EZ - moja rituálna mechanika na kazety by Panasonic

деки и дальше плееры - цд, грамо vintage hifi stereo

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: EZ - moja rituálna mechanika na kazety by Panasonic

Príspevok od používateľa EZ647 »

Je to možné, niekde to tuším aj niekto vysvetľoval na zahraničných weboch.
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: EZ - moja rituálna mechanika na kazety by Panasonic

Príspevok od používateľa Teslák »

Ano,znám to. Dělají to i některé starší nejen Československé originálky, na některých typech hlav různě intenzivně,někde i vůbec. Nevím si to vysvětlit. Po vyčištění páskové dráhy to na pár minut přestane ,po chvíli se skřípot se objevuje znovu. Má k tomu přímou ůměru i opotřebení (drážka) na hlavě?
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: EZ - moja rituálna mechanika na kazety by Panasonic

Príspevok od používateľa EZ647 »

opotrebenie neviem v akej miere prispieva, ale rozhodne je to rôzne na rôznych strojoch, ale u dual capstanov je to extra citlivé, kvôli silnému napnutiu cez hlavy.
preto som kedysi myslel že CSR originálky používali Bafs pásku, alebo Emgeton to zdedil výrobne po Basf
tvrdí sa že napríklad Akai GX hlavy sú na to precitlivelé, extra aj na chromdioxid či ferrochrom, ale neviem z vlastnej skúsenosti nakoľko taký stroj nemám

to že to nachvíľu prestane po vyčistení, oni hlavne tie pásky zanášajú hmotou zo spojiva/maziva/vrstvy
je to hlavne u opotrebovaných pásov Basf, u zle skladovaných pásov a u starých vybraných pásov, ako tá moja LHEI 120 bola nová nepoužitá a má tieto problémy a rovnaká C60 a C90 je v poriadku
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: EZ - moja rituálna mechanika na kazety by Panasonic

Príspevok od používateľa orhore »

Chce to aplikovat lubrikant na pásek. Přestane to okamžitě. Zvolili jste blbé vlákno k diskuzi o tomto problému.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: EZ - moja rituálna mechanika na kazety by Panasonic

Príspevok od používateľa EZ647 »

hej nezvolili, proste mi to drhlo na mechanike tak sa kecalo, ja som zvolil blbú pásku :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: EZ - moja rituálna mechanika na kazety by Panasonic

Príspevok od používateľa EZ647 »

Vítam vás v Novom Roku 2023 a prvé tohoročné počúvanie začne zľahka až nudne :D
Pre predošlý rok 2022 vyšlo 20 častí tohto seriálu, tak možno to tento rok bude väčšie číslo, dokedy budem robiť na dvoch zmenách.

