Horny do paneláku

vintage Loudespeakers, Колонки винтажные vintage hifi stereo

Moderátor: AdmineR

Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Horny do paneláku

Príspevok od používateľa Nstar »

Oneeeee: tie rozmery sú ešte v pohode. Keď dáš na menšiu stenu meter, od nej a z každej strany nechas 60-70cm tak celkom ok. Len posluchove miesto vysunúť do priestoru
Používateľov profilový obrázok
E001
mazák
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Pondelok, 27. Apríla 2020, 10:53

Re: Horny do paneláku

Príspevok od používateľa E001 »

Ešte pár otázok? Všeobecne potrebujú tie repráky taký veľký voľný priestor okolo seba, alebo sa to týka iba tých Fostex Zigmahornet? Mne by sa páčila taká "klasika" ako na obrázku:
1224844-4a3166b3-fostex-fe103e-with-back-loaded-horn-cabinet.jpg
Len nemám možnosť im dopriať toľko voľného priestoru. Na tej stene, kde ich plánujem osadiť mám symetricky dvojo dverí, medzi nimi televízor a dve skrinky po stranách televízora a smerom ku dverám zostáva cca 25 cm priestoru. Tak by museli byť nacapené pri tých skrinkách. Bol by to problém?
Páčia sa mi tie malé FE 103, len som ich našiel vo viacerých vyhotoveniach - teda podľa posledných písmen označenia. S angličtinou si moc netykám, tak sa mi dosť ťažko študuje na nete.
Sony TC 765, DAT 55 ES, Pioneer CT-S 210, PD 201, F 301 RDS, A 501 R,
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Horny do paneláku

Príspevok od používateľa oneeeee »

použi google translátor. bude ti to prekladať do sk jazyka. prekladá to celkom slušne , ale vyskytujú sa tam aj kadejaké pičoviny. to už si budeš musieť zvyknuť.
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
vlado.bb
metál za zásluhy
Príspevky: 336
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 15:06

Re: Horny do paneláku

Príspevok od používateľa vlado.bb »

Bedne by mali byt v priesore.Ak ich napchas ku stene a nabytku zvlni sa ti frekvencna charakteristika.
Aby to z mojej strany neboli iba internetove dristy a aby som nebol znova obvineny ako od ANALOGMANA /TO SOM ESTE NEPOCUL /odporucam nastudovat
Prostorova akustika - Ing.Felix Kolmer,DrSc a prom.fyz.Jaroslav Kyncl,CSc
Ozvucovani - Ing.Ctirad Smetana,CSc
Toto je zaroven informacia pre Nstara ktory mal o tieto knihy zaujem
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Horny do paneláku

Príspevok od používateľa Nstar »

Vlado, diky zoženiem si to, toto je zaujímavá téma a veľmi dôležitá. Ja už som to začal popisovat vo vlakne tipy a triky. Pravda je taká a nedá sa s tým nič iné robiť, pokiaľ to má hrať hifi skrátka je nutné rozostavit zostavu vrátane repro a ostatok v obývačke tomu prispôsobiť. Ja viem je zvykom do zabehnutej obývačky vsadiť hifi zostavu ale je to presne naopak. A to je často veľký hlavolam ale dá sa to. A fyzika funguje, repraky zmiznú, hra to hlboko vpredu aj vystupuje do priestoru, hra to aj z vonkajšej časti mimo repro, alebo za posluchacom, pokiaľ to nejde doporučil by som blizky posluch, BV Audio má vynikajúce reproduktory. Sú znamenite, alebo potom sluchatkovy zos. a nejaké pekné slúchadlá.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Horny do paneláku

