Pribudla nová sekcia "Servis - sekcia pre opravy "

Na začiatok je potrebné Vytvoriť účet / zaregistrovať sa - inak nie je možné prispievať na toto fórum. Pokiaľ nemáte skúsenosti alebo neviete ako prispievať na fórum, či učíte sa a nie ste si istí ako na to, tu je priestor na skúšanie. V prípade, že pokusy zlyhajú, kontaktujte admina - dole na stránke je odkaz Napísať administrátorovi. Kontantovať ho môžu aj neregistrovaní.
For other countries - here is SLOVAK language (for translator) - здесь словацкий язык (для транслатора)

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2657
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Pribudla nová sekcia "Servis - sekcia pre opravy "

Príspevok od používateľa AdmineR »

viewforum.php?f=68

Tam môžete dávať všetko čo sa týka opráv - od postupov, návodov, odporúčaných prípravkov a tak ... Ak nájdete nejaké vlákno s niečím takýmto, hoďte odkaz sem do príslušného chlievika (zosilovače, walmany, decky ....) - lebo už je takého hodne - len na to sme nemali sólo chlievik Opravy ... Moniatko, môžeš sa realizovať aj so Silverom ... ;)

Tak ako napr. toto viewtopic.php?f=69&t=2866
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Pribudla nová sekcia "Servis - sekcia pre opravy "

Príspevok od používateľa moniatko »

úprimne to nechápem
každý keď niečo opravuje alebo servisuje, väčšinou je to v tom vlákne o jeho decku alebo stroji, načo to ešte prerozdeľovať?
neber to zle, len mi to nedáva hlavu... potom vzniknú dvoje vlákna s tou istou témou

vezmi si napríklad Tesláka, on zaraďuje vždy opravy dobre, do vlákna o tom stroji, podľa mňa je to tak dobre, pretože to k sebe patrí jak používanie tak aj údržba.
a tipy, triky na údržbu sú už vo vlákne "Čištění a údržba decků" od orhore
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2657
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Pribudla nová sekcia "Servis - sekcia pre opravy "

Príspevok od používateľa AdmineR »

čo na to ostatní ?
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Pribudla nová sekcia "Servis - sekcia pre opravy "

Príspevok od používateľa Stano »

Ja si myslím, že vytvorenie tejto sekcie je správny krok. A rovno by som tam presunul svoju tému o RS-B765.
Tú tému, budem chcieť doplniť o fotky a popis, čo všetko sa muselo urobiť aby sa dostala do pôvodného funkčného stavu. Podľa mňa tá moja téma nepatrí pod tape decky, pretože ak je funkčný, treba tam písať o kvalite, skúsenostiach s ním.
V tom mojom, je podľa servisáka toto už tretí servis v poradí, ak príde sem na fórum niekto neskúsený ako ja, môže si myslieť - toto nekúpim, to sa kazí.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Pribudla nová sekcia "Servis - sekcia pre opravy "

Príspevok od používateľa moniatko »

Stano napísal: Nedeľa, 4. Októbra 2020, 10:43 Ja si myslím, že vytvorenie tejto sekcie je správny krok. A rovno by som tam presunul svoju tému o RS-B765.
Tú tému, budem chcieť doplniť o fotky a popis, čo všetko sa muselo urobiť aby sa dostala do pôvodného funkčného stavu. Podľa mňa tá moja téma nepatrí pod tape decky, pretože ak je funkčný, treba tam písať o kvalite, skúsenostiach s ním.
V tom mojom, je podľa servisáka toto už tretí servis v poradí, ak príde sem na fórum niekto neskúsený ako ja, môže si myslieť - toto nekúpim, to sa kazí.
tak ale vieš, stroj, čo má viac rokov ako ja ti určite nebude fungovať ako nový a nejakou tu péči si vyžaduje. Ty si kúpil (prepáč za úprimnosť) polorozpadnutý deck, s ktorým sa niekto hral a dojebabral to. Za to ani ty ani ten deck nemôže.
Ale rovnako ako poznatky a skúsenosti s deckom súvisí aj oprava a údržba. Možno som divná, ale keď si čítam o nejakom stroji, poteší ma, že sa tam dočítam aj o servise.
Toť môj názor.



