Stano

niečo stručné o sebe

Moderátor: AdmineR

Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: Stano

Príspevok od používateľa Nec »

Čo sa týka káblov, začať treba pri napájaní. Dóležité je mať prístup k čerstvej, neodstátej elektrike.
Priama linka do Mochoviec je základ. Aspoň na miestnu obecnú skriňu.
Až potom.meníme remienky, kladky a pod.
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Stano

Príspevok od používateľa Stano »

Ako poviem pravdu, že k hifi mám samostatný istič a dokonca jeden na kino a jeden na stereo a vedené to je v tej elektrikárskej rúrke ale bežný kábel 4x2,5, žiaden highend :D
Po pravde a podľa normy má každý spotrebič nárok na vlastný istič a keď som to urobil kvôli práčke, tak hifi je len hifi :lol:
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Stano

Príspevok od používateľa EZ647 »

a ja som rád keď som v bytovke kde sú už medené prerobené rozvody :D
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: Stano

Príspevok od používateľa Nec »

Jasmé, toto dáva zmysel. ;)
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Stano

Príspevok od používateľa Nstar »

to ja zasa som jemne "okáblovaný"
došiel ku mne kamoš s káblami, zapojil a hovoríme že nič no...tak sme počúvali zo dve hodiny a ked šiel preč som mu káble vrátil. Zavrel som za ním dvere zapojil svoje káble naspäť a pustil...nič moc teda, akoby ktosi znížil dátový tok - takže ku káblom mám rešpekt a neviem nikomu vyslovene vyvracať či počuje alebo nepočuje prívodný kábel, ja taký nemám a keď mi niekto predvádza u neho posúdiť to neviem
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: Stano

Príspevok od používateľa Nec »

Ale hej, keď sme vymenili na CD klasickú šnúrku za niečo lepšie, tak už to lepšie zostalo. Repro káble sa mi osvedčili postriebrené 2x4mm. Keď dám rovnaký medený, trochu sa zmenia výšky a keď tenší tak zase basy.
No ale dosť bolo :D.
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Stano

Príspevok od používateľa Stano »

Ako dosť, normálne verte neverte, vymenil som koncovky na repro kábloch a capstan lepšie napol pásku na hlave kazeťáka :D
Takto, ja mám VDH prepojovacie, tienené postriebrená meď. Repro som písal. Môj názor je, že pokiaľ niekto verí posledným dvom metrom silového kábla do prístroja, tak kábel od ističa po zástrčku musí byť dôležitejší a áno v rámci všetkých diskusii, ktorých som sa zúčastnil, rešpektoval som prívod v stene, tak aby neboli žiadne ruchy. Vzduchová medzera všetko, aj tak to nepočujem a skreslenie v pojom ponímaní dáva hudbe drajv🤣

Čo koncovky jak víno, len sa tak blyštia. 😁
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Stano

Príspevok od používateľa Teslák »

Aj jo.Mám kamaráda,co měl napojené reprobedny kabelem ze starého vysavače.
No a já mu pak vzal z práce průhlednou 3x silnější reprodvojlinku (asi každý známe) ,
A tvrdil,že zvuk se pročistil .Já tomu říkám někdy PlaceboEffekt,nebo i opak může být pravdou,leda žeby byl kabel vysavačový řádně vyhřátý,jak se v elektrice nazývá únava materiálu kabeláže.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Stano

Príspevok od používateľa Stano »

Tak ja mám rád tienenie, býval som v bytovke a koaxial dodaný so settopboxom spôsoboval sekanie obrazu na telke, kúpil som taký lepší a bolo po probléme.
Tiež rozvod doma som nerobil z toho najlacnejšieho, pretože všetko je skryté a riešiť problémy pod omierkov alebo sadrokartónom sa mi veru nechce a po starom som naťahal všetko v rúrkach a aj to sa oplatilo, nikdy nevieš, čo trafíš vŕtačkov.
Ja som sem už raz dal fotku kábla za 11000 českých prepojovaci, girokvadraticka konštrukcia, zabraňujúca naberaniu rušenia, podľa mňa čistá anténa, ktorá to rušenie nabrala, posunul som ho na hifislovanete zdarma na pokusy :lol:
Aha
FB_IMG_1613851656200.jpg
A ešte dodám, že ohromný vplyv má oxidacia v šróbovaných spojoch, to má skutočný vplyv a veľký.

Ten kábel som kúpil, lebo som počul zmenu.
Kvalitný koaxial, s dobrím tienenim a poriadne cinovanie je lepšie.
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Stano

Príspevok od používateľa Stano »

No tak som pozmenil, utrel prach a skutočne to hrá lepšie ;)
Vždy keď urobím poriadok, tak to má takýto vplyv :D

A ešte pre Nstara, ja neviem čo ti nesedí na XLII, ja som tam zase vložil tú z 1985, mám ju napocuvanú a neskutočne mi sedí jej zvuk.
Zvláštne je, že ja netuším na čom bola náhraná, daroval mi ju Vajnorhifista zo slovanetu, bola náhraná a je to najlepšie náhraná kazeta zo všetkých použitých čo mám, podľa činelov v jednej skladbe mám podozrenie, že zdrojom bol kotúčový magnetofón.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Stano

Príspevok od používateľa Nstar »

nepáči sa mi zvuk XLII ale čo ty vieš možno do nej ešte dorastiem aj TDK AD sa mi dlho nepáčilo a zmenil som názor, postupne aj keď pomaly mením názor na HF-S
jedine tá UDI ma dostala hneď
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Stano

Príspevok od používateľa orhore »

XLII zní trochu sterilně, ale je fakt, že velice čistě. XLII-S je úplně jiný level, protože to je skutečně dospělý analogový zvuk. Nejlepší typ II za rozumné peníze. UDI je taková bum cink kazeta. Poněkud potlačené středy, možná nudný zvuk, ale čistota tam určitě je. TDK AD - nic zajímavého od pravěku záznamu jsem na ni nenašel. TDK AR, AR-X zvukově nejlepší normálky spolu s BASF Ferro Maxima.
Napísať odpoveď

Návrat na "Predstavenie členov fóra"