moje kazety, dat, md, na moji Půde, ktere hraji, nahravam, posloucham

sem môžte prispievať svojimi pokladmi - pochváliť sa čo máte doma a čo vás potešilo objaviť a získať

Moderátori: EZ647, AdmineR

Používateľov profilový obrázok
David Davidian
mazák
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Utorok, 4. Augusta 2020, 16:17
Bydlisko: Chropyně
Kontaktovať používateľa:

Re: moje milovane kazety

Príspevok od používateľa David Davidian »

No pekne se to tu rozjelo. Precetl jsem si hodne vyzivny nazory,postrehy atd. hold to zhrnu.... Chrom ať jakykoli, tak budit na 0-+2 max... podle cteni a postrehu a ruzne vseho. lze podle slucu.,šumu, kazetacich. Uz jak jsem psal. Kazdy stroj to ma jinak nastaveny. At 0 nebo db u 0 .. tak vyrobce vedel, proc to tam dava a nebo uz nedava.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: moje milovane kazety

Príspevok od používateľa oneeeee »

do + 4 db sa dá nahrať aj normal kazeta tdk , alebo maxell , kalibráciu mám nastavenú na maxell XLII . aj pre normal pásky to mám rovnako . nehýbem s tým . .a do + 3-4 db mám chromky a + 2-3 db normalky . tdk znesie trochu viac . dávať to na hranicu možností nie je potrebné . no a u druhého magnetofonu to môže hrať skreslene .
a to naj , je zdroj nahrávky .
zostali mi ešte dve sony metal XR ( z 10 ),čo je prepadák a TDK MA ,ktoré sú super.
mám decka skalibrovaného od super servisáka pána Č . ako to chcete porovnávať medzi ostatnými značkami , keď to nemáte skalibrované . každému to ukazuje inak .
a ak sa do servisu pustí orhore a spraví úpravu , tak ostatné magnetofony sú K.O.
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: moje milovane kazety

Príspevok od používateľa EZ647 »

Preto robím testy kaziet a píšem všetko ku každej a ku každému stroju, do koľko db sa mi zdá nahrávka v poriadku. Pri ostrej nahrávke spravím test na konkrétnom stroji a hudbe ktorú chcem nahrať, doplním poznámky a nahrávam na ostro spravidla trochu menej než mi vyšlo v teste, a spokojnosť. Kedysi som nahrával keď som začínal s prvým Technicsom 575 presne podľa návodu. Typ I a II do 0db a typ IV do +2db. Vzhľadom k dynamike hudby mi to často krát ušlo za alebo bolo moc slabé, ale nebol vtedy problém.
Keď som dostal Akai DX57 prvú trojhlavu, tak som šiel vždy kus za hranicu a to bol problém, dneska to už nerobím, na druhej strane je zaujímavé mať niektoré metalky na +10db. A super ferro a high bias na +8db. Dneska sa tomu zasmejem keď si to pustím, i keď TDK MA-XG to vtedy fakt zvládla dosť dobre. Keď som to púšťal u známeho na Tesle SM261 displej len svietil :)
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: moje milovane kazety

Príspevok od používateľa oneeeee »

ono je dobré , že robíš testy . aspoň sa takto dozvieme , koľko znesie kazeta daného typu . podľa toho sa aj kupujú kazety .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: moje milovane kazety

Príspevok od používateľa EZ647 »

Hej dobre to je na jednej strane. Ale na druhej aj to zvyšuje cenu a dostupnosť kaziet. A na tretej strane sme na Slovensku a v Čechách, pán z aukra mi vravel že napríklad Axie od neho moc nechcú aj keď im garantoval kvalitu a poskytol záruku, našinci len overené, našťastie a nanešťastie v zahraničí vedia že je to kvalitný matroš a ceny rastú závratne.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: moje milovane kazety

Príspevok od používateľa oneeeee »

ktorá páska , akú má kvalitu , riešiť nemôžem . mam par použitých sony a zvyšok maxell a tdk .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: moje milovane kazety

Príspevok od používateľa EZ647 »

Tak vyskúšaj nejakú Axiu, okrem modelov čo sú OEM SKC, a daj vedieť.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: moje milovane kazety

Príspevok od používateľa oneeeee »

nemám . a ani nechcem . som továrenský jazdec . :lol:
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: moje milovane kazety

Príspevok od používateľa EZ647 »

tak tomu nerozumiem
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: moje milovane kazety

Príspevok od používateľa oneeeee »

ale rozumieš . skrátka , len maxell a TDK .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: moje kazety, dat, md, na moji Půde, ktere hraji, nahravam, posloucham

Príspevok od používateľa moniatko »

S povolením autora som presunula a zlúčila 2 témy
Moje milované kazety a moje kazety, dat, md, na moji Půde, ktere hraji, nahravam, posloucham - presunuté do "Naše poklady"

Ešte úplne nerozumiem, ako toto fórum funguje, takže sa stalo, že tému "Moje milované kazety" rozdelilo na začiatok a na koniec, v strede je téma moje kazety, dat, md, na moji Půde, ktere hraji, nahravam, posloucham

Ak to nebude niekomu sedieť - vyhovovať, pokúsim sa to zoradiť ako to patrí, avšak už teraz som celkom po mŕtvici, keď som sa zľakla, že som niektoré príspevky "stratila" - našťastie nie, sú len oddelené v tomto vlákne od seba

Veľmi sa ospravedlňujem za vzniknuté komplikácie - ak sa to bude dať, tak to napravím.

UPDATE
- bohužiaľ sa obávam, že s tým nemám čo urobiť, skúmala som svoje možnosti, ale toto fórum zoraďuje príspevky podľa dátumu a času
- jediné riešenie, ktoré zatiaľ vidím, by bolo, keby tie príspevky zoradím ja ručne, ako boli, avšak boli by to len kópie (resp citácie) ktoré by som musela vytvoriť (čiže príspevok by ukazoval mňa a nie autora danej citácie)
Neviem, či to píšem dostatočne zrozumiteľne. Myslím, že to nie je najlepšie riešenie, takže sa do toho nejdem ani púšťať. Ak niektorí z adminov dokáže poprehadzovať príspevky k sebe v tomto vlákne, prosím poraďte.
Inak, ak vám niečo nesedí, čítajte názov témy a potom to bude do seba zapadať. Čítala som si toto vlákno asi 2x a nevyzerá to tak hrôzostrašne.

Aj tak ma mrzí, že to takto dopadlo. Nebola som uvedomená, že toto fórum zoraďuje príspevku podľa dátumu a času odoslania.
Používateľov profilový obrázok
David Davidian
mazák
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Utorok, 4. Augusta 2020, 16:17
Bydlisko: Chropyně
Kontaktovať používateľa:

Re: moje kazety, dat, md, na moji Půde, ktere hraji, nahravam, posloucham

Príspevok od používateľa David Davidian »

Moniatko- podle me je to v pohode. Kdyz budpu chtit, tak si vezmou cele vlakno. i Tak moc dekuji. je to v jedne kupe.
Napísať odpoveď

Návrat na "Naše poklady"