tenhle týden to je po dlouhé době celkem nářez..), ale radši napíšu, páč se ke komplu dostanu až večer.

Ty tak já osobně bych se nejdřív rozkoukal co a jak by pro mě bylo novýho - abych se s tím naučil fungovat než bych se do něčeho pustil. Tak na Moniatko mám e-mail nebo s ní můžu komunikovat přes fórum a domluvili by sme se co a jak.
Mluvím v hypotéze, páč nevím jak by to celé dopadlo. Taky bych nerad abys ze mě byl nějak zklamanej nebo na mě naštvaný.

Vždy se dá na všem domluvit, chce to jen čas a klid :-).
Nuž a já valim.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2280
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Upratovanie fóra

Príspevok od používateľa orhore »

Vím, kritizovat je jednoduché, ale pokud se tu má člověk zorientovat i za pár let, tak se s tím musí něco udělat. A pokud se našli i dobrovolníci, tak je to fajn. I na jiných fórech jsou tzv moderátoři, kteří mají na starosti určité úseky a spravují je. Mažou či přesouvají off topic a podobně. Jeden člověk nemá šanci ukočírovat tolik témat a příspěvků.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Upratovanie fóra

Príspevok od používateľa moniatko »

Súhlasím s orhore, každý by vedel povedať, čo je zle, no málokto nájde riešenie.

Ja som sa ponúkla ako dobrovoľník, no moje riešenie upraovania by bolo nasledovné:
- do tohto vlákna by som napísala možnosti, ako by som čo "upratala" (tj. zlúčila, vymazala, presunula) a vyžadovala by som názor od každého, či s tým súhlasí alebo nie
Nie som ten typ človeka, ktorý si urobí, čo sa mu zachce a potom budem počúvať, prečo som urobila to a ono... Keď upratovať, tak spoločne, aj keby sme na to len traja, tak určite pomôže názor ostatných.

- ďalej by som nezakladala zbytočne nové vlákna, radšej by som zprehľadnila už existujúce, prípadne, aby sa každý vedel orientovať, by som niekde hore nechala jedno vlákno, kde čo nájdete (ako býva na úradoch smerník, kam ísť, keď chceš to a to vybaviť)

- trošku by som poupratovala témy "Kazety, pásy, MD, CD ....." a "Decky, kotúčaky,....." aby tam bolo naozaj len to, čo tam byť má (aby sme sa chápali, napr. v deckoch sú vlákna typu "výmena kladiek" a pod. to by som zaradila medzi Údržbu deckov alebo vytvorila tému "Opravy a údržby" - len príklad, a tam by sme všetci pridávali, hľadali vlákna ako čo vymeniť, opraviť, vyčistiť - čisto len môj návrh, nápad, pokojne povedzte svoj názor, či je to zbytočné alebo prínosné)

- dosť veľký bordel tu robia staré inzeráty alebo neaktuálne ponuky, tie by som buď vymazala alebo by som ich presunula do "Nezaradené" a vytvorila im tam miesto napr "kedysi v obchode" or something like that... to je úplne jedno, ale aby to nemýlilo, asi by tie staré inzeráty bolo dobré vymazať
k tomuto problému by som zaradila aj inzeráty z bazoša, osobne si myslím, že bazoš sledujeme všetci, takže nie je vôbec nutné sem pridávať inzeráty z neho. Ako, keď sa tam objaví niečo naozaj dobré (napr. 100ks kaziet za 100€ tak to áno) ale čo sa týka deckov, tak myslím, že väčšina užívateľov vie, že na bazoši žiadny dobrý deck len tak nekúpite, keď aj za dobrú cenu, tak si to vypýta svoju daň na opravách, čiže tie decky.... to je s nimi zaťažko, stroje sú už dosť staré a najkritickejšie sú gumené časti ako sú kladky a pod. Ďalej nevieme kade ten stroj behal, kto ho používal a či ho vôbec udržoval... jednoducho - ospravedlňujem sa, že som sa tak rozvášnila - by som nákup deckov, boomboxov a iných strojov z bazoša ani nedávala do "tipov na dobrý nákup" alebo iných, pretože je to istým spôsobom hlúposť (zázraky sa dejú, no výnimka potvrdzuje pravidlo : ))

A ozaj, téma "Ste tu nový...." by som nepchala hneď navrch, keď tak, ako prvé by som dala "Kazety, pásy..." a "Decky, kotúčaky...." alebo ešte aj "Čistenie, údržba deckov..."

