Technics RS-B765

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2276
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Technics RS-B765

Príspevok od používateľa orhore »

Zkus se zeptat na cenu prodávajícího zde: https://elektro.bazos.sk/inzerat/114150 ... -bx404.php
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Technics RS-B765

Príspevok od používateľa Stano »

Spýtal som sa, ešte minulý týždeň, chcel 120. Dnes mi slušne napísal, že sa mu ozvalo viacero ľudí, s tým, že chce veľa a keďže som ho oslovil ako prvý, že mi ho dá za 60 eúr. Ja som mu odporučil, nech ho odloží na dobré miesto, raz ho nájdu deti, vnuci a tá spomienka bude stáť za viac ako 60 eúr. Je funkčný a v dobrom stave.
Ja si už len počkám na tú tvoju 965, tá by mi zarezala do plánov :)
Urobil som tú istú chybu, čo vždy, kúpil som a riešim následky, už mám doma 4 decky a stále to nie je 965. Mohla byť, len som si to mal uvedomiť na začiatku.
Ale inak sa mi tie mašinky sakramentsky páčia.
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Technics RS-B765

Príspevok od používateľa Stano »

Musím sa pochváliť.
Problém s deckom je vyriešený, bola to úplná banalita a v podstate niet čo riešiť.
Opravu by som popísal nasledovne. Otravoval som každého, kto bol čo i len trošku ochotný mi poradiť, s tým, že ja to dám...
Dám to.
Takže k oprave.
Pripravil som si krabicu z tvrdého papiera, ktorú zo spodu a bokov ešte vystužím.
Kazeťák pevne uchopim, nie však silou, ktorá by spôsobila deformity, len tak akurát aby som deck vložil do krabice. Krabicu zabalím do papiera, uvediem adresu a odnesiem na poštu. Týmto budem považovať moju činnosť pri oprave za ukončenú.

Chcem sa poďakovať všetkým, ktorí tu so mnou strácali čas a snažili sa mi poradiť.
Nstar na to prišiel prvý a poradil mi na mojej odbornej úrovni - daj to do servisu.

Orhore, si výborný človek a určite si vedel, že mi radíš zbytočne, odborníkovi ako ty to muselo byť zrejmé. Vďaka za ochotu a trpezlivosť.

Neskôr dám vedieť ako to dopadlo. V decku sú dobastlené veci, ktorým nemám šancu porozumieť.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Technics RS-B765

Príspevok od používateľa janvys »

Ty 765ky chodí za slušné ceny (mimo nabídky překupníků). Včera se vydražila jedna v perfektním stavu na aukru viz foto. Osobně jsem čekal že to půjde malinko výše.
Prílohy
Screenshot_20201014_055507.jpg
SONY ES
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Technics RS-B765

Príspevok od používateľa Stano »

Túto som pozeral, táto istá bola aj na bazosi za 3000, to isté poškodenie čelného panelu. Preto som ju nezobral. Na bazos je ešte jedna za 3500,bez poškodenia.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Technics RS-B765

Príspevok od používateľa janvys »

No vidíš, já si ani nevšiml že by tam byl nějaký škrabanec :D
Můj limit byl 2000Kč, takže smůla. Chtěl jsem ho na pokusy a tuning.
SONY ES
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Technics RS-B765

Príspevok od používateľa Stano »

Tak RS-B765 je opravený a teraz som s nim skutočne spokojný, lebo dvierka fungujú :D

Po pravde som urobil chybu keď som ho kúpil,
ako som tu už napísal, nešlo len o závadu dvierok. Ten deck bol uvedený do stavu, že neskúsený človek ako ja, po tej cene skočí a nejako to dopadne.
Neviem ako sú riadené funkcie v týchto masinkách, ale čím dlhšie som ho používal tým viac chýb sa prejavovalo.
1. Nefunkčnosť dvierok, bola okrem iného spôsobená aj poškodením strediaceho kolíka, ktorý vyzeral zo spodnej strany akoby ho ohrýzli myši.
2. Odmietanie zapnutia funkcie nahrávania, chyba sa prejavila ihneď po zakúpení, ale následne si to deck rozmyslel a nahrával.
3. Tlačítko monitor spôsobovalo otváranie dvierok, ale to len niekedy.
4. Vypadávanie dyspleja - závada sa pridruzila po dvoch týždňoch.
5. zatlacenim akéhokoľvek gombíka sa zapla akákoľvek funkcia - ten počiatočný servis robil skutočný odbornik :D

Teraz funguje všetko a napriek tomu, že nie každému musí sedieť zvuk Technics ov, ja som veľmi spokojný.
Chlapík čo ho robil si na fotke všimol dorobené neorginálne veci. Fotku pridám v ďalšom príspevku, musím ju nájsť.
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Technics RS-B765

Príspevok od používateľa Stano »

Takže k rozhodnutiu, poslať to niekomu na opravu prispelo toto neorginálne prepojenie pri mikroprocesore, to som pochopil, že žiadna jednoduchá oprava sa nekoná
IMG_20200827_223207.jpg
Dúfam, že som dal správnu fotku.
Zatiaľ nebol čas vysvetliť mi to a asi by som to aj tak nepochopil.
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Technics RS-B765

Príspevok od používateľa Stano »

A ešte fotka toho strediaceho kolika a oprava konektora do ktorého bol kábel natvrdo zacínovaný
received_328774471518600.jpeg
received_785727325304257.jpeg
received_384173089279405.jpeg
received_1642621345919318.jpeg
Na jednej fotke je vidieť, že pôvodný servis bol rýchli, mikrospínač nebol ani pricínovaný.
Hneď ako som ho doručil do servisu, mi bolo povedané, že tie dvierka sa neotvarajú úplne, že niečo nie je v poriadku. A následne tak, ako som písal aj ja ten deck si žil vlastným životom kripla, jednoducho si robil čo chcel a kedy chcel, správal sa ako moje deti :D
Teraz všetko funguje tak ako má a naozaj plná spokojnosť.
Zaplatil som 100 eúr, ale viem, že je to sakramentsky lacné a je super, že sú tu stále ľudia, čo to opravia, za tých pár peňazí, pretože mne len rozobratie a vyčistenie trvalo celý deň.
Toto môžu opravovať len skutočný nadšenci, ja by som to za 100vku neopravoval ani náhodou, piplavá robota s neistým výsledkom.
Prílohy
received_661629324771664.jpeg
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Technics RS-B765

Príspevok od používateľa Stano »

A ešte chcem pochváliť pána servisáka, ale toto robil niekomu inému, ale podľa mňa top a má originál Technics farbu.
received_764757674256922.jpeg
received_4452493388126074.jpeg
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Technics RS-B765

Príspevok od používateľa Teslák »

By mne trochu zajímalo,kdo před tím s tím deckem manipuloval,tak hnusně.
A u toho gramce snad měnil rám,neboť to není vidět,že byla někde díra.To je luxusně vyřešené.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Technics RS-B765

Príspevok od používateľa Stano »

Pán ktorý mi ho predal asi nie, ale pozriem na email a skúsim sledovať jeho ponuky, nie je to žiaden priekupník, ale sem tam nejaký deck predáva.
Technics RS-B40 pôjde na kozmetiku tiež, po tých rokoch a bez servisu si to zaslúži.
Napísať odpoveď

Návrat na "Technics"