1. kategória použitých kaziet, keď som prechádzal sestrine kazety, našiel som tu minimálne 5 kusov, ktoré na mechanike ešte nehrali vôbec, tak sa poďme na to postupne pozrieť.
SK Cassetten CX II 90min rok 1998cca Made in Germany, Dessau, na odkaze tá svetlejšia verzia s nálepkou
Jedná sa o balík Nemeckých "chromdioxidových" kaziet z trojpacku, o ktorom som písal aj v obaloch kaziet.
Jednu kazetu dostala sestra a nahrával som ju na Technics RS-TR575MII s dolby C NR, ATC a Level do tej 0db cca, zvukovo naozaj hraje veľmi čisto a sviežo aj pri kontrolnom prehrávaní na Akai sa na niektoré skladby dalo aplikovať dolby C, čo je nevídané. (podľa Akai Level 0db, špičky +2db čo sedí s dobou nahrávania)
Na mechanike bola ostrosť nadmieru excelentná a bol som mimoriadne spokojný so zvukom, dokonca aj ťah, presnosť a kvalita vyšla podstatne lepšie než na zmienenej Philips CD Extra 60, ktorá bola jej príbuzná z Dessau.
Páska aj keď som mal vtedy a ešte aj nedávno pochybnosti, je celkom iste FeCo, náznak hnedého odlesku je tam veľmi mierny, podľa ktorého by to šlo poznať len pri priamom porovnaní s chromdioxidovou páskou na silnom bielom svetle, ale mierna priesvitnosť magnetickej vrstvy proti svetlu to prezradila, chróm nikdy na audiokazetách nepresvitá.
Presvetlenie na mechanike bolo síce excelentné, ale kazeta pôsobí vyslovene nudne, aspoň sledovanie navíjania a odvíjania pásky z cievok, ktoré kupodivu neboli deformované tak veľmi ako som čakal, len mierny náznak, ale celkom dobrá funkčnosť.
Obsahovo nahrávky, časť, asi tretina bola z mono VHS, jedno obdobie sme mali taký fetiš, hlavne teda sestra nahrávať skladby z VHS, lebo v Tv chodili vždy najnovšie hity, ako som tiež raz popisoval v obaloch kaziet, že sme mali monofónny VHS GoldStar RN800AW. Môj predpoklad na lineárny záznam zvuku na VHS materiál bol že je časová konštanta uS v porovnaní s audiokazetami upravená tak, spolu s EQ a dynamikou, aby nasilu vyzdvihli stredy, stredobasy a výšky, čo síce pomáha (keďže VHS je chromdioxid, alebo FeCo typ II podľa výrobcu v porovnaní s CC) tak to presne tak hralo, na VHS MOL nadupaný po okraj, ale s oslabenými basmi, strednými výškami ale extrémne zašumené, tento systém trpel silným šumom, ktorý bol niekoľko násobne horší než u normal audiokaziet, ale ak ste mali obyčajný CRT Televízor so vstavaným reproduktorom tak ste ani nevideli ani nepočuli rozdiel v kvalite obrazu a zvuku v porovnaní s pôvodným vysielaním, samozrejme u LP režimu bol dramatický úbytok výšok, to už bolo počuť takmer na akomkoľvek Tv prijímači. (Našťastie ten zmienený GoldStar VHS nenahrával LP, len prehrával v pseudo LP režime.)
Jediné čo ma zarazilo, prečo som túto sestrinu kazetu SK CXII 90 ešte nehral na mechanike, keď v dobe nahrávok som prešiel všetky jej kazety na mechanike? Totiž posledná štvrtina na strane B ostala prázdna a už viac nedošlo na Technicse k donahrávaniu, pretože si to sestra sama nahrala na svojom Panasonic RX-D12 z rádia, potom som na to zabudol a tak teraz po 20 rokoch došlo k náprave a prehraniu tejto kazety na mechanike :D
Nahrávka na Technics spravená v roku 2002.
IMAG0111.JPG
IMAG0111.JPG (127.41 KiB) 1454 zobrazení
IMAG0113.JPG
IMAG0113.JPG (106.99 KiB) 1454 zobrazení
IMAG0114.JPG
IMAG0114.JPG (134.17 KiB) 1454 zobrazení
IMAG0115.JPG
IMAG0115.JPG (115.14 KiB) 1454 zobrazení
IMAG0116.JPG
IMAG0116.JPG (115.88 KiB) 1454 zobrazení
IMAG0117.JPG
IMAG0117.JPG (108.41 KiB) 1454 zobrazení
IMAG0118.JPG
IMAG0118.JPG (131.17 KiB) 1454 zobrazení
*

