Nastavenie nahrávania - pre začiatočníkov

všetky materiály čo by mohli pomôcť pri údržbe, alebo servise vintage hifi

Moderátor: AdmineR

Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Nastavenie nahrávania - pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa Stano »

Naštudujem, všetko čo doporučíte. Moniatko, k tým obalom už keď si to začala, z hifibazaru mi chodia kazety zabalené v ďalšom plastovom sáčku. Na skladovanie CD som si kúpil plastove sáčky, kvalitná fólia so zalepením. Neviete kde sa to dá kúpiť na kazety? Existuje to, lebo to mám, len neviem skade objednať.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Nastavenie nahrávania - pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa EZ647 »

Ja lepím obaly do zošita, môj prvý bol Sony HF-S 90 r.1992, ktorý som nalepil v roku 1996, ako som si ju priniesol z obchodu za 71Sk.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2276
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Nastavenie nahrávania - pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa orhore »

Stano napísal: Streda, 15. Júla 2020, 20:26 ...preto chcem 965. Ja úpravy nepotrebujem, stačí mi taký, ako výrobca zamýšľal.
Když se na tento deck budeš jen dívat, tak lze i souhlasit. Pokud budeš chtít i nahrávat a poslouchat hudbu, tak bez úprav bude poslech spíše utrpením. A to není vše. Díky velkému odpadnímu teplu od tranzistorů v napájení trpí spoje. Takže budou přibývat i poruchy.

Obrázok

Raději si pročti úplně celé vlákno o Technics RS-B965.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Nastavenie nahrávania - pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa Kazetowich »

vitaj Orhore späť.
Teším sa
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Nastavenie nahrávania - pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa Kazetowich »

na tých vyznačených spojoch dokonca vidno že sa natavil cín !!! :o to je brutál
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Nastavenie nahrávania - pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa moniatko »

Stano napísal: Štvrtok, 16. Júla 2020, 10:18 Naštudujem, všetko čo doporučíte. Moniatko, k tým obalom už keď si to začala, z hifibazaru mi chodia kazety zabalené v ďalšom plastovom sáčku. Na skladovanie CD som si kúpil plastove sáčky, kvalitná fólia so zalepením. Neviete kde sa to dá kúpiť na kazety? Existuje to, lebo to mám, len neviem skade objednať.
No, z hifibazaru som už aj ja kúpila nejaké kazety, priznávam, ale tie jeho ceny sú viac ako premrštené.... Teda čo sa mňa týka, ja by som za niektoré kazety, čo tam ponúka, toľko nedala, ale to som ja.
Ten plastový, fóliový obal nie je moc dobré riešenie ani na odbalené ani na zabalené kazety. Byť tebou to ako možnosť neberiem. Môžu sa ti zapariť a splesnivieť.
Je lepšie nájsť si nejakú vhodnú skrinku alebo krabicu, krytú najmä pred slnkom. My to máme v menšej skrinke z Jysku so sklenenymi dvierkami.
Alebo ešte dobrá možnosť je šuflík v stole alebo komode.
Naposledy upravil/-a moniatko v Štvrtok, 16. Júla 2020, 13:31, upravené celkom 1 krát.
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Nastavenie nahrávania - pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa Stano »

Toto som myslel http://www.tophudba.sk/nagaoka-antistat ... -20ks-3580
Ja s kazetami nemám vaše skúsenosti, ale pokiaľ ide o plesne, najväčší vplyv má vlhkosť a zmena teploty.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Nastavenie nahrávania - pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa EZ647 »

Už tým že sa skladuje kazeta zabalené v pôvodnej fólii tak sa tam dobre drží vlhkosť, stačí malá dierka v obale a je to doslova raj pre plesne.
Tiež dostávam z hifibazáru kazety v tých priesvitných sáčkoch, je to pekné a používam ich na posielanie kaziet ďalej.
Niektorý používajú tieto sáčky aj v prípade ak sa pôvodná fólia začne rozpadať, takže to fixujú, jedná sa prevažne o staršie kusy, kde boli kazety výrobne balené do čistej priesvitnej fólie bez potlače.
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Nastavenie nahrávania - pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa Stano »

Tak si to sem odložím, hádam si to raz vyskúšam.
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Nastavenie nahrávania - pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa Stano »

Otázočka ako odo mňa. :lol:
Pozrel som si čo tam ten chlapík vo videu robí.
Čiže po prehratí jednej frakvencie a dorovnaní parametrov zdroj-nahrávka, ak som to pochopil správne, prehrám druhú frekvenciu a donastavím tiež. Výsledkom by malo byť nastavenie, ktoré sa čo najviac približuje zdroju nahrávania a takto dosiahnem maximum čo mi daná kazeta umožňuje?
Pochopil som to správne?, či?
Je toto nastavenie presnejšie ako len priamo nastavenie podľa zdroja ktorý chcem nahrať?
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2276
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Nastavenie nahrávania - pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa orhore »

Jo Stano, pochopil jsi to správně. Je to "kalibrace" před vlastním záznamem na určitou kazetu. Když není deck vybaven vlastními generátory signálu, tak ho musíš nastavit těmi potenciometry podle signálu z vnějšího zdroje pro vyrovnanou frekvenční charakteristiku záznamu. Bohužel, tak jak to provedel uživatel v tom videu je správné akorát z poloviny!
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Nastavenie nahrávania - pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa oneeeee »

na fotke je kalibrácia , aj ako automatické . len aby to niekoho nemýlilo . pri automatike ti len ukáže ako to máš nastavené a potenciometrami si to musíš vyladiť na rovnakú úroveň , bias aj level . a počas nahrávania ešte vyladiť drobné chybičky . toto je u trojhlavových deckov . ale aj dvoj hlavák to má , len je to na plošáku . tam sa to dá nastaviť len ako trvalé , bez možnosti úpravy .
level : je na úpravu záznamového prúdu pri nahrávaní . preto niektoré kazety znesú viac ako normal do + 2 db. všetko je o nastavení . u mňa na akai gx67 crome aj normal je na rovnakej úrovni nemením parametre . a maxell ur znesie aj +4 db .
Prílohy
kalibrácia.jpg
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Napísať odpoveď

Návrat na "Návody, servisné manuály či schémy a pod."