SONY SLV-E780

Moderátor: AdmineR

Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

SONY SLV-E780

Príspevok od používateľa Stano »

V rámci mojej analógovej nostalgie, sa mi dnes postavilo toto video.
Je ako nové, plne funkčné, ale...
Čo hrozí u takéhoto stroja? Koľko môžu vydržať hlavy a dali by sa zohnať nové? Ako bežný užívateľ, čo mám skontrolovať? Postačuje vizuálna kontrola hláv.

Je od prvého majiteľa, komplet v krabici s návodmi a ešte aj blok o kúpe má odložený. Takto ho dostanem, je v podstate zdarma, len by som ho chcel zachovať plne funkčný.

V podstate ide mi aj o to, či je toto aspoň stredná trieda, nechcem nejaký základný model, ale podľa výbavy usudzujem, že je to slušný model.
Na inom fóre boli SVHS videá chvalené aj kvôli nekompromisnej kvalite záznamu zvuku a že sa dajú používať aj takto. Čo si o tom myslíte?
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: SONY SLV-E780

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: SONY SLV-E780

Príspevok od používateľa Stano »

Ďakujem, pripomenul si mi pieseň.
Super je, že tá moja 10 ročná plazma Panasonic disponuje ešte aj scart výstupmi, do novšej by som to už nezapojil.
Zajtra bude doma, tak hádam bude všetko ok.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: SONY SLV-E780

Príspevok od používateľa Kazetowich »

aj my mame 12 rocnu plazmu hd ready a ma scart 😁
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: SONY SLV-E780

Príspevok od používateľa Stano »

Inak ta moja bola v danom čase paľba :D
Bal som sa toho, v práci som už rozmýšľal nad pripojením a prevodníkom, všetky možné problémy ma napadli. Prídem domov kuknem a ona ti má všetko možné.
Ako som mohol pred 10 rokmi vedieť, že si kúpim video, sám tomu nerozumiem :lol:
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10178
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: SONY SLV-E780

Príspevok od používateľa EZ647 »

Písal si o SVHS? ale podľa foto sa jedná len o VHS, alebo nie?
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: SONY SLV-E780

Príspevok od používateľa Stano »

No ja tomu veľmi nerozumiem, po upozornení som sa pozrel na to svhs čo to vlastne je, tento má len hifi stereo VHS, neviem, ale bude k nemu návod :D
Asi som to zle označil.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10178
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: SONY SLV-E780

Príspevok od používateľa EZ647 »

Tak hifi zvuk sa používal aj na VHS aj na SVHS, síce má plný frekvenčný rozsah, a dynamika je skoro ako CD, ale VHS páska trpí poruchami, ktoré sa prejavia praskaním vo zvuku, dosť nepríjemným pri poškodenej páske, alebo rozladení snímania, alebo opotrebovania hláv. Okrem toho v niektorých frekvenciách hlavne vysokých je dojem silného rušenia či skreslenia charakteristického pre tento typ záznamu, neviem to presne popísať, inak by to bola extrémne dobrá kvalita, občas som to posledné roky používal aj na hudbu. Aktuálne mam tri rôzne hifi stroje, a sú na mňa veľmi náročné, potrebovali by servis a ten je nad moje sily.
Napríklad jeden stroj VHS hifi, kým sa nerozohreje aspoň tu pol hodku až hodku, tak ťah pásky nie je plynulý a kolíše, čo sa prejaví deformáciou či výpadkami obrazu, naťahovaním v lineárnom zvuku a úplnými výpadkami v hifi zvuku.
Čo je celkom vtipné, lebo tape deck Pioneer čo mám zase má presne opačný problém, po hodine od spustenia sa zahreje a až potom začne kolísať ťah.
čo u toho tape decku by som sa niekedy mohol pohrať s meraním napätí na motore a v napájacích vetvách, ale u toho VHS je to tam tak komplikované a brutálne zadrôtované že sa k jednotlivým doskám a spojom ani nedá dostať.
No a potom mám ešte jeden veľmi netypický stroj Sony EV-S850PS, ktorý používa formát Video 8 čo je neskutočne pekné a skladné médium, ale zvuk ide do max 15kHz čo je dosť poznať, inak by to bolo úžasné, no a potom zase ten servis, potreboval by doladiť mechanicky detaily, inak funkčný a neviem či je tu niekto tak dobrý elektronik a mechanik aby sa pustil do tak komplikovanej veci.
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: SONY SLV-E780

Príspevok od používateľa Stano »

Tak mašinka je doma, je fakt ako z obchodu, len krabica a návody sa zatiaľ nenašli, ale chlapík povedal, že to stopercentne dodá, pretože neexistuje aby ju nemal :D a som si istý, že to bude komplet balenie.
Zapojil som scart do plazmy Panasonic, bez jediného zaváhania to zožralo kazetu a play sa automaticky pustil. Zatiaľ sa nedá nič vytknúť.
Momentálne by som potreboval nejakú fakt dobrú VHS kazetu a chcem skúsiť nahrať, síce ani neviem či sa to dá prepojiť, ale chcem nahrať BRdisk na video pásku. Potrebujem jednu novú dobrú kazetu.
Tieto mechanické veci od japončíkov sú skvelé.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: SONY SLV-E780

Príspevok od používateľa Kazetowich »

vhs kaziet na bazoši máš - aj zadarmo za odvoz to dávajú
Jedna fotka sem - dnes som zrovna cvakol :) - závan nostalgie
Prílohy
videoteka lv.jpg
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10178
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: SONY SLV-E780

Príspevok od používateľa EZ647 »

Možno by sa u mňa našla nejaká nepoužitá Emtec EQ 30 alebo 60min, viem nie je to veľa, ale na testy stroja by sa to možno aj hodilo.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: SONY SLV-E780

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "Video"