2. kategória druhého počúvania cez Kossy Porty, schválne som čakal aby sa mi tu zbehli dve rovnaké kazety a preto predstavujem druhý kus, ale z mojej zbierky, opäť:
SK Cassetten CX II 90min rok 1998cca Made in Germany, Dessau, na odkaze tá svetlejšia verzia s nálepkou
Jedná sa o balík Nemeckých "chromdioxidových" kaziet z trojpacku, o ktorom som písal aj v obaloch kaziet.
Zo zmieneného dvojpacku je toto kus kazety, ktorý šiel pre mňa a samozrejme už na mechanike kedysi hral v dobe aktuálnosti, preto je toto teraz repríza v rámci druhého počúvania cez Kokosové slúchadlá.
Samozrejme rovnaký pás, rovnaké presvetlenie na mechanike a rovnaká nuda? nie tak celkom. Výber som tam dával pre mňa celkom schopný, opäť to všetko nahral Technics 575 s parametrami ako u sestrinej kazety a na mechanike som bol mimoriadne spokojný s excelentnou čistotou zvuku aj presnosťou pásky. Nahraté 08,09/2002.
Všetko som nahrával z CD cez ten Panasonic a audio jack výstup, ako som popisoval vo vlákne obalov kaziet, niečo málo bolo aj z inej kazety na tom Technicse v rámci dvojdecku a nakoniec sa tu zišli aj mne tri skladby z mono VHS cez zmienený GoldStar, pretože som chcel niečo konkrétne čo som práve nevedel zohnať v lepšej kvalite, dneska by to už nebol problém.
Takže ak si poviete, že okrem iného repertoáru na tej kazete nič neprekvapí, tak stalo sa to, že pár rokov od nahratia a používania sa jedna cievka pokrivila tak, že posledná tretina strany B sa nedala prehrať vôbec, cievka s páskou sa zasekla o steny tela kazety a stroj sa vypínal.
Preto došlo pred časom za výmenu cievky, jedna z mojich asi úplne prvých opráv tohto druhu, dal som tam starý typ TDK dutej cievky s červenou svorkou, vyzerá to síce divne, ale funguje to skvele, je zaujímavé že na sestrinom kuse v poriadku.
Takže aj sledovanie na mechanike bolo o niečo záživnejšie.
IMAG0124.JPG
IMAG0124.JPG (131.97 KiB) 1454 zobrazení
IMAG0126.JPG
IMAG0126.JPG (126.34 KiB) 1454 zobrazení
IMAG0127.JPG
IMAG0127.JPG (126.36 KiB) 1454 zobrazení
IMAG0129.JPG
IMAG0129.JPG (104.2 KiB) 1454 zobrazení
*

3. kategória novo nahratých kaziet, z letnej várky 2021
Basf LH-EI 90min rok 1987
Ako si spomínate pred Vianocami som hral tú 120min verziu, ktorá škrípala, aj pri nahrávke som to obsiahlo riešil, ale v tomto prípade táto o dva roky novšia kazeta len C90 fungovala počas nahrávky, aj počas prehrávania bez problémov, akurát nechala biely povlak len na kladke, preto hovorím že dneska je potreba kontrolovať stav po každej jednej použitej kazete.
Zvukovo mi prišla síce dynamická, ale výškovo menej precízna, ako oni výšky tam boli, ale nekričali, boli viac prirodzené až slabšie, ale po nejakom čase som si zvykol a zvuk som považoval za veľmi prirodzený, ale nie excelentný, myslím že po tých dvoch Nemeckých "chromdioxidoch" na mojej mechanike bez podpory typu II som bol až príliš rozmaznaný a vo veľkom očakávaní od typu ferro, pritom sme aj v príspevku k nahrávke tej kazety riešili ako veľmi tie Basf idú na basy a nie na výšky.
Presvetlenie na mechanike je také stredné, ostatne sa tieto kazety už nahrali v mechanike veľa s týmto dizajnom a zvykol som si, ale aj tak mi to príde občas nudné, a tie vodiace lišty SM mi tam chýbajú, proste ich neosadili z mne neznámeho dôvodu.
IMAG0138.JPG
IMAG0138.JPG (94.29 KiB) 1454 zobrazení
IMAG0140.JPG
IMAG0140.JPG (119.82 KiB) 1454 zobrazení
IMAG0141.JPG
IMAG0141.JPG (147.45 KiB) 1454 zobrazení
IMAG0142.JPG
IMAG0142.JPG (111.43 KiB) 1454 zobrazení
IMAG0143.JPG
IMAG0143.JPG (87.89 KiB) 1454 zobrazení
IMAG0144.JPG
IMAG0144.JPG (135.73 KiB) 1454 zobrazení
*

