Rotel RCD 855 (TDA 1541A)

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Rotel RCD 855 (TDA 1541A)

Príspevok od používateľa Kazetowich »

len málokto pozná a vie ako hrajú staršie playery od Rotelu - rodinnej japonskej firmy. Žiadny moloch.
Mám od nich model RCD-855 a okrem sparťanskej výbavy, masívnej konštrukcie, legendárneho starého TDA1541A a kondíkov Rubycon Black Gate obsahuje aj slušnú Philips mechaniku na otočnom ramene (cdm-4/19).
Celý stroj je v skutočnosti veľmi masívny, predok je kovový, displej krásne kontrastný - proste vážny stroj. A má super vyvážený dynamický zvuk. Je to jeden z najlepších playerov od Rotel. Legenda.

recenzia https://www.stereophile.com/content/rot ... cd-players

preložené translatorom https://translate.google.com/translate? ... rev=search

Preložené je to aj dole tu v článku - roluj dole
Prílohy
ROTEL RCD-855
ROTEL RCD-855
ROTEL RCD-855
ROTEL RCD-855
ROTEL RCD-855 - Rubycon Black Gate
ROTEL RCD-855 - Rubycon Black Gate
ROTEL RCD-855 - TDA 1541A
ROTEL RCD-855 - TDA 1541A
ROTEL RCD-855
ROTEL RCD-855
rcd-855-1-rotel.jpg (87.57 KiB) 2491 zobrazení
ROTEL RCD-855
ROTEL RCD-855
rcd-855-2-rotel.jpg (114.28 KiB) 2491 zobrazení
ROTEL RCD-855
ROTEL RCD-855
rcd-855-3-rotel.jpg (104.21 KiB) 2491 zobrazení
ROTEL RCD-855
ROTEL RCD-855
ROTEL RCD-855
ROTEL RCD-855
Naposledy upravil/-a Kazetowich v Pondelok, 1. Októbra 2018, 19:32, upravené celkom 3 krát.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Sympatizanti Rotel CD

Príspevok od používateľa Kazetowich »

strojový preklad - časť 1:

DAC opäť v sedle
V súčasnosti nie je žiadnym tajomstvom, že jednou z najväčších hodnôt zvuku je veľmi populárny CD prehrávač RCD RCD-855; len za 400 dolárov ponúkal kvalitu zvuku na rovnakej úrovni ako oveľa drahšie zariadenie a poskytol nespočetné predbežné audiofily s dokonalým prechodným CD prehrávačom počas obdobia takmer každodenných digitálnych prelomov. Neviem o vás , ale zdá sa mi, že Bob Harley (v ktorého fúzii veríme) už v posledných rokoch vydáva najnovší digitálny procesor bestest v každom čísle Stereophile ! Nemám obviňovať moje domácnosť RH, hoci; Mark Levinsons, Audio Research, Thetas, Staxes, Wadias a VTLs bojujú za titul Supreme Digital Leader s viac tvrdohlavou inbrednou zúrivosťou ako stovkou Hatfields a McCoys, čím sa vylepšujú stále lepšie zariadenia takmer rýchlejšie ako chipmakeri môžu rezať svoje matrice. Takže keď Lewis Lipnick nazval $ 400 Rotel 855 "krádež storočia" v Vol.13 č.7, hlasný zbor HUZZAHS! vznikli zo zadných končatín; Nakoniec bol lacný CD prehrávač, ktorý by mohol držať svoje vlastné s veľkými chlapcami. Pow-er To The Pee-pull!

Rotel bol správnym hráčom v správny čas; v podstate štandardný 16-bitový stroj Philips s lepšími dielmi a väčším napájaním, 855 našiel domov v tisícoch šťastných systémov po celom svete. A keď sa digitálne buzzword stalo "Bitstream", Rotel bol tam s 500 dolárov RCD-865BX, 855 je single-bití bozkáva bratranec.

Ale všetko nebolo dobré.

Pre začiatok, 865 neznelo tak dobré ako 855. Zistil som, že jednotka TJN ma poslala spolu s dávkou o 'midpriced CD prehrávačov, ktorých som riešil vo februárovom čísle, aby som bol dosť priemerný, nie tak skvelý ako multi- bit 855. Konkrétne som zistil, že spodný koniec modelu 865 je dosť neohrabaný, dokonca aj v porovnaní s podradcom 299 dolárov NAD 5425. Pridajte príliš agresívne stredné a slabé dynamiky a ja som bol pripravený vyhnúť sa chudobným 865, keď "Lucky "Vyzval Mike Bartlett s dobrými správami. No hee-yit, nemám vôbec kopať písanie negatívnych recenzií; ak by bol Rotel zaradený do februárovej šarže, urobil by to počet troch a troch a JA by mi poslala novú knihu Lea Buscaglia, ktorú by som Hug Hitler nechal skontrolovať, namiesto toho, aby bol ProAc Response 2 cool-man reproduktory.

Bol tu ďalší problém s modelom 865 a s modelom 855: vyzerali ako niečo, čo som postavil a to nie je žiaden kompliment! Chcem povedať, že som sotva pánom Blackwellom, ale aj el-cheapo Magnavoci a NAD majú nejaké štýlové panache; ploché čierne Rotels, s bielymi písmenami a štvorcovými krabicami, vyzerajú veľmi nudné vedľa väčšiny zariadení, s ktorými sú spojené.

Takže Rotel vzal 855 a 865 do "prep miestnosti" v Smaragdovom meste, kde sa cítil človek chromovaný, Toto sa zmocnil a Ray Bolger dostal ten zlý chlapec coif a dali obom hráčom dobrú staromódnu krajinu sprucínu '. Gone je biele písmeno; teraz je to luxusný zlatý tón! Gone je hladký predný panel; teraz to vyzerá ako drahé kartáčovaný čierny kov! Vhadzujte do niekoľkých koníčkov a vystreliť na odvážnom červenom pretekárskom pruhu pod nosičom na disk a škaredé káčátko sa stalo Barbie dvojčatami. Títo hráči naozaj potrebovali facelift a Rotel ich skľúčil, ale bol dobrý.

Tak prečo zmeny v číslach modelov? V prípade modelu 965BX je v skutočnosti celkom prepracovaný dizajn modelu 865BX, pričom novší DAC spoločnosti Philips SAA-7323 Bitstream nahrádza model 7321 použitý v modeli 865 (poznámka pod čiarou 1) a lepší zdroj napájania. A 955AX? Nebolo to zlomené, takže sa Rotel múdro rozhodol, že to nemôže napraviť; okrem zdokonalenej kozmetiky, stále je to rovnako láskavý 855 na vnútornej strane, až k 16-bitovému čipsete Philips s certifikátom Ol 'Faithful SAA7220 / TDA1541A. Vo svete, kde ľudia môžu slobodne ísť a meniť si úžasné spriaznené životy, ako je Campbellova paradajková polievka, Coca-Cola a slávny detský skúter Fisher-Price (poznámka pod čiarou 2), je užitočné vedieť, že niektoré klasiky sú úctivo ponechané osamote.

Ah hay-yuhv awlwaze
depayndid awn thuh
kahndniss uhv straynjuhs
Keď hovoríme o koho, Mike Moffat mi poslal nový Theta nový DS Pro Basic II, nástupca veľmi obľúbeného originálneho Pro Basic Bob Harley chválil vo Vol.13 No.8. Rovnako pekné, ako je Basic, II to všetko zdvihne dobrým kolíkom alebo dvom (na ceste je "Follow-Up"). Basic II slúžil ako referencia Big Daddy pre dve Rotelly, zatiaľ čo $ 400 Audio Alchemy DDE v1.0 bola použitá ako referenčná jednotka vo všeobecnom cenovom rozpätí Rotels.

Zvyšok systému, ktorý sa použil na vyhodnotenie Rotelov, bol: VTL Deluxe 225 ampérov, tón Corey's Know What , dobre temperovaný záznamový prehrávač vybavený kazetou Sumiko Blue Point a zvukovým štúdiom Audio Research SP-14 . Káble boli priamy drôt Maestro a AudioQuest Lapis a Theta zabijací digitálny kábel pripojil hráčov k procesorom. Reproduktory boli ProAc Response 2 s párom mohutného subwoofera Muse Model 18 , ktorý sa taktiež bezproblémovo topí do ProAcs, ako to robí Spica Angeli (poznámka pod čiarou 3).

Prístroje ProAcs boli pripojené k VTL s dvojitým káblom a všetky zariadenia na úrovni linky boli zapojené do kondenzátora Power Express NoiseTrapper Plus AC. A Laura Atkinson mi kúpila krásny kalendár 1992 vinobných fotografií Elvisu, ktorý hrdý visí v mojej obývacej izbe s veľkými červenými správami El-Marko'd "S'PHILE DEADLINE" každý deň po dvanástom dni a pripomienky "TRAFFIC COURT" na všetky ostatné ,

Rotel sa to páči
Po prvé, dovoľte mi rozptýliť vaše obavy týkajúce sa roku 955; je to presne ten istý hráč ako ten dobrý 855, len s oveľa lepším vzhľadom; takže všetci majitelia opotrebovaných 855 sa môžu dostať von z rímsy. To je tiež skvelá správa, pretože väčšina obálok-tlačenie, ktoré sa deje v digitálnom zvuku bol obmedzený na hornej časti vysokého konca; do mojich uší, lacní hráči neznie tak lepšie ako pred dvoma rokmi.

A v prípade najnovšej generácie prehrávačov Philips / Magnavox (čoskoro sa tu v Maratzovom štýle stalo v štátoch), urobili podľa môjho názoru niekoľko krokov dozadu a podľa môjho názoru boli výrazne nižšie ako staršie série CD50 / 60/80. Samozrejme, existujú niektorí priatelia; ako JVC XL-Z1050, tak aj Sonographe SD-22, ktoré som preskúmal vo februári, sú vzdialené kilometre pred balíkom a NAD rozdáva niektoré skutočne čerešne lacné CD prehrávače. Chápem, že cenovo nový hráč Creek je tiež víťazom. Avšak lacná až stredná cena CD arény je stále prevažne upchatá hlbokým, drsným, amustickým úderom; pretože špičkové procesory sa stále zlepšujú v skokoch a hraniciach, priemerný prehrávač diskov CD je stále skoro tam, kde to bolo pred dvoma rokmi: Lamesville, ocko.

Zadajte Rotel 955. Vďaka svojmu 16-bitovému chipsetu Philips "stará", ešte stále utrie väčšinu sub-$ 1000 hráčov, najmä keď sa oženil s vysoko kvalitnými prepojeniami. Zistil som, že 955 sa dostal rovnako dobre do Maestro a strieborného Lapis; Straight Wire dal Rotelu živý a podrobný charakter, zatiaľ čo AudioQuest urobil pre oveľa viac prezentácie. Tieto pripomienky sa týkajú prepínania celého signálneho reťazca s každým typom kábla; zmena len prepojenia medzi prehrávačom a predzosilňovačom pre počuteľný, ale oveľa menší rozdiel v zvuku. Celkovo som uprednostnil zvuk so systémom zapojeným so všetkými Maestromi, pretože Rotel sa zdalo, že sa otvára viac z hľadiska zvukového záznamu.


Poznámka pod čiarou č. 1: A práve ten istý DAC používaný v oh-so-bujnom Sonografe SD-22; ďalší dôkaz, že lepšie zdroje energie = viac hudby. Alebo že som subnamicky asocioval SD-22 s Mad Dog 20-20, dokonalým koncom dokonalého večera.
Poznámka pod čiarou 2: Všetci, dokonca aj Kurdskí, mali jednu z nich; viete, že malá bielá výbava na kolesách s modrým sedadlom a riadidlami, takže dieťa môže dostať chuť do Harley's Heritage Soft-Tail Classic. Keď som mal moju , bola vyrobená z dreva , ale pre moju neterovku Casey sme dostali jednu a tá celá tá zatracená vec je PLASTICKÁ! Čo bude ďalej?! Môže mi niekto povedať, že Bert a Ernie nie sú len spolubývajúci po celé tie roky ?!

Poznámka pod čiarou č. 3: Môj domáci život sa v poslednej dobe v poslednej dobe obrátil hore nohami; keď som priniesol ProAcs doma, Spicas zabalili svoje vrecká a šli zostať so svojou sestrou vo Waco. Poviem vám to všetko v revízii, ale nebolo to pekné.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Sympatizanti Rotel CD

Príspevok od používateľa Kazetowich »

2. časť

Ak chcete prejsť do väčšej hĺbky s modelom 955, je to krok po celom seňore Lipnickových prstov, pretože už vám už povedal všetko, čo potrebujete vedieť o zvuku 855/955 v recenzii z júla 1990. Stručne povedané, model 955 je stále najlepším nákupom v rade CD pre sub-$ 500 a jednou z lepších hodnôt vo všetkých audio obdobiach . Dva roky od vydania albumu 855 sa datuje zvuk prehrávača prekvapujúco málo; len v porovnaní s oveľa vylepšeným prevodovým stupňom vyšším stupňom ukáže 955 krúžky okolo kufra.
Napríklad Lew Lipnick zistil, že medzera medzi 855 a pôvodným Theta DS Pro je oveľa menšia, ako očakával; takmer o dva roky neskôr som našiel Theta DS Pro Basic II obrovské zlepšenie v porovnaní s 955. Veľmi malá známka obilia cez stredný až vysoký koniec Rotelu úplne chýba v Basic II, ktorý vrhá okolité zvukové pole, ktoré sa trápi mnoho kilobuck procesorov, oveľa menej Rotel 450 dolárov. Tento rozdiel v rozdielu nie je chybou spoločnosti Rotel; to len ukazuje, o koľko lepšie sa porovnáva nová základná II so staršou generáciou, ktorá LL porovnávala 855/955 so späť v 90. rokoch.

A ako porovnáva 955 s DDE 400 Audio Alchemy? Vďaka Rotelovmu koaxiálnemu výstupu mal li D'DD oveľa jasnejšiu rovnováhu, ale celková postava bola o niečo "nútená", než som si priala v mojom systéme. Model 955 tiež zvládol dynamiku oveľa lepšie ako Audio Alchemy, ktorá mala tendenciu vystužiť nahromadené nahrávky. BloodSugarSexMagik z Red Hot Chili Peppers (Warner Bros. 9-26681-2) narazil na Rotel oveľa viac ako DDE, čo spôsobilo, že už je to príliš ťažké nahrávanie. Audio alchýmia mala však ostrejšie obrazové zameranie, rovnako ako výrazne lepšie definovaný spodný koniec. Myslím, že DDE znie viac "hi-fi", zatiaľ čo Rotel 955 znie viac listenáble. Keby som si musel vybrať jeden, išiel by som do Rotelu. Vlastne by som pravdepodobne ísť dať krv každý deň na mesiac a na jar vyťažiť 400 dolárov za lahodnú Sonograf SD-22, ale nenávidím ihly.

A čo RCD-965BX, ktoré ste dotazovali?
No, dovoľte mi nakresliť čiaru v strede miestnosti, dobre? Na jednej strane linky sú všetci ľudia, ktorí: a) rovno slovo "najnovšie" s "lepším"; b) rovno slová "drahšie" s "lepším"; a c) väčšinou počúvajte audiophile-schválené disky CD a zvyčajne len do polovice cesty do skladieb, pretože tu je ten ďalší disk, vidíš, že máš na nej najdôležitejšie basy, GOTTA to počuje teraz baby, bude to klapky ako pančuchy podobne ako RH-JA-CG-MIC-KEY-MOUSE sez; každý, kto zapadá do tohto popisu, stojí tam .

Na druhej strane, najbližšej k chladničke, necháme všetkých ľudí, ktorí: a) kopajú hudbu; b) kopať zariadenie, ktoré umožňuje kopať hudbu čo najľahšie; a c) kopať počúvanie albumov celú cestu, pretože to je jediný spôsob, ako si vykopať všetku hudbu, hot diggity-doo.

Prvá skupina ľudí uprednostní Rotel 965. Je to ich najnovší hráč. Stojí to o 100 dolárov viac ako 965. A zvukovo-kvalitné múdro, 965 má v krátkom čase veľmi dobrý nádych, čo je dobré pre ľudí, ktorí počúvajú iba určité skladby, ktoré ukazujú basy, pády cimbálu, vnútornú likviditu atď. Viete, dôležité veci; veci, ktoré tvoji Audiophile Socialite priatelia chcú počuť, keď klesnú v nedeľu popoludní, aby si zahrali myšlienky, ktorých systém je v poslednej dobe zrejme najlepšie, zatiaľ čo žena na poschodí sleduje Jean-Claude Van Damme kickboxing film na kábli. Muži v tejto kategórii tiež chcú zaplatiť úplne cudzincov 300 dolárov, aby mohli odísť do lesa, dostať zadok-nekkid a poraziť na bubny zvieracej kože namiesto toho, aby zostali doma a sledovali svoje ženy, ktoré sa fantasizovali nad uvedeným CVD.

Druhá skupina, na ktorú sa mi páči šesťdesiat minútových mužov (poznámka pod čiarou 4), má veľa spoločného základu. Všetci sme čítali Sun T'zu "Umenie vojny" . Mali sme silných a citlivých otcov, ktorí ukážili príkladom toho, že človek je zložený z animusu i z animácie, a to, že odvracať ženskú stranu na zem len spôsobí celoživotnú frustráciu a prácu v poštovej službe. A preto, že sme šesťdesiat minútových mužov sú tak naladení s našimi monkeybones, všetci máme tendenciu byť nenásytní milovníci hudby , že najsmyslší zo všetkých foriem umenia.

A čo hľadá Šesťdesiat minútový muž na svojom Hi-Fi? Hľadá zariadenie, ktoré sa približuje k životu, ako to robí: s najvyššou ekonomikou extraneity, dopredu a lineárnym pohybom a nedostatkom nekontrolovanej agresie. Šesťdesiat minútový človek chce hi-fi výstroj, ktorý znie s Wesom Montgomerym, oheň s Hendrixom a spravodlivý s Pops Staples. Nechce vôbec počuť systém, v skutočnosti; chce počuť hudbu .

Pop-zbrane však chcú WOW! A AKO! PRÁVE TERAZ! Najvyššie výšky! Najnižšie minimum! Viac podrobností ako miliarda karikatúr Waldo!

" Vidíte ?! " Počuješ, že deti Ronnie Gilbertovej hrajú v zákulisí na disku Weavers oveľa lepšie ako s mojou starou kazetou!

"Počúvajte, počujte! Všetci aktívne hlasovanie Commodores v prospech obnovy Bill Westfield Audiophile Master Race členstvo: don tvoje fez a mewl ako kozmonaut ..."

Na tieto hi-fi matice, Rotel 965 bude horúce číslo. Pretože na prvý pohľad počúvajte, práve vyskakuje na vás! Detail je tu, to všetko , hneď ako paličky kohúta. "Nikdy som nepočul, že zdvojnásobil vokál o zvuku Adrian Belew z roku 1967, ktorý bol taký výrazný predtým!" divíš sa, zaplavíš vo všetkých malých mikro-nugetách zvuku, ktoré sa strhávajú priamo pred tvojim kocúrom. 965 pinov, ktoré ste ihneď naspäť do vášho sedadla s silnou, up front charakter; na tomto Rotelovi nie je ničoho jemné.

A to je problém.

Po tom, čo som strávil toľko mesiacov s medzipredajovými CD prehrávačmi, som sa dostal do plného kruhu v mojom vkuse v porovnaní s digitálnym na lacné. Keď som žil s Theta DS Pro Basic tak dlho, zvykol som si na jeho vynikajúce rozlíšenie, jeho výnimočne jasné zvukové zameranie. Základný materiál extrahuje úžasné množstvo detailov z CD a akonáhle si zvyknete počuť všetky tieto malé "narážky" na podvedomí, vrátiť sa k lacnému hráčovi je skutočným šokom. Takže keď som prvýkrát počul Audio Alchemy DDE, vykopal som to z pekla; tu, nakoniec, bol lacný DAC, ktorý mal detaily veľkých chlapcov! Zvedl som tú vec a divil som sa, do akej miery sa DDE dostal k detailnému vyhľadávaniu Thety.

Potom som dostal pár slúchadiel Grado . Chceš sa zbaviť svojej mysle skutočne zle? Získajte dobrý zosilňovač slúchadiel (poznámka pod čiarou 5), napríklad Melos SHA-1 a počúvajte priamy zvuk Rotel 955 a 965, Audio Alchemy a Theta (alebo Wadia, Krell, VTL atď.). Nikde sa nedostaňte, bay-bay, kam sa skrývať! Je to zničujúce. Pretože pod mikroskopom Grado sú rozdiely medzi rôznymi hráčmi a procesormi zväčšené 10x.

Takže čo som počul? Najlepšie znelo Theta Basic II, bezpochyby. Nebol ani blízko. Nemal by byť, na $ 2000 vs $ 400-600. Ale musím vám povedať, ďalšia najlepšia vec nebola Audio Alchemy. Nie ani 550 965 USD. Nie, najbližšie znieť strapec bol $ 450 Rotel 955; ten istý hráč, ktorý je už roky! Model 955 je istotne posadený, ale to by malo byť lacné zariadenie! Akonáhle odoberiete kvalitné (čítať: drahé) napájacie zdroje, prémiové pasívne súčiastky a inžinierstvo s hrubou silou, hra sa zmenila ; nehraješ "Nechajme sa čo najbližšie k vrodenému zvuku tohto úžasne hudobného okruhu" Už hráš "Mali by sme striekať túto jamku Right Guard alebo Arrid Extra-Dry?"

965 zaostáva za 955 v dvoch hlavných oblastiach. Pre začiatočníkov je veľmi rýchle vytvrdzovanie stredných a výškových textúr počas dynamických vrcholov; keď sa stane drsné, 965 bude hrubšie. JA je Chopin klavírny záznam na Stereophile Test CD je skvelým príkladom toho, a prečo používam tento konkrétny rez tak často, keď hodnotím výstroj. Útok na klavír je príliš tvrdý s Rotelom 965 a Audio Alchemy, zatiaľ čo Theta a 955 dávajú oveľa reálnejšie a čistšie vykresľovanie výrazných kláves. S 965 som sa pokúsila zakaždým, keď Anna Maria odhodila Steinwaya; to isté s Audio Alchemy. V skutočnosti 965 znie veľmi podobne ako DDE; obidva sú odrezané z rovnakej odvážnej tkaniny.

Druhá sťažnosť, ktorú som mal s 965, bola jeho tónová rovnováha; s jeho príliš štíhlym spodným koncom a predným stredným rozsahom, 965 je prehrávač s výrazne odlišným zvukom od roku 955. Skutočne som sa ocitol, keď som sa obrátil k ovládaniu Muse WOOF, kedykoľvek sa venoval predĺženému počúvaniu s prístrojom 965. Zvukový dopyt " Záväzky" 965, sa stal oveľa temnějším kusom hudby, s oveľa menším zmyslom pre rytmické tempo než vďaka Rotelovmu 955. Sledujte, či meranie odhaľuje rovnú odpoveď pod 5Hz, ale 965 má výrazne chýbajúci spodný koniec, rovnako ako jeho otec, 865.

"Geez, CG, robí 965 nasávať ?! " Hell no! Je to vlastne málo vecí, ktoré idú za to. Existuje napríklad ten detail; , ktoré by malo zapnúť niekoľko audiophiles. A stredná časť, okrem preťaženia počas hudobných vrcholov, je celkom čistá a čistá. Nízka úroveň detailov je skvelá aj pre babky. Ale aby som bol s vami úprimný, veľmi som uprednostnil celkový zvuk 955 na jeho drahšieho brata; z dlhodobého hľadiska to bolo oveľa viac hudobné.

záver
Dvaja noví hráči z Rotelu ponúkajú veľmi odlišné zvukové podpisy. Veľmi som uprednostnil ľahkosť a hudobnosť multibitového modelu 955. Rotel mal víťaza s modelom 855 a múdre si ho udržal v poradí ako vyzerajúci 955. Neviem o žiadnom porovnateľnom CD prehrávači ktorý ponúka ako kvalitnú kvalitu zvuku ako Rotel 955, takže zostáva v "Odporúčaných komponentoch" spoločnosti Stereophile ako mojej prvej voľby v high-end CD prehrávači s hodnotou 500 dolárov.

Bitstream 965 bude určite mať svoj podiel fanúšikov. Samozrejme, že je to prerušovaný klišé, ale teraz, ale prevezmite ich obaja vo vašom systéme dlhšie ako len pár skladieb na troch Demo diskoch Audioweenie, ktoré ste schlepp do hi-fi chaty, keď ste dostali kúpnu horúčku , Zvuky 955 a 965 sú dosť odlišné, že pravdepodobne budete milovať a nenávidíte druhého. Pokúste sa vziať svoju kritiku na 965 v súvislosti s mojím chválením za rok 955; verte mi, môžete urobiť oveľa horšie za 550 dolárov ako 965!

A keby som mal 550 dolárov, aby som strávil? Chcel by som si kúpiť 450 dolárov Rotel RCD-955, vrhnúť na môj Justins a vziať moju priateľku do najlepšej reštaurácie v meste. A po večeri sme sa vrátili domov a ja by som osvetlil nízke, kým sme počúvali Nepsy bratov (Rhino R2 71494) na 955, kúpanie v hlbokej bayou funk. Potom som jej dal 90 dolárov ooh-la-la spodná bielizeň, ktorú som si kúpil, pretože v Austine, TX je najlepšou reštauráciou v meste Sam's BBQ a neberú sa do úvahy American Express.


Poznámka pod čiarou č. 4: "Bude to pätnásť minút bozkávania / Zlato, prosím neprestaňte (nezastavujte!) / Budem trvať pätnásť minút škádnutia, / A pätnásť minút stláčania, / A pätnásť minút fúkania môjho vrcholu (hore! hore!) / Ak váš starý muž nie je liečený, máš pravdu, / príď a pozri si Dan, / budem ťa zahaliť a valiť ťa celú noc, / som šesťdesiat Minute Man, uh-huh, / Siiiiii, Xteeeee, Miiiiii, Nuuuuut, Maaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! " (Domino)
Poznámka pod čiarou 5: Jazdil som s mojim Gradosom s mojim tlmiacim predzosilňovačom; pre podrobnosti o tom, ako vytvoriť toto kliknutie tu .
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2999
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Sympatizanti Rotel CD

Príspevok od používateľa AdmineR »

potešilo ...
A kto pozná značku Jolida , tak porovnanie so strojmi Jolida je už hodne vysoko.

niečo napr tu
https://www.enjoythemusic.com/magazine/ ... jd100a.htm
Prílohy
Screenshot_20240324_061952_com.android.chrome.jpg
Screenshot_20240324_062533_com.android.chrome.jpg
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2999
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Sympatizanti Rotel CD

Príspevok od používateľa AdmineR »

Rotel RCD 855 používa mechaniku CDM4/19, čo je liatinová kovová základňa s otočn_m ramenom ...
Prílohy
Screenshot_20240324_063101_com.android.chrome.jpg
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2999
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Sympatizanti Rotel CD

Príspevok od používateľa AdmineR »

Mechanika CDM 4/19 a niečo o CDM obecne.
Pri používaní je tichučká aj rýchla, nie ako tie lineárne šróbovice.
Prílohy
Screenshot_20240324_063345_com.android.chrome.jpg
Screenshot_20240324_063447_com.android.chrome.jpg
Screenshot_20240324_063457_com.android.chrome.jpg
Screenshot_20240324_063516_com.android.chrome.jpg
Philips-cdm4-004.jpg
Philips-cdm4-004.jpg (47.61 KiB) 304 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2999
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Rotel RCD 855 (TDA 1541A)

Príspevok od používateľa AdmineR »

hodnotenia majiteľov
Prílohy
Screenshot_20240323_223153.jpg
Screenshot_20240323_223153.jpg (78.12 KiB) 296 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2999
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Rotel RCD 855 (TDA 1541A)

Príspevok od používateľa AdmineR »

nejaké screeny starých článkov urobené v roku 2023. Hore vyššie v pôvodnom príspevku boli preklady tých istých článkov (urobené googlom v 2018), takže na týchto screenoch sa dá porovnať vývoj a zmena prekladača google...

skok hore na preklad z roku 2018
(Dac opäť v sedle)
viewtopic.php?t=294#p1412
Prílohy
Screenshot_20240323_215724_com.android.chrome.jpg
Screenshot_20240323_220817_com.android.chrome.jpg
Screenshot_20240323_220930_com.android.chrome.jpg
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2999
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Rotel RCD 855 (TDA 1541A)

Príspevok od používateľa AdmineR »

po 855- ke vydal Rotel akože vylepšeného nástupcu, ktorý mal vtedy držať dizajnovo krok s dobou, ale zároveň obsahovať starú osvedčenú legendárnu techniku ...

tu je o tom čosi ako to dopadlo
https://yaegeraudio.com/reviews/rotel-rcd-955ax/
Prílohy
rotel rcd 955 vs 855
rotel rcd 955 vs 855
rotel rcd 955 vs 855
rotel rcd 955 vs 855
rotel rcd 955 vs 855
rotel rcd 955 vs 855
rotel rcd 955 vs 855
rotel rcd 955 vs 855
vlado.bb
metál za zásluhy
Príspevky: 344
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 15:06

Re: Rotel RCD 855 (TDA 1541A)

Príspevok od používateľa vlado.bb »

Pocul som kopu ROTELOV,mne osobne sa najviac pacil ROTEL MICHI RHCD 10,ale tam su uz ine prevodniky.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2999
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Rotel RCD 855 (TDA 1541A)

Príspevok od používateľa AdmineR »

o tom počujem prvý krát :shock:
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Rotel RCD 855 (TDA 1541A)

Príspevok od používateľa jhradec »

Ano, převodník je u CDP důležitý, IMHO důležitější je mechanika a hodiny. Philipsácké mechaniky s otočným ramenem jsou dodnes TOP. Nepamatuju si označení té celokovové.

BTW ty strojové překlady jsou naprosto příšerné. Kdybych neznal originál, občas nepoznám o čem je řeč.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rotel"