EZ647 - zošit - obaly

najrozsiahlejší katalóg s fotkami a prebalmi v Európe - ešte k tomu v slovenčine (!) - zoradené podľa kritérií (typ, výrobca, ročník ...) + rôzne iné média

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa EZ647 »

Takmer všetky Verbatimky RAM boli vyrobené Panasonicom až na výnimky, mohol sa objaviť aj Maxell čo yb druhý výrobca RAM.
No dobré boli aj obojstranné ramky, hlavne v kazete Emtec som 9,4GB obojstrannú v kazete z Nayky za asi 500Sk čo bol nemysliteľný peniaz.
Ale s vhodným SW sa dali formátovať aj RW disky a to jak CD tak aj DVD, a fungovalo to, ale nikdy som to nepoužíval celkom vážne, takže neviem aká bola spoľahlivosť. Dokonca šli formátovať aj eRkové disky, ale bez možnosti mazania, resp. pri mazaní sa ten súbor zakryl novým záznamom v tabuľke formátu, takže sa tváril že tam nie je, ale miesto nepribudlo.
Ale to chcelo soft ako Nero InCD ktoré občas robilo zlosť v systéme, no a sám Win XP vedel ramky používať sám ako disk, len to občas tiež robilo zlosť.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3648
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa Nstar »

mne ten MD pride zvukovo vyborny, vobec to neni ako MP3 aj ked to je stratove
Neviem ale ako si spravis kompilaciu LP do PC, nikdy som sa az tak tymto digitalkam nevenoval, takze moja neznalost je obrovska.
Kedysi sa mi ale dost pacili CD r audio, ktore mali na sebe vinyl potlac
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa EZ647 »

LP musíš nahrať do pc ako celok, uložiť ako wav v maximálnej kvalite čo ponúka zvukovka a program, potom si to podelíš na skladby a už s tým pracuješ ako s bežnými súbormi a hodíš na CD, alebo tak.

Na MD mám len ten prenosný Sony o ktorom som okrajovo niečo načal, a z neho keď som nahrával na kazetu, síce bola potreba ho držať naplno s hlasitosťou aby vybudil displej v tape decku, ale zvukovo by som povedal že bol sto krát lepší než moje pokusy nahrávať CD z discmana na kazetu, možno si tam Sony dalo fakt záležať.

CD-R v tvare vinylu bolo veľmi veľa druhov kvalitných aj nekvalitných, dokonca aj nejaké DVD-R mám v tom dizajne.
ale štandard bol Verbatim vinyl, alebo Emgteton Digital vinyl ktorý pre nich robil Taiyo Yuden, takže kvalita zaručená, cena vysoká.
No a nebolo to len výsadou CD-RA ale aj CD-R pre všeobecné použitie, mechanikám to bolo v podstate jedno čo do nich strčíš, len stolné CD rekordéry si vyslovene žiadali CD-RA, pretože autorské práva....
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3648
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa Nstar »

Bell Technology, mali obal ako origo, myslím nie slim a bol taky robustny a to CD vyzeralo velmi pekne, a su tu sí aj dost kvalitne, funguju mi dodnes
Už to chapem, nahrat do PC ako nejakú súbory a to vypalit. Neviem nejako toto hranie s pocitacom ma nikdy moc nebavilo
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa EZ647 »

Myslím že Bell Technology a Emgeton mali nejaké spoločne vzťahy v tej dobe CD a DVD, ale obaja boli mixom najrôznejších výrobcov diskov z celého sveta, kde zákazník nadával a zberateľ ako ja a pepst to bola ako nekonečná záhrada plná najrozmanitejších plodov tieto značky diskov :D
Napriek tomu Emgeton aj Bell mali v ponuke disky Yudenov, ale nemuselo to byť vždy označené na obale, čo je mrzuté. Veď mimo kaziet mám na webe aj jednu z najväčších zbierok CD a DVD diskov, takže stačí pozrieť, je to hneď na hlavnej strane, radené abecedne podľa značky diskov.
https://ez647.sk/index.html
ďalej je to po rozkliknutí značky disku už radené približne od najpomalších diskov CD-R, potom CD-RW, DVD-R/DL/RW, potom pluska a tak Ďalej.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3648
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa Nstar »

Ved ja som to na Tvojej stranke uz davno prehrabaval aj ked ma to akoze nebavi. Ja mam tie Bell len tri kusy, zelene s vinyl potlacou a funguju dodnes
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa EZ647 »

No a na druhú stranu ak nechceš nahrávať z PC, tak mimo CD je asi jedine vinyl, alebo z čoho ešte doma nahrávaš na pásky? Ono to CD tu s nami zberateľmi kaziet bude ešte dlho :)
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3648
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa Nstar »

Tuner, LP, CD, MC, MD

Ale ja uz moc nenahravam, mna uz ani ta muzika nebavi
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa EZ647 »

mňa baví, aj keď drhnem niekedy stále dookola len to staré, ale baví a pomáha, hlavne pri chorobe o to viac.
inak so zdrojmi by som súhlasil, len tuner už jaksi by som nevyužil, nič tam nie je čo by ma trhalo v tom vysielaní, kedysi to bola viac sranda
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3648
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa Nstar »

tak jasne kedysi to bolo ovela lepsie s tunerom ale aj dnes sa da napriklad Devin alebo nejake relacie na FM
Ja som ale skor myslel, ze nahravat do PC by ma nebavilo, to ze niekto nahrava z PC kludne chapem aj ked to neni to prave ako urobit program na CD a vidiš hneď kolko to trva, vyberies spravnu dlzku kazety
A presne aj to, ze stale som dokola nahraval to iste, hlavne uz dlhsiu dobu nic ani nepocuvam asi zacnem skladat servitky alebo ikebanu
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa Stano »

Hudba je základ, technika je len prostriedok :D
Ja počúvam každý deň. Prídem z práce 17:00 a aspoň hodinku a pol si čas vždy nájdem. Niekedy však ráno nedokážem vstať.
A teraz, ako som sa dal na kazety, počúvam skoro vždy len kazety, ale len skoro.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa EZ647 »

scan0040.jpg
scan0040.jpg (105.25 KiB) 3466 zobrazení
scan0042.jpg
scan0042.jpg (43.56 KiB) 3466 zobrazení
TDK SA 90 rok 1998, kto by nepoznal obal, tieto kazety sú častým riešením aj nových nákupov, ale to je len pretože to bola jedna z mála kaziet ktorá pokračovala v Thajskej výrobe veľmi dlho, ale tá moja bola ešte pôvodná, z Astry. Myslím že som si ju vybral z dôvodu že už nič nie je k predaju, ale túto základnú SA v novom obale som ešte nemal. Poctivá TDK výroba, detekčný znak, čierne svorky na cievke. Obal by som povedal že bol pomerne podarený, príjemne modrý, booklet je veľký skladací, čo už u Thajskej verzie nehrozí a kvalita na Technicse 575 s ATC bola výborná, nemohol som sa sťažovať. Po dlhej dobe konečne kvalitná páska.
Nahrávky na Technicse 07/2004, väčšina z CD na rádiokazeťáku Panasonic, zvyšok buď CD, alebo MP3 z pc
*
Sipote ZX 90, túto mi priniesol kamarát z Kauflandu, alebo Tesca, s cenou do tých 15Sk, teda mi ju nenechal našťastie, ale len obal. Kvalita ako brownie, aj obal, len zmenená značka, teda nie kvalita ale nekvalita :D
No a keby ste si mysleli že už mám zošit kompletný, plný kazetových odpadkov ako SIpote, tak nie, ešte stále nejaký odpad ostáva :D
Ja som si osobne túto kazetu nekupoval, dostal som ju až v rámci zberateľstva v nedávnych rokoch.
*
Sony CDit II 90, Thajsko, keďže Slide Case bol novinka na ktorú som sa vôbec netešil. Už behom základky v roku 1998 mal kamarát Sony CDit I v slide case, kazeta v červenom dizajne, že je to jeho najlepšia kazeta, ako ten obal je divný, nechce pasovať do stojanu, robí ryhy po tele kazety pri častom vyberaní a vkladaní do obalu, podobné ako používanie v autorádiu, nie je prachotesný, nemá booklet a mnoho ďalšieho. Vôbec sa mi to nepáčilo, ale tak zase nebolo čo kúpiť, a ja som vedel čo ma čaká, kúpil som v Astre modrú CDit II triedy chrome. Kazeta mala novšiu priehľadnú konštrukciu ako HF, bola jemne modrá čo sa mi pomerne páčilo a cievky mala originál Sony, páska asi UX, ale na Technicse som bol veľmi spokojný.
Bola nahratá 12/2005 a to už bola doba, keď som bol vonku zo školy a pracoval som, doba keď som mal vlastný pc, nie ten čo kúpil mamin priateľ pre nás, a tak som si nahrával doma vo svojej izbe z mp3 ešte niekoľko kaziet kým som to vyčerpal a mal takmer ročnú pauzu.
V rokoch 2007-2010 som zakúpil cez kamaráta ktorý vtedy šiel do Popradu ešte 4 kusy v takomto obale do zásoby, chromdioxidy už takmer nikde neboli, a prítomnosť týchto CDit II v Nayke v tej dobe ma prekvapila. Obal bol síce rovnaký ako u tejto, ale už písali Made in Mexico, kazety boli fialové a mali úpravu tela ako tie tmavé UX-S a páska tam bola podobnej mizernej kvality. Nahral som vtedy len jednu a zvyšné tri šli do sveta, ako všetky zásoby čo som mal.
https://ez647.sk/cc/sony_cdit2.html#98
na odkaze je hneď pekne vidieť že boli až tri verzie v jednom obale, no a teraz som spomínal len Thajské a fialové, EU verziu s cievkami ako Emtec, na tie som natrafil len ako typ normal v červenej kazete v tej dobe.
*
z ďalších nákupov VHS bez farebnej fólie:
Keďže som nechcel len obyčajné kazety, keď som mal už Hifi Panasonic, tak som sa buchol po vrecku a behom pár mesiacov som zakúpil nasledovné: (na strednej sme mali každý rok zemiakové brigády, jesenné, ktoré nám vyplatili pred Vianocami, väčšinou prachy medzi 800-1200Sk za jeden či dva týždne práce na poli :D )
takže prachy z brigád a moja zbierka hifi kaziet:
Emtec PHG Hifi a Master
Sony V-Excellence
https://ez647.sk/video/emtec_phg_hifi.html
https://ez647.sk/video/emtec_masterhifi.html
https://ez647.sk/video/sony_vec.html
Čo sa týka Emtec, vždy som strašne slintal nad tými obalmi, úplne ma fascinovali, keď som konečne dostal príležitosť na nákup, tak som neváhal. Po rozbalení som sa kochal pomerne odlišným dizajnom kazety. Teda už som tento dizajn videl koncom 90tych rokov, keď si to kamarát zberateľ kúpil a nahrával na tom na našom GoldStare vtedy s neskutočne zašumeného vysielania :D No ale bol som prekvapený že niekto narušil stereotypnú koncepciu VHS. Prachový kryt mal výrez do oblúka, povrch kazety mal nový vzor, ktorý na hornej strane kopíroval ten oblúk a okná kazety bolí úplne hladké bez akéhokoľvek vzoru a boli mierne potiahnuté smerom k sebe, boli teda širšie. To znamená že na bežnej VHS vidíte asi polovicu plastovej cievky cez okno a tu vidíte tri štvrte cievky, len toho stredového nosného kolečka aby sme si rozumeli.
Master Hifi mala zhodný dizajn ako PHG, ale s predlepenou veľkou nálepkou medzi oknami.
V Astre bolo štandardom mať kompletnú sériu Basf VHS od EQ až po SVHS od verzie 1996. Tie staršie nemali v triede hifi, len EQ a SVHS. A potom tam držali len Studio SHGBC a TDK EHG, iné Hifi VHS bežne nemali. Takže som vedel kam ísť po tie Emtecy, PHG do dvoch stovák korún a Master do troch stovák korún.
Sony V-Excelence bola celkom málo známa kazeta, v katalógu Sony som ju mal len raz, a skoro nikde som ju nevidel v predaji, až počas môjho míňania zemiakových peňazí som na ňu narazil pri jednom väčšom nákupe kaziet v Popradskej Nayke. Cena tiež do dvoch stovák Sk. Verzia asi Francúzska výroba, a potlačená obyčajná krabička len v priesvitnej fólii, teda nová koncepcia lacnejšieho balenia. Kazeta má klasický dizajn Sony so štvorčekovaným povrchom a pre luxus tam dali na miesto veľkej nálepky potlač modelu, ale vyzeralo to dosť lacne.
Ja som všetky tieto kazety nahrával na Panasonicu, kópie VHS od kamaráta čo mi nahrával zo satelitov, Nemecky, síce som z toho nič nemal, druhá kópia bola vždy viditeľne horšia, takže som vlastne tieto kazety premrhal, pretože na našej telke a pri tom použití nikdy nebolo vidieť žiadny lepší obraz alebo kvalitu. Kazety fungovali a to je tak všetko. Emtec a Basf si v Astre veľmi chválili aj tie Hifi, okrem toho aj tu to niekto spomínal že PHG mala živšie farby než EQ. Ale ja som si to nikdy nevšimol. No a o kvalitách tej Sony neviem absolútne nič, žiadne referencie nikdy nikto nedal nikde.
Popri tom som ešte samozrejme nakupoval niekoľko obyčajných VHS na doplnenie zbierky, ale o tom zajtra.
Napísať odpoveď

Návrat na "Katalóg kaziet (Biggest Catalogue of blank cassettes in Central Europe) Vintage Cassettes catalogue / audio / video / other"