Panasonic NV NV-FS88

Moderátor: AdmineR

Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Panasonic NV NV-FS88

Príspevok od používateľa Stano »

Takže chápem to správne, že Full HD je Full HD :lol:
Vieš ja som prišiel domov nadšený z 965 a k tomu toto video za pár peňazí. U predajcu hromada chválenia analógu ako to všetko zaznamená lepšie ako digitál. Tak som myslel, že prepojím BDP s videom, jebnem tam najlepšiu VHS kazetu čo mám a udeje se zázrak :D
A ty mi tu napíšeš, že si na tom môžem pozrieť VanDmeho so simultálnym prekladom :lol:
Trošku som si to pomýlil s foťákmi a filmom.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Panasonic NV NV-FS88

Príspevok od používateľa EZ647 »

full HD je proste hodne vpredu, tam sa žiadny VHS ani S-VHS nemôže zrovnávať, ale na záznam z DVD Video je S-VHS celkom obstojný
v dnešnej dobe sa VHS uživí skôr ako audio nosič s prídavkom symbolického obrazu, aspoň pre mňa
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Panasonic NV NV-FS88

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Stano napísal: Pondelok, 29. Marca 2021, 12:09 O tom zázname na VHS a SVHS by sme mohli trochu pokecať.
Ja do toho kecať nechcem, ale bol by som rád keby mi to niekto vysvetlí tak obšírnejšie.
Alebo ak by sa našiel nejaký odkaz na študijný materiál, potom by som sa povypytoval, čo VHS zvládne a čo už nie.
Napríklad toto s tým počtom riadkov súvis s normami, ekvivalent kvality SVHS versus HD a nižšie rozlíšenia...
Mohol by ma niekto zasvätiť.
Juhúj tak to je študium na dlhú...
My na odbornej škole sme sa tomu a drvili nás profesori 2 ročníky kým sme pochopili riadkové rozklady,nosné frekvencie a tak,aj tak prakticky som takmer všetko zabudol,sme kreslili aj tie kockaté grafy,zápisy,mal som výhodu že potom som aj praxoval vo výrobe Avex a aj na výstupnom ladení a distribucii videi a šialene,aj v noci sa mi snívalo o priebehoch a amplitudach na obrazovkách osciloskopov.
Ale zasa na praxi s majstrami na odbornom výcviku sme porobili v rámci servisovania veľa kšeftov,ono Tesla ko škola nebola až tak zlá,čo som robil v labákoch školských tak naozaj na urovni so zahraničím,od návrhu v tej dobe plošňákov až po zhánku a osadenie súčiastok,meranie a sfunkčnenie,nemali sme zábran a bavilo ma to aj výroba aj servisovanie.Dokonca sme na praxi na škole mali aj vlastnú navijáreň trafákov a cievok,kostričky,matrice a aj mech.dielňu s raznicami na kruhy aj obdlžniky,nožníc na plechy,sústruh aj horizontal magnetickú frézu,dalo sa,ak ste ukázali majstrom odborného výcviku že Vás to baví a chcete s nimi robiť kšefty tak šlo všetko,koľko predných panelov aj na elektroniku sme sa narobili...najviac však čo sme zarobili veľmi slušne v tej dobe frčali programovateľné melodické zvončeky a alarmy,najviac a dodnes mi v ušiach zneje skl.Rozvíjej se poupátko...to už som programoval z pamäti.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Panasonic NV NV-FS88

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Potom prišiel zlom a aj som končil školu okolo 89-90 roku a total úklid,všetko ostalo stáť.
Mal som už isť do práce Tesla elektroakustika,studio technika a výbava prenosových vozidiel a zrazu...koniec,Tesly krachovali.Zachránil ma jeden profesor čo ma odporučil a angažoval v priemyselnej automatizácii a nakoniec som strávil takmer 10 rokov prvej praxe na atomke výstavbe a zariaďovaní elektroniky na velíne 1 bloku na Mochovciach pod firmou PPA control.
Ono aby ste pochopili moje študium tak som pôvodne a to sprvými skusenosťami od asi 8 rokov života čo mi otec postavil prvú kryštálku na ceruzke vinutej indukcie a diodou so sluchatkom od telefonu a začal doma kutiť,zbierať všetko od kontajnerov a vláčiť domov a rozoberať dostal ku škole a už doma porobených kopec zosíkov,kabelaží na všetko možné-nemožné išiel na školu učňovku ako odbor Mechanilk elektronických zariadení,neskôr odbor zanikol a prešiel som na odbor Meranie a regulácia.Po ukončení som si urobil zasa 2 roky nadstavbu pre maturitu a to už s odborným novým vzniknutým odborom a špecifikáciou Zvuková a prenosová technika.Všetko teda až dodnes ma bavilo a baví,bez tzv.rádioamaterstva z mladosti by som asi školou určite uspešne neprešiel.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Panasonic NV NV-FS88

Príspevok od používateľa Stano »

Ja sa pýtam hlavne preto, že ja mám rád kvalitnú elektroniku, ale nikdy som neriešil ako funguje. Voľakedy som si ju dovoliť nemohol, ja som si nemohol dovoliť ani spýtať sa rodičov, či by mi niečo také nekúpili :D
A teraz keď si ju kúpiť môžem, tak by som rád pochopil jej fungovanie.
Už video Sony mi nahrávalo čiernobielo a potom aj toto.
Dokonca strýko kúpil ešte pred rokom 1989 rekordér JVC a telku Salora a to boli iné ceny v tom čase, no a už vtedy to kvôli normám nechcelo spolu fungovať.

Osobne ani netuším ako sa ten obraz, akým spôsobom sa tam zaznamenáva. Ako decko som rozmýšľal skade berú toľko vojakou v telke, keď ich toľko postrieľajú :lol: a ako ich do tej malej telky dostanú.
No a teraz riešim video, skade majú plochých vojakov, čo sa zmestia na pásku. :lol:
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: Panasonic NV NV-FS88

Príspevok od používateľa Nec »

Danie:l pekný príbeh. Taký od srdca. ;)

Mna by zaujímalo či cez plne obsadeny scart išlo aj S video.
Lebo čo si ja pamätám, tam sa prepínal kompozit teda celý obraz na jednom pine/kábliku alebo rovno RGB. Najorv na analogovom satelite a potom neskor na DVD.
Ak je to tak, Stano by na využitie S-VHS potreboval zdroj signálu s Svideo výstupom.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Panasonic NV NV-FS88

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Nec napísal: Streda, 31. Marca 2021, 00:24 Danie:l pekný príbeh. Taký od srdca. ;)

Mna by zaujímalo či cez plne obsadeny scart išlo aj S video.
Lebo čo si ja pamätám, tam sa prepínal kompozit teda celý obraz na jednom pine/kábliku alebo rovno RGB. Najorv na analogovom satelite a potom neskor na DVD.
Ak je to tak, Stano by na využitie S-VHS potreboval zdroj signálu s Svideo výstupom.
Ano a aj sa odporúča scart s plne obsadeným a zapojeným káblikom,nie tie tenké prepínacie.Existujú aj redukcie ale aj hotové káble kde na boku scart konektora je aj S konektor priamo spojený s pinmi.
Takto:Scart prenáša jednak kompozitné video,samostatné zložky RGB+synchro signál a jasovú zložku,napájanie pre spínanie príslušného zdroja a samo stereo zvuk ako inde na zvukovom reťazci.Ešte ostávajú 2 volné piny čo sa sem tam užívali aj na prenos IR ovládania vzájomne telka-video.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Panasonic NV NV-FS88

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Keď sa bavíme o RGB tak treba samo tienenie a 5žíl kablika na:červenú,modrú a zelenú zložku,potom synchron riadkového rozkladu a signál jasovej zložky.
Ak si pamätáte tak aj výpočtová technika sa pripájala na monitory takým 5žil.káblikom zakončeným 5xBNC konektorom.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Napísať odpoveď

Návrat na "Video"