No, keďže som sa stratila sama v sebe, ukončujem tento dlhý proslov. Dúfam, že sa pochopíme a budem veľmi šťastná ak sa vyjadríte viacerí
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Upratovanie fóra

Príspevok od používateľa oneeeee »

robiť moderátora je luxus . všetci sa tam netisnite . :lol:
Prílohy
oneeeee.png
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Upratovanie fóra

Príspevok od používateľa Stano »

Teraz som sa pozrel na sekciu decky, kotúčak, CD... Keď je toto fórum, povedzme o staršom a starom hifi, nebolo by od veci upraviť to tak, aby mali staršie stroje, trebárs tape decky vlastnú sekciu, kde by sme kecali v jednotlivých témach o deckoch, čo bolo na nich dobré, zlé, trebárs aj keď ich nevlastníme, ale niečo o tom vieme. A inú sekciu, trebárs servisnú, kde by sa kecalo o servise toho ktorého decku, podľa názvu témy. Samozrejme všeobecné témy, ako najlepší deck sekcia decky, servis kladiek alebo mazanie, sekcia servis. Sám som založil tému RS-B765, kde som najprv písal o decku a hneď sa pýtal ako ho servisovať, kde mi Kazetowich napísal prečo zháňať inú značku a dal konkrétne rady. Takto sa časom fórum zahltí spleťou informácií.
Som veľmi rád, že takéto fórum je, založili ste ho, treba ho rozvíjať.
Používateľov profilový obrázok
*AMS*
mazák
Príspevky: 140
Dátum registrácie: Pondelok, 17. Septembra 2018, 15:44

Re: Upratovanie fóra

Príspevok od používateľa *AMS* »

Väčšina fór vždy nakoniec narazí na dve veci:
1. Strašne široký záber (káva, Kofola, video, či filmy na webe vintageHIFI???)
2. Neochota admina pustiť moderovanie iným osobám. (Je to jeho dieťa a ťažko sa púšťa jeho výchova z rúk, ale musí to byť. Aj v škole sú cudzí učitelia)

Lebo nakoniec tu (aj inde) ostane 5 - 6 ľudí a ostatní to zabalia. A noví síce nakuknúť ale stratia sa v tej káve napríklad.

Takže, keď VintageHIFI, tak len vintage hifi. Nič viac...
Väčšinou som ticho...
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Upratovanie fóra

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Tak v podstatě jsem na tom stejně jak to psala moniatko, jen pár věcí bych udělal jinak.
Příkladem zrovna ty staré nebo na výmaz bych soustředil na jedno místo, ale trochu jiné - to by se muselo vytvořit, tak to nechci vykecat :-D. (Drobné vtipné překvápko, ale možná pro ostatní nic zvláštního)
A i když to chápu, tak zrovna to "Ste tu nový..." je navrchu ideál, páč webovky se načítají od zhora a pro nováčky by tyto rady a základní informace byly dobré, kdyby byly hned po ruce. Ale je to jen můj názor - nic ve zlým.



oneeeee: No pěkný, tak teď si mi nasadil křečka do hlavy :-?.
Ne ale fakt, pokud by mě tu dali jako Moderátora, tak doufám, že mě tu budete stále brát tak jako doposud, nerad bych, aby to vypadalo, že se povyšuju.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Upratovanie fóra

Príspevok od používateľa moniatko »