4. kategória použitých kaziet, zo sestriných kaziet je toto druhý kus zo štyroch, ktorý na mechanike nehral, ďalej vysvetlím prečo
Basf/Emtec Ferro Extra I 46min rok 2000, deň výroby 261, Tape Made in Germany
Jedná sa o kazetu, ktorú mám ja v zbierke a nenahral som ju ešte, ale prezentoval vo vlákne C46, ako je odkaz vyššie a rovnakú som dal aj sestre, zhodné prevedenie aj dátum výroby, z jednej šarže.
Najprv prečo to tak je, myslím že to bolo v rokoch 2006-2007, som nakúpil v Elektro Astre všetky posledné zbytky audiokaziet, ktoré sa už bežne nedali zohnať, pretože v tej dobe sa predávali už len Maxell Panggung, TDK Thailand a Sony Mexico.
Ja som teda vykúpil niekoľko kusov z Elektro Astry, konkrétne Basf FEI 46, FMI 60, CSII 60, CM II 60, Maxell UDIICD 60, TDK CDing 1 50 a 60. Niektoré kazety som si nechal a použil, o čom viete, niektoré som posunul ďalej a tri som dal sestre, jednou z nich je práve táto Basf FEI 46, ktorú som mal v dvoch kusoch, jedna mne, jedna jej, už v tej dobe som sestre riešil do jej Panasonic rádia len CD-R a zbieranie optických médií a kazety sa vyskytli len tak do počtu, preto som ju ani nenahral na Technicse, ale nahrávala si to na svojom Panasonicu z rádia.
Najprv k tej kvalite nahrávok, Panasonic RX-D12 som porovnával s mojou dvojkazetovou Aiwou CS-W320, oba majú úplne odlišne riešenie mechaniky aj funkcií, ale oba lacné riešenia preferujú mazaciu hlavu z magnetu, čo u oboch strojov zanáša extrémny hluk do pozadia nahrávky a celkovo zvyšuje šum.
Ale ten Panasonic nahrával vyslovene zle, jednak dynamika bola udupaná, to aj na Aiwe, výšky takmer žiadne, Aiwa nahrala lepšie výšky z rádia či inej kazety a po nastavení bias trimra sa to ešte zlepšilo. Potom napriek tomu že je celá kazeta nahratá monofónne (takmer celá) pretože asi bol zlý príjem z rádia, tak je vždy stereováha inde takmer u každej skladby, niekde je aj o polovicu znížená úroveň raz jedného a raz druhého kanálu. Takže do úvahy prichádzajú dve možnosti:
Zle usadenie pásky v dráhe, mizerný mechanizmus, horšia kvalita kladky, podstatne viac odfláknuté riešenie než na mojej aiwe a omnoho horšia životnosť.
Druhá vec čo sa mi stala aj na Aiwe, ale po vyše 20rokoch, sestre na Panasonicu po necelých piatich rokoch, že pri nahrávkach boli zle kontakty veľkého dlhého mechanického spínača REC/PLAY, proste nedoliehali dobre a zvuk neprechádzal náhodne raz v jednom a raz v druhom kanáli, u Aiwy čiastočne pomohlo vystriekanie Ipou, ale už dlhšie som sa jej nevenoval, zase to niekedy skontrolujem.
Takže ten Panasonic ako sa vzadu na štítku píše Made in China, je naozaj hanba značky, už len niekoľko kúskov ho delí od najhorších výrobkov čo sa predávali za drobné v Kauflande vedľa rožkov.
A tiež som zistil že ak použijete superferro pásky, pretože ďalšie na rade budú FMI a CDing1, tak nahrávka na tom Panasonicu proste stojí za houby, ani výšky, ani dynamiku to nezlepší, to už na mojej Aiwe boli počuť rozdiely s lepšími kazetami.
No a posledná skladba na strane B bola z CD, stereo záznam, ale ten šum a hluk v pozadí z toho robili nepodarenú kópiu z tržnice :D
Presvetlenie kazety veľmi dobré, vďaka červeným svorkám nebola táto Emtec tak nudná ako tie Nemecké "SK" kazety :D
Chod bol dobrý, kupodivu žiadne kolísanie, ani zlé cievky, aj pás vyzeral v slušnom stave.
IMAG0153.JPG
IMAG0153.JPG (137.65 KiB) 1454 zobrazení
IMAG0155.JPG
IMAG0155.JPG (118.34 KiB) 1454 zobrazení
IMAG0156.JPG
IMAG0156.JPG (119.37 KiB) 1454 zobrazení
IMAG0158.JPG
IMAG0158.JPG (121.15 KiB) 1454 zobrazení
IMAG0160.JPG
IMAG0160.JPG (137.83 KiB) 1454 zobrazení
IMAG0161.JPG
IMAG0161.JPG (119.37 KiB) 1454 zobrazení
IMAG0162.JPG
IMAG0162.JPG (142.37 KiB) 1454 zobrazení
*

