Teslák

niečo stručné o sebe

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Teslák

Príspevok od používateľa Teslák »

Ahoj,rozhodl jsem se,že na sebe něco taky prásknu,sic na chlubení to není.
Již od malička mne zaujala elektrika,jako žák prvního stupně jse doma potaji kuchal každé rádio,televizi,a jiné elektronické přístroje.Samozřejmě že v nepřítomnosti rodičů,nicméně vše jsem zase složil zpět k nepoznání.
Otec mi potom,jak na to přišel,nosil z práce před revolucí (kdysi ingstav),odepsané nálepky a samolepky s nápisy jako např..POZOR VYSOKÉ NAPĚTÍ..,NEHAS VODOU ANI PĚNOVÝMI PŘÍSTROJI..ATD.. I různé symbolika jako blesk atd..Já ,sranda sama o sobě ,jsem s tím polepil vytahovou šachtu v našem patře a v přízemí paneláku, to byla sranda,někteří lidé se báli jezdit :lol: .
Kupoval jsem si časopis ABC,kde v některých číslech bývali i jednoduché Radioamatérské návody - kontrukce,hrozně jsem to žral,jen možnosti něco udělat nebyly.Později jsem náhodou zjistil,že existuje časopis Amatérské rádio,no to bylo terno! červené! Tak předplatné jsem vylákal z rodičů a tak už jsem se vezl.Nastal postupný nákup nářadí,něco od známých,kalafuna olupovaná ze sromů v lese ,no tak tedy smůla se tomu říkalo. Těžké začátky,že?
Naučil Jsem se leptat plošné spoje,kreslit je takovým československým specialním kalíškovým kreslítkem ,celá sada obsahovala i červenou kreslící kapalinu ,líh a už nevím co vše.
No ,a jak čas plynul,na začátku druhého stupně byl můj první výtvor na světě-běžící světlo s ledek a posuvným registrem MH74164 . Měl jsem jasno,co mě baví.Postupně mi doma přistávali tržnicové dvojčata,tesly kazetofony,nějaké radia,a už jsem studoval principy,atd. Potom přišel domů starší osobní počítač Didaktik M s mono magnetofonem National Panasonic. A bylo vymalováno.Ponocování a hraní ,trápení s nenahratými hrami do paměti a erorem na konci po 5-ti minutách,to mne štvalo.
Průmyslovku jsem měl tedy vybranou-Mechanik elektronik pro číslicovou a řídící techniku. Moc mne číslicová technologie nebavila,má duše cítila - budu opravář audio-video a basta.Nastala doba fonické komunikace přes éter,po brigádě se zakoupilo CéBéčko a 6-ti metrová anténa na panelák,safra to mně chytlo. Přišla roční vojna,zpočátku jsem byl vyplašený,ale jak jsem se dostal ke spojařům,bylo fajn na vysílačích na Křemešníku a Radíkově. Po vojně přišla práce jako servisní technik Bílých spotřebičů ,to dodnes ,již 20 let. Stále se bavím dálkovým příjmem tv a rádia v rámci možnosti,poté hifi a jejich údržbou do hloubky morku.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Teslák

Príspevok od používateľa moniatko »

Teraz si nás dostal! (minimálne dvoch xD)
smekám a nemám slov - aspoň nič inteligentné, čo by som k tomu napísala.
Jednoducho super!
Síce si tu dlhšie ako ja -ale keď už sa predstavuješ, tak teda VITAJ =D : )
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Teslák

Príspevok od používateľa Teslák »

moniatko napísal: Sobota, 8. Augusta 2020, 12:10 Teraz si nás dostal! (minimálne dvoch xD)
smekám a nemám slov - aspoň nič inteligentné, čo by som k tomu napísala.
Jednoducho super!
Síce si tu dlhšie ako ja -ale keď už sa predstavuješ, tak teda VITAJ =D : )
Děkuji za poklonu,nejsem zrovna pisálek,ale právě se mi chtělo vymačkat se jak citron.
Dostal ? To mne sem šikula Adminer uvrtal :P .
Rád sem chodím číst a občas psát,zatím tu nejsou rejpalové.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Teslák

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Teslák: Teda, tak to je pěkný :-). Je vidět, že tě to bralo už od mala, škoda, že ty začátky byly takové, ale tak to bývá myslím se vším..

