Kazety, ktoré veľmi chcem.

Moderátor: AdmineR

Nec
stará páka
Príspevky: 617
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: Kazety, ktoré veľmi chcem.

Príspevok od používateľa Nec »

Denon LX bola pred mesiacom na bazosi za 5€. Zabalená. Spolu s ďalším.Keď som volal už bolo neskoro.

Tie UD su parádna postupka, dúfam že ma nechytí zbieranie dľžok, lebo to by ma zruinovalo. :D
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Kazety, ktoré veľmi chcem.

Príspevok od používateľa Stano »

Mňa to zbieranie pomaly a isto prechádza, maxell chcem dozbierať po dĺžkach asi len rok 1985, ale aj to je nemožné, je toho strašne veľa, kaziet mám už hromadu a plánujem už len náhodné a výhodné nákupy.
Ja som to výrazne prehnal :lol:, ale už je to tak. Niekedy nafotím to čo má teší najviac.

Voľakedy mi Hasterman posunul XLII 1985 90 min, to bola kazeta z ktorej som mal skutočnú radosť, tiež od Phexsysa, som dostal kazety v cenách za ktoré sa to už nedá kúpiť ani náhodou.
Mám ešte niečo u Hastermana a podarilo sa mi v slušnej cene zohnať XLI 1985 90 min, presne takú ako som spálil.

Minule jeden chlapík predával kazety maxell, tipujem, že gro toho čo tam mal, mal od môjho obľúbeného predajcu :D, ale omrzelo ho to a predal cca 55 kaziet maxell za 600 eúr. Predal ich výrazne pod cenu, boli tam XLI-S, XLI a podobne rok 1985, bola tam aj UDI 100.
Mnoho ľudí si myslí, akú neskutočnú cenu majú ich zbierky, ale ak sa to má predať, nedá sa to predať v cenách, ktoré sa objavujú na ebay, jednoducho je to fakt.
Až toľko fanatikov trh neponúka. Kaziet mám dosť a všetky čo som chcel. Nejak pomaly a v rozumných cenách chcem ešte zozbierať tie najstaršie maxell, kľudne rozbalené a bude mi to stačiť na večné casy :lol:
Na jar som mal 108 kg, rozviedol som sa, od radosti som zhodil za 5 mesiacov viac ako 25 kg, takže sa vraciam do hôr a na skaly, je to zábavnejšie.

No ale sem tam si nejakú kazetu kúpim, ale už len rozumné.
Úplne na začiatku mi bolo Hastermanom poradené zbierať len jednu značku, a áno bola to výborná rada a viac menej som ho počúvol. Je fajn, že sa stále nájdu normálni zberatelia, ktorým nejde len o kšeft.
Facebook a Aukro vytlačili ceny do nezmyselných výšok.
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Kazety, ktoré veľmi chcem.

Príspevok od používateľa Stano »

Inak zháňam XLII 1985 54 min, keďže už nezbieram :lol:
Nec
stará páka
Príspevky: 617
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: Kazety, ktoré veľmi chcem.

Príspevok od používateľa Nec »

Jo keď sa predáva veľa kusov, cena musí ísť dole.
No a potom keď niekto kupuje po kuse dvoch teda draho ( výnimka je nákup u Hastermana) uložené peniaze v tom síce má. Ale získať ich naspäť je nadlho, ak vôbec.
Raz som vyhodil na bazoš Emgetonku za 10€. Prišla mi veľmi posmešná správa od nejakého pána.
Iba som mu odpísal, že ja som ju kúpil za 12€, lebo som ju vtedy musel mať a hotovo. :D . Skrotol, pochopil a pekne sme sa rozlúčili. Kazetu si nechám navždy a takéto nákupy sa už snažím nerobiť. :D
phexsys
metál za zásluhy
Príspevky: 267
Dátum registrácie: Nedeľa, 21. Októbra 2018, 11:56

Re: Kazety, ktoré veľmi chcem.

