Torque kazeta

Moderátor: AdmineR

Petr
metál za zásluhy
Príspevky: 215
Dátum registrácie: Sobota, 30. Decembra 2023, 10:18

Re: Torque kazeta

Príspevok od používateľa Petr »

Teslák napísal: Sobota, 16. Marca 2024, 10:58 kdyby někdo ještě chtěl, tak jsou.
Možná hloupý dotaz, ale není mi jasná ta platba celních poplatků. Nikdy jsem tak drahou věc z Číny nekupoval, tak s placením cla nemám žádnou zkušenost. Pokud ty současné podmínky nákupu chápu správně, tak musím zaplatit DPH (vždy) a od ceny 150€ i clo. DPH mi ale automaticky naskočí už při potvrzení nákupu na ebay a zaplatím to hned. Pokud zásilku zastaví na celnici, tak jim pošlu jen fakturu (tax invoice), kde je platba DPH (VAT) uvedena a celnice to bez dalších formalit pouští dál, pokud cena nepřesahuje hranici pro platbu cla. Pokud bude cena vyšší, pak by mi asi vyměřili clo a já to musel zaplatit. Jenže na tom obrázku s celními výdaji, který jsi sem dával k dispozici, ale žádné clo není. Je tam jen výměra DPH. Tak to je to, čemu nerozumím.
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Torque kazeta

Príspevok od používateľa jhradec »

Otáčky jsem sledoval pomocí lisajousových obrazců na Osciloskopu. Ukazuje to taky W&F. Takže děkuju za odkaz na program . Otáčky motorků jdou stroboskpicky měřit celkem snadno - na výstup generátoru vysoce svítivou LED. + značka na kadce.
Kdysi jsem se pokoušel o stroboskopickou kazetu- neúspěšně. Problém nebyl v potisku kotouče- vyšly kdysi v ST.Nepodařilo se eliminovat prokluz pásku. Ono totiž aby to mělo smysl ( u jednomotorových mechanik) - musí kazeta zatěžovat i přivíjecí trn.
Jednoduché stabilizátory rychlosti- bez zpětných vazeb- vyžadují perfektní komutátor motorku. Ten u fejku nebude.
Kdysi koupili Poláci licenci na magnetofonové motorky. Jejích výrobky byly mizerné kvality , ale musely se požívat (RVHP). Proto mají polské gramofony, SM260, nebo Condor optický snímač otáček.
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1364
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Torque kazeta

Príspevok od používateľa Teslák »

Petr napísal: Štvrtok, 21. Marca 2024, 15:16
Teslák napísal: Sobota, 16. Marca 2024, 10:58 kdyby někdo ještě chtěl, tak jsou.
Možná hloupý dotaz, ale není mi jasná ta platba celních poplatků. Nikdy jsem tak drahou věc z Číny nekupoval, tak s placením cla nemám žádnou zkušenost. Pokud ty současné podmínky nákupu chápu správně, tak musím zaplatit DPH (vždy) a od ceny 150€ i clo. DPH mi ale automaticky naskočí už při potvrzení nákupu na ebay a zaplatím to hned. Pokud zásilku zastaví na celnici, tak jim pošlu jen fakturu (tax invoice), kde je platba DPH (VAT) uvedena a celnice to bez dalších formalit pouští dál, pokud cena nepřesahuje hranici pro platbu cla. Pokud bude cena vyšší, pak by mi asi vyměřili clo a já to musel zaplatit. Jenže na tom obrázku s celními výdaji, který jsi sem dával k dispozici, ale žádné clo není. Je tam jen výměra DPH. Tak to je to, čemu nerozumím.
Já jsem také poprvé takto nakoupil. Vzhledem o překročení hodnoty zboží nad 150 Eur , celnice zastavila balíček, neboť prodejce má jiné sledovací číslo na balíku, než je obvyklé třeba z Aliexpresu. Tam je rozhodující poslední písmenko, ale to sem teď nepatří. Celnice v zastoupení České pošty mi poslala doporučený dopis, kde mne obeznámily, jak postupovat i s odkazy, jak co vyřídit elektronicky . Chtěli fakturu z ebaye a doklad o zaplacení z banky. Na faktuře z ebaye v tomto případě byla jen kupní cena bez DPH a CLA. Dopravné alespoň bylo zdarma. tudíž mi vyměřily to, co jsem navíc zaplatil při převzetí balíčku pošťákovi. Nic víc. Raději jsem se přihlásil pomocí bankovní identity do aplikace eCep, a žádný dluh tam není, čistá nula.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Petr
metál za zásluhy
Príspevky: 215
Dátum registrácie: Sobota, 30. Decembra 2023, 10:18

Re: Torque kazeta

Príspevok od používateľa Petr »

Teslák - děkuji za informaci, někdy je ten nákup z ciziny trochu dobrodružství, ale když to jinak nejde...
Petr
metál za zásluhy
Príspevky: 215
Dátum registrácie: Sobota, 30. Decembra 2023, 10:18

