Cenzura

všetko čo sa nehodí medzi hifi, autá a zvyšok

Moderátor: AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Cenzura

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zdravím,
myslel jsem, že vlákno s tímto tématem už bylo vytvořeno, ale po hledání jsem zjistil, že tu ještě není (a navíc tu na fóru slovo "cenzura" bylo použito jen 8x - jen zajímavost).


Že k založení tohoto vlákna přijdu díky sledování Simpsonů, bych netušil, ale je to tak.

Právě jsem koukal na seriál Simpsonovi, který jsem si před lety nahrával z televize a po shlédnutí dílu "Šílený Homer" (S03E01) mě to prostě nedalo a chtěl jsem zjistit jestli se na tom opravdu podílel i Michael Jackson.
Zjistil jsem, že postavu Leona Kompowskyho opravdu daboval Michael Jackson a že tato informace byla uveřejněna (asi) až v roce 2018. Přesto však v závěrečné skladbě nezpívá Jackson, to proto, že měl tehdy uzavřenou smlouvu s nahrávacím studiem, která mu to zakazovala.

Současně s tím jsem se však dozvěděl i to, že tato epizoda byla v roce 2019 zakázána a vyřazena z vysílání a to prý i v Česku. Důvodem co přiměl tvůrce seriálu ke stažení dílu z vysílání měl být jeden dokument o Jacksonovi, o kterém se však neví, jestli je pravdivý.


Šílený Homer - informace k dílu na Wikipedii
Článek o účinkování Michaela Jacksona v Simpsonových
Článek o vyřazení dílu Šílený Homer
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Cenzura

Príspevok od používateľa orhore »

SilverFox - dnes se běžně takové věci cenzurují. Jen kvůli podezření i bez důkazů je schopna vyšší moc zasáhnout. Pak se stříhají filmy kvůli jedinému záběru, nebo rovnou uloží k ledu. Tak jako byly u nás tzv trezorové filmy (i když po zhlédnutí některých z nich, jsem dospěl k názoru, že by v trezoru mohly klidně zůstat :mrgreen: ). Každý režim si najde svůj důvod proč něco zakázat. Nikdo není svatý.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Cenzura

Príspevok od používateľa janvys »

Stačí se podívat na pár týdnů zpět do USA. Nový bidet režim okamžitě začal likvidovat Trumpa a mazat ho ze světa. Vymazali ho z Twitteru a všech socialních sítí, včetně jeho vlastní. Ve filmu Sám doma - ztracen v New Yorku vystřihují kratičkou scénu kde se objevil. Všichni jeho spolupracovníci či přátelé a dokonce i jen sympatizanti okamžitě vyhozeni na dlažbu ze všech úřadů. A tak dále.
SONY ES
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne veci čo vás trápia"