Príspevok od používateľa phexsys »

moniatko napísal: Utorok, 8. Decembra 2020, 18:46
Stano napísal: Utorok, 8. Decembra 2020, 18:00 Preto kazety v rozmedzí 10-20 eúr nepovažujem za drahé.
Ahoj, áno, ja tu som v podstate furt, len už nemám moc čím prispieť. Mám hluchú pauzu.
A teraz k citácii.
Bez urážky, ale to je možno tvoj pohľad na vec. Pre mňa je 10€ maximálna suma za raritnú - ešte zvýrazňujem "raritnú" kazetu, ktorú chcem z rozmaru do zbierky alebo tak.
Ak si nepamätáš, ešte nedávna doba, čo ja som bola oplašené decko v Tescu a kdekoľvek v obchodoch sa kazety vypredávali pomaly za 5-10 korún (NIE EUR ale korún) a čo sa nepredalo sa vyhadzovalo do KOŠA!! a mnoho ľudí tiež pozahadzovalo kazety, lebo to už nebolo v móde.
Takže z môjho pohľadu je už aj 5€ moc za kazetu, keď sa dá povedať, že je to vytiahnuté z kontajnera : ) ;)
Nemám slov... som sklamaný
Sony TC-K666ES + TC-K555ES MkII + TA-F555ES + ST-S555ES + CD-P501ES
Pioneer A757 MkII + CT-S810S + CT-S910 + PD-S901 + D05 + MJ-D707
Philips 900 series
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Kazety, ktoré veľmi chcem.

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Ja už nezbieram. Keď boli ceny ešte ako tak normalne som nakupil a konec. Hru na predražené kazety nehrám.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Kazety, ktoré veľmi chcem.

Príspevok od používateľa Stano »

Kazetowich:
Moje vyhlásenie o ukončení zbierky, to je také skalopevné presvedčenie, že sa bojím kliknúť na Phexysovu a Hastermanovu ponuku, aby sa tam náhodou na mňa neusmiala nejaká maxell kazeta.
Teraz mám málo času, ale budú dlhšie večery, tak si budem porovnávať aj XLI s UDI a tak. Zatiaľ mi vyslovene zle nenahralo žiadnu kazetu, zle hrala len maxell UR nová produkcia, ale aj to by postačovalo na nejaké garážové rádio. Nahral som aj tú najstaršiu maxell a hrala vinikajúco, len zasvinila deck.
Ale beriem to trochu aj ako nostalgiu.
Som zvedavý na nahrávku vážnej hudby, tam budú myslím veľké problémy :lol:
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Kazety, ktoré veľmi chcem.

Príspevok od používateľa Stano »

Toto, dávam ako ukážku toho, čo môže spôsobiť jedna zničená kazeta :lol:
Veľmi som sa snažil nahradiť ju, ale asi ju budem mať až zajtra +ešte ďalšie 2 k roku 1985.
Niekedy sa aj zamyslím, či mi trošku nešiblo a áno, trochu asi áno 😁
Ale jedna vec ma obchádza, zatiaľ nemám potrebu rozlišovať Japonský, Európsky a USA trh, aj keď teraz ako na to pozerám :D , ten farebný štvorček, to sa mi... :lol:
Prílohy
IMG_20210930_131250.jpg
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Kazety, ktoré veľmi chcem.

Príspevok od používateľa moniatko »

phexsys napísal: Pondelok, 27. Septembra 2021, 22:20 Nemám slov... som sklamaný
neviem teraz... zo mňa alebo čo som napísala?

ono aj tak sa situácia stále mení, inflácia v plnom prúde, peniaze strácajú na hodnote a kazety naopak naberajú... čo už no = )
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Kazety, ktoré veľmi chcem.

Príspevok od používateľa Stano »

Tak dnes dorazila spálená kazeta a mojej duši sa ulavilo :lol:
Prílohy
IMG_20211001_164321.jpg
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10242
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Kazety, ktoré veľmi chcem.

Príspevok od používateľa EZ647 »

Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Kazety, ktoré veľmi chcem.

Príspevok od používateľa moniatko »

Stano fakt si ťa nechcem doberať, ale nedá mi to nenapísať, tá UDII je príšerne krivá :D
aj XLI trošku ale to nie je až tak do očíbijúce jak tá UDII

ale samozrejme krásne kazetky = ))

PS: chráň ich pred ohňom :lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "Kúpim"