EZ - moja rituálna mechanika na kazety by Panasonic

деки и дальше плееры - цд, грамо vintage hifi stereo

Moderátor: AdmineR

Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: EZ - moja rituálna mechanika na kazety by Panasonic

Príspevok od používateľa Nec »

Vypočul som,
Ja som počul praskanie platne. A tak to má byť pri tejto hudbe z 80 tych rokov. Lebo tak si to pamätám. :)
Chápem že si ju nevyhodil. Potešilo.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: EZ - moja rituálna mechanika na kazety by Panasonic

Príspevok od používateľa EZ647 »

výborne, ešte môžem poskytnúť Basf CRMII 1982 dobovú :D
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: EZ - moja rituálna mechanika na kazety by Panasonic

Príspevok od používateľa Nec »

Prosim si :D
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: EZ - moja rituálna mechanika na kazety by Panasonic

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: Tyjo, tak to je fakt divný..tohle bych spíš fakt připisoval "kvalitním" magičům a ne páskám - copak páska dokáže mít rozum na to, aby nechala pár milisekund za výrazným krátkým zvukem (tj. prasknutím) a pak se zvuk vrátil? S tímhle defektem jsem se setkával totiž i při poslechu Normálek. Nevím jestli s tebou, ale kdysi jsem se s někým bavil o tom, že tohle mají některé magiče jako automatickou kompresi zvuku - nejčastěji se s tím dá setkat třeba u nahrávek přes mikrofon, kde když je náhlý zvuk (prásknutí, rána, někdy i obyčejné zakašlání), tak se zvuk stáhne a pak se pomalinku vrací, mnohdy však ale s mnohem větší prodlevou než zde těch pár milisekund.

Opravdu se nechci hádat, tak to tak neber, ale pokud by za to mohla páska, tak to by opravdu musela mít rozum.

Che :-D, když by to bylo páskou, tak jakto, že to ztišení šumu je pouze až ZA prasknutím a ne i PŘED ním :think: ?



Mám dodatečnou vsuvku :-). Od mala jsem měl rád jednu kazetu a poslouchal jsem ji fakt hodně často, dokonce i jednu dobu na walkmanu, který nevím kam zmizel, fakt hodně jsem ji hrál a asi je to i příčina proč mám rád ty původní Chromdioxidy od BASFu. Jo, jedná se o původní aromatickou Chromku, je dost hraná i když to na ní není moc znát a zvuk, to je důvod proč to vůbec píšu. Zvuk je krásně čistý, bez žádného zřetelného zesilování šumu a podivných jevů. Je nahrávaná na Tesle SM260, takže výškami příliš neexceluje, i když věřím, že by mohla. První strana je nahraná z CD s albem z roku 89', takže tam žádné praskání není. Druhá strana je z desky, ale asi tehdy nové, takže praskání jsem si ani nevšiml, přesto žádné šumové stoupání není ani zde. Po skončení je v závěru kazety kousek staršího záznamu z nějaké jetější desky a ve výraznějším praskání nejsou taky žádné útlumy ani stoupání šumu.
..teď jak o ní píšu, tak jsem si zase musel přivonět :-D..

Mám teda i pár ORWO Chromdioxid kazet, ale těch je opravdu jen pár a záznam na nich už sám o sobě nebyl nic extra, takže z toho se nedalo moc posoudit. Ale není to ten stejný pás jako mají BASF - minimálně kvůli absenci té typické vůně.


Jediný co mě štve je, že jak ty Chromdioxidy každej pomlouvá a vyhýbá se jim obloukem, tak nikde nejsou k sehnání za normální peníze, tedy teď je už ani nevidím za nenormální peníze.. A vadí mě to, protože je mám rád a chci je používat. Stejně tak i verze tohoto pásku pro kotoučáky, ale u toho pochybuju, že by se mi někdy podařil sehnat :-|.
Ale ta představa, že bych měl třeba 10km tohoto Chromdioxid BASF EE pásku, tak bych si klidně i při mé totální nezručnosti nějak vyrobil dřevěnou krabičku na kotouče, vzal z toho 2km a odvinul bych si je na několik cívek, které bych pak dal bez obalu do té krabičky, nahrál bych si na to nějaké pecky a při každém otevření té krabičky by se rozlinula ta vůně :-).
Ale to už dřív zvládnu vyrobit tu krabičku než seženu 10km tohoto kotoučového pásku :-?. No, zas jsem odbočil, promiň.

PS.: a pokud nabízíš i nějaké další záznamy z kazet, tak bych asi taky poprosil :-).
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: EZ - moja rituálna mechanika na kazety by Panasonic

Príspevok od používateľa EZ647 »

tak možno to tak nahralo na nejakom tom neznámom stroji pred mnoho rokmi a degradáciou signálu rokmi sa to zvýraznilo, inak neviem, na LP ripoch tento jav nezaznamenávam, a to je rovnaká zvukovka
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: EZ - moja rituálna mechanika na kazety by Panasonic

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Jo tak, tys myslel, že z té chyby podezírám tvou zvukovku.. To já vůbec nemyslel :-), už u toho příspěvku s obrázky jsem psal, že tohle nebude tvůj případ, to bys musel mít opravdu dost starou kartu, mám pocit, že to dělaly takové z let 1997 a starší. Hm, možná spíš než starší, tak asi zgarbovější :-?..
Jednu takovou starou jsem kdysi používal, ale ta měla pěkný čistý zvuk, jediné co, tak po mnoha letech jsem zjistil, že má překvapivě rozsah myslím jen do 50kHz (no "jen", to je dost postačující rozsah).. Hmm, jo vlastně, já měl ve starém stolním PC asi integrovanou zvukovku, která trpěla tímto nesmyslem, kdy se to ztumovalo, tak jsem pak splašil tu lepší o níž mluvím, která sice byla dost stará (dobře, uznávám, dost ne, v té době to bylo asi jen 13let ±) a ta už měla krásně čistý zvuk bez tohoto ztlumování.

