C100 kazety (vlákno pre dĺžky cca 94-108min)

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

vkladať sem denne kazety C100 podobne ako vo vlákne kaziet C120 ?

áno
9
69%
nie
2
15%
je mi to jedno
2
15%
 
Celkom hlasov: 13

Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: C100 kazety (vlákno pre dĺžky cca 94-108min)

Príspevok od používateľa moniatko »

niet nad to zlúčiť hifi s potravou :D :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C100 kazety (vlákno pre dĺžky cca 94-108min)

Príspevok od používateľa EZ647 »

tu sa už zlučuje veľmi veľa tém, ale hovorí sa že láska prechádza cez žalúdok, takže očakávam že sa objavia kazety z čokolády :D
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: C100 kazety (vlákno pre dĺžky cca 94-108min)

Príspevok od používateľa moniatko »

prosím ťa, také už dávno existujú :D
neviem, či to sem dávnejšie nedával kazetowich
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C100 kazety (vlákno pre dĺžky cca 94-108min)

Príspevok od používateľa EZ647 »

Memorex DBS+ 100min rok 1989 Made in Korea by SKC, verzia pre Európu
https://ez647.sk/cc/memorex_dbsplus.html#89skc

Tento model je pomerne chaoticky označený, pri nahrávke jednej Memorex DBS som sa snažil rozpísať ako je to s ich modelmi ferro, ale to bol tiež riadny bordel.
V skratke čo rok to iná zostava modelov čo nedávalo veľmi zmysel a vo výsledku je aj tak väčšina zostavená len z obyčajných ferro kaziet, ale často sa tam striedajú kazety Saehan a SKC.
Pre rok 1989 to bola práve základná DBS a vyššia DBS+, tak sa na to pozrieme.
Len dodám že v tomto balení sú známe kazety Saehan aj SKC, takže bordel pretrváva.

Balenie:
Hranatá svetlá krabička.
Jednoduchá fólia prevažne ladená do červeno čiernej. Zadná strana fólie má vlastne výrez na booklet, kde je uvedená väčšina údajov, takže sa dozvieme že dB je vlastne decibel (a DBS znamená DB series), vysvetlenie toho pluska v názve tu nie je jasné.
Z popisov to vyzerá na úplne obyčajnú základnú ferro kazetu pre všeobecné použitie.
Potom uvedená adresa firmy Memtek v SantaClara CA, USA, čo si môže zákazník mylne vyložiť ako USA výrobu aj keď sa jedná o Kórejskú SKC kazetu.
Booklet je teda štandardný, krátky, s riadkami na popis len vnútri. Nálepky nie sú najhoršie, aspoň zakryjú ten škaredý vzor na kazete :D

Kazeta:
Základné telo SKC v extra svetlej, čírej verzii s jeho typickými vzormi po okrajoch kazety, hrubé steny, pevná konštrukcia kazety. Cievky typické SKC, ale snehovobiele, potlač je na trecej fólii v takej oranžovohnedej farbe, celkovo pôsobí tá kazeta veľmi zvláštne a lacno.

Páska:
svetlo hnedá, veľmi železitá, je to jedna z mnoho verzií ferro pásov SKC, ako vieme táto Kórejská firma mala veľmi rôznorodé šarže pásov, stále neviem prečo, aj v rámci jedného vlastného modelu.

Kazetu som získal v 09/2021, test len Akai, do budúcna bude určite zaradená na nejaké tie nudnejšie a bežnejšie výbery.

Akai DX-57, 1.6.2022:
+4db, bias -12, výstupná úroveň z pásky zhodná so zdrojom
Teda celkom sa snaží, je tam nepatrný priestor na špičky +6db, ale nie tak veľmi aby sa mi to chcelo uviesť do tabuľky výkonu, v podstate na to že je to C100 tak takmer žiadne poklesy nepočuť, priestor je dobrý, žiadne poruchy ani kolísanie.
Výškovo schopná, aj keď nepatrný rozdiel od zdroja je, napriek tomu veľmi dobrý výsledok, dolby použiteľné.
Obe verzie kazety Saehan aj SKC hrajú veľmi slušne a neviem ktorá z nich je lepšia v tomto prípade.
Jemný náznak hnedého okraju hláv po teste.
Jemný náznak stredovej čiary na páse po Akai.