SilverFox•NSK napísal: Streda, 22. Júla 2020, 22:24 A i když to chápu, tak zrovna to "Ste tu nový..." je navrchu ideál, páč webovky se načítají od zhora a pro nováčky by tyto rady a základní informace byly dobré, kdyby byly hned po ruce.
Súhlasím, že pre "nováčikov" je to po ruke, ale nemusí to byť hneď prvé.
Keďže je toto vintage hifi, tak by som ako prvé dala určite niečo, čo je základ tohto fóra - Kazety a decky.
Mimo to, predstavenie členov fóra by som ja osobne asi dala uzamknuté len pre členov fóra. Možno vám to vyznie divno, ale myslím si, že nie je potrebné aby ostatní, ktorí tu nie sú registrovaný vedeli kto sme čo sme. Takisto by som "Bazár" uzamkla pre členov. (ako je to napríklad na tapeheads)
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Upratovanie fóra

Príspevok od používateľa moniatko »

*AMS* napísal: Streda, 22. Júla 2020, 22:20 Väčšina fór vždy nakoniec narazí na dve veci:
1. Strašne široký záber (káva, Kofola, video, či filmy na webe vintageHIFI???)
2. Neochota admina pustiť moderovanie iným osobám. (Je to jeho dieťa a ťažko sa púšťa jeho výchova z rúk, ale musí to byť. Aj v škole sú cudzí učitelia)

Lebo nakoniec tu (aj inde) ostane 5 - 6 ľudí a ostatní to zabalia. A noví síce nakuknúť ale stratia sa v tej káve napríklad.

Takže, keď VintageHIFI, tak len vintage hifi. Nič viac...
keby je to tu holé čisto len o hifi, tak by sa stratila tá rôznorodosť a sloboda. Podľa mňa práve týmto sa toto fórum líši a je pomerne zaujímavé a zábavné. Len to naozaj chce trošku popratať a sprehľadniť.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Upratovanie fóra

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

moniatko: Rozumim. Ty tak ale kdyby se tam začaly přidávat i ty rychlé odkazy na zajímavé články zde na fóru jak tu často dává Kazetowich (samozřejmě do podsekce, aby to nezaliskalo celou sekci Nováčků), tak by to šlo využít i takto, či? Opět jen nápad, neber to zle.


Jináč, uzamykat celé sekce mi přijde jako rozsudek bez možnosti volby - to by mě osobně zrovna naštvalo v případě mého vlákna a obecně vlastně všech mých hlavních vláken, kdyby měly být nějak omezované. Jednou se tu zmínilo i znemožnění náhledů obrázků/příloh pro neregistrované a to je taky dost razantní krok.
ALE chápu, že to myslíš v rámci soukromí. Tím bych ale umožnil spíš výběr pro zakladatele, jenž si založil svoje představovací vlákno, zda ho chce uzamčít pro registrované (čímž by možná i narostl počet registrovaných, jen aby mohli nahlížet na celý obsah fóra) nebo mu nevadí, že bude dostupné veřejnosti.

Důvodem, že by mě to vadilo je to, že právě mi jde o to, aby to bylo k nalezení pro kohokoli. Ať už, aby mě tu našli (snad třeba) jako autora hudby nebo aby se dozvěděli zajímavé věci o páskách, deskách atp.
Pokud jsem neodpovídal přímo nějakému členovi zde, tak ty svoje příspěvky beru tak, že je píšu pro všechny, ne jen pro zdejší členy.

Ale nehádám se, píšu to v pohodě, jen návrh kompromisu.


(k tomu co uvedl *AMS*) Jinak jo, chápu, že se nedá vyjít vstříc všem, ale omezit toto fórum jen na jediné téma by způsobilo, že zapadne mezi stovky stejných fór, které se věnují jen jednomu okruhu věcí.
Ano, pro Hifisty můžou být třeba recepty nebo fotky přírody zbytečné, ale nejsme tu sami a větší rozmanitostí možná přilákáme více lidí a v některých, třeba díky jinému tématu co hledal, vytvoříme cit pro starou techniku či sběratelství.
Jasně, hypotézy, ale snad mi rozumíte :-).
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Upratovanie fóra

Príspevok od používateľa moniatko »

SilverFox•NSK napísal: Streda, 22. Júla 2020, 23:52 moniatko: Rozumim. Ty tak ale kdyby se tam začaly přidávat i ty rychlé odkazy na zajímavé články zde na fóru jak tu často dává Kazetowich (samozřejmě do podsekce, aby to nezaliskalo celou sekci Nováčků), tak by to šlo využít i takto, či? Opět jen nápad, neber to zle.