Hlavu mi láme to, ako sa mám ja osobne realizovať... Pretože tie opravy väčšinou naväzujú na konverzáciu predtým a sú vo vlákne o danom stroji. Vystrihnúť odsek čisto o oprave je hlúposť a zakladať nové vlákno len s odkazom mi nedáva žiadny zmysel. (nič v tom nehľadajte, nemyslím to nijak!)
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Pribudla nová sekcia "Servis - sekcia pre opravy "

Príspevok od používateľa Nstar »

Myslienka je to dobra ale mne sa tiez viacej paci ked su komplexne informacie o danom stroji na jednom mieste. Vzdy som neznasal na inych forach, ze ked som hladal cosi o nejakom pristroji naslo mi to pat vlakien, v ktorych boli po tri odpovede a cele to bolo k nicomu. Pravdou je, ze ja rad citam, teda je to pre mna zabava ked o jednom type je napisanych 300 stranok. Ja viem niekomu sa v tom nechce prehrabavat ale niekedy nejde dostat instantne informaciu a aj tie dalsie veci mozu byt zaujimave.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Pribudla nová sekcia "Servis - sekcia pre opravy "

Príspevok od používateľa moniatko »

orhore, prečo si to zmazal?
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Pribudla nová sekcia "Servis - sekcia pre opravy "

Príspevok od používateľa Stano »

Poviem to ešte takto, keď som sa sem registroval, hľadal som konkrétne informácie, priamo súvisiace s konkrétnou chybou. Nájsť niečo konkrétne k závade alebo akémukoľvek servisu bolo dosť ťažké, hľadal som to všade, pár ľudí poradilo a Orhore mi dal link na konkrétnu tému, kde sa dalo čo to zistiť o údržbe mechaniky.
Pokiaľ sem príde nový človek, nemá šancu orientovať sa tu. Tých pár členov, čo sem prispieva sa v tom orientuje a ak to má tak zostať, tak dobre.
Áno kúpil som rozhasenú 765, a práve preto moja téma nepatrí medzi decky, patrí medzi servis.
Po servise môžem písať o decku 765, ako funguje, aké má funkcie, o koľko je lepšia, ako iné decky čo mám a v čom je horšia.
Ak tie informácie o servise budú roztrúsené, kde, kade po témach, západnú a nikto ich nenájde. A ľudia čo sa v tom skutočne vyznajú, nebudú do každej témy písať, čím mazať, skade zohnať náhradné diely...
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2657
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Pribudla nová sekcia "Servis - sekcia pre opravy "

Príspevok od používateľa AdmineR »

Takto nejak som to myslel Stanko - dík. Nechcelo sa mi to písať a dnes by som to krajšie ani nevedel.
Nejdeme sa tu hádať a bojovať - je jasné, že každý by to urobil po svojom.
Niečo mi navrhol do mejlu aj Marián (Mihok) - takže ak niekto ešte k tomuto čosi máte, napíšte. Nechám si to prejsť hlavou a potom zrazíme hlavy dokopy s Erikom a demokraticky rozhodneme :lol: :twisted:
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Pribudla nová sekcia "Servis - sekcia pre opravy "

Príspevok od používateľa moniatko »

Stano napísal: Nedeľa, 4. Októbra 2020, 13:28 Poviem to ešte takto, keď som sa sem registroval, hľadal som konkrétne informácie, priamo súvisiace s konkrétnou chybou. Nájsť niečo konkrétne k závade alebo akémukoľvek servisu bolo dosť ťažké, hľadal som to všade, pár ľudí poradilo a Orhore mi dal link na konkrétnu tému, kde sa dalo čo to zistiť o údržbe mechaniky.
Pokiaľ sem príde nový človek, nemá šancu orientovať sa tu. Tých pár členov, čo sem prispieva sa v tom orientuje a ak to má tak zostať, tak dobre.
Áno kúpil som rozhasenú 765, a práve preto moja téma nepatrí medzi decky, patrí medzi servis.
Po servise môžem písať o decku 765, ako funguje, aké má funkcie, o koľko je lepšia, ako iné decky čo mám a v čom je horšia.
Ak tie informácie o servise budú roztrúsené, kde, kade po témach, západnú a nikto ich nenájde. A ľudia čo sa v tom skutočne vyznajú, nebudú do každej témy písať, čím mazať, skade zohnať náhradné diely...
Poviem len jeden príklad.
Údržba strojov nemá žiadny konkrétny postup. To nie je ako keď máš recept a vieš, že po zovretí za 3 min máš vajce na mäkko a za 6 min zas na tvrdo.
So strojmi sa musí každý pobiť sám a na to práve je fórum, že položíš otázku, ostatní sa ti snažia pomôcť a keď to nejde opraviť doma, tak to ide do servisu.
Samozrejme, očistiť hlavy, vymeniť gumičky - to sú, myslím, bežné veci. Ak je pokazené niečo horšie, tak to už vyžaduje odbornú pomoc. No aj tak je tu dosť skúsených ľudí, čo vedia aspoň ako tak pomôcť.
Nikto nemá presne takú odpoveď na tvoju otázku ako by si čakal. Na veľa vecí musíš prísť sám samoštúdiom.
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Pribudla nová sekcia "Servis - sekcia pre opravy "

Príspevok od používateľa Stano »

Prítlačné kladky, mikrospínače, premazanie mechaniky, výmena gumičiek a podobné veci nemusia ísť cez servis.
Sfunkčnenie decku technikom, ktorý je už aj obvodovo upravený je veľký problém.
To, že poznáte ľudí ochotných opraviť deck ako svoje hoby za nejaké všimné je fajn. Ak by ti servisák povedal, že 17-25 eur za hodinu práce, to by bolo niečo iné a podľa mňa je tá práca toľko hodná.
Sú tu témy aj o varení a nevadia a sekcia servis je nejaký problém? V tomto zmysle to trošku nechápem.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Pribudla nová sekcia "Servis - sekcia pre opravy "

Príspevok od používateľa moniatko »

Ja v tom nijaký problém nevidím, iba som sa pýtala, v čom sa mám realizovať?

K tomu servisu, aj ja si myslím, že to nie je lacná záležitosť, ten, kto sa rozhodne pre tento koníček, by si mal uvedomiť, že ak sa s tým nechce hrať sám (či už si na to netrúfa alebo iné) tak tá cena sa bude pohybovať od 100€ (samozrejme, čisto výmena gumičiek nie, myslela som taký väčší servis)
Chápem, že mnohí si netrúfajú vymeniť gumičky, ale ono je to v podstate na jedno kopyto v každom decku. Čiže zakladať vlákno o výmene gumičiek je v podstate zbytočné. Keby mali ľudia ochotu čítať staré vlákna ako je "Čistenie a údržba deckov" tak by sa ani nemuseli mnohé pýtať.

Na druhú stranu, keď si trúfneš rýpať sa vo svojom decku a snažíš sa ho spojazdniť svojpomocne, tak to je iné. Len ono to nie je také easy. Mikrospínače ako si spomínal nie je zrovna robota, na ktorú by som si ja trúfla, alebo iné. Kladky sú zas o inom. Niektoré decky to majú ľahko vyriešené, na iné (napr DualCapstan) potrebuješ rôzne nastavovacie pásky... takže to je ozaj pre človeka, ktorého to baví a má aj k tomu príslušenstvo.
Ďalšia vec je Druh závady.
Každému sa môže pokaziť niečo iné a aj keď tu bude vlákno o servise deckov, nemusí tam byť riešenie na tvoj problém.
Jednoducho - skrátka.
Servisáci si zaslúžia peniaze, čo za to pýtajú, pretože majú rozhľad o celej problematike stroja, vidia súvislosti aj čo mohlo čo spôsobiť. A to ty, ja, ktokoľvek ako laik nevidíme.

Určite to bude zaujímavé čítanie, keď sa tu niečo také založí, ale treba si uvedomiť ešte jednu vec:
na tomto fóre je viac otázok ako odpovedí!
Čiže to môže dopadnúť ako aj inde, že sa každý bude len pýtať a bude tu zas o 50 založených tém naviac a človek sa nič nedozvie.

Len podotknem, že to naozaj nemyslím zle. Snažím sa len predísť ďalším duplicitným vláknam, ktoré sa aj tak po čase stratia.
Eto vsio.
Pardon za prudenie. : )
Napísať odpoveď

Návrat na "Ste tu nový? Pomôcky a rady + Miesto na pokusy vo fóre + OZNAMY"