EZ - moja rituálna mechanika na kazety by Panasonic

деки и дальше плееры - цд, грамо vintage hifi stereo

Moderátor: AdmineR

Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: EZ - moja rituálna mechanika na kazety by Panasonic

Príspevok od používateľa Nstar »

Najlepšie číslo, perfektne si zakomponoval Zošit do tohto vlákna. Nebudem hodnotiť jednotlivé kazety, ale máš rozhodne talent písať. Je vtom niečo čo mi vytvára z písmen holografické obrazce keď čítam, vodí si to moje myšlienky a doslova vidím tie situácie a miesta.
Neviem ale čo sme sa bavili o SA-X a IF...?
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10266
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: EZ - moja rituálna mechanika na kazety by Panasonic

Príspevok od používateľa EZ647 »

akurát som mal čo povedať :D
Hej sme sa bavili o tom že si zohnal posledné generácie SA-X 60 bez tieniaceho pliešku, ja som hral C90 pred nedávnom na mechanike a porovnával dosť detailne s ostatnými TDK typu II, ktoré som hral tiež.

Som to písal že som si vybavil viac poobedných smien v práci po sebe, tak som mohol počúvať teraz každý týždeň, len neviem dokedy to v práci takto vydrží.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: EZ - moja rituálna mechanika na kazety by Panasonic

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Nstar: V minulém příspěvku jsem to už nenapsal. Tak tě tu zase vítám po dlouhé době :wave: .


---

EZ647: No to jsi frajer, že jsi ten můj román zvládl přečíst :-).


Poslech 18/2023
1) Huha, tak to jsi se parádně rozjel :thumbup:.
Tak já začínám být zmatený, tady se o tom Aurexu mluví tak často, že jsem už asi zapomněl na to, že by se to mohlo týkat i této kazety.
Takže promiň za možná hloupou otázku, ale jak pozám, že je v takové Sony FX ten nebezpečný Aurex? Já jen, že když do této Normálky navíjeli i Chrom pásku, tak by mě zajímalo, zda ji můžu používat. Ono já totiž mám i ty, kde je běžný Normal pásek.

Hm, já si teď vzpomínám, že jsem jednu ze svých kdysi jako malej taky musel kuchnout a bylo to teda fakt dost o nervy. Už si nevzpomínám co bylo za závadu..možná se mi roztrhl pásek, který vjel dovnitř kazety, což je u bezšroubkové kazety dost na pytel..

Jo, to si ještě vzpomínám, že jsi se tu ptal na opravu té Tesly SM. Škda, že to nedopadlo..

Tak tímhle jsem si prošel i já, kdy jsem neřešil kvalitu či nekvalitu Mp3. Ale je zajímavý, jak se na to rozeznání nekvality dají časem vycvičit uši.


2) Pravděpodobně jsi to tu už psal, tak promiň za tu otázku, ale netušíš, kde se ty kazety válely, že jsou v takovém stavu? Jestli třeba v autě na vrakáči nebo tak podobně.

Hm, ale tahle věta mě zaujala "...po takmer úplné ticho, teda nie ticho, ale ozveny medzi závitmi kde prekopírovanie dostáva nový rozmer.", to je dobrý popis :-).


3) Dobré sériové číslo ;-).
Jo tak takový akce na poslední chvíli taky znám, sice s jinou věcí, ale mnohdy jsem se něco snažil dokončit poslední den v roce.

Fuha, no to se ti ten přehrávač pěkně prodražil. Ale i já si už zkusil zásilku ze Slovenska na dobírku poštou..

Jo, tak ty stěrače by se právě v takových kazetách hodně vyjímaly. Škoda jen, že to znamená nějakou ochudit, abych mohl vylepšit jinou..
Jaj, tak ta tyrkysová u detailu na ten SM se povedla :-).


4) Tyjo, tak ta je v ukázkově špatném stavu. To chápu, že by bylo nebezpečný opravovat, protože by se to asi rozpadlo na víc kousků než by bylo záhodno.


5) Tak u této mě už hned v začátku překvapilo, že máš uvedeno, že je páska neznámá.



No určitě s těmito články pokračuj. I když jsem se teď třeba tolik nerozepsal, baví mě to číst :thumbup:.


Teda jestli jsi mi tuhle věc psal, tak mi asi musela vypadnou a pokud ano, tak se omlouvám.
Tohle by mě teda nenapadlo, že by se do kazet vkládaly plné cívky. Vždyť to by museli právě zajistit, aby nepomačkali začátek nebo aby se jim nerozmotal kotouček.
Jo to si pamatuju, tam byly dvě možnosti - nedbalost nebo naopak plán, aby si každý kazetu nejdřív přetočil a zajistil vhodné navinutí v kazetě před použitím.

Nojo, mě by právě zajímalo jestli jsou ty pásky v těch falešných originálkách třeba použitelný, ale jak jsem psal, tak bych je nechtěl přemazávat, no stejně jako ty.