Jináč, uzamykat celé sekce mi přijde jako rozsudek bez možnosti volby - to by mě osobně zrovna naštvalo v případě mého vlákna a obecně vlastně všech mých hlavních vláken, kdyby měly být nějak omezované. Jednou se tu zmínilo i znemožnění náhledů obrázků/příloh pro neregistrované a to je taky dost razantní krok.
ALE chápu, že to myslíš v rámci soukromí. Tím bych ale umožnil spíš výběr pro zakladatele, jenž si založil svoje představovací vlákno, zda ho chce uzamčít pro registrované (čímž by možná i narostl počet registrovaných, jen aby mohli nahlížet na celý obsah fóra) nebo mu nevadí, že bude dostupné veřejnosti.

Důvodem, že by mě to vadilo je to, že právě mi jde o to, aby to bylo k nalezení pro kohokoli. Ať už, aby mě tu našli (snad třeba) jako autora hudby nebo aby se dozvěděli zajímavé věci o páskách, deskách atp.
Pokud jsem neodpovídal přímo nějakému členovi zde, tak ty svoje příspěvky beru tak, že je píšu pro všechny, ne jen pro zdejší členy.
nehovorím, že by sa uzamykali celé sekcie alebo tak.. ale čo sa týka súkromia (napríklad Predstavenie členov fóra) by som naozaj obmedzila len na registrovaných, pretože sú to osobné informácie, ktoré nemusia vidieť všetci. Samozrejme, nikto tam nič osobné písať nemusí, jasné.
No čo sa týka bazáru, tak minimálne "Predám" "Kúpim" by som naozaj dala len pre registrovaných a to z dvoch dôvodov :
1. keď niečo zháňaš, špekulanti nebudú vedieť čo a tým pádom sa môže obmedziť zbytočné navyšovanie cien
2. predaj čohokoľvek bude len medzi členmi fóra (tudíž vieš od koho a vieš komu, netreba sa báť, že to bude vadné)
Neviem, či mi je rozumieť, totiž čul nemám mozgové bunky na skladanie viet xDD


------------------------------------------------------------------------------------------------------


Každopádne, ak by sme dostali šancu s Foxom pomôcť Adminovi s upratovaním, určite by som všetko konzultovala, nech nevznikajú zbytočné konflikty.
V prvom rade toto fórum bolo založené s istou ideou, myšlienkou a tej sa treba držať. V žiadnom prípade nechcem, aby sa toto fórum stalo takým, z akého ste odišli a podľa mňa je toto fórum jedno z NAJ!!
Preto VEĽKÁ VĎAKA zakladateľom!

Chcem len poznamenať, ak máte námietky, návrhy, názory, predneste ich teraz, nie aby ste potom pindali, ako sa to tu upratalo, čo sme to porobili a pod.
Skúste sa zamyslieť, ako je to náročné na čas a nervy, keď len počúvate pindy miesto pomoci (teraz to ani náhodou nemyslím na seba, keďže nie som ani oprávnená čokoľvek robiť : ))

Ešte zdôrazním, že všetko, čo som napísala myslím úprimne a v žiadnom prípade nie urážlivo. Berte ma prosím s rezervou, často mi aj doma hovoria, že sa zle vyjadrujem. Tak vopred pardon, ak som sa niekoho dotkla alebo urazila. Ani náhodou som to tak nemyslela.
Vďaka za pochopenie : ))
Napísať odpoveď

Návrat na "Ste tu nový? Pomôcky a rady + Miesto na pokusy vo fóre + OZNAMY"