Príspevok od používateľa Kazetowich »

hej - sluchatkový posluch je to pravé. Odstrihneš sa od sveta okolo, nerešiš akustiku, nerušíš okolie, okolie neruší teba, je to nepomerne lacnejšie (mnohonásobne) a neriešiš repro káble ... viac ma rýchlo nenapadlo.
Sluchátka Sennheiser HD 599 (na bazoši bývajú okolo 115€) sú konečná nadosmrti a nevyžadujú si nič extra. Vďaka impedancii ich rozohrá aj telefón, walkman či mp3 player ... no a na veľkom zosiku ukážu naplno čo je kvalita.
Proste dovi dopo. Máme ich doma 2 ks HD 598 (minulý model) - 599 je najnovší model - ešte kus vylepšené basy vraj a odporúčam ich všade, každému kto to s muzikou myslí vážne.
Bonusom sú dva káble dodávané k nim (majú otočný konektor takže káble sa dajú meniť - 1,2m a 3m - káble sú veľmi kvalitné tiež obidva) - proste paráda.

Pozor - nepomýliť si s 558 alebo 559 !

viac tu o 598
viewtopic.php?f=11&t=972
viewtopic.php?f=11&t=1287
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
vlado.bb
metál za zásluhy
Príspevky: 336
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 15:06

Re: Horny do paneláku

Príspevok od používateľa vlado.bb »

Sluchatka su vacsinou jednopasmove - ziadne fazove posuny
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Horny do paneláku

Príspevok od používateľa Nstar »

Inak skús robiť na začiatok aj s tým čo máš doma. Nechcel som ti to písať ale to že nemajú repro bass reflex neznamená, ze je im dobre pri stene alebo v kúte. Daj ich zo srandy na nejaké úzke kvetináče a umiestni podľa môjho (veeeeelmi základného) návodu. Teda ak nemáš stojany na repro. Polaboruj trochu. Posluch na slúchadlá je vynikajúce riešenie ale keď príde návšteva budes vyzerať cudne so slúchadlami na ušiach a dosť blbo sa pri tom upratuje.
Este sa vrátim k tým 30Hz, myslím že ani sub ti nepomoze, neviem ako mas veľkú obývačku ale ..
Používateľov profilový obrázok
E001
mazák
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Pondelok, 27. Apríla 2020, 10:53

Re: Horny do paneláku

Príspevok od používateľa E001 »

S tými slúchadlami máte úplnú pravdu. Mám dvoje :). Sennheiser HD 555 a uzavreté HD 280 pro. Super vec, ale som " na obojku" a po dvoch troch hodinách prepotený okolo uší... Tak som načmáral tú moju obývačku. Vedľa TV sú dve presklenné vitríny, vlastne plné skla a kryštáľu, ale už z úcty k mojej nebohej manželke, ale aj pre to, že sa mi to celkom páči ich sťahovať nechcem. Vedľa nich je cca 25 cm miesta, vyznačené čiarkovane, tam by som chcel čosi zbastliť.
obyv..jpg
Sony TC 765, DAT 55 ES, Pioneer CT-S 210, PD 201, F 301 RDS, A 501 R,
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Horny do paneláku

Príspevok od používateľa Nstar »

Dalo by sa to riešiť ale tie stojany to bude chcieť
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Horny do paneláku

Príspevok od používateľa Kazetowich »

pozor potom za tým nábytkom v strede kde je tv. Tam môžu vznikať parazitné frekvencie na basoch a nepríjemné špičky . príp zadunievanie s ozvenou. Ak to tam bude, treba tam napchať nejaké tlmenie - matrace a pod. - vytlmiť ten prázdny priestor medzi zadnou stranou nábytku a stenou. Mal som podobný problém - dlho som sa s tým trápil a pomenil vela repro - chyba bola v akustike.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Horny do paneláku

Príspevok od používateľa Nstar »

Keď sa pozeráme na obrázok, čo tak dať TV aj s hifi na ľavú stranu a presťahovať kreslo alebo sedačku oproti?
Keď nasťahovať, tak stojany a repro na vyhradené miesto ale vysunut do priestoru.
Aký je zosilňovač?
Aha už viem Akai, tie nepoznam. Ja len čo mám skúsenosť (nikto sa prosím nehnevajte) japan zosilňovače s Tesla repro sú take, nehodia sa.
Napísať odpoveď

Návrat na "Reprosústavy, reproduktory"