Tesla Sonet B3 - koupím funkční

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Tesla Sonet B3 - koupím funkční

Príspevok od používateľa oneeeee »

sonet duo som niekomu posielal do blavy plne funkčný . chcel to pre svojho otca . mal zodratú hlavu . je to už 8 rokov .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Tesla Sonet B3 - koupím funkční

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

oneeeee: Jo, to jsi myslím už jednou zmiňoval.
Nevím jak je to s hlavama u té B3, ale musím říct, že co jsem viděl víc Sonetů Duo, tak snad jen u jediného jsem viděl zbroušenou hlavu, že tam byl vidět malý zoubek, ale většinou i na to v jakém stavu se mi je podařilo sehnat a vidět, tak hlavy byly vždy v pohodě.
A to si vem, že ten byl stavěný na studiové pásky AGFA WOLFEN C, CH a CR. Často si ale lidi zaopatřili i studiové BASFky, nejběžněji růžový LGR 30, semtam i žlutý LR 56. Vše o 50µ.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Tesla Sonet B3 - koupím funkční

Príspevok od používateľa janvys »

Kde jsou ty časy kdy se hromady těchto Sonetů a dalších válely venku vedle popelnic. Ještě v dobách kdy neexistovaly sběrné dvory a kontejnery na elektroodpad. Omladina cestou ze školy to často od těch popelnic odnesla za roh a tam to roztřískala. Když tam byly vyhozené i pásky, tak je místní děti vždy pouštěly z kopce dolů po ulici. Výsledek toho byly stromy omotané páskama když se zvedl vítr :D
Málokoho tenkrát napadlo že to bude mít za 25 let nějakou cenu.
SONY ES
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Tesla Sonet B3 - koupím funkční

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

janvys: To mi ani neříkej.. Další ukázka toho, že si ničeho nevážím a co není moje, to roztřískám.
Já nikdy neměl to štěstí, abych narazil byť jen na pár kazet, desek či kotoučů u poplenice, všechno co mám jsem si koupil. A co se týká darování, tak za ty roky sběratelství to bylo asi jen 5x..

Vidět ověnčený strom páskama, tak by mě to asi fakt nedalo a šel bych to odmotávat :-D
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Tesla Sonet B3 - koupím funkční

Príspevok od používateľa janvys »

SilverFox•NSK napísal: Štvrtok, 15. Októbra 2020, 18:01 ...... kolem tisícovky jsem B115 moc neviděl.......
...... B115 na kterou se taky roky marně těším.
Tak kupuj ať to marné těšení netrvá u tebe až do důchodu, tady máš krásný kousek dokonce pod tisíc :!: ;) A když si to budeš chtít převzít osobně, do Ovy ti jezdí bus/vlak každou hodinu.
.
Screenshot_20201016_211801.jpg
https://elektro.bazos.cz/inzerat/126612 ... a-b115.php
SONY ES
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Tesla Sonet B3 - koupím funkční

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

janvys: Hm, to vypadá lákavě, tenhle inzerát jsem ještě neviděl, ale shodou okolností jsem včera objevil jiný, kde je taky dost zachovalá a blíž k Brnu, jen musím ještě napsat prodejci. Navíc ještě (snad) půjdu mrknout na jednu Unitru, z fotek nebyl moc poznat stav.
Ale i kdybych měl svobodu volného dýchání, tak nevím jestli bych se zvládl trmácet 170kiláků tam a zpátky s obrovským 13kilovým magičem. Pro tebe by to možná problém nebyl, ale já si už zažil jen "pouhou" ±15km cestu autobusama přes město, kdy jsem se tahal se stejně těžkou B73 a to jsem si pak i sednul. No jo, sice to byla celkem síla, ale zánovní B73 za 200Kč, tu jsem musel koupit :-).
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Tesla Sonet B3 - koupím funkční

Príspevok od používateľa janvys »

Ber to z nadsázkou:
Chlape ty jsi beznadějný případ :D :D
Stále píšeš že bys něco chtěl, něco chceš po něčem toužíš a když se to objeví, navíc za hubičku, tak vždycky zařadíš zpátečku a najdeš nějakou výmluvu :D :D
Nemusíš se nikde trmácet když nechceš, stačí zvednout telefon, domluvit se na zaslání a hotovo. Je to otázka několika minut.
A než tomu prodejci napíšeš, tak to bude prodané.
Ojojojjjj :mrgreen:
Ty nejsi liška ale lenochod :P
https://youtu.be/n7gcats5uCQ
SONY ES
vlado.bb
metál za zásluhy
Príspevky: 336
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 15:06

Re: Tesla Sonet B3 - koupím funkční

Príspevok od používateľa vlado.bb »

SilverFox,keby som ta poslal pre smrt,tak zijem do 300rokov alebo sa ekologicky rozlozim na vzduchu.Ked som chcel PIONEER RT 2022 isiel som pren asi 600km do madarskej dediny Rakalmas.Este sme si spolu s domacimi vypili v krcme.Ty jednoducho ten magnetofon nechces,iba o tom rozpravas.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Tesla Sonet B3 - koupím funkční

Príspevok od používateľa orhore »

Ale no tak chlapi. Já občas také něco hledám ke koupi a když to najdu, tak uvažuji jestli to vůbec koupím. Navíc i ta doprava když nemáte auto a něco váží i více než těch diskutovaných 13 kg. Každý nechce posílat balík co má více než 10 kg. Další věcí je kontakt přes telefon. Tomu bych se vyhnul i když to vypadá rychlejší. Nemáte totiž žádný důkaz obsahu komunikace či dohody mezi prodávajícím a kupujícím. Takže preferuji e-mail v nejhorším případě sms. Co je psané, to je dané!
Používateľov profilový obrázok
rado
mazák
Príspevky: 126
Dátum registrácie: Streda, 27. Novembra 2019, 22:38