S tímto jevem jsem se ale setkal i později a to tehdy byl novější stroj než jsem měl já, přesto ale měl tento zvukový defekt. Už nevím jestli to byla integrovaná nebo přidaná zvukovka, ale překvapilo mě to.
Dokonce i před pár lety jsem se s tímhle setkal a kdyby jen to, zvuk byl i deformovaný a celkově jak kdyby procházel kanalizací (odpadem), ale to jak jsem zjistil byla už chyba SW, kde byly automaticky zaškrtnuté filtry a různé vylepšení zvuku - ten kdo ale tyhle "vylepšení" vymyslel nemohl být ani tak hluchej, jako spíš blbej, protože to bylo fakt strašný.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: EZ - moja rituálna mechanika na kazety by Panasonic

Príspevok od používateľa EZ647 »

Ahoj,
na tento týždeň vyšli zase staršie kazety Sony HF od tety, jedna no name originálka a dve novo nahraté kazety z letnej várky 2021.

1. kategória druhého počúvania cez Kossy Porty, kazeta od tety, od ktorej som pred časom hral modré Basfy LH, Denon DX1 a Poľské originálky, nedávno aj tú Sony UX-ES, tento týždeň to budú z rovnakého zdroja dve Sony HF kazety ročníku 1988, pomerne známa a obľúbená verzia kazety.
Sony HF 60min rok 1988, ilustračne sa jedná o tento model vo verzii C60.
Kazeta od tety je síce mierne viac ošúchaná, ale inak je v relatívne dobrom stave, žiadne extrémy ako u UX-ES sa nekonajú. Pás je bežne opotrebovaný, na začiatku je len jeden krátky úsek s mierne pokrčenou páskou. Neboli použité žiadne pridané samolepky, všetko pôvodný stav, ale ani žiadne popisy a informácie o nahrávkach.
Obsahovo patrila kazeta k starým tetiným, kde boli 80te roky, konkrétne 1,5strany bol Depeche Mode a zvyšok Blue System. Nahrávky boli nie veľmi kvalitné, výšky trochu skreslené, ale prítomné, stredy zvýraznené a basy poslabšie, opäť neviem na čom sa nahrávalo, ale ten Depeche som nemal veľmi rád, pretože som to považoval za otrepané na tú dobu a nie práve dobrá kvalita tomu nepomáhala. Dneska samozrejme mám iný názor a kľudne by som albumu vyhradil aj lepšiu kazetu, ale v nejakej slušnej kvalite zdroja.
Nakoľko v dobe kúpy môjho Technics RS-TR575MII okolo roku 2001, čo som často spomínal vo vlákne obalov kaziet, sme tetine staré kazety často premazávali aby nemusela kupovať nové. Samozrejme že aj na kúpu došlo, ale z tejto Sony HF padla za obeť asi väčšia polovica prvej strany, kde boli na Technicse z CD cez rádiokazeťák RX-D12, cez slúchadlový výstup (zdôvodnenie zapojenia som už popisoval viac krát) nahraté skladby Erosa Ramazzottiho, aj iné skladby a interpreti. Musím povedať že zvukovo na mechanike nahrávky z Technicsu na tomto materiáli boli veľmi vydarené, prvá skladba kde trochu kolísali kanály a nejaký ten úsek horšej pásky, potom vyslovene excelentné a je úžasné že takto po rokoch ako krásne a čisto dokáže zahrať základný pás Sony HF a ako dobre Technicsu sadla, samozrejme vtedy nahrávané podľa knižky vždy s ATC a v rámci možností do 0dB.
Samozrejme pôvodné nahrávky neboli až tak excelentné, ale dalo sa to prežiť, snaha tam bola a vďaka variabilnej kolmosti som vo výhode, ako sa hovorí, ak tam nejaké výšky sú, tak ich nájdem :D
Mechanicky a technicky hladký chod pásky aký sa len tak nevidí, a čistá pásková dráha a kladky, čo sa dneska u bežných pásov už tiež len tak nevidí.
Presvetlenie je viac než zvláštne, jasné, ale tmavé cievky z toho robia exotiku, pri prídavných LED sú jasne zvýraznené červené vodiace kladky, tieto kazety som mal svojho času naozaj veľmi rád.
Sériové čísla na kazete aj tej druhej o ktorej napíšem, sú pomerne ošúchané, takže detaily roku výroby neviem.
IMAG0741.JPG
IMAG0741.JPG (125.61 KiB) 2858 zobrazení
IMAG0743.JPG
IMAG0743.JPG (123.97 KiB) 2858 zobrazení
IMAG0744.JPG
IMAG0744.JPG (143.74 KiB) 2858 zobrazení
IMAG0745.JPG
IMAG0745.JPG (171.75 KiB) 2858 zobrazení
IMAG0746.JPG
IMAG0746.JPG (186.75 KiB) 2858 zobrazení
IMAG0747.JPG
IMAG0747.JPG (138.1 KiB) 2858 zobrazení
IMAG0748.JPG
IMAG0748.JPG (135.16 KiB) 2858 zobrazení
IMAG0749.JPG
IMAG0749.JPG (123.83 KiB) 2858 zobrazení
*

