EZ647 - zošit - obaly

najrozsiahlejší katalóg s fotkami a prebalmi v Európe - ešte k tomu v slovenčine (!) - zoradené podľa kritérií (typ, výrobca, ročník ...) + rôzne iné média

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10176
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa EZ647 »

Dámy a páni, a sme na konci zošita.
Ďakujem za priazeň, a môžte vymyslieť čo bude ďalej :D
V aktuálnom zošite ostali ešte strany, ktoré nie sú naskenované, pretože tam sú papierové krúžka a obaly z veľkých packov CD a DVD diskov, a väčšina z nich bola nudná, alebo všeobecne známa v obchodoch. Zošit som skenoval v roku 2003 na HP skenery od kamaráta, vtedy ešte nebol zošit plný.
Samozrejme je aj druhý a tretí zošit ale tam sú už nákupy z aukra a pod, len na začiatku druhého zošita sú obaly, už aj duplicitné, ktoré som zohnal na konci kaziet, resp. nie je tam žiadna novinka až do doby kým to nezačne s nákupmi cez internet, už by tam nebolo o čom písať, a nemám ich vôbec skenované.
No a na koniec samotný zošit, olepený reklamnými samolepkami Studio keď to bola ako novinka, tak mi v Astre dali niekoľko takých materiálov.
Prílohy
scan0046.jpg
scan0045.jpg
scan0045.jpg (134.3 KiB) 3258 zobrazení
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa Nstar »

No skoda, nemas este nejaky zosit? Na zaklade tohto by sa dala spravit kniha aj vyborna videohra s vybornym soundtrackom, ktory by sa k tej videohre predaval za akciovych 19,90 a bol by nahraty na BASF 353
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: No, tak musím říct, že to se ti povedlo. Pořádný počtení to je :-).

Pěkná práce tedy :-).
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa Stano »

Natočíš dokumentárny film.
Začínať sa to bude:
"INTERSONIC UVÁDÍ"
(hneď sme boli všetci dosraní od radosti, akéžeto karate budeme pozerať)
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10176
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa EZ647 »

ten pocit si dobre pamätám, moc rád som sledoval filmy v tej dobe z VHS
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10176
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa EZ647 »

scan0027.jpg
scan0027.jpg (94.25 KiB) 3207 zobrazení
scan0026.jpg
scan0026.jpg (44.73 KiB) 3207 zobrazení
Bonus:
jedná sa o tri obaly ktoré som nalepil do zošita sestry
V rokoch asi 1998-1999 som tieto obaly nalepil do jej zošita, len neviem prečo, či som ju chcel na to ukecať, alebo ma sama pýtala, ale dlho to nevydržalo samozrejme. Tiež skenované v roku 2003 a netuším či tento materiál fyzicky ešte existuje.
Basf Ferro Extra I 100min, to bola kazeta pre sestru, pretože ona vtedy začala počúvať len C120 a tak som jej chcel na narodeniny nejakú kúpiť, samozrejme zase nemali Maxell UR 120 v Astre, boli vypredané, tak som vzal stovku Basf. obal má už text modelu zvýraznený zlatou, čo je verzia 1998 a kazeta je Emtecovskej konštrukcie, myslím že to bola prvá tejto konštrukcie čo som mal v rukách a neskrýval som svoje sklamanie a hovoril som si že Basf ako značka u mňa odpadá.
bol to presne tento kus:
Obrázok
Stála niečo okolo 49Sk, páska samozrejme dobrá, cievky sa časom deformovali, ale už dlhšie som ju nevidel. Kazeta bola asi polovica nahratá na Sony veži u rodinky ak si spomínate a zvyšok o pár rokov neskôr na Technicse 575 s ATC. No to bola jediná kazeta ktorú počúvala veľmi málo, neviem prečo, kdežto jednu Maxell UR 120 už mala a tá bola neskutočne obohratá aj jednu TDK D 90 a tá tiež, ale táto Basfa ju nejak moc netrápila, a viac počúvala svoje originálky.
Spomínam si že obal som kvôli malej odlišnosti nechcel, tak som ho asi vnútil jej do zošita.
*
druhý obal je Sony HF, ale tá kazeta neostala nám, zase si u nás dal niekto niečo nahrať, jeden už taký obal som mal v zošite aj ja o ktorom som písal, ale neviem ako tie kazety skončili a komu šli.
*
tretí len vrch Sony HF 90 to tiež šlo niekomu, to bola verzia asi 1998, neviem prečo sa mi zdal ten obal podobný než tie ostatné HF aj keď som ho nemal, ani neviem prečo je v zbierke len vrch, možno sa zvyšok potrhal :)
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa Nstar »