5. kategória druhého počúvania cez Kossy Porty, teraz sa bude jednať znovu o moju kazetu z hlavnej doby Technicsu 575
Samsung SQC 90min rok 2002 Made in Korea
Mrzí ma to, ale toto budem asi len hejtiť, nudná kazeta, nudný zvuk nudné všetko, takže?
Jedná sa o audiokazetu so záveru nákupov, posledný prírastok v Elektro Astre čo som nemal, cena 19Sk, no nikdy som nemal tak lacnú kazetu, jedine Tecso, BroWnie a Sipote, inak nie.
Aj táto sa ešte dostala do vlákna obalov, kde popisujem niektoré detaily.
Samsung značka ma nelákala, ale nikdy som takú nemal, takže dobre.
Zvukovo mi prišla nudná, ako áno dynamika aj výšky tam nejaké sú, ale povedal by som precíznosť je horšia než na Basf LHEI 90, zvuk ma nudil, ale dôvody boli aj iné. Presnosť vedenia pásky bola celkom obstojná, cievky Saehan (kto by nevedel Samsung a Saehan jedno sú) novej dutej generácie, síce neboli v extra zlom stave, ale náznak kolísania do strán tam už je.
Presvetlenie kazety je síce veľmi jasné, ale s tými cievkami je tak nudná ako tie Nemecké SK kazety.
Zvukovo, som teda nahrával na Technicse RS-TR575MII s dolby C NR, ATC do 0db presne podľa knižky a bola to už doba nahrávania z PC a mp3, takže trochu lepšie vyvážený EQ, pretože z CD Panasonic tam bol ten problém s prebasovaním a prevýškovaním, no tu zase mp3 a kompresia a niektoré skladby s nevýraznými výškami boli proste nudné a hnusné.
Okrem toho som nahral prvú polovicu strany s Madonou, čo nevadilo, lebo mala veľké hity a svojich fanúšikov si nájde a ja som ju počúval rád, tak kde je problém? Problém je že sa jednalo o cover verziu, čo nechápem ako som si to vtedy mohol nevšimnúť, pretože je to vyslovene hnusné a falošné, hudba je napodobená, a spev, nehovoriac o tom že občas prehodia či skomolia text, tak každú skladbu asi naspievala iná baba a skôr než speváčka by som povedal že sa jednalo o nejaký stredoškolský konkurz pre začiatočníkov, z ktorých polovica nevie spievať, strašné.
Ďalšia vec, nechápem ako toto mohlo byť legálne, ak teda vôbec bolo, v obchode ste si v tej dobe mohli zakúpiť originál CD album interpreta v cene 600-1200Sk, alebo Cover verziu v tretinovej cene, pritom to bolo na obale uvedené že je to Cover a CD bolo originál lisované a predajné v krámoch.
Ale na čierno pálené, alebo lisované CD bohvie kde na tržniciach z Poľska a v Poľsku priamo, teda obdoba pirátskych Poľských kaziet, cena bola desatinová, ale kvalita bola pravá, čo do interpreta a zvuk bol už väčšinou aj riadny, žiadne kópie z mp3, ale plná kvalita CD.
Škoda sa rozčuľovať, bola taká doba, dneska by sa tie Covery už asi neuživili takto :D
Bola to len moja hlúposť, počul som starú známu hudbu, ktorú som chcel mať znovu na kazete a nepočul som to ostatné...
IMAG0173.JPG
IMAG0173.JPG (127.4 KiB) 1454 zobrazení
IMAG0175.JPG
IMAG0175.JPG (140.03 KiB) 1454 zobrazení
IMAG0176.JPG
IMAG0176.JPG (122.53 KiB) 1454 zobrazení
IMAG0177.JPG
IMAG0177.JPG (99.98 KiB) 1454 zobrazení
IMAG0179.JPG
IMAG0179.JPG (121.53 KiB) 1454 zobrazení
IMAG0181.JPG
IMAG0181.JPG (150.54 KiB) 1454 zobrazení
IMAG0182.JPG
IMAG0182.JPG (150.36 KiB) 1454 zobrazení
*