Re: Torque kazeta

Príspevok od používateľa Petr »

Teslák - už jsi s torque kazetou měřil? Pár dní zpátky se na TH fóru řešilo značné kolísání indikovaného tahu. Docela mě překvapilo, jak ta hodnota tahu navíjecí cívky skáče. Podle reakcí ostatních to je normální, ale nepochopil jsem, jestli je to normální vlastnost měřící kazety (pak by to ovšem bylo nanic) nebo to indikuje problém kazeťáku. Jaké s tím máš zkušenosti? Díky.
https://www.tapeheads.net/threads/torqu ... ng.108762/
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2329
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Torque kazeta

Príspevok od používateľa orhore »

To je docela nepříjemná vlastnost. Podle toho co tam píšou uživatelé, tak jsou rozdíly mezi typy decků, ale i torque kazet. Co se týče navíjecí síly, tak na tohle bych tu kazetu ani nepoužíval. Tady je důležité, že tah má být jen tak velký, aby utáhnul jakoukoliv kazetu. Mezi náma, 99% decků má tu navíjecí sílu vyšší než je zdrávo (vlastní zkušenost). Co se v průběhu času stane? Už po lehkém zajetí kladky začne pásek ujíždět mimo. A jak se to projeví? Změnou azimutu na kterou uživatel příjde třeba až za půl roku kdy má "špatně" nahranou celou hromadu kazet. Postižené jsou hlavně začátky kazet kdy je síla nejvyšší, protože tam chybí hmotnost navinutého pásku.
Petr
metál za zásluhy
Príspevky: 215
Dátum registrácie: Sobota, 30. Decembra 2023, 10:18

Re: Torque kazeta

Príspevok od používateľa Petr »

orhore napísal: Pondelok, 25. Marca 2024, 11:50 ... 99% decků má tu navíjecí sílu vyšší než je zdrávo ...
To je pravda, s jedním Kenwoodem jsem se docela natrápil, na začátku kazety byl tah tak velký, že to táhlo pásek úplně mimo kladku. Když ani nová kladka nepomohla, začal jsem pátrat víc do hloubky a nakonec to vyřešila jedna zenerka :D Snížil se tah a je klid. A pásek to bez problému navíjí. Na druhou stranu výrobce chápu. Chtěli mít jistotu, že to utáhne spolehlivě každou kazetu, i když s tím majitel bude dělat psí kusy a různě přetáčet tam a zpátky, vyhledávat skladby nebo pouštět jednu skladbu dokola. Jako děcko jsem to dělával a vyloženě to nesnášely Audiostar HS-I 90, taky byly věčně namotané (nebyl autostop). Tam se ten pásek tak blbě vrstvil, že pak nešly utáhnout ani prstem.
Zpět k torque kazetě. Souhlas, ten navíjecí tah se dá nastavit i bez ní. Jiná situace je u přibrzďování odvíjecí cívky (back tension). Tam je ten tah hodně malý a holou rukou se odhaduje velmi nepřesně. Pocitově se mi zdá, že některé decky brzdí příliš. Ala jak říkám, je to jen můj dojem, potvrdit nebo vyvrátit to jde asi jen tou měřící kazetou, proto jsem se o ni začal zajímat.
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Torque kazeta

Príspevok od používateľa jhradec »

Moment se nechá měřit siloměrem na průměru ( upravená kazeta ).

U DC motorku je moment úměrný proudu a stejně se v zapojení zmenšuje napětím. IMHO jiná série motorků a původně správná hodnota je v P…..
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1364
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Torque kazeta

Príspevok od používateľa Teslák »




Zde na Pioneeru názorná ukázka. U těchto zdařilých strojů je tah kontrolovaný digitálně. Všimněte si, jak tah za moment klesne na cca hodnotu 30.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Petr
metál za zásluhy
Príspevky: 215
Dátum registrácie: Sobota, 30. Decembra 2023, 10:18

Re: Torque kazeta

Príspevok od používateľa Petr »

Super, díky za názorné video. Nicméně další otázka se nabízí. Proč je na odvíjecí cívce maximální hodnota back tension, i když deck stojí?
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1364
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Torque kazeta

Príspevok od používateľa Teslák »

Petr napísal: Pondelok, 25. Marca 2024, 18:17 Super, díky za názorné video. Nicméně další otázka se nabízí. Proč je na odvíjecí cívce maximální hodnota back tension, i když deck stojí?
poněvadž si mechanika vždy při zavření dvířek natáhne pásek. 👍.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Petr
metál za zásluhy
Príspevky: 215
Dátum registrácie: Sobota, 30. Decembra 2023, 10:18

Re: Torque kazeta

Príspevok od používateľa Petr »

Jak by řekl Columbo: "Tím se to vysvětluje..." :D :D :D
Díky moc
Napísať odpoveď

Návrat na "Kúpim (vyriešené)"