Jó, ty nápisy mě vždy zajímaly, jsem chtěl shánět i ty smaltované cedule s kdejakými texty, ale ty ceny jsou někdy na pytel vzhledem k jejich stavu. Mě by nevadily ani zrezlý, ale s rozumnou cenou..

Jinak pěkný, já už roky chci taky nějakou vysílačku, ne tedy tu ruční, ale normální CB stanici, kam bych si mohl napojit i nějaký přístroj jako magič, mobil atp. - některé jsou podobné jak klasický tape deck.
Kdysi jsem natrefil na internetový vysílání, kde dokonce byly jak Tuřany, tak i hasiči a policie z Moravy. Bavilo mě to poslouchat a dost jsem si toho i nahrál, ale pak to skončilo..


I když tu vlastně jsi skoro od začátku, tak tě tu oficiálně vítám :-).
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Teslák

Príspevok od používateľa Teslák »

Foxi, konkrétně byla moje poslední základnová stanička dragon ss-497 .Pak Ještě 2 ks ruční allamat 27 do terénu.Bylo to kouzlo,lovit DX po nocích na nepovolených kanálech v USB a LSB modulaci.To ještě před vojnou.Jak jsem se ale vrátil domů, Vše ohledně CB postupně umřelo.Začalo to trvalým rušením signálu v celém spektru od internetových antén a switchů,co si nasáčkoval na stožár jeden místní provider internetu.Dodnes s ním bojuju,proto jsem sestrojil antenní stožár pro DX příjem televize mimo strojovnu a hlavní STA stožár.Poté to odepsala si myslím mobilní technologie a pohodlí s tím spojené. Po okolí bývalo hodně CBčkářů.Dosah jsem měl taky slušný na 4 Waty vysílacího výkonu.
Na tom internetu,co jsi poslouchal ,nejedná se náhodou o SDR rádio?
.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Teslák

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Teslák: Hm, tady tyto mi vždy přišly jako klasické vysílačky do auta nebo náklaďáku. Ale pěkný to je, má to i ručičkové VU metry :-).
Tyjo, to já mít vysílačku a jít někam ven poslouchat, tak bych musel vzít i diktafon, abych si to nahrával :-D.

No je to blbý, plno zajímavých věcí šlo postupně do háje..to rušení je pěkná prasárna. To mi přijde podobný jako světelný smog pro hvězdáře.
Já ti nevím jak je to s povolením pro vysílání, ale musím říct, že by mě celkem lákalo si najít nějakou volnou frekvenci a semtam pustit do éteru nějakou hudbu.

Hm, no jedno webový SDR rádio jsem si semtam pustil, ale dřív jsem poslouchal takový, kde jsi měl třeba soubor M3U, kde byl odkaz na živé vysílání, to jsem si hodil do jednoho programu a poslouchal i nahrával.
Bohužel plno nebo asi všechny tyto rádia se ale časem zrušily a už vysílání nejede. Škoda no, semtam se dalo natrefit na zajímavé i systémové hlášky. U policajtů jsem natrefil (ale velmi vzácně) i na nějaké vtipné komunikace..
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Teslák

Príspevok od používateľa Teslák »

Tak moje práce,zatím nedokončená,ale už je zapojená,copak na to přijímám?
Prílohy
IMG-20200821-WA0005.jpeg
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Teslák

Príspevok od používateľa janvys »

Zfázované čtyřče na 70cm?
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Teslák

Príspevok od používateľa oneeeee »

to je určené na dialkový príjem .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Teslák

Príspevok od používateľa Teslák »

Oba máte pravdu,jen to není amatérské pásmo.Je to na vysílač,který stojí na Křížavě,ode mne 140km vzdušnou čarou.😉 A dál?
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Teslák

Príspevok od používateľa oneeeee »

osteraich - rakúsko ?
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Teslák

Príspevok od používateľa Teslák »

Tak těsně vedle.Cucám s tím čtyřčetem bratry Slováky na kanálech 32 a 35 UHF TV DVB-T pásma z Vysílače Žilina-Krížava.Když pomyslím,že svítí jen výkonem do 10kW ,tak na 140km dálku je to unikum,a vůbec přinejmenším snad jediný obr v okrese,možná i kraji.Ještě tam přibude dvojče namířené na Wislu v Polsku.Jestli to tu někoho zajímá,můžu pak aktualizovat fotky.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Napísať odpoveď

Návrat na "Predstavenie členov fóra"