Pre mňa toho týždňové poradie:
1. SK CXII 90 moja s excelentnými výškami
2. SK CXII 90 sestrina s excelentnými výškami (dokonca boli tam aj nejaké Hemeroidy, našťastie len na páske, alebo spomienky na úspechy Slovenskej hudby v tej dobe :D
3. Basf LH-EI 90 za dobrý zvuk a funkčný stav
4. Samsung SQC 90 za skoro dobrý zvuk, ale výber nudný ako celá tá kazeta
5. Basf FEI 46 od sestry, nie pre to že je to Emtec, alebo že je zlý výber hudby, ale pre tú mizernú kvalitu, za ktorú by ten Panasonic musel letieť z okna keby to bolo moje...
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: EZ - moja rituálna mechanika na kazety by Panasonic

Príspevok od používateľa Nstar »

SK CX II, je pre mňa neznáma kazeta, nikdy okrem tvojich zápisov som sa s tým nestretol. Nehovorím, že sa mi vyslovene páči ale možno by som to kedysi kúpil, keby to je v obchodoch, dnes nie po tých skúsenostiach s cievkami ale zasa na otvorenom kazeťáku to vyzerá fajnovo a ty keď to máš podsvietené asi by ma to bavilo počúvať a sledovať.
BASF LH EI mňa vždy poteší ale je pravda, že túto verziu som nahrával veľmi, veľmi dávno a je to ok ale to nestačí na to aby som vedel ako nahráva dnes s lepším strojom. Na mechanike ale vyzerá veľmi dobre ale ten SM mechanizmus by to zdobil.
EMTEC, tá kazeta sa mi páči ale hlavne že sú tam také nahrávky ako sú, ja dnes banujem, že som kedysi z rádia nenahrával aj tie drísty a reklamy s džinglami, vtedy som sa snažil tomu vyhnúť. Kopec tých rádií už neexistuje a mal som aj obľúbené stanice a ich relácie, ku ktorým som vyslovene zasadal v presný čas a počúval vysielanie a náramne sa bavil.
Dnes mám ja len jedno miesto a to prvé, ostatné kazety sú bez poradia ale ako jednotka sa u mňa rozhodne usadila Samsung. Kde inde nahrať (dnes povedané) fejkovú madonu keď nie na 19SK Samsung. Tak som sa rozrehotal na tvojom popise, úplne som si predstavil jak nejaký týpci v rámci biznisu "naspievali" a nahrali madonu a ty si si to skopčil na kazetu. Kedy si na to došiel, že je to fejk, dúfam, že až teraz :lol:
Paráda, díky za pobavenie a nech si tu takto píšeme pri EZ mechanike celý rok
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: EZ - moja rituálna mechanika na kazety by Panasonic

Príspevok od používateľa EZ647 »

Na fejkovú Madonu, teraz nie, to už nejaký krátky čas po nahrávke :D
Som mal raz aj fejkový Modern Talking a to som už chcel vyhodiť cez zavreté okno aj s prehrávačom :D
Tá Samsung je tak strašne škaredá kazeta, to už tie staršie verzie ako mám na stránke vyzerajú lepšie oproti tomu :D

SK je samozrejme rovnaká ako niektoré Philips Dessau čo máš doma, tam fakt jediné na čo sa zmohli v potlači bola tá dĺžka 90 v rohu kazety, sa divím že sa im vôbec kvôli tomu oplatilo zapínať ten printer na kazety či čo tam mali :D

Inak SK CXII sa striedajú šarže, dokonca sú aj Čínske verzie a to nemôžem odporučiť :D

Celý rok sa teším.

Kamarát mal asi 8kusov vydaní Sony EF 90, presne také ako si sa dneska na nich pýtal, kde mal výber na svojom Philips rádiokazetovom CD AZ1010 z rádia Koliba presne so všetkými tými nezmyslami a jinglami čo oni dobre vedeli, tie som tiež hral na mechanike v tej dobe všetky za sebou, povedal by som že mu to hralo o dosť lepšie než toho sestrineho Panasonicu a to tam mal tiež len magnet ako všetky tieto hračky v tej dobe
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: EZ - moja rituálna mechanika na kazety by Panasonic

Príspevok od používateľa Nstar »

ja by som chcel oboje MT aj Madonnu fejky. Dúfam, že si to nevyhodil alebo nezmazal.
Philips vedel prekvapiť, ten ich zvuk bol pomerne na úrovni, nečakaný z tých strojov a zo starších ešte viac
čo sa stalo s tými EF?
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: EZ - moja rituálna mechanika na kazety by Panasonic

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Ahoj Eriku :-). Tyhle články se čtou tak nějak skoro samy, pěkné to je :-).