Do zbierky kto ma rád Memorex, je to tiež taká nekonečná téma modelov, verzií.
Na nahrávky stále použiteľná, ak človek nebude mať prehnané nároky, táto kazeta bude priam ideálna, otázne je už len ako dlho vydrží pás a spojivo, ale všeobecne by som ju odporučil na nahrávky, aj keď je veľmi škaredá, ideálne do šuplíkového decku, walkmanu bez okna a pod :D
Prílohy
IMAG0191.JPG
IMAG0192.JPG
IMAG0522.JPG
IMAG0523.JPG
IMAG0524.JPG
IMAG0525.JPG
IMAG0526.JPG
IMAG0527.JPG
IMAG0528.JPG
IMAG0529.JPG
IMAG0530.JPG
IMAG0531.JPG
IMAG0532.JPG
IMAG0533.JPG
IMAG0534.JPG
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C100 kazety (vlákno pre dĺžky cca 94-108min)

Príspevok od používateľa Nstar »

ja som túto značku začal vnímať viacej až pri CD, dovtedy len veľmi okrajovo ako nejakú low cost alternatívu pre nezaujatých. Najlepšie to vyzerá zabalené vo fólii a asi to je aj maximum čo sa z toho dá očakávať. Niektoré kazety sa mi vyslovene páčia od nich ale tá kvalita mi nedokáže splniť moje nároky. Nie že by som bol snob, veď som už viackrát prezentoval svoju náklonnosť k UR2012. Takže u mňa len do poličky a po poslednej a vlastne aj prvej skúsenosti s kazetou tejto značky je to jasné.
Jaj a nálepky, áno má.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C100 kazety (vlákno pre dĺžky cca 94-108min)

Príspevok od používateľa EZ647 »

ako vravím, táto vyslovene nie je zlá, určite lepšia než UR 2012 :P

ale Memorex som netušil že mal nejaké kazety a ešte k tomu v podstate aj vlastnej výroby, a to pomerne dlho čo som už zbieral CD a DVD
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C100 kazety (vlákno pre dĺžky cca 94-108min)

Príspevok od používateľa Nstar »

verím tomu, že je lepšia, niektoré tie SKC sú fakt dobré ale u Memorexu bola často kvalita nespoľahlivá a napr. UR2012 mi ešte nikdy neškrípala ale mne sa páčia aj tie Memorex len hovorím, často je lepšie to nechať zabalené v poličke, čo je škoda lebo boli často nápadité a veselé alebo aspoň originálne
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C100 kazety (vlákno pre dĺžky cca 94-108min)

Príspevok od používateľa EZ647 »

Raks SP1 100min rok 1998 Made in Turkey
https://ez647.sk/cc/raks_sp1.html

Táto kazeta vo vlákne C46.
Základná obyčajná ferro kazeta, posledná modelová rada Raksu od roku 1998 až do konca výroby. Ako som už písal pri verzii C46, tak pre tento rok bola vraj rozpočtová ferro Raks zvaná AX (aj keď sa mi to občas nezdá, lebo sa cenami tvári ako superferro)
A okrem zmienenej SP1, bol ešte model SP1s, ktorý je tak vzácny, nie len že sa nedá kúpiť, on ani google skoro vôbec o ňom nemá viac informácii.

Balenie:
Extraslim svetlá krabička.
Fólia, ako celá rada je s obrázkom hudobných nástrojov na rôznych farebných podkladoch. Táto v oranžovo žltej farbe. Kazeta označená ako ferro class a nezabudli dať for CD logo.
Zadná strana len čierna s jednoduchým textom v rôznych jazykoch hovorí o vhodnom častom použití kazety. Nezabudli na chválu super slim obalu a bohatý rozpis dĺžok, kde by sa ani Sony CDix rada nemusela hanbiť.
Booklet je krátky na lesklom papieri, na ktorý sa horšie píše, obe strany na popis s riadkami, len zadná strana so siluetou vzoru fólie. Nálepky sú trochu nudné možno, ale zase odlišné od tej vo verzii C46, pretože Raks používala možno 2-3 druhy nálepiek a vkladali to do balení tak náhodne, že na modeli nezáležalo.

Kazeta:
Už viac krát predstavovaná, osvedčená verzia priehľadnej kazety v modernejšom prevedení s matnými časťami. S tou siluetou medzi cievkami to zase pokazili, ale neviem či to bola taká móda v tej dobe tam pchať nejaký nezmyselný vzor, ako Philips, ako Maxell a pod.
Zelený text tomu dáva zvláštny nádych základnej ferro, a jedine u mojej verzie C100 je taký úplne odlišný odtieň zelenej než u ostatných dĺžok tejto kazety.
Celkový koncept kazety aj balenia je už pomerne moderný a ktovie ako by to dopadlo, keby nebola fabrika neskôr zničená zemetrasením.
Tiež je trochu zvláštne že u tejto, vlastne u dvoch zo štyroch kaziet v zbierke na dvoch nie je žiadne sériové číslo.

Páska:
U Raks ferro je typická extra svetlá a veľmi sýto železitá červená páska. Čo vtedy naozaj vyzeralo ako spolupráca s Basf, ale aj tak si myslím že tieto pásky sú originál Raks, predsa niektoré vlastnosti sú odlišné zvukovo aj vzhľadovo.

Kazetu som získal v 09/2021, test len Akai, zase kazeta kde sa nejaký ten ľahší výber v rámci veľkého nahrávania u mňa uplatní.

Akai DX-57, 1.6.2022:
+4db, bias -12, výstup z pásky slabší o 2db
Oproti verzii C74 je toto mierne slabšie, malý pokles výkonu, prijateľný, ale na basoch to počuť trochu viac než na zvyšku zvuku, aj tak v celku schopné.
Priestor je dobrý, bez porúch a kolísania.
Výšky sú dobré, ak je tam minimálny rozdiel v podaní výšok, tak je to rovnaké ako u verzie C74, stále "jedlá" kazeta.
Bez poškodenia pásky po teste.