2. kategória novo nahratých kaziet, z letnej várky 2021 (ako naozaj som ich na tri mesiace zbúchal toľko že na mechaniku mi vydržia 2-3 roky, ale nahrávať skôr či neskôr samozrejme začnem ak sa bude dať)
Denon C´D02 60min rok 1997-2000 vyrobené v Kórei Saehanom, pre Japonský trh
Počas príspevku v testoch a mojich nahrávkach na odkaze vyššie, bola hlavne kritika tejto kazety za to že je to Denon od Saehanu, čo by si taká veľká firma nemala dovoliť. Takže s kľudom prosím berte to akože sa jedná o kazetu značky Saehan typu II :)
Podľa vintagecassettes je zaradená do roku 1997, ale sám si myslím že môj kus bol vyrobený v roku 2000, čo je na kazetovú dobu asi dosť neskoré obdobie aby sme ohrňovali nos nad tým že je to Saehan kazeta s logom DENON.
Nejaký ten rozpis a históriu kazety som urobil v samotnom príspevku testov, takže ako zahrala?
Z toho týždňovej päťky bola asi najlepšia, alebo najostrejšia. Zvuk bol pomerne výrazne ostrý a precízny, kolísanie sa vyskytlo kvôli otlakom svorky až krátko pred koncom prvej strany. Výšky mi občas prišli trochu viac skreslené a rozostrené, na niektorých skladbách zase sadla celkom dobre až výborne, ale s budením som mal pocit že som u niektorých songov celkom na hrane možností, ale nie kriticky, v celku dobrý až nadpriemerný zážitok z tejto kazety, samozrejme Saehan mal veľmi špecifické parametre pre svoje staršie kazety typu II, veľmi zvláštne a ojedinelé na kalibráciu, ale toto je predsa z novších receptov, nie už tak precízny, ale stále to má niečo do seba.
Keď prechádzam text v testoch, tak to viacmenej sedí, výšky kvalitné ako zdroj, miestami skreslené a rozpité, inak dosť schopné.
Mechanicky hladký chod, ale celkom mechanický šumový efekt, ktorý je takmer na každej kazete, ale u tejto to bolo výraznejšie.
Presvetlenie boli veľmi jasné, cievky stredne zaujímavé, dobre sledovateľná kazeta, jemne modrý plast nebránil pôžitku, ale pri silnejšom osvetlení, alebo UV, kazeta mala tendenciu svietiť reflexne, nejaký moc UV citlivý plast na to použili.
IMAG0751.JPG
IMAG0751.JPG (140.16 KiB) 2858 zobrazení
IMAG0753.JPG
IMAG0753.JPG (144.04 KiB) 2858 zobrazení
IMAG0754.JPG
IMAG0754.JPG (139.01 KiB) 2858 zobrazení
IMAG0755.JPG
IMAG0755.JPG (138.75 KiB) 2858 zobrazení
IMAG0756.JPG
IMAG0756.JPG (108.49 KiB) 2858 zobrazení
IMAG0757.JPG
IMAG0757.JPG (148.32 KiB) 2858 zobrazení
IMAG0758.JPG
IMAG0758.JPG (134.96 KiB) 2858 zobrazení
IMAG0759.JPG
IMAG0759.JPG (102.77 KiB) 2858 zobrazení
*

3. kategória použitých kaziet, teraz žiadne sestrine, ale mám tu niečo čo mi daroval kamarát ako odpad, jedná sa o kamaráta, čo mal tak veľa Sony EF s rádio výbermi
no name kazeta, dizajn Raks, zrejme originálka, podľa hudby Juhoslovanský, alebo Chorvátsky pôvod albumu, ale z toho čo som pátral by sa mohlo jednať aj o niečo Rumunské, Moldavské, alebo podobné, keďže dobre tým jazykom nerozumiem, sú to dohady
Nebudem tu radšej špekulovať o hudbe a skupinách, ani hudobných štýloch.
K tomu mám len krátku story, keď dotyčný kamarát šiel približne v roku 2003, alebo 2005 niekde do Talianska na brigádu, alebo výlet? no bolo to dávno, doniesol mi nejaké odpadky, väčšinou CD, kde boli rôzne tie reklamné a prezentačné výlisky, alebo CD-R s hudbou s takmer nepoužiteľnom stave a práve túto jednu kazetu v dizajne Raks. Kazeta je bez obalu, bez popisov, riadne ošúchaná do matného povrchu, bola roztrhnutá, špinavá, asi prvá ktorú som čistil nejako viac aktívne, dokonca bola v otvoroch vo vodiacej časti pavučina.
Vždy som sa jej používaniu vyhýbal, ale tak nakoniec k tomu došlo, kto si spomína pred rokmi ako som dostal tašku kaziet na vyhodenie, tak toto je už pohoda teraz po tej skúsenosti.
Viem že Raks bol obrovským nie len miestnym výrobcom prednahratých originálnych audiokaziet aj VHS s rôznymi titulmi a toto bola jedna z nich. Kazeta je staršej produkcie, teda z prvých rokov priehľadného tela Raks, čo je poznať podľa skrutiek, inak sa tie kazety potom robili štandardne bez skrutiek zvarené, takže predpoklad je prvá polovica 90tych rokov.
Samotný pás je jasne sýty červeno hrdzavý a priesvitný, typický ferro Raks pás, zrejme základnej triedy.
Obsahovo, hranie na Akai a mechanike:
Prvé minúty premazané, nejaké hluky z mikrofóna, inak pôvodný záznam neznámeho interpreta. Nahrávka do 0dB, výškovo stredne slušná nahrávka, ale výpadky a stav tam sú značné, druhá strana pritom takmer vôbec nechcel hrať pravý kanál, jeho úroveň bola na hrane displeja, občas sa to zlepšilo, ale asi nejako magneticky poškodená, páska bola fyzicky a viditeľne poškodená len asi niekde v štvrtej minúte, kde bol zlepenec, ktorý som tam asi spravil ja, myslím že som ju dostal roztrhnutú. Na Akai sa to tam trochu malo tendenciu zadrhávať, ale inak žiadne tendencie lepenia či škrípania starej ferro pásky zle skladovanej. Dokonca bordel a oter na kladke bol len čiastočný narozdiel od niektorých nových kaziet.
Mechanicky to šlo celkom hladko, presvetlenie bolo stredné, kazeta bola v "matnej úprave vekom" a celkovo robená z pomerne tmavého plastu, cievky dizajnu Raks tie jediné štandardné čo mali, boli vo výbornom stave.
Jedna strana mala presne 18min a 45sekúnd podľa merania času na hodinkách, nie na počítadle decku, počítadlo na Akai dalo 22.06.
Takže ani táto kazeta sa nevyhla tomuto rituálu, skôr či neskôr dôjde na všetky perly čo doma nájdem v takom pochybnom stave.
Ale neviem čo na to povedať no. :D
IMAG0776.JPG
IMAG0776.JPG (126.93 KiB) 2858 zobrazení
IMAG0778.JPG
IMAG0778.JPG (107.39 KiB) 2858 zobrazení
IMAG0779.JPG
IMAG0779.JPG (108.06 KiB) 2858 zobrazení
IMAG0780.JPG
IMAG0780.JPG (100.92 KiB) 2858 zobrazení
IMAG0781.JPG
IMAG0781.JPG (121.62 KiB) 2858 zobrazení
IMAG0782.JPG
IMAG0782.JPG (129.16 KiB) 2858 zobrazení
IMAG0783.JPG
IMAG0783.JPG (126.26 KiB) 2858 zobrazení
*