A moc děkuji za odpovědi a informace, i když na všechny nenavazuji. Teda jestli to nevadí?
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10266
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: EZ - moja rituálna mechanika na kazety by Panasonic

Príspevok od používateľa EZ647 »

SilverFox:
Aurex v Sony:
ak máš Sony novšej výroby s tým ľahkým Emtec vzhľadom, alebo podobným ako u mojej FX, tak je to Aurex.
Potom Kazety pre EU trh poslednej generácie označené Made in Mexico ako Sony EF, FX, HF, CDitI, CDitII, UX-S.
Ale aj iné Sony z poslednej generácie, kde môžes porovnávať farby pásov:
U typu I ak máš Mexickú Sony, tak môžes porovnávať aj s novými EF, HF, FX, CDit I, ktoré majú pôvodný vzhľad Sony kazety, ale pás má rovnaký odtieň.
U typu II, Aurex je sýto čierny, Sony UX je temne hnedý, na dobrom bielom svetle rozdiel uvidíš, ako sme tu už dávali veľa fotiek. Zase bežne modely UX, UX-S, CDit II.
Aurex je dokonca tmavší myslím že pravý chromdioxid, alebo metal.
Japonský a USA trh kaziet Sony je zase niečo extra a zase tam platia mierne odlišné pravidlá výskytu, ale podľa farieb pásky zase vieš určiť.
Ešte sa tomu povenujem pri jednej kazete Sony FX 60.


Čo sa týka tých plnení kaziet plnými cievkami, predčasom sme tu dávali odkaz na TDK muzeum, pohrab sa tam aj na pôvodnom odkaze, sú tam obrázky otvorených TDK kaziet s plnými cievkami na montážnej linke.
viewtopic.php?p=25179#p25179

Kazety som dostal vo veľkej taške, nie všetky boli v takom tave, odhaduje sa že je to z Nemeckého a iného elektroodpadu, viac neviem.

Ak nezabudnem, nahodím SM aj do starších Basf CSII kde boli skrutky, síce to tam toľko nevynikne ale trochu predsa.
SM som vyberal hlavne z ferrochrom Basf, kde páska lepila a SM to extrémne zhoršoval.

U tej neznámej Basf CSII 60 1997 hnedej pásky typu II by som uveril aj tomu že to bol posledný FeCo typu II z výroby Basf, ale kľudne aj nižšia trieda ako CEII, Emtecu bolo trochu jedno čo tam navinul.

Doplnené:
upravujem príspevok, neznáma hnedá páska FeCo v kazete Basf CSII 60 je pravá Basf páska, našiel som niektoré znaky, ktoré mi vtedy ušli, len neviem triedu či to nie je len CEII trieda, alebo môže byť aj vyššia.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10266
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: EZ - moja rituálna mechanika na kazety by Panasonic

Príspevok od používateľa EZ647 »

Devätnáste tohoročné počúvanie na mechanike. Prevažujú nám znovu základné ferro Sony, ale objaví sa občas aj niečo iné.

1. Kategória novo nahratých kaziet, z tohto týždňa
Philips FS Ferro 90min rok 1990 Made in Korea by SKM (SKC)
Ako som chcel, podarilo sa, veľmi časovo natesno, ale predsa, bez servisu decku a nových testovaní, som siahol do základných kaziet z otestovaných starších balíkov.
Inšpiráciou bola aj nedávno hraná takmer identická kazeta Philips z tašky na vyhodenie, ale v porovnaní stavu a fotiek je to extrémny rozdiel, tá čistota a novosť z toho vyslovene svieti, akoby bola včera vyrobená a pred týždňom nahratá :D
Presvetlenie na mechanike a sledovanie bolo veľmi dobré, chod bol slušný, aj keď som mal pocit že na decku išla mierne ťažšie, veľmi to nevadilo. Zvukovo je až podozrivo dobrá, zvuk na mechanike sa zdal výškovo viac svieži než som zvyknutý zo základných ferro, priam excelentný zvuk, každý detail, všetko, žiadne sykavky, poruchy len mierne na zmienených koncoch pásky v teste na odkaze vyššie, za mňa spokojnosť, ku kazetám samozrejme nemám viac príbehov, nakoľko generické nakupovanie na aukru, alebo z iných zdrojov, už nie je také záživné a všetko podstatné som obkecal v teste vyššie.
IMAG0901.JPG
IMAG0901.JPG (102.93 KiB) 1171 zobrazení
IMAG0903.JPG
IMAG0903.JPG (110.44 KiB) 1171 zobrazení
IMAG0904.JPG
IMAG0904.JPG (102.96 KiB) 1171 zobrazení
IMAG0905.JPG
IMAG0905.JPG (45.72 KiB) 1171 zobrazení
IMAG0906.JPG
IMAG0906.JPG (44.22 KiB) 1171 zobrazení
IMAG0907.JPG
IMAG0907.JPG (92.53 KiB) 1171 zobrazení
IMAG0908.JPG
IMAG0908.JPG (84.36 KiB) 1171 zobrazení
IMAG0909.JPG
IMAG0909.JPG (84.24 KiB) 1171 zobrazení
IMAG0910.JPG
IMAG0910.JPG (83.88 KiB) 1171 zobrazení
*

2. kategória použitých kaziet, kazeta z tašky na vyhodenie, 23/89
Sony FX 60min rok 2000 Made in Thailand? Tape Aurex Mexico
Táto kazeta potrebovala donahrávanie celej strany B, takže sa jej ušiel aj príspevok v testoch, kde si môžete pozrieť ostatné detaily.
Pôvodná nahrávka:
Hovorené slovo, nejaká rozhlasová relácia, po Nemecky samozrejme s občasnou vážnou hudbou.
Podľa Akai do -6db, väčšinu nahrávky hrá len pravý kanál, občas ľavý s chrčaním preniká do zvuku, občas je tam plne prítomný, predpokladám chyba na zdroji pri nahrávaní, napríklad prechodový odpor dlhého komplikovaného mechanického prepínača REC/PLAY, s čím som mal skúsenosti na Aiwe že sa to môže chovať podobne, alebo mnoho ďalších príčin, väčšinou elektrickej povahy v prístroji.
Kolísanie a magnetické poškodenie je tiež prítomné, ale prejavuje sa prevažne v pravom kanáli, myslím magnetické ozveny prekopírovania v poklesoch signálu. Test vyššie tiež dokazuje že páska je v poriadku až na nejaké menšie opotrebovanie a dropy na začiatku a konci pásu je plne funkčná v oboch kanáloch, bez kolísania, ozvien a čohokoľvek ďalšieho.
Nová nahrávka na Sony znela veľmi dobre na mechanike.
Stav kazety a pásky:
Kazeta mierne ošúchaná, na strane B v strede jedna prasklina tela, ale nebráni funkčnosti.
Pás v poriadku, špinil pri prvom hraní na Akai len minimálne, na mechanike len náznakom, hlavy v poriadku, nakoľko sa jedná o Aurex Mexiko, ani tu sa katastrofa nekonala, zvukovo sú to žiaľ schopné pásy, čo ma vždy veľmi mrzí. (zvuk super, mechanicky nebezpečné)
Presvetlenie je excelentné, kazeta svieti takmer sama od seba, veľmi svetlá a jasná, výborné sledovanie.
IMAG0924.JPG
IMAG0924.JPG (124.88 KiB) 1171 zobrazení
IMAG0926.JPG
IMAG0926.JPG (90.7 KiB) 1171 zobrazení
IMAG0927.JPG
IMAG0927.JPG (102.01 KiB) 1171 zobrazení
IMAG0928.JPG
IMAG0928.JPG (132.16 KiB) 1171 zobrazení
IMAG0929.JPG
IMAG0929.JPG (74.19 KiB) 1171 zobrazení
IMAG0930.JPG
IMAG0930.JPG (75.84 KiB) 1171 zobrazení
IMAG0931.JPG
IMAG0931.JPG (75.83 KiB) 1171 zobrazení
IMAG0932.JPG
IMAG0932.JPG (108.13 KiB) 1171 zobrazení
IMAG0933.JPG
IMAG0933.JPG (91.27 KiB) 1171 zobrazení
IMAG0934.JPG
IMAG0934.JPG (85.99 KiB) 1171 zobrazení
IMAG0935.JPG
IMAG0935.JPG (80.36 KiB) 1171 zobrazení
IMAG0937.JPG
IMAG0937.JPG (98.88 KiB) 1171 zobrazení
*

3. kategória druhého počúvania cez Kossy Porty, jedna z dvoch kusov Denon HD-M 90 čo som vtedy získal v excelentnom stave
Denon HD-M 90min ročník 1992 Made in Japan, USA trh
Nákup, história:
Tak ako som v jednom z posledných textov písal o návrate ku kazetám v ešte väčšej sile a vášni než kedykoľvek predtým, v jeseni 2006, tak v marci 2007 som sa už dostal k môjmu historickému prvému nákupu online od člena jedného Českého fóra, balík z Česka prišiel so siedmymi audiokazetami Denon.
Raz som našiel na nemenovanom Českom fóre že niekto predáva kazety Denon MG-X 100 keramické po 200, alebo 250KC kus, rozobrali sa takmer okamžite, prišiel som neskoro, ale po kontakte s členom, predajcom mi boli ponúknuté Denon HD8S 100 ročník 1990 za 200KC kus, dojednali sme sa na piatich kusoch (jeden šiel Moniatku/Nstarovi nedávno a taktiež som nemal ani tušenia, nečítal zadné strany obalov poriadne, že sa jedná o metalku typ II aj keď hybridnú s FeCo zmesou).
Kazety pochádzali zo zvukového štúdia kedysi používané na mastrovanie, alebo nahrávanie skupín, už si nespomínam presne, ale boli vyhradený hlavne na značku Denon, odkiaľ pochádzali asi aj zmienené MG-X. Teda kazety boli v excelentnom stave, obaly a stav ako práve vyrobené. Aj keď som bol veľmi potešený týmito HD8S za dobrú cenu, strašne som vtedy chcel ešte nejaké metalky a predajca povedal že má v zásobe práve tieto Denon HD-M 90 1992, zrejme tiež z toho štúdia, ale nepredá, lebo sú pre neho príliš vzácne. Ponúkol som 500KC za kus s tým že mi postačia 2kusy do zbierky, a on povolil, že je to naozaj vysoká cena a pošle mi ich, dneska samozrejme hlboko pod cenou za metalku a ešte Denon, 500KC nenájdete pomaly ani použitú :D (predajcu zdravím, ak to číta a spoznal sa 😊 )
Takže môj historicky prvý kazetový balík na svete, celé sa to vtedy prelomilo s nákupmi, moje kazetové vzkriesenie balíkom 03/2007.
Nasledovala návšteva banky, keďže vlastný účet som mal chvíľu, nech tie prachy pošlú, samozrejme ma odbili že v žiadnom prípade, nech to spravím sám cez ebanking, na čom som postupne prišiel s mnohými obštrukciami, ale potom som zistil že posielanie peňazí zo Slovenského účtu ešte v Slovenských korunách na Český v CZK je najväčšia banková zlodejina akú som kedy zažil, samozrejme časom sa to mierne vyriešilo, ale hodnota kaziet bola 2000KC+pošta a prevod vyše 500Sk, to je proste príliš, podobne ako tá dobierka čo som spomínal nedávno.
Dneska by bolo sedem nových Denoniek zo štúdia nie za 2000KC, ale tak za 200-400eur.
Z tohto obdobia nemám žiadne fotky, mobily fotili nekvalitne, ale už som spravil skeny, aj keď som web ešte nemal, ani neplánoval, tak teraz tie dobové skenované Denon HD-M 90 1992 a HD8S 100 1990 sú práve z tejto várky na webe, odbalené aj zabalené.
Nahrávka:
Technics RS-TR575MII, ATC, dolby C NR, budenie podľa knižky, metal do +2dB cca
19.3.2007
Jedná sa o obdobie keď som pomaly prestal používať nálepky a robiť na nich popisy na kazety, táto Denon várka je asi predposledná kedy sa tak stalo, do bookletu som napísal už iba titul a dátum nahrávky.
Zdroj:
CD Audio – Modern Talking The Final Album 2003
https://www.discogs.com/master/23812-Mo ... te-Best-Of
Bežne sem albumy nedávam, ale toto mám ako origo CD, zvyčajne som mal originálne CD od rodiny, známych, alebo z online nákupov. Toto je moje prvé a jediné, ktoré som si kúpil priamo v obchode, konkrétne sa jednalo o Hypernovu, mali tam pekný výber kedysi, cenu si nespomeniem, ale v mojom zápale audiokaziet a vtedy častých návštevách zmieneného krámu, mi to padlo mimoriadne vhod.
(CD je mastrované ako formát CD Extra, kde sú Audio stopy pre CD player a v oddelenej dátovej časti je SW player pre PC, ktorý prehráva stopy uložené na CD, disk je vybavený ochranou, kde sú zámerne pridané chyby čítania, na hrane opraviteľnosti playerov, v prípade fyzického poškodenia disku sa tieto chyby spočítajú s reálnymi a môže nastať problém. Staršie PC mechaniky nevedia s týmto diskom korektne pracovať, preto vždy hovorím, akékoľvek ochrany, ktoré spôsobili užívateľovi komplikácie, alebo nemožnosť prehratia zabili predaj originálnych CD viac než čokoľvek predtým, nehovoriac o tom že CD Extra s ochranou sa dá v tomto prípade prehrať na PC, podľa OS, ale na prehrávačoch s podporou mp3 môže nastať problém, nakoľko oni vidia hlavne dátovú stopu v prvom rade, pred audio, asi ako ktorý, ale u niekoľkých mám takú skúsenosť)
Takže okrem zmieneného CD, na zvyšok som použil CD-R audio vytvorené z mp3 s vyšším bitratom, zrejme v oboch prípadoch, na celú kazetu som použil discman Philips/Technics, sestrin Panasonic RX-D12 som už nepoužíval od doby čo som získal discmany.
Technics mal mimo to výstup pre auto kazetový adaptér, kde bola konštantná hlasitosť a vybudenie často stačilo na displej decku, obišiel som tak extra bassy a iné vychytávky v rátane opotrebovaného potenciometra hlasitosti.
Kazety som extra netestoval, proste dal ATC a nahrával, potom pri počúvaní ma prekvapila na Technicse absolútna precíznosť zvuku, žiadne dropy, žiadne skreslenie, žiadne kolísanie, žiadny, ani len náznak otlaku svorky na konci a začiatku strany A/B, ani zakolísanie nič, proste som to nechápal a doteraz nikdy nezažil, pretože je to u kaziet aj lepších veľmi častý problém, ktorý sa prejavoval hlavne v dolby C. Tu proste dokonalé od začiatku až do konca. Kazety boli naozaj v excelentnom stave a celkom ma mrzí že dneska ak si kúpite metal Denon za veľmi ťažké prachy, tak je problém ich nahrať, slabé vybudenie, nedostatočné výšky, náchylné na poruchy a v častých prípadoch aj biely prášok. Na týchto kazetách v roku 2007 ani len mikro náznak jediného zo zmienených problémov.
Toto je teda jeden z dvoch kusov HD-M, druhý sa objaví o jedno či dve počúvania neskôr.
Hranie po rokoch, na mechanike teraz:
Excelentné, ak som pásku vychválil až príliš, tak nič neubudlo, na konci strany A som mal mierny dojem zakolísania posledných pár sekúnd, inak nič, totálna dokonalosť, žiadne dropy, žiadny biely prášok, ani v náznaku, excelentný hladký chod, pás je bez známok opotrebovania, koľajníc, alebo čohokoľvek na čo si spomeniete, ani prekopírovanie, nič.
Kazetu som počas prvých mesiacov od nahratia hral veľa krát na Technicse 575, ale aj vtedy mojom walkmane Panasonic RQ-SX41, niekoľko mesiacov asi každý deň, v starej práci a stále excelentný stav.
Roman na fóre tiež vychvaľoval túto kazetu keď ju vyskúšal.
Dobre, aby som našiel aj trochu kritiky, občasný dojem skreslenia v basoch by sa našiel, ale len pre náročných, kalibrácia ATC na Technicse dosť ubije parametre a výkon, takže aj tých +2db mohlo byť dosť a album je z roku 2003, kedy sa už bolo pokročilé Loudness war, ale kompilácia je zmesou starej aj novej tvorby, takže mastering na hrane. Ale aj tak si myslím že je to jeden z najlepších výsledkov čo Technics 575 podal pri nahrávke, možno aj z toho dôvodu že som použil CD prehrávač s vyrovnanou charakteristikou (narozdiel od RX-D12) a tiež v minulosti som nemal tak pestré materiály na nahrávky ako dnes.
Presvetlenie na mechanike:
V podstate jedna cievka svieti, ale stav pásky veľmi nevidieť, ako sa postupne uvoľňuje plná cievka do zakrytej strany kazety, je vidieť toho čoraz viac, inak je to temné, ale veľmi zaujímavé. Kazeta je síce moderná elipsovitá, ale veľmi sa mi páči a spravila na mňa dojem v dobe keď som ju získal.
IMAG0939.JPG
IMAG0939.JPG (76.38 KiB) 1171 zobrazení
IMAG0941.JPG
IMAG0941.JPG (89.13 KiB) 1171 zobrazení
IMAG0943.JPG
IMAG0943.JPG (57.71 KiB) 1171 zobrazení
IMAG0945.JPG
IMAG0945.JPG (71.74 KiB) 1171 zobrazení
IMAG0946.JPG
IMAG0946.JPG (70.15 KiB) 1171 zobrazení
IMAG0948.JPG
IMAG0948.JPG (86.66 KiB) 1171 zobrazení
IMAG0949.JPG
IMAG0949.JPG (226.31 KiB) 1171 zobrazení
IMAG0950.JPG
IMAG0950.JPG (225.74 KiB) 1171 zobrazení
IMAG0977.JPG
IMAG0977.JPG (75.4 KiB) 1171 zobrazení
*

4. Kategória novo nahratých kaziet, z tohto týždňa
Sony EF Super 90min ročník 1996, reálne vyrobená cca 1998, Made in Thailand?
Kazetu som vybral aj zámerne, pretože už keď vo veľkom riešim Sony, tak nech to je kompletné, ale aj som si spomínal že pri teste na Akai ma pred rokmi neoslnila, vlastne bola veľmi zlá, tak som bol zvedavý čo s ňou dokáže deck Sony, alebo či tam nebudem mať náhodou typ II ako SilverFox. No a hľa! Typ II je načnutá téma, páska ktorej som celkom uveril, že tam je niečo viac než sme si zaplatili.
(Kazety Sony EF a FX naplnený typom II sú viera, ako duchovia, v ktorých nikto naplno neverí, ale málokto sa odváži sám v noci po cintoríne :D)
Sony deck ju zvládol super, ak som pri nahrávaní počul jediné zakolísanie, tak na mechanike ani to nie, excelentné, výškovo, celkový dojem je špičkový, chod dobrý, aj keď vodiace kladky nejako osmičkovo skáču, ale to aj na vyššie zmienenej Sony FX, asi to je naozaj Thajská výroba a táto presnosť im nešla. Pás s hladkým chodom, bez oteru, bez čohokoľvek nepekného navyše.
Presvetlenie zase excelentné, svieti to takmer samo, presne ako u FX.
IMAG0978.JPG
IMAG0978.JPG (127.41 KiB) 1171 zobrazení
IMAG0980.JPG
IMAG0980.JPG (93.9 KiB) 1171 zobrazení
IMAG0981.JPG
IMAG0981.JPG (135.04 KiB) 1171 zobrazení
IMAG0982.JPG
IMAG0982.JPG (87.7 KiB) 1171 zobrazení
IMAG0984.JPG
IMAG0984.JPG (91.5 KiB) 1171 zobrazení
IMAG0985.JPG
IMAG0985.JPG (99.65 KiB) 1171 zobrazení
IMAG0986.JPG
IMAG0986.JPG (74.36 KiB) 1171 zobrazení
IMAG0988.JPG
IMAG0988.JPG (83.81 KiB) 1171 zobrazení
IMAG0989.JPG
IMAG0989.JPG (84.11 KiB) 1171 zobrazení
IMAG0990.JPG
IMAG0990.JPG (105.57 KiB) 1171 zobrazení
IMAG0991.JPG
IMAG0991.JPG (103.67 KiB) 1171 zobrazení
*

5. kategória použitých kaziet, kazeta z tašky na vyhodenie, 24/89
Sony HF 90min ročník 1999-2002cca Made in EU, páska Aurex Mexico
Z ľútosťou oznamujem, že aj táto séria Sony HF tesne pred Mexickým dizajnom kazety, naozaj obsahuje tento Mexický Aurex pás, kontroloval som si to detailne a porovnával, pravé HF Pure Gamma sú o dosť tmavšie, ale tieto Aurex pásky sú svetlejšie než Basf ferro a trochu mi pripomínajú niečo hnedé...eh nebudeme zachádzať do detailov.
Ale Sony zjavne posledné várky v závere 90tych rokov plnilo svoje základné modely Aurex páskou, aj keď boli konštrukčne ešte v kvalitnom dizajne Sony, u ferro v Európe sa jedná o kazety z obdobia 1999 a novšie Sony EF, FX, HF, CDit I, z typu II zase sú známe UX, UX-S, CDit II. Snažím sa postupne uvádzať na web tieto podrobnosti, všade kde môže byť možnosť Mexickej Aurex pásky.
Stav:
Kazeta veľmi špinavá so šúchavým zvukom pri pochybe, ale pás veľmi nešpiní kupodivu.
Veľká prasklina na strane B v pravom hornom rohu, keby nebola po obvode zvarená, tak sa rozpadne, lebo na praskline sa to otvára.
Nahrávka:
Populárna hudba 2000a novšia cca, kvalita do -2dB, s kolísaním, ale nie až po nulu, ale len mierne, skoro sa to dalo aj počúvať, magnetické ozveny a pod. tam samozrejme sú, len trochu v menšej miere je tá nahrávka poškodená, než na tých predošlých kusoch.
Pri prvom hraní na Akai hlavy a kladka mierne špinavá, na druhom hraní na mechanike takmer vôbec, hlavy v poriadku, ani tu sa nestala katastrofa, možno aj pretože som trochu miernejší k stavu kaziet typu ferro, aj keď sú mexické, než u typu II, kde mám väčšie obavy, ale do budúcna aj tak chcem prehrať tie Mexické čo mi z nahrávky Technicsov a Akai zostali, tak uvidíme.
Presvetlenie je dosť tmavé, s prídavnými LED sa to pekne sleduje, ale nie je to tak efektné ako tie svetlé rozpočtové modely, táto HF rada je extra mimoriadne tmavá. Za to vo všetkých kazetách Sony čo som hral za posledné dva týždne sú naozaj super dobré cievky, čo Sony naozaj vedela spraviť, alebo im to robil Enplass, čo je dneska už tiež známe že bol zárukou kvality, aj kvalita kazetových výliskov je slušná, ale aj tu tejto HF sa nejako vlnia vodiace kladky, toto im akosi nešlo :D
IMAG0993.JPG
IMAG0993.JPG (97 KiB) 1171 zobrazení
IMAG0995.JPG
IMAG0995.JPG (84.58 KiB) 1171 zobrazení
IMAG0997.JPG
IMAG0997.JPG (84.08 KiB) 1171 zobrazení
IMAG0998.JPG
IMAG0998.JPG (88.46 KiB) 1171 zobrazení
IMAG0999.JPG
IMAG0999.JPG (73.83 KiB) 1171 zobrazení
IMAG1001.JPG
IMAG1001.JPG (43.75 KiB) 1171 zobrazení
IMAG1002.JPG
IMAG1002.JPG (123.34 KiB) 1171 zobrazení
IMAG1005.JPG
IMAG1005.JPG (56.32 KiB) 1171 zobrazení
*

Poradie, týždeň 19/23:
1. Denon HD-M 90 1992, pre vysokú kvalitu, ktorá ostala zachovaná aj po rokoch
2. Sony EF s akože typom II vo vnútri? Tej Denon naozaj dýcha na krk.
3. Philips FS SKC nová, naozaj veľmi dobré, len nepatrné občasné zakolísanie, inak naozaj super, skoro ako tá Sony.
4. Sony FX 60 donahrávaná, pretože nahrávka vyšla skvele a Mexická páska nezničila hlavy
5. Sony HF 90 špinavá, no dajme tomu, dalo sa

Interné poznámky: CC 750, 2029, 148, 757, 2032

Ešte jeden týždeň počúvania je v pláne pred väčšou prestávkou, ktorý by som vydal o sedem dní cca, Potom je letná dovolenka a po nej neviem ako vyjdú smeny v práci, odhad je 3-5 týždňov, ale kedysi bol v tomto seriáli štandard že som počúval raz za tri týždne, všetko záleží na situácii vo firme.
Počas voľna sa chcem viac venovať novým nahrávkam a veciam okolo kaziet a PC, ktoré som za celý posledný polrok nestihol, pretože je naozaj extrémne málo času.
Ak sa podarí, najbližšie nahrám ešte dve kazety, z tašky na vyhodenie budú na rade zase TDK D v nejakom väčšom počte, asi 6kusov len TDK D, čo ma unudí, aj vás možno, ale čo už :D
V druhom počúvaní pozerám vychádza poradie na Sony HF (áno zase), Maxell UDII-CD, a druhú Denon HD-M, ale tá Sony nebola moja, tak neviem či ju mám, ak nenájdem, tak vynechám.
Tak sa teším na vaše príspevky a Ďakujem za priazeň, ono sa to nezdá ale za posledný príspevok je 267 zobrazení ohľadne počúvania, tak to nie je málo.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: EZ - moja rituálna mechanika na kazety by Panasonic

Príspevok od používateľa Nstar »

K tej Denon, fakt je veľmi dôležitý zdroj kaziet, kde sa to celé tie roky skladovalo.
Tie EF a FX začínam mať kdesi v kolónke nepoužívať aj keď svietia a hraju pekne.
Mastering, no tam by sa dalo a popísalo už stohy ale proste prečo keď už nič iné aspoň cez -3 dbfs nech neprekračujú pretože je to fakt počuť a stojí to za houby. Ale myslím počas celého nahravacieho procesu.

Pekné vydanie len už si zvykám, že to vychádza častejšie
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10266
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: EZ - moja rituálna mechanika na kazety by Panasonic

Príspevok od používateľa EZ647 »

Tie staršie EF, FX asi používať môžeš, tie od roku 1999 v tých moderných obaloch, tam sa stačí vyhýbať.

Častejšie, uvidíme, ešte jeden týždeň dám a potom netuším ďalej ako sa to časovo rozloží.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: EZ - moja rituálna mechanika na kazety by Panasonic

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: Ahoj, na ten aktuální poslech ti odepíšu později, ale prozatím řeknu, že se to četlo dobře :thumbup:.

Teď odepisuju v souvislosti s tím co jsem psal v závěru tohoto příspěvku:
viewtopic.php?p=43430#p43430
..kde odepisuji na poslední kazetu v tomto Poslechu 02/2023:
viewtopic.php?p=43400#p43400


Při prohledávání jiného balíku jsem rovnou koukl do té krabičky, kde jsem předpokládal, že mám ty zabalené červené Sony EF a fakt že mám, ale pak jsem si uvědomil, že tobě jde o tu, kde není běžná velká D svorka, ale ta špuntová I. Tak jsem ten balík vytáhl znovu a detailně jsem se podíval na cívky a zjistil jsem, že ty tři mají tu velkou svorku a s tím špuntem mám jen tu jedinou.. Na té fotce to asi moc vidět není..
Takže při mé lakomosti bych ti ji mohl jen zapůjčit s žádostí o její nerozbalení..teda pokud ten požadavek není blbý :shifty: ..


.
DSCN7379 – kopie.JPG
DSCN7379 – kopie.JPG (220.73 KiB) 1133 zobrazení
DSCN7383 – kopie.JPG
DSCN7383 – kopie.JPG (139.73 KiB) 1133 zobrazení




Sice to je z vlákna Subjektivních testů kazet (str. 87), ale abych to nerozpleskával do dvou příspěvku, tak to hodím rovnou sem. Jde o reakci na tento příspěvek:
viewtopic.php?p=45215#p45215

Chci se Tě zeptat, to by tě zajímalo jen pár kódů, případně jen fotku pásků přes fólii nebo chceš všechny kódy co mám možnost opsat s příslušnou fotkou pásků skrz jejich odstín?
Já jen, že:
.
DSCN7368 – kopie.JPG
DSCN7368 – kopie.JPG (210.31 KiB) 1133 zobrazení
DSCN7369 – kopie.JPG
DSCN7369 – kopie.JPG (241.98 KiB) 1133 zobrazení
DSCN7371 – kopie.JPG
DSCN7371 – kopie.JPG (190.28 KiB) 1133 zobrazení
DSCN7375 – kopie.JPG
DSCN7375 – kopie.JPG (241.05 KiB) 1133 zobrazení


No a jak vidno, tak ty Sony FX mám jak z Itálie, tak i z Thajska..


Odkazy na kazety:
http://ez647.sk/cc/sony_ef.html#04
http://ez647.sk/cc/sony_fx.html
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10266
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: EZ - moja rituálna mechanika na kazety by Panasonic

Príspevok od používateľa EZ647 »

Silverfox:
z tých EF už nejde ani tak o svorku, pretože verzia 1999 s pôvodnými cievkami a dizajnom Sony má Aurex pásku, poznáš podľa extrémne svetlej hnedej, povedal by som svetlejšia než klasická Basf
okrem odkazu ktorý si použil na Mexické EF, platí aj tento odkaz, žiaľ
https://ez647.sk/cc/sony_ef.html#02

Mexické cievky môžu byť typu Emtec s veľkou svorkou, alebo Aurex so špuntovou svorkou, ale vo všetkých prípadoch je Aurex Mexico pás, je potreba porovnávať medzi páskami odtiene hnedej

tá posledná fotka je dobrá, tu by som chcel použiť na Nemecké fórum

s kódmi si zase niesom istý, na FX mi tie nové začali dávať zmysel a potom som prešiel nové Mexické HF a zase sa to celé rozbilo, tak zatiaľ kašlem na to :D

pls, urob mi ešte fotku pásky tej EF čo tam máš odbalenú verzie 1996 EFA a hoď menovku do fotky, nech nemusím písať extra do textu :P
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: EZ - moja rituálna mechanika na kazety by Panasonic

Príspevok od používateľa Nstar »

Pozdravujem NSK, servus. Pekná zbierka kaziet, keď to je v krabici tak to je pre mňa.
Ez, takže Aurex normal je bledý...ja stále že ten tmavý ako v type II
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10266
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: EZ - moja rituálna mechanika na kazety by Panasonic

Príspevok od používateľa EZ647 »

Nstar: ferro Aurex vyzerá byť svetlejší než Basf, aj keď na prvý pohľad ťa napadne, aha Basf, ale ono nie, má trochu sračkovitú farbu :D

Aurex typ II je čierny, tmavší než chromdioxid, myslím že je tam aj rozdiel od Maxell čiernych pásov
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: EZ - moja rituálna mechanika na kazety by Panasonic

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: Rozumím, takže všude pás Aurex, někde i Aurex cívky.
Já tu svorku ale zmiňoval kvůli orientaci v té tvé chybějící červené EF, na kterou jsi v nabídkách nenarazil a díky tomu ti chybí na webu jako zabalená - proto jsem přemýšlel, jestli by ti stačilo si ji jen oskenovat bez rozdělávání, aby jsi to měl kompletní nebo by jsi ji potřeboval i na testy atp. Jde o to, že tu s odlišnými cívkami jsem zabalenou našel jen tuto jedinou :-?..


Zrovna ta poslední s těmi Sony FX se ti líbí? Ale tam jsou moje osobní kazety..no ale když už jsem to odeslal do internetu..navíc ty čmáranice jsou jen číselné, takže to ještě překousnu :-D.
A v jaké souvislosti to tam chceš dávat?


No nevím jak jsou na tom kazety v té jedné krabičce, protože ta je z půlky ještě neroztržená. U těch ostatních dvou to vypadá dost tmavě. Pak už je ale otázkou, když není světle hnědá, zda v tom není zase Chromka a ještě od Aurexu :wtf:..prase aby se v tom vyznalo :lol: ..
I když tato je mírně nahnědlá, tak by to možná nebyl Aurex Chrom, pokud je to zase Chrom v těle Normal..


No proto jsem právě myslel, jestli by ti nepomohlo, že bys získal více kódů a měl tak možnost si utřídit myšlenky - protože systém se dá najít z velkého množství dat.
Ty kódy a detailní fotky pásků bych ti mohl poskytnout leda u rozbalených a u EF Super mám rozbalenou jen tu jednu a tu ti teď posílám (jen jsem úplně nepochopil co mám udělat, abys nemusel něco psát extra do textu)..
Protože jsem ale tu krabici už měl schovanou, tak jsem ti pro jistotu odfotil i obal, abych to nemusel vyndavat znovu.
.
DSCN7385 – kopie (Sony EF Super, 1996 EFA).JPG
DSCN7385 – kopie (Sony EF Super, 1996 EFA).JPG (112.16 KiB) 1102 zobrazení
DSCN7386 – kopie(Sony EF Super, 1996 EFA).JPG
DSCN7386 – kopie(Sony EF Super, 1996 EFA).JPG (145.58 KiB) 1102 zobrazení
DSCN7388 – kopie(Sony EF Super, 1996 EFA).JPG
DSCN7388 – kopie(Sony EF Super, 1996 EFA).JPG (123.69 KiB) 1102 zobrazení
DSCN7390 – kopie.JPG
DSCN7390 – kopie.JPG (216.86 KiB) 1102 zobrazení
DSCN7391 – kopie.JPG
DSCN7391 – kopie.JPG (221.19 KiB) 1102 zobrazení




.

Nstar :Taky Tě zdravím :-).
Děkuji, a to ještě nevíš v jaké krabici se ty krabičky nacházely :lol: - ve dvoupatrové, s ne moc kvalitními Sipote a Brownie, s ucházejícími ACME (jejíž název značky mi hned připomene Kojota Wildu :-D) a ohnivými TDK D :-)
.
DSCN7392 – kopie.JPG
DSCN7392 – kopie.JPG (218.96 KiB) 1102 zobrazení
DSCN7394 – kopie.JPG
DSCN7394 – kopie.JPG (231.13 KiB) 1102 zobrazení


To by se asi ten prodejce divil, že to ještě mám - buď ve smyslu, že jsem to neprodal dál nebo v tom, že jsem to ještě nepoužil. Ale zajímalo by mě, kde teď je..ani se mi nepodařilo najít ten nákup v e-mailu.. Ale to by byla asi extrémní náhoda, kdyby sem zabloudil - no ale tak či tak Vás zdravím, pokud jste sem zavítal :-).
Napísať odpoveď

Návrat na "Decky, kotúčáky, gramofóny, CD a iné prehrávače"