A jinak k těm coverům. Když si chtěl vydavatel vydělat a stejně tak i nějaký případný "umělec", tak namísto nákupu velmi drahých licencí na originální skladby se nahrálo to samé s jinými lidmy a aranžmá a myslim pouze koupil licenci na text a melodii a měl to hotový. Snadno vydělané prachy a pár nasratých (zřejmě těch nepozorných) zákazníků.
Myslím, že udělat cover a vydat ho je mnohem jednodušší než vytvořit remix nějaké skladby a čekat, zda ho vydavatel původního díla schválí. Platit se ale musí v obou případech.
Hele, nechci kecat, už je to nějaký pátek co jsem o této problematice četl, tak je možný, že jsem to trochu zmotal.

Co se týká coverů, tak ani v mé sbírce o to není nouze.
Před lety se mi podařilo koupit balík origo CD s výběrovkami a pár CD singly za slušné peníze (a že mám o takové inzeráty nouzi, bohužel). Jak mi dorazil, hned jsem se do něj pustil a začal si přehrávat i kdyby jen částečně tyto disky (asi protože se mi nechtělo čekat celé skladby a alba než si pustím další - byl jsem nedočkavý). Pokud jste si někdy koupili CD s výběrovkami, určitě jste si všimli, že opravdových hitů tam je sotva polovina a ostatní je jen vata (výplň) - je to proto, že vydavatel (label) chce prachy, tak koupí pár dražších skladeb, které to budou prodávat a několik levnějších, kterými z toho udělá plné CD (prosím, nechci kecat, ale problematika cen skladeb taky patří mezi to, co jsem četl už dávno s tou problematikou coverů). No, takže když jsem pak narazil na CD, kde krom pár skladeb byly samý pecky, tak jsem měl jisté podezření, ale byl jsem šťastnej, že tam mám tolik hitů. Tak jsem to dal do mechaniky, pustil a hned v první vteřině jsem se zarazil, ale ještě jsem si myslel, že je to nějaký remix, protože to znělo dost věrohodně, ale přece jinak, tak jsem posunul dál, kde zpívali a vokály mi přišly normální, tak jsem skočil na další skladbu, zase jiná, pak další, další.. No to mě už nedalo, tak jsem vytáhl to CD a protože jsem k němu neměl obal, tak jsem začal prozkoumávat potisk a po seznamu skladeb malinkým písmem byl text, který v překladu myslim byl "Všechny skladby jsou cover verze".

Já jakožto závislák na hudbě a přesnosti nemám covery rád už v základu, ale musím říct, že pár jich bylo tak věrohodně udělaných, že bylo i trochu náročnější poznat, že to není originál (obzvlášť pokud jsem nějakou skladbu slyšel naposledy před třeba 15 lety). Většinou jsou ale covery bohužel dosti hrozivé..



Eriku, omlouvám se ti, že jsem se tak rozepsal a natolik těžce odbočil od tématu :shifty: .
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: EZ - moja rituálna mechanika na kazety by Panasonic

Príspevok od používateľa EZ647 »

Nstar: MT fejk nemám, nikdy som ho nenahral, ani neuložil do pc, muselo to preč z domu :D
Madona len to čo ostalo na kazetách

Tie kamarátove EF a ďalšie kazety, to je asi všetko nenávratne preč, odsťahoval sa do ČR a všetko to nechal doma u matky a tá nemá pre také veci pochopenie
raz pred rokmi mi to mal doniesť, ale už to zrejme asi bolo preč.

SilverFox: cena predávala :D
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: EZ - moja rituálna mechanika na kazety by Panasonic

Príspevok od používateľa Nec »

Zaujala ma fejková Madonna. :D
Si pamätám že na burzách v 90 tych rokoch sa rozšíril taký nešvar...
Poľské "originálky" začali byť s fejkovými interpretmi.
V popise skladieb bol popis "original artist" napr ta madonna.. No a vo vysledku to bol shitny cover. Zrejme snaha o súlad s legislatívou. :D
Inak za mna dnes Basf LH, z princípu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Decky, kotúčáky, gramofóny, CD a iné prehrávače"