4. kategória druhého počúvania cez Kossy Porty, kazeta od tety, máme tu druhý kus Sony HF
Sony HF 90min rok 1988, ilustračne
Tentokrát od tety je tu verzia C90, zase stredne ošúchaná, tentokrát aj s použitými polepmi od výrobcu, na kazete, dokonca aj na krabičke a booklete, ale vôbec žiadne popisy čo by prezradili niečo o starých nahrávkach.
Obsahovo:
Pôvodne tiež 80te roky a popové a rôzne disco a iné hity tej doby v najrôznejšej kvalite, ale aj tu padlo slovo na Technics 575, ktorý premazal celú stranu A, výsledky boli zase excelentné, povedal by som zvukovo ešte krajšie a precíznejšie zahratie na mechanike než u tej C60 verzie.
Pôvodne bol na strane A soundtrack k filmu Hriešny Tanec, ten som ale odporučil tete aby sme to premazali novou nahrávkou z dôvodu, že pôvodná nahrávka soundtracku bola tak potichu, že displej VU metrov na decku to skoro nepoznal že tam niečo je, inak by som to asi nechal. Druhá strana dobových nahrávok mala niekoľko výškovo schopných skladieb 80tych rokov, potom rôzne hity od Madonny (pravej) až po neviem čo :D samozrejme kvalita s posunutou fázou, takmer mono a výšky ako rýchlo kópia na čínskom plastovom chrastítku. Bolo aj počuť že predloha týchto nahrávok bola iná audiokazeta v žalostnom stave, pokrčené úseky a zlepence, ktoré ale na tejto Sony HF neboli, ono je trošku viac či menej počuť keď je na dobrej páske kópia hudby z inej kazety, kde je páska poškodená, ten šum a fáza sterea a celkovo sa správa dosť odlišne keď je to kópia a keď je to priame poškodenie hranej pásky.
No a z nahrávok na Technicse, z CD samozrejme zase cez rádiokazeťák RX-D12 boli Moderni, Bocelli, ktorého som síce osobne moc nepočúval, ale teraz som to aj ocenil, no a nesmie chýbať fejková cover Abba :D U nás v rodine mal asi takmer každý doma jedno CD Abba golden Hits, Best off a rôzne iné verzie Cover Abby. Narozdiel od cover Madonny a Modernov, ma toto netrhalo, ani mi to nevadilo, sám som mal z tých CD nahrávky na svojich kazetách, ide o to že na Abbe som tak neletel ako naši starší členovia rodiny, rodičia a pod, bral som to ako okrajovú časť, kde som väčšinu skladieb z počutia poznal, ale nemal som to tak ohraté, aby som poznal čo je fejk a čo je originál, takže mi to bolo jedno, ale to len tak na okraj :D
Táto kazeta sa taktiež vyznačovala mimoriadne hladkým chodom cievok a celého mechanizmu, stav bol lepší, tam nejaký drop alebo zakolísanie kvôli poškodeniu pásky bolo ojedinelé, zase čistá pásková dráha.
Presvetlenie ako u tej C60, spokojnosť. Tým som teda vyčerpal dobové tetine kazety Sony, od tety ostáva len niekoľko originálok z Poľska a potom téma TDK. Ale to až neskôr.
IMAG0813.JPG
IMAG0813.JPG (131.61 KiB) 2858 zobrazení
IMAG0815.JPG
IMAG0815.JPG (112.82 KiB) 2858 zobrazení
IMAG0816.JPG
IMAG0816.JPG (191.06 KiB) 2858 zobrazení
IMAG0817.JPG
IMAG0817.JPG (147.06 KiB) 2858 zobrazení
IMAG0818.JPG
IMAG0818.JPG (137.15 KiB) 2858 zobrazení
IMAG0819.JPG
IMAG0819.JPG (111.13 KiB) 2858 zobrazení
*

5. kategória novo nahratých kaziet, z letnej várky 2021
Fuji DR 90min rok 1985 Made in Korea by Saehan, verzia obalu pre USA, inak sú kazety identické
Zvukovo som od tej kazety nečakal veľa, ale dostal som dosť, na mechanike, ktorá je stavaná prevažne na výšky bez basov, tu bol zvuk viacmenej vyvážený a veľmi presvedčivý, bez problémov s poruchami alebo kolísaním, s výborným priestorom sterea a veľmi dobrým podaním všetkých skladieb. Reálne je to tak, že ak tu to hrá tak dobre tak je v skutočnosti výškovo slabšia, ale na mechanike to proste vyniklo, ako čítam test na Sony tak to naozaj bola bieda, no tu som bol spokojný. A keďže si počúvanie delím na strany, druhú stranu načnem až v ďalšej várke, o čom síce nikdy bežne nepíšem, ale tu to má pre mňa osobitný význam nakoľko som druhú stranu vraj nahral na Technics 979, takže zvuk bude na mechanike veľmi odlišný.
Mechanicky som bol spokojný, síce mi to prišlo mierne šúchavé, ale v poriadku.
Presvetlenie je presne pre tento typ kazety veľmi nevhodné, s prídavným osvetlením LED dobre vidieť stav pásky, no inak je to bieda, nie je to tak zlé ako u starých dizajnov Philips a Basf, ale žiadne zážitky sa nekonajú.
IMAG0838.JPG
IMAG0838.JPG (95.12 KiB) 2858 zobrazení
IMAG0840.JPG
IMAG0840.JPG (133.95 KiB) 2858 zobrazení
IMAG0841.JPG
IMAG0841.JPG (202.56 KiB) 2858 zobrazení
IMAG0842.JPG
IMAG0842.JPG (165.42 KiB) 2858 zobrazení
IMAG0843.JPG
IMAG0843.JPG (189.17 KiB) 2858 zobrazení
IMAG0844.JPG
IMAG0844.JPG (176.4 KiB) 2858 zobrazení
IMAG0845.JPG
IMAG0845.JPG (165.12 KiB) 2858 zobrazení
*

Toho týždňové skóre diel 03/2023

1. Denon by Saehan typ II, osvetlenie dobré, ale zvukovo asi najvýstižnejšie kvôli silným výškam, na ktoré som celkom zaťažený u tohto typu hrania
2. Fuji DR 90 Saehan, pretože veľmi prekvapila zvukovo
3. Sony HF 90 1988 od tety za nádherný prednes prvej strany nahratej na Technicse, zvyšok sú spomienky na moje začiatky s kazetami
4. Sony HF 60 1988 od tety za taktiež veľmi dobrý zvuk prvej strany z Technicsu a pre spomienky
5. no name Raks, stav kazety ma odradzuje dať vyššie hodnotenie, hudba bola stráviteľná narozdiel od niektorých iných titulov čo som kedy počul

Takže v podstate spokojnosť, nové kazety a staré HF ma veľmi potešili, do ďalšieho počúvania ma trochu hnevá že tam viac či menej budú zase nejaké Mexické Sony a že sa ich nezbavím ani v neskorších dieloch do budúcna. Z nových kaziet budem zvedavý na priehľadnú Fuji DR od SKC a zvyšok musím nejako vhodne vybrať podľa poradia a tak.
Zatiaľ

PS: Nstar mi iste napíše že vyhráva kazeta no name Raks :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: EZ - moja rituálna mechanika na kazety by Panasonic

Príspevok od používateľa Nstar »

váham medzi Denon a Raks :D
HF sú klasika ale pre mňa je skôr Fuji DR, no tá zasa príliš body nezbiera za presvetlenie, takže je to zložité tentokrát.
RAKS, by som si vypočul
Denon sa mi nepáčil za tú Saehan ale už to je presne naopak
HF majú zábavné rolničky
DR je parádna
všetky majú dnes rovnakú priečku inak to nevidím, ospravedlňujem sa všetkým, ktorí sa predrali týmto mojím "dôležitým prípevkom"
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: EZ - moja rituálna mechanika na kazety by Panasonic

Príspevok od používateľa EZ647 »

nevadí, také nerozhodné dneska :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: EZ - moja rituálna mechanika na kazety by Panasonic

Príspevok od používateľa Nstar »

ale čítanie proste perfektné, vždy to má vysokú úroveň a práve tieto jemné rozdiely sú na tom výborné, že to vždy má trochu inú farbu, perfektný relax
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: EZ - moja rituálna mechanika na kazety by Panasonic

Príspevok od používateľa EZ647 »

Ja už sa teším na ďalšie počúvanie :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: EZ - moja rituálna mechanika na kazety by Panasonic

Príspevok od používateľa EZ647 »

Štvrté tohoročné počúvanie, teraz možno trochu chudobnejší výber, ale tak sa snažím dodržiavať nejaké svoje interné poradie približne, niekedy to vyjde lepšie a niekedy horšie

Najprv dodatok k minulému počúvaniu Fuji DR 90 1985 Saehan Korea, ako som spomínal že počúvam podelené kazety po stranách, takže mi druhá strana tejto kazety vyšla teraz v pondelok, čo bežne nie je dôležité v hodnotení, ale túto som druhú stranu nahral na Technicse RS-TR979, takže zvukovo to bolo veľmi odlišné. Aj keď to už nepôjde do hodnotenia, tak nahrávka z tohto decku na tejto kazete bola famózna, plná výšok a detailov, vyvážená, nie divoká, proste nádhera. Technics vie s ATC občas podbiasovať nasilu pásky, ktoré ešte neskreslia pri výkone, takže je výsledok veľmi dobrý. Ani výšky neboli nijako prehnane skreslené, vlastne to bolo lepšie než som mohol čakať od takejto kazety, tam kde ručný bias nestačí, tam občas pomôže automatika.
Znovu pripomeniem test a nahrávku tejto kazety, v tomto prípade dodatok s Technics 979.
Naozaj mi prišlo jedine mierne viac šumu oproti tomu bežnému čo z mechaniky počujem, bude to tým menším budením pod nulu.
Jedna závada, skôr ako zvláštnosť sa vyskytla že len na tejto nahrávke na tejto kazete je medzi skladbami v tichu počuť v pozadí taký jemný hvizd, ako keď je prázdna páska dlho odležaná, nie je to pískanie ani mechanický škripot, ale jemný hvizd ako v šume vetra, neviem či to spôsobuje deck všeobecne, alebo len v spojení s touto páskou, možno nedokonalé mazanie? Alebo niečo v elektronike decku, alebo iná záhada, v podstate to neruší, aj najmenší zvuk v nahrávke to prehlušil, takže naozaj len medzi skladbami v absolútnom tichu, štandardne som sa s tým nestretol, ale keďže pred nahrávkou som robil aj testovacie záznamy, tak by to na zlom mazaní bolo počuť.
Toľko k tomu čo som potreboval napísať a môžem začať už tohotýždňovú päťku kaziet.

1. kategória použitých kaziet, vyšlo na jednu ošúchanú Sony od zase inej tety.
Sony HF 60min rok výroby 1995, zrejme E.C. teda Taliansko väčšinou v tej dobe.
Kazeta na fotke na odkaze je presne ten ošúchaný kus od tety a zabalená C60 je od fanúšika čo poslal na mail.
V tomto týždni je výber síce slabší, ale zase viac histórie a kecov okolo toho budem mať.
Historicky, toto je jedna z kaziet od inej tety, od ktorej som získal zopár kusov, ale tam bohužiaľ nebol žiadny cit ani vzťah k tomuto médiu a technickým predmetom všeobecne, kazety bola len odpadová spotrebka a vždy sa tam vyslovene rozčuľovali keď som si len dovolil riešiť že je kazeta Maxell alebo TDK či Sony, proste to nie je podstatné a riešim číčoviny.
Ale že kazety typu II a IV ničia hlavy okamžite a vyslovene sa nesmú používať, to vyzdvihovali vždy zakaždým bez kúska znalosti niečoho. Preto aj tých kaziet som získal len niekoľko od nej, inak zvyšok skončil niekde v pivnici bytovky, kde som sa pri viacerých návštevách dožadoval o tieto kusy, ale nebolo mi vyhovené. Ešte by som mohol písať tony negatívnych postojov o tomto, ale už stačí, nie je to vlákno o týchto veciach. Takže zmeníme na tú svetlejšiu stránku veci.
Mnoho jej kaziet obsahovalo najnovšie hity aktuálnej doby, ale kazety boli často premazávané za iné veci, alebo podľa potreby, alebo na Aerobic, presne tak dobová pop hudba z rôznych zdrojov od rádia cez iné kazety až CD sa používala na cvičenie, ale nie to domáce, ale chodila robiť cvičenia ako bokovku popri práci, na čo si občas brávala moju Aiwu CS-W320, vraj menšiu cvičebnú miestnosť dobre ozvučila, no dneska by som polemizoval, ale dajme tomu, že predtým tam mali kadečo a boli sťažnosti na extrémny rušiaci šum a nevyhovujúcu kvalitu, kde si z pohľadu dnešnej doby a skúsenosti myslím že páska nie je jediná vec tvoriaca šum, ale zle zladený zosilňovač s nevyhovujúcim nastavením EQ (výšky naplno a zbytočne sa zvýrazní šum z pásky na nahrávke čo je aj tak mizerná a bezvýšková) preto tá moja Aiwa bola lepšie výrobne vyladená a nemala možnosti EQ, len Tone potenciometer, takže sa to dalo nastaviť k lepšej spokojnosti, no aj tak si myslím že tam na iných strojoch bola asi skôr chyba obsluhy. Hlavne keď si na aiwe vystačili aj s nahrávkami čo tá aiwa spravila sama a to nebola bohvie aká kvalita.
Obsahovo má kazeta dobové hity, kde bola 1,5strany nahratá na mojej aiwe z iných mojich kaziet, ktoré som nahrával z CD na veži Sony.
Šum a hluk magnetu bol na mňa veľký aj tak, kópia na aiwe na tejto kazete pri kontrolnom počúvaní na veľkom decku dosahovala -4dB v občasných špičkách -2db, lepšie to nahrávať bežne nevedelo, napriek tomu to bolo výškovo mierne lepšie než nahrávky na sestrinom Panasonic RX-D12, ktovie prečo.
Výkonovo ale pri veľmi nabudenej nahrávke na zdrojovej páske pri kópii aiwa zvuk veľmi skreslí, potom kompresor ho utne na nižšiu úroveň a zvuk je celkovo basovo nečistý občas až chrchľavý a kompresor dynamiky nestíha reagovať správne, preto som nahrávky na tomto nenávidel.
Na okraj ale pripomínam že som raz aiwe ubral bias na trimri hlavnej dosky, odvtedy je to o dosť živšie, aj keď výkon sa nezlepšil :)
Ale pri použití lepšej normal kazety s týmto nastavením je na vstavaných repro zvuk už takmer ako v tom rádiu :D
Ale späť k Sony HF, druhá polovica strany bola pôvodná nahrávka z CD na veži Sony o ktorej som tu písal už veľa, tam bola dynamika dobrá a výškovo dosť schopná nahrávka. Keďže som kazetu získal niekedy v dobe keď som mal taký ten väčší návrat k tomuto formátu v rokoch 2006-2007 tak som potom robil aj testy na Technicse 575 a Akai DX-57, ktoré sa nachádzali na tejto kazete, tie z Technicsu do +4db s veľmi ostrým zvukom a Akai do +6db taktiež veľmi ostré, pás Sony HF je naozaj dosť kvalitný materiál v základnej ferro oblasti. Mechanicky je páska kvalitná a slušná aj po rokoch, bez oteru a bordelu na kladke a hlavách. Mechanicky kazeta výborná.
Kazeta je inak veľmi ošúchaná, booklet ani obal sa nezachoval, tam sa proste kazety požičiavali, booklety a krabičky nikdy nepasovali, alebo sa často povaľovali bez obalu pohodené kdekoľvek po byte.
Na kazete je cenovková nálepka s nápisom Aerobic.
Presvetlená na mechanike výborne, dobre sa sleduje, veľmi dobrá základná ferro kazeta.
No a pôvodne som si myslel že tie kazety HF 60 boli tri kusy, ale zrejme som sa mýlil, podľa poznámok o počúvaní, ešte v zošite z roku 2000 boli takéto tri rovnaké kusy od kamaráta čo mal tak veľa tých Sony EF s nahrávkami z rádia, od tety vraj bola len táto jediná a vraj som ju doteraz nikdy na mechanike nepočúval, čo bola prvá chyba a teraz to doháňam, inak už dávno mala byť v druhom počúvaní a ona je ešte len v tom premiérovom :D
IMAG0961.JPG
IMAG0961.JPG (121.32 KiB) 2543 zobrazení
IMAG0963.JPG
IMAG0963.JPG (104.99 KiB) 2543 zobrazení
IMAG0964.JPG
IMAG0964.JPG (108.02 KiB) 2543 zobrazení
IMAG0965.JPG
IMAG0965.JPG (101.78 KiB) 2543 zobrazení
IMAG0967.JPG
IMAG0967.JPG (123.14 KiB) 2543 zobrazení
IMAG0969.JPG
IMAG0969.JPG (94.73 KiB) 2543 zobrazení
IMAG0970.JPG
IMAG0970.JPG (60.7 KiB) 2543 zobrazení
*

2. kategória druhého počúvania cez Kossy Porty, kazeta Sony opäť od rovnakej tety
Sony CDit I 60min rok výroby 1999 Made in EU, Tape zrejme Mexico Aurex
Opäť sa jedná o obrázok C60 na odkaze, ale obrázok zabalenej mám zase z mailu od fanúšikov.
Aj keď sa na tieto kazety uvádzalo Made in EU, tak páska je zjavne dovezená z Mexica, podobne ako u vtedajších nových EF, HF, FX a pod. značky Sony. Zase v počúvaní mám takéto kazety uvedené dve po sebe idúce C60, táto je zase od tej nemenovanej tety a druhá je od kamaráta čo mal mať tie Sony EF, ale tú jeho kazetu som zatiaľ doma nenašiel, asi som mu ju vrátil, alebo sa ešte niekde doma nájde časom, potom ju zaradím na druhé počúvanie, inak ostaneme u tejto.
Kazeta má samozrejme Emtec vzhľad cievok, len červený priehľadný plast tela.
Na tejto sa Aerobic nenachádza, ale dobové hity z rádia Zlatá Praha. Teta má veľa známych, z Česka jej niekto posielal občas kazety s nahrávkami Zlatá Praha, údajne z dôvodu, že u nás sa tieto hity nehrali a trvalo kým to prišlo ku nám, preto si takto získavali novú "čerstvú" hudbu, ktorú u nás začali hrať až podstatne neskôr, teda neviem čo je na tom pravdy ale dobre. Vtedy jej prišli dve kazety Sony CDit I a II, teda červená a modrá, obe som doma počúval, ale modrú som asi vrátil a červená mi tu ostala ako inventár.
Neviem na čom bol robený záznam, výšky boli priemerné až mierne lepšie, ale prišla mi viac nabasovaná, príjem z rádia bol mierne viac zašumený.
Technicky, aj keď asi obsahuje Mexický pás, je to z tých celkom zvukovo slušných, ktorý by v testoch zvuku obstál aj dneska, katastrofa s ničením hláv sa našťastie opäť nekonala, k tým ferro Mexico mám viac tolerancie že sú možno v tomto lepšie.
Problém je s cievkami, odvíjacia cievka na strane A je neskutočne krivá, už veľa nechýbalo aby sa drela o steny, inak kvôli tomu je to zlé, cievky nemením, zase je zlepená, aj keď ju už asi nikdy nebude chcieť späť, tak neviem či to má zmysel opravovať.
Presvetlenie je zvláštne, tá červená robí taký temný dojem, pôsobí to tmavo, ale na fotke to vyzerá ako nejaký rubín, takže celkom zaujímavé.
Kazeta asi pre svoj jedinečne debilný SlideCase má ten obal zachovaný a nie je stratený ako na väčšine kaziet z tohto "zdroja"
Nálepky s bombičkou s smajlíkmi sú osadené, aj veľkoplošná a bočná nálepka na SlideCase, ak jej to niekto posielal nahraté tak to polepil, ale nedal žiadny popis na ne.
Inak som čítal takú úvahu prečo je na tej nálepke vyobrazená syčiaca bomba, lebo kým nezapnete dolby, bude to syčať :)
IMAG0974.JPG
IMAG0974.JPG (108.18 KiB) 2543 zobrazení
IMAG0976.JPG
IMAG0976.JPG (104.39 KiB) 2543 zobrazení
IMAG0977.JPG
IMAG0977.JPG (74.66 KiB) 2543 zobrazení
IMAG0978.JPG
IMAG0978.JPG (90.79 KiB) 2543 zobrazení
IMAG0981.JPG
IMAG0981.JPG (99.12 KiB) 2543 zobrazení
*

3. kategória novo nahratých kaziet, z letnej várky 2021
Fuji DR-I 90min rok 1995 Made in China by SKC, verzia pre USA trh
Toto je tento týždeň jediná z nových nahratých kaziet, čo ma mrzí ale keďže pracovný týždeň je nepárny, a mám tri druhy počúvania, jedna kazeta musí mať vždy len jedno zastúpenie.
Aj keď tú kazetu považujem za šmejd a najhoršiu šaržu od SKC, pretože China, tak som bol zvedavý a dokonca som sa na ňu aj tešil, no a zvukovo naozaj nebola najhoršia, ale v tomto týždni najlepšia, keby bola ale s tou Fuji DR ku ktorej som písal dodatok z Technics 979, tak asi by bola na druhom mieste.
Zvukovo je naozaj čistá, presná a dobre sa to počúva, ale proste tá Fuji predtým poskytla niečo viac a bola príjemnejšia, toto je ako viac prevýškovaná verzia za ktorú ste ale nemuseli veľa zaplatiť...
Na presvetlenie tmavá, ale zaujímavá, skoro pôsobí ako klasika Fuji DR 1998, aj keď táto má SKC telo aj SKC cievky, farebnosť a tmavosť sú v podstate identické. Chod dobrý, žiadne problémy sa nevyskytli.
Pozerám že v testoch som ju kritizoval za občasné kolísanie výšok a kanálov, na mechanike to asi bolo mierne počuť, ale nie tragicky, kazeta splnila svoj účel, ale pre audiofilov sa to celkom nehodí. :D
IMAG0985.JPG
IMAG0985.JPG (109 KiB) 2543 zobrazení
IMAG0987.JPG
IMAG0987.JPG (122.61 KiB) 2543 zobrazení
IMAG0988.JPG
IMAG0988.JPG (107.57 KiB) 2543 zobrazení
IMAG0989.JPG
IMAG0989.JPG (97.95 KiB) 2543 zobrazení
IMAG0991.JPG
IMAG0991.JPG (108.27 KiB) 2543 zobrazení
IMAG0992.JPG
IMAG0992.JPG (116.85 KiB) 2543 zobrazení
IMAG0993.JPG
IMAG0993.JPG (125.34 KiB) 2543 zobrazení
IMAG0994.JPG
IMAG0994.JPG (140.76 KiB) 2543 zobrazení
IMAG0996.JPG
IMAG0996.JPG (104.03 KiB) 2543 zobrazení
IMAG0997.JPG
IMAG0997.JPG (126.52 KiB) 2543 zobrazení
*

4. kategória použitých kaziet, jediná kazeta, ktorú som dostal od DukeDragona
Maxell ur original 90min vyrobená Emtecom, deň výroby 148 v roku 2000
Odkaz je ilustračný, jedná sa o kus so štvorcovými otvormi v cievkach, ale kazeta má tie rozšírené okienka.
Neviem či má zmysel to dávať všetko na web, hlavne u Emtec kde je každý kus dielom Čínskej náhody.
Duke mi kazetu daroval pred mnohými rokmi, tiež sa mu povaľovala doma ako odpad, keďže na tej technológii nefičal, ani nič kazetové doma v tej dobe nemali, tak mu ju nebolo treba, ani neviem či pôvodné nahrávky boli robené u neho, u jeho rodiny, alebo u úplne cudzích osôb, ale po obsahovej stránke je tam dosť nezmyslov.
Robil som kontrolné hranie na Akai
strana A:
nejaké škreky cez mikrák do -4db
potom nejaké zvuky a zvučky z telky, tiež cez mikrák, na niektorých úsekoch silne kolísala rýchlosť posuvu
Potom klasické nahrávky z rádia, už nie cez mikrofón ale priamo, kvalita priemerná, počúvateľná.
Pod tým sa objavili ľudovky, Senzus, zlá nahrávka len jeden kanál -8db, do toho nahrávky z mikrofónu nesprávne premazané, stále sa kazí balance, raz hrá ľavá a raz pravá strana a rôzne sa to strieda, aj odmazané úseky sú také náhodné a len jednokanálové
Potom nejaká Silvestrovská detská relácia z prelomu rokov 2000/2001, len niekoľko minút.
Všetky tieto nahrávky skončili asi na 24min prvej strany, kde bola kazeta až do konca strany prázdna.
Kupodivu druhá strana bola nahratá celá, cez mikrofón spôsobom že niekto zapol nahrávanie a šiel preč, takže celú stranu počuť také klopkanie asi mechanika a kazeta, do toho vtáčiky, asi leto pri otvorenom okne a šum, z náhodného hovoreného slova ľudí v byte okolo nahrávacieho zariadenia bola z celej strany asi jediná či dve minúty, inak prázdne len s uvedenými zvukmi. No a stále to nie je to najhoršie čo som musel počúvať.
Takže pred počúvaním na mechanike som sa rozhodol donahrávať len prázdny úsek strany A, namiesto TapeDecku som zvolil moju Aiwu CS-W320 a náhodnú stanicu čo hrala nejakú hudbu, nahrávka z aiwy bola na tej kazete asi to najkvalitnejšie, keďže som aiwu ako som spomínal podbiasoval už dávnejšie.
Technicky kazeta dosť ošúchaná a špinavá, pás mierne pokrčený asi prvé dve minúty, oter bol, mierne hnedá kladka. Cievky aj keď Emtec, vlnili sa len jemne, teda kupodivu dosť dobrý stav.
Presvetlenie je už známe a dobré u týchto kaziet na mechanike, už som to tu aj fotil viac krát, takže symbolicky dávam len jediný obrázok.
Ja som sa tej kazete dlhé roky vyhýbal, lebo som nechcel hrať špinavé pásky na deckoch, ale vzhľadom ako som dostal tú tašku kaziet na vyhodenie, tak oproti tomu je stav tejto kazety excelentný, takže tu neostane asi jediná kazeta bez použitia.
Na mechanike zatiaľ pochybujem o prehrávaní nových Sony kaziet z Mexika typu II kvôli bezpečnosti a nemožnosť prehratia nekonečných kaziet z dôvodu že používam reverzný smer playbacku na mechanike a nekonečné kazety sa takto hrať nedajú.
IMAG1003.JPG
IMAG1003.JPG (123.44 KiB) 2543 zobrazení
*

5. kategória druhého počúvania cez Kossy Porty, a zase od tej tety a zase kazeta Sony
Sony HF-S 90min rok 1992, tento kus vyrobený v roku 1994, zrejme Italy, alebo France
Odkaz opäť ilustračný, tento kus je extrémne ošúchaný, keďže sa držíme jedného zdroju kazety od konkrétnej tety, ani k tejto nemám krabičku ani booklet.
V polovici 90tych rokov mala teta tieto kazety dve, jednu s dobovými pop nahrávkami, ktoré som miloval a druhú požičanú a J.Nohavicom, ktorú som si kopíroval na TDK D.
Táto ošúchaná je tá s tými audio pop nahrávkami, ale nebolo by to typické pre ňu ak by to nekázala premazať. V dobe okolo roku 1998/99 som spomínal že som mal raz Sony vežu doma, aby som ju odniesol do servisu, vtedy sa toho dosť nahrávalo a počúvalo na nej, a taktiež teta odo mňa chcela aby som jej spravil kópiu nejakej rozprávky práve na túto kazetu, myslím že to bola origo predloha, alebo kopírovaná, už neviem, ale najskôr origo, pretože kópia na Sony veži dobre zachovala dynamiku aj kvalitné výšky. Na tej veži som nikdy nemal možnosť nahrávať hudbu na Sony HF-S kazetu, ale výrobne je ta veža na ňu kalibrovaná, čo je škoda. Ja som v tej dobe tento typ kazety mal veľmi rád, po úspechoch Sony HF-S a UX-ES 1985/86 z detstva som túto verziu HF-S považoval za mimoriadne zdarenú a dizajnovo zaujímavú, len ma mrzelo že to bola naozaj posledná HF-S čo sa dala zakúpiť, keby pokračovali v predaji, ja by som ich iste kúpil viac.
Takže nahrávka rozprávky bola kvalitná, malý šum, kvalitný zvuk pomerne a spokojnosť, mechanicky výborná, páska čistá, aj keď potlač je takmer zošúchaná. Nálepky použité, je tam nejaký zošúchaný či vyblednutý popis.
A čo že je to za rozprávku, no tá o troch šviňoch, eh o troch prasatách, tak nie, klávesnica si píše, čo chce, asi pôjde na pozáručnú reklamáciu....tak nekvalitne na štítkoch, vyblednute je uvedené MIX TRI PRASIATKA.
To MIX patrilo k pôvodným nahrávkam, žiadna tuc tuc popová namixovaná bravčovina tam nie je.
Kazeta tiež nenechala oter, aj keď je celkom zaprášená a obitá. No hlavne že som také kazety získal aj použité a nové vo veľmi dobrom stave, tak už ma to dneska tak nemrzí ako kedysi.
Aby som nezabudol, presvetlenie a sledovanie tejto kazety je štandardná klasika na mojej mechanike, najlepšia klasika dizajnu veľkého okna aká existuje.
IMAG1004.JPG
IMAG1004.JPG (86.25 KiB) 2543 zobrazení
IMAG1006.JPG
IMAG1006.JPG (101.8 KiB) 2543 zobrazení
IMAG1008.JPG
IMAG1008.JPG (132.94 KiB) 2543 zobrazení
IMAG1009.JPG
IMAG1009.JPG (145.15 KiB) 2543 zobrazení
IMAG1010.JPG
IMAG1010.JPG (139.32 KiB) 2543 zobrazení
*

Takže, nudný a komplikovaný týždeň, poradie:
1. Fuji DR-I SKC, pretože jediná nová mala najlepšiu nahrávku, inak by to prebila Fuji DR za kvalitu zvuku z Technics 979
2. Sony HF-S aj keď rozprávka, tak asi druhá najlepšia nahrávka
3. Sony HF 60, spomienky a kvalitný pás
4. Sony CDit I 60 Mexico červená, sledovanie temné a zaujímavé, dobré počúvanie, kvalita mohla byť lepšia
5. Maxell ur original 90 od Emtec je najhoršia kazeta týždňa po všetkých stránkach

Vzhľadom k tomu že sa v práci zase vymýšľajú veci ohľadne smien, tak ďalšie číslo ak nevyjde o dva týždne, tak sa vrátime zase k trojtýždňovému, ale nepravidelnému intervalu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Decky, kotúčáky, gramofóny, CD a iné prehrávače"