Naše Hranaté poklady

sem môžte prispievať svojimi pokladmi - pochváliť sa čo máte doma a čo vás potešilo objaviť a získať

Moderátori: EZ647, AdmineR

Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Naše Hranaté poklady

Príspevok od používateľa moniatko »

tak to je teda hotové múzeum XLII :lol: pekné moc
charakter XLII(aj S) je čierno zlatá

ja osobne u Maxell ľúbim modrú, bielu, červenú
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Naše Hranaté poklady

Príspevok od používateľa moniatko »

Nec napísal: Sobota, 13. Februára 2021, 21:33 Moniatko: No čize od teba už trh zabalených čistých kaziet veľa investícií neuvidi. Máš "vystaráno" :)

Ale prosím ber tieto moje teórie ozaj iba ako špekulovanie nad nesmrteľnosťou chrústa.

Čím dlhšie budú kazety "in" tým.lepšie. Je príjemné debatovať a čítať o tejto téme. Existencia a obsah tohto fóra je jedna z naj vecí, čo ma na internetoch za ostatné roky zaujali.
Tak pôvodne som to tak brala, lebo som mala nejaké peniaze a ja som roztopašná, tak som si ich uložila do kaziet. Nakoniec sa z toho stal koníček a neviem sa ich vzdať, ale aj tak ich nezúžitkujem všetky a môj postoj sa stále mení, čiže raz do roka mám sezónu kedy dávam vtedy "nadbytočné" kazety preč....
Ale asi tak skoro túto sezónu nebudem mať =D už mi je to ľúto keď vidím tie ceny ... moc sa mi nechce nahrávať kazety čo ma stáli 15€ (takých je veľmi veľmi málo, ale aj tak... keď boli pred rokom ešte rozumné ceny, dalo sa to, čul je to mimo)
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Naše Hranaté poklady

Príspevok od používateľa Nstar »

každý rok si hovorím, že minulý rok boli ešte rozumné ceny...
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Naše Hranaté poklady

Príspevok od používateľa Stano »

Na nahrávanie cenovo vyjdu najlepšie viac packy, teraz mi má prísť XLIIS a XLII s poškodeným obalom 5pack, od rozumného zberateľa, pretože obal určuje cenu.
A hlavne sa dajú kúpiť výborné použité kazety, kde nie je najmenší problém nahrať to znovu a je fakt veľa ľudí, ktorí predávajú zabalenky a pre seba vo veľkom nakupujú použité, hlavne cez ebay, ale aj inde.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Naše Hranaté poklady

Príspevok od používateľa moniatko »

pri nahrávanej nikdy nevieš koľkokrát už bola prehrávaná a na čom a v akom stave.... síce ten stav je dosť dôležitý aj pri zabalených, ale pri tých zabalených aspoň nemáš obavu, čo si dávaš do magiča
samozrejme, že záleží aj od koho kupuješ... no ja osobne nemám rada použité pásky... na toto som dosť náročná
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Naše Hranaté poklady

Príspevok od používateľa Stano »

Ten zvyk premazávať kazety bol hlavne u nás a hlavne pred rokom 1990, pretože kazety boli naozaj vzácne a ako deti sme nahrávať chceli +hudobný vkus sa nám menil každý rok :D
Ale ak niekto nahral Pink Floyd The Wall, tak to archivoval a chránil. U nás sa kupovalo po kusoch, vonku po krabiciach. Tvoril sa archív hudby.
Mne čo prišli kazety plná škatuľa keď som sa sem registroval, všetko v perfektnom stave, jedna ma vyšla na cca euro a ak odrátam dve nové maxell mx-s tak na 50centov kus.
Ak niekto predáva 200-300 kusov, predáva jeden krát nahraté archívne zaznamy :lol:
Ak niekto predáva do 20 kaziet, je dosť možné, že sú premazané viac krát.
Hlavne by ma zaujímalo, aký negatívny vplyv má nahrávanie na magnetickú vrstvu kazety.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Naše Hranaté poklady

Príspevok od používateľa moniatko »

hej hej, vtedy sa nekupovalo po veľkých množstvách - decká asi ťažko mali veľký obnos peňazí =D
viem, že sa vtedy premazávalo jedna radosť, inak sa vlastne ani nedalo, keďže tých kaziet nebolo doma toľko ako teraz
tak vieš, tí predajci keď sú normálni, tak sa s tebou aj porozprávajú cez SS a zistíš čo potrebuješ, ale na bazoši tomu málo verím

No podľa všetkýc informácii, čo mám, tak páska keď veľmi dlho stojí, môže sa okopírovať záznam cez vrstvy (nestretla som sa s tým a myslím, že je to zriedkavý úkaz)
A čo sa týka prehrávania jednej kazety tak viem, že TDK (najmä SA) zle znášali viacnásobné prehrávky. Maxell UDI-CD zvládne dosť prehrávok, no nie je to moc dobré... môžu ti tam zostať stopy a potom ten záznam nebude už čistý

To je čisto môj subjektívny názor- pokojne sa so mnou pohádajte alebo ma poučte =D
Čerpám z informácii zmiešaných s mojím chápaním
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: Naše Hranaté poklady

Príspevok od používateľa Nec »

Stano si sa poriadne rozbehol. :)
Kaziet habadej. Ale dobre robíš keď berieš viac kusov za dobrú cenu
Aspoň nebudeš pri prípadnom predaji stratový.
A tie multipacky na nahrávanie tiež dávajú zmysel.
Kúpil som pár aj rozbalených a nahratých. Pokiaľsú ok, no problem. Premazávanie pre mňa bola vždy bežná súčasť života s kazetovou muzikou. Prekopírovanie funguje., ale premazaním sa stratí sa mi zdá.
V pauze medzi pesnickami treba skúsiť na sekundu vytočiť volume. Ak tam prekopírovanie je, bude ho počuť.
Skôr mi vadí že už ich niekto ochytával. Ten pocit čerstvo rozbalenej, aj za to sa platí. :)
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Naše Hranaté poklady

Príspevok od používateľa Stano »

Nec:
Tak dnes som zase narazil na ponuku, ktorú som musel zobrať bez ohľadu na vyčerpaný limit.
Dal si fotku XLII 1986 a bola to aj moja prvá dobrá kazeta, a dnes sa mi toto hodilo pod nohy Tak a dosť bolo nákupov, či...
Ešte mám otázočku, aká je podľa vás cena maxell XLII 1986,a cena tých v 5packu
received_223152259526989.jpeg
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: Naše Hranaté poklady

Príspevok od používateľa Nec »

Hm. Tú moju sme kúpili v tuzexe v Michalovciach. Bony sme tuším vykšeftili od nejakej babky vexláčky,čo sa tam pohybovala. :D
Nová je iste od Hastermana, z čias keď bol ešte na bazoši. Najleoší predajca.

No teda,poviem ti že množstvá ktoré ty berieš,.... to mne stačí jeden kus z jednoho typu.prípadne dva keď mám pocit, že túto bu som nahral.
Každý to má inak....a tak je to dobre.

No a tento tvoj úlovok.... naschval som nepozrel ebay takže iba tipujem. Super cena..... XL II 1986 bola 11€/ks
A 5 pack celý za 30. S DPH a bločkom. :D
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Naše Hranaté poklady

Príspevok od používateľa Stano »

Ja to niekedy kupujem len aby to kšeftári nevykúpili. Cenu nepoviem, ale si blízko. Dohodol som sa tak, aby on nebol škodný a mňa to veľmi nebolelo. :lol:
Ale za tú cenu som to musel zobrať.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Naše Hranaté poklady

Príspevok od používateľa moniatko »

Stano napísal: Nedeľa, 14. Februára 2021, 21:14 Nec:
Tak dnes som zase narazil na ponuku, ktorú som musel zobrať bez ohľadu na vyčerpaný limit.
Dal si fotku XLII 1986 a bola to aj moja prvá dobrá kazeta, a dnes sa mi toto hodilo pod nohy Tak a dosť bolo nákupov, či...
Ešte mám otázočku, aká je podľa vás cena maxell XLII 1986,a cena tých v 5packureceived_223152259526989.jpeg
Viem že tu máte debatu, ale prosím, už sem dávajte len svoje poklady : )
Ďakujem.
Napísať odpoveď

Návrat na "Naše poklady"