AA a AAA, a atď

všetko čo sa nehodí medzi hifi, autá a zvyšok

Moderátor: AdmineR

Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

AA a AAA, a atď

Príspevok od používateľa Nstar »

Nevravím, že ma to zrovna trápi, ale je to taká nasieračka. Poznáte to tiež, máte ich niekoľko kusov z každej značky, rôzne po šuflíkoch, ale aj na ich vyhradenom mieste, občas ich pomeriate a zlé označíte ale nech už čokoľvek NiMh sú častejšie v nabíjačke ako v prístroji kde majú dodávať šťavu. A keď už točia Walkmana tak ani nevie človek, či vydržali jednu 90tku alebo jedenapol 60...
Vlastne mi lezú celkom na city. Pamätám si ako som ešte sopliak kúpil v miestom elektre NiCd UCAR, ktorá vydržala všetko, mráz, horko, milión nabití a pásky točila jednu za druhou až jej proste po týždni došiel dych, nabila sa a odznova.
Takže ak máte nejaké rady prosím, kúpiť tie známe Panasonic Eneloop alebo sa vykadiť na to a v Jednote za tú cenu pořídit radšej 300 zincových COOP tužkových a len ich postupne hádzať do určeného koša na baterky?
Ešte dodám, že Panasonic alkalické som dostal v roku 2001 k mikrosystému Panasonic SC PM03 a tie vydržali ani nie 20 rokov.
a ešte dodám, nabíjačku mám Emos KN 8501.
Díky za každý názor.
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: AA a AAA, a všetky druhy článkov, batérie aj vodovodné

Príspevok od používateľa Teslák »

Tak toho se chytnu.,Aku není jako aku. Kvalitní články jsou,na co jsem vlastní praxí došel,jak sis odpověděl sám,dnes snad už jen Panasonic - eneloop.Trápil jsem se několik let,než jsem dospěl samostudiem k tomu,že jednoznačně jen tyto funkční články a hlavně neničící nabíječka za mne je IPC1L a její oem značky,možná jistě i novější verze. Nabíječkami sem prošel několik. Každá rádoby chytrá nabíječka likvidovala postupně všechny články.Než jsem se nas..l,a koupil voltcraft IPC1L. Už ji mám roky.Jsou dnes různé podznačky ,chce se to podívat na webu.Hojně to rozebírají na webech modeláři.Ahoj.
Tu nabíječku hned vyhoď.Nejsou v ní horké ty akumulátory?
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: AA a AAA, a atď

Príspevok od používateľa Nstar »

Aha modelári, to ma nenapadlo. Hľadal som hocičo, fotografov ale info je poväčšine skúpe alebo nie moc kvalifikované. Díky moc.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: AA a AAA, a atď

Príspevok od používateľa oneeeee »

A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: AA a AAA, a atď

Príspevok od používateľa EZ647 »

Nstar: je už známa vec že Ni-Cd mali viac lepších parametrov než Ni-MH, Ucary som mal tiež, potom Varty a nakoniec Grundigy. Papierovo bola menšia len capacita a dlhšie časy nabíjania. Potom ta ekológia.

Mimo iné keď som pred časom robil nejaké testy výdrže, tak pri väčšom prúde paradoxne vydržali práve neznačkové alkalické tužky než napríklad Energizer alebo Duracell, čo je celkom zaujímavé.
Na druhú stranu na dvojdňovom školskom výlete v 90siatych, ja do wolkmena pár Energizer a spolužiak dva balíky 4packov suchých AA.
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: AA a AAA, a atď

Príspevok od používateľa Stano »

Pokiaľ ide o nabíjateľné batérie, tak Panasonic robí eneloop, podľa mňa to nemá konkurenciu. Kúpil som to deťom do hračiek a ak máte reálne porovnanie s niečím lepším, sem s tým. Ak nie treba skúsiť.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: AA a AAA, a atď

Príspevok od používateľa Nstar »

EZ, samozrejme Tvoje testy mám dávno naštudované, tiež mám tú skúsenosť, že neznačkové obyčajné baterky boli prekvapivo lepšie. Práve preto premýšľam či vôbec kupovať nejaké nabíjacie. Ni Cd boli spoľahlivé a ťahali do posledného dychu a potom vypli. Ak to viem zohnať sem s tým. Ni Mh sa mi žiadne neosvedčili. Preto zvažujem či tie Eneloop alebo kopu jednorázových. Nabíjačku sa mi skutočne nechce kupovať. Mám ten Emos. Čisto teoreticky a tipujem, že aj ty si ju mal alebo máš, takú tú naťahovaciu (univerzálnu), kde bola možnosť aj 9V, aký môže byť problém dať do nej dnešné nabíjacie a ako kedysi stopnúť čas nabíjania?
Stano, čím nabíjaš tie Eneloop?
Chlapi, ďakujem, že sa venujete aj tomuto dotazu. Dôvod prečo to zvažujem je, že ma ozaj nebaví nervačiť nad baterkami, miešať ich a premýšlať či vydržia, či som ich nabíjal včera alebo tri týždne dozadu a ktorá z nich zasa nefunguje a merať a otáčať, zahrievať.
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: AA a AAA, a atď

Príspevok od používateľa Stano »

Mám originál nabíjačku, fakt sú dobré. Ja som tých batérií skúsil veľa. Nabijateľných aj nenabijateľných. Tie eneloop do mňa natlačil pred tromi rokmi jeden predajca a pôsobilo to draho, mne sa tie baterky už 4 krát vrátili napriek cene.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: AA a AAA, a atď

Príspevok od používateľa Nstar »

A sú to Sanyo či už Panasonic? Jasné pokiaľ sa Ti to vrátilo všetko OK, to rád čítam.
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: AA a AAA, a atď

Príspevok od používateľa Stano »

Toto netuším... Ani som to neskúmal, zajtra pozriem. Mám overené, že elektrické autíčko utiahnu dlhšie ako bežné batérie.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: AA a AAA, a atď

Príspevok od používateľa Nstar »

A neni to tak ako na mojich Ni Mh, že dva dni ich nenabiješ a už nejdú? Toto je celkom dôležité.
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: AA a AAA, a atď

Príspevok od používateľa Stano »

Určite to tak nie je. Nechcem tu robiť reklamu. Voľakedy som veril na napísané parametre a baterky z nabíjačky šup do foťáka, dve cvaknutia a bolo docvakané. Daj do ss adresu, dve nabité ti pošlem, vyskúšaš, pošleš späť. Na základe tohto si ich nekupuj, pošlem ti ich na vyskúšanie a až potom sa rozhodni. Ja som s nimi fakt spokojný.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne veci čo vás trápia"