Do zbierky pekná, hlavne pre milovníkov exotickej značky z Turecka, aj keď trochu moderná, zbierku "hudobných nástrojov" Raks 1998 by bolo mať celkom pekné v poličke kompletne.
Na nahrávky ako základná ferro stále funguje, aj keď potrebuje trochu viac kalibrácie, v testoch a porovnaní vyšla o chlp horšie než včerajšia SKC pod značkou Memorex, ale stále dosť dobre. Trochu tých poklesov vo výkone, ale inak spokojnosť, ja by som ju odporučil, stále sa pohybujeme v kvalitatívne vyššej triede než súčasná produkcia.
Prílohy
IMAG0199.JPG
IMAG0200.JPG
IMAG0511.JPG
IMAG0512.JPG
IMAG0513.JPG
IMAG0514.JPG
IMAG0515.JPG
IMAG0516.JPG
IMAG0517.JPG
IMAG0518.JPG
IMAG0519.JPG
IMAG0520.JPG
IMAG0521.JPG
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C100 kazety (vlákno pre dĺžky cca 94-108min)

Príspevok od používateľa Nstar »

tak ja neviem, je mi to sympatické aj kvalita bude celkom dobrá a hneď mi napadne príjemné teplo, ruch, more a Renault Symbol so stiahnutými oknami, našťastie pokazenou A/C a vypeckovaným kazeťákom len proste neviem...boli nudnejšie tie modré nálepky alebo tieto?
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C100 kazety (vlákno pre dĺžky cca 94-108min)

Príspevok od používateľa EZ647 »

neviem odtiene šedi ma nikdy nebrali :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C100 kazety (vlákno pre dĺžky cca 94-108min)

Príspevok od používateľa EZ647 »

Sony CDit II 94min rok 1990 Made in Japan
https://ez647.sk/cc/sony_cdit2.html

Opäť vo vlákne C100 je okrajová dĺžka C94, veľmi zriedkavá záležitosť, dĺžka ktorá sa vyrábala naozaj extrémne vzácne a je to môj tretí kus v zbierke, jedna od Talianskej firmy/značky Datatex, druhá je Maxell Wild a tretia, dnešná je Sony.
Včera som trošku tému Sony CDIT riešil vo vlákne C120 v Americkom štýle a dneska? ani BOCH nevie... či to USA má, či EU :D

CDit EU na fóre

Toto je rada CDit II, ktorá bola asi prvá pre Európu, alebo USA, paradoxne sa hneď vyrábala ako High a Metal, ale normal nie.
Normal prišla o generáciu neskôr, s ňou ale odišla metalka.
Kazety som považoval za ročník 1992, ale aj to sa už zmenilo a malo by sa jednať o kazety výroby rokov 1990-1992, čo potvrdzuje aj sériové číslo na tomto kuse, u C54 mi to tvrdí pre zmenu až rok 1993.
Takže v Japonsku prišla rada CDix už v roku 1989 a do zvyšku sveta ako CDit až o rok neskôr.
Samozrejme kazety triedy II sú plnené pásom UX Japan, kde pre Európu došlo k náhrade za Mexický Aurex až v posledných verziách cca okolo roku 1998 a novšie.
Dalo by sa povedať že:
CDit I 1994 - 1998
CDit II 1990 - 1998/2004
CDit IV 1990 - 1992

USA vs Európa:
Aj keď sú kazety medzi zberateľmi uvedené v Európskej zostave a ten názov je aj dlhodobo spojený s Európou, pretože v USA to prišlo neskôr ako CD-IT High Bias, tak to každý bral ako samozrejmosť.
Ale nedá mi označenie zadnej strany obalu na USA spôsob, takže možno že to bolo v tomto dizajnovom prevedení len pre USA, alebo zdieľané pre oba trhy. Takže nech si názor urobí každý sám, ja by som uveril obom trhom, možno :D

Balenie:
Extraslim tmavé puzdro s logom SONY, myslím že to vtedy bola novinka.
Fólia je čierna, vpredu strieborný pás vodorovne s nápisom HIGH BIAS (pre metal je pás zlatý) a priečny pás v modrej farbe, extra pre každú dĺžku, aj keď je to farebne odlíšené, dĺžok nie je tak veľa ako u Japonskej rady CDix.
Údaj o tom že C94 má v tomto prípade 140m, čo stále nechápem ako sa táto hodnota berie v USA, nech mi niekto vysvetlí či Amíci uprednostňujú metre, alebo stopy na technických produktoch.
Zadná strana kde vidíme cez priehľadnú časť fólie kazetu s potlačou, nápisy typické pre USA kazety, logo ULTRA SLIM je na oboch stranách balenia, vzadu aj s nákresom, žiadne technické údaje, ale Japonská pečať kvality, to krúžko, čo sa u EