Stano

niečo stručné o sebe

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Stano

Príspevok od používateľa EZ647 »

kamarát mal robené repro bedne a hore tiež výškové repro s malými kopulkami, prišla mu nejaká návšteva rodinná a malé decko hneď s prstami na tie výškače a bolo po nich, musel utekať kupovať nové, krehký papier :D

Ja na Technicsoch, prišiel ďalší kamarát s retiazkou na peňaženke, si to vždy ukladal na Technics repro, lebo sú veľmi vysoké, a raz sa retiazka zošmykla a padla rovno poza sieťku a magnetu výškača ju pritiahol a celý ho rozpučil, som sa nezmohol na slovo, rýchlo som retiazku vybral z repro a on ten výškač sa sám nafúkol :D
No proste guma, parchanti, mysleli na to :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Stano

Príspevok od používateľa Nstar »

ja tipujem, že v tom Technicse bude nejaký Cassette Ambassador - resp. EZ mechanika.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Stano

Príspevok od používateľa EZ647 »

čakal som kto sa na to spýta, ale je tam jeden podstatný rozdiel, táto má pre každú jednotku samostatný motor, ale zrejme sú na jednej šasi, takže o niečo vyšší level než moja mechanika, i keď ostatné veci budú asi podobné alebo takmer zhodné
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Stano

Príspevok od používateľa Nstar »

treba to spojazdniť a ponahrávať vyhovujúce kazety, vyhovujúcim spôsobom a odvďačí sa spoľahlivosťou a veľmi pekným, počúvateľným zvukom. Dá to novú chuť pořizovat nahrávky, v tomto si rozhodne nájdu svoje využitie. Neni to žiadne zahuhňané, zašumené šidítko. Jasné neni to pravé hifi, na tú strunu ani nehrá ale pri počúvaní toho zvuku to človeka ani raz nenapadne, skôr možno pochybnosti, že kde sú tie čary Panasonic/Technics toto vedel urobiť.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Stano

Príspevok od používateľa oneeeee »

obojstranná páska postačí .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Stano

Príspevok od používateľa Stano »

Kazetowich napísal: Utorok, 13. Júla 2021, 07:17 konečne - niekto napísal ako to hrá - nikdy som to nepočul, ale vždy ma to zaujímalo / páčilo sa mi.
Inak tie pretlačené puklíky by mali ísť vytiahnut podtlakom - priložiť rurku vhodného priemeru - utesnit a ústami potiahnuť vzduch ... neskúšal som
Mám ich vytiahnuté vysávačom, vtedy ma to nenapadlo, ale časom som našiel ako sa to robí 😁
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Stano

Príspevok od používateľa Nstar »

bolo by vtipné keby skončili vo vysavači, by si mal len stereo sabhofre :D
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Stano

Príspevok od používateľa Stano »

Tak tie puklíky na streďákoch, mnohí tvrdia, že to nemá vplyv na zvuk, že je to len krytka cievky...
Ja som mal pocit, že to počujem. Minimálne to mení tvar zvukovej vlny. Tiež veľa z nás počuje koncovky na kábloch a sieťka na repro nevadí. Ja keď som bol ešte hifista sieťky som dával dolu 🤣
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Stano

Príspevok od používateľa EZ647 »

a hlavne keď je niekde niečo uvoľnené alebo nedostatočne pripevnené, tak ako pekne to vie rezonovať :D
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Stano

Príspevok od používateľa Stano »

Erik, niektorí nepočujú ani odídený vyškač, nerozlíšia prehodený stereo obraz a podobne.
Pochopil som na mnohých príkladoch, že s tým hifi to nie je až také vážne a dôležité, ako sa mnohí tvária :D
Je to koníček ako každý iný, je to hlavne o tom koľko času a peňazí sme ochotní obetovať.
Ale podľa mňa to vôbec nie je tak že repro za 5000 sú v porovnaní s repro za 100000 lacné sračky.
Každý koníček je svojím spôsobom fanatizmus a udržať si pri tom chladnú hlavu, je veľmi dôležité.
Viď moje kazety Alex Rubin, mi zohnal kazetu Technics za 35 eúr predvčerom, tak som mu vysvetlil, že už mám u neho dosť kaziet a limit na tento mesiac vyčerpaný, no a do toho sa ozve Phexsys a ponúkne niečo, čo každý označí za výborný obchod a limit je v prdeli :D
Toto sa mi stávalo vždy pri Hastermanovi, ja kazety objednané a on nahodil svoju ponuku na ebay🤣 a už som sa viezol.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Stano

Príspevok od používateľa EZ647 »

ja celkovo na repro ak nie sú dokonale umiestnené tak mi je akustika a stereo totálne na houby, ako u mňa v izbe nie je miesto a repro tu sú len aby boli, takže jedine slúchadlá, asi by som nepoznal rozdiel pri prehodení fázy, ale rezonanciu, na tú som vyslovene alergický, keď sme vždy s kamarátmi niečo skúšali tak som poznal bezpečne všetky preglejkové zadné steny nábytku :D
myslím že chladnú hlavu moc nedržím a limit mám taký že ak chcem jesť už si ďalšie kazety nekúpim, je to aj jeden z dôvodov prečo som tento mesiac vynechal Hifibazár, ač tam je ešte mnoho kaziet čo by som chcel, tak to proste nejde a je otázne či to ten budúci bude lepšie vzhľadom k situácii
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Stano

Príspevok od používateľa Stano »

Tak mne jeden kamarát povedal, že mi to nehrá basy a až keď som ho navštívil, pochopil som basy v jeho ponímaní.
Beničky Tesla, vrazené v obývačkovej stene, celá tá stena dunela a rezonovala a pre neho to boli tie pravé hlboké basy. :lol:

Mne to hrá dobre :D a teraz keď vládnem neobmedzene svojej obývačke môžem mať repro kde chcem a hlavne mám obývačku 10,5 x 5,2 metra.
Napísať odpoveď

Návrat na "Predstavenie členov fóra"