super mozno najdes este nejake archivy
taketo ma bavia najviac ked su tam zazitky a popisy miest a doby, obchodov a pod.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10176
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa EZ647 »

ako som už spomínal včera, druhý zošit je len z novej doby kde som vykúpil posledné zásoby kaziet a všetko ostatné sú nákupy z aukra a pod. už by nebolo o čom moc písať.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa Nstar »

skoda, tak jedine nejake zazitky alebo stroje, nahravacie alebo diskoteky
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa Stano »

Ak by si si pamätal ceny tých nákupov na aukro, bolo by to zaujímavé počteníčko. Akurát preberajú na fb, Basf metal 120,tú čo zháňaš, tak sa bavia o cene 300 a viac :shock: Ja akceptujem veľa vecí, aj takých že fakt zostáva rozum stáť, ale aby rástla do neúmernej výšky cena niečoho, čo prirodzene vekom stráca svoju funkčnosť, tak to je skutočný obraz hifi.
Pri týchto kazetách sa už fakt nevedie diskusia o tom co je pre záznam na pás lepšie, ale čo koľko stojí.
Dostal som pár typov na kazety s najlepším pomerom cena výkon a s ohľadom na tvoje skúsenosti by som privítal tému v tomto zmysle, čo sa oplatí kupovať na nahrávanie za normálnu cenu. Také normálne zdravé vlákno kde sa posekáme, kvôli blbostiam a prispejú viacerí skúsenosťami o neskreslenom zázname, ktorý na "lacnej kazete" vydržal roky bez straty informácie a podobne.
Popísať nejaké rituály pri odkladaní kaziet, aby sa nedoškrkali a také trosku uchylné veci okolo toho :lol: Napríklad ma zaujíma, ako taký Hasterman drží kazety, lebo keď prídu, tam niet špinky, packy, škrabančeka.
Ja som pedant, ale ten obal sa po od balení ničí.
Momentálne mi na pioneer ct959 vadia piešky v dverách, robí to šuchance, no a to je na maxell XLII 1985, na tom zlate neprípustné :D
A bolo by fajn keby prispievali viacerí so svojimi skúsenosťami a tak.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10176
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa EZ647 »

tie predražené ceny, to sú zberateľské ceny, väčšina zberateľov si to vystaví do poličky a nikdy nerozbalí a tam často ani nezáleží tak na stave a kvality pásky ako na stave samotnej fólie.
čo sa týka testov kvality to tu robím občas, a kľudne ti môžem poslať môj excell s poznámkami ohľadne kaziet, z ktorých čerpám keď idem nahrávať a písať moje dlhé slohy , len ho nesmieš posielať ďalej a nikomu neukazovať :P
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa Stano »

Tak v podstate zbieram aj ja, ale dostal som múdru radu už v začiatkoch, že sa mám sústrediť na jednu značku :) A to zvládnem, asi aj tú Vertex, aby som urobil kompletku :D
Zberatelia kaziet to je zvláštny druh, ale aby sa za kazetu dávalo viac ako stojí kazeťák, no neviem. Tých Basf je na Čechách asi dosť, odvolanie sa pri cene na ebay, áno to dá rozum, ale prečo sa pri predaji iných kaziet na ebay už nepozerá, ale priraziť si 200kč, lebo to tak je...
Veci majú človeku robiť radosť. Som zvedavý či si to niekto dal poistiť, malá nehoda a zbieročka je ta tam :D
Aj peniaze spôsobujú radosť, veľká kopa väčšia radosť, ale keď len ukladáš na kopu a pozeráš na tú kopu a tešíš sa z kopy... Z tej kopy treba brať a plniť sny sebe aj iným, o tom je skutočná radosť, radosť z kopy je choroba.
Napísať odpoveď

Návrat na "Katalóg kaziet (Biggest Catalogue of blank cassettes in Central Europe) Vintage Cassettes catalogue / audio / video / other"