Re: Tesla Sonet B3 - koupím funkční

Príspevok od používateľa rado »

Mám to podobne. Občas človek chce, ale potom zároveň váha. A 10x radšej riešim veci osobne než cez telefón.
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Tesla Sonet B3 - koupím funkční

Príspevok od používateľa Teslák »

Tak tenhle kotoučák si pamatuju ze základky,kde byl v učebně ,která měla být pro výuku základů na pc,myslím na IQečkách a tv merkur.. Ten kotoučák jsem záviděl jak svině. Foxi,domluv si ho za ty prachy.Anebo novější kousek se třemi rychlostmi B400 .A už je tranzistorový,netřeba žhavit lampy 😉. https://elektro.bazos.cz/inzerat/125107 ... -b-400.php
Prílohy
Screenshot_20201017-151054.jpg
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Tesla Sonet B3 - koupím funkční

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Protože něco může vyznít třeba i blbě, píšu to v klidu a nikomu nenadávám, tak to neberte špatně. Díky.


No, ste se do mě celkem navezli..

janvys: Já vím, máš ze mě srandu, jak vidím nejen ty :-D, ale není to o tom, že bych ve svým rozhodnutí couval :-|. Jen za posledních pár měsíců jsem kontaktoval dva prodejce ohledně SM261, že bych o to měl zájem, ale ani jeden nechtěl poslat poštou (tedy jeden mě navnadil, ale pak že prý nic posílat nebude, páč upřednostnil zájemce co si pro to šel osobně) - jeden v Bruntále a další až v Praze.
Co se však týká toho, že někdo nechce posílat poštou a trvá na osobním předání, tak takových inzerátů jsou stovky. A to třeba i u menší bedny kazet, pásků či desek, tedy nic co by nebylo problém poslat.
No a pseudonym stříbrné lišky jsem si vybral z jiných důvodů, netvrdím že bych byl kdoví jak chytrej, ale skrz to to nebylo.

---

vlado.bb: Nechci to zlehčovat, ale to je mašina tak za pár desítek tisíc a pokud to byla výhodná nabídka i se započtením dopravy, tak to chápu. Ale počítám, žes tam jel autem..
Nehádám se, jen dotaz, ty bys jel 350kiláků pro magič za tisícovku?
Jo uznávám, byl to asi pěkný zážitek si vyjet ven :-), byť jen pro magič. Mě by ale neměl kdo hodit autem ani do takové Ostravy, natož ještě dál.
Nepřetahuju se, já nemám sice potřebu nějak cestovat, ale co se týká zahraničí, tak za svůj život jsem byl leda v Auschwitzu (se základkou) a ve Vídni. Osobně Slovensko jako zahraničí neberu, ale já nebyl ani tam.

Mám zájem nejen o tu B3, B115, CM130, studiový magič od Daniela, projektor na 35mm a i 35mm filmy, ale prostě nemám šanci co se týká financí a známostí. Zřejmě na té jedné brigádě (ze dvou), kde jsem měl největší příjem kolem 3-4tisíc měsíčně, nevím jestli budu mít v blízké době vůbec nějaké směny. Takže mi zatím zůstala ta jedna.
Nehádám se, ale řekni mi, co si našetříš z ±1600Kč měsíčně?
A úklidů či doplňování mám už dost.

---

orhore, rado: Jo no, to je taky pravda. Já přes telefon domlouval obchod snad jen jednou nebo dvakrát. Pro mě osobně je lepší to vyřešit přes e-mail, hlavně kvůli tomu, abych měl v tom přehled a nedoprasil jsem třeba částku nebo číslo účtu.. Dlaší věcí je právě i nějaký ten důkaz..

Jako ono to u mě není ani tak o tom váhání, když už se rozhodnu, že něco chci, tak hledám inzeráty, které mě dostatečně zaujmou. A to nejen co se týká stavu a ceny, ale i popisu - páč když někdo napíše do popisu jen název inzerátu nebo ještě líp nic, tak tomu se vyhýbám podobně jako inzerátům s "Dohodou / Nabídněte".
Co se týká financí, tak si dělám přehled, abych věděl kolik mám šanci rozházet, aby mě něco zůstalo a hlavně, abych na to měl.
Když už napíšu žádost sem na fórum, tak to už jen v případě, že nemám šanci si to sehnat sám.

---

Teslák: Já zatím čekám jak se ozvou ti prodejci ohledně jedné Unitry a B115, napsal jsem a zatím čekám. Nemůžu psat na víc inzerátů než co bych dokázal poplatit.
Zrovna tu B400 někdo nabízí za odvoz kousek od Brna, ale je už rezervlá :-?. Jako ta rychlost 2 mě taky láká, ale dost zajímavá je i B43, jen je škoda, že prý verze s reproduktory nebyla vyráběná.. Ta má sice taky 3 rychlosti, ale 4, 9 a 19 a navíc je Stereo.

Musím ale říct, že magiče z té doby se mi designově nějak nelíbí. Nevím proč. Jestli, že je tam všude plast a působí to lagricově nebo to dělá ten hranatý a divný vzhled..
Napísať odpoveď

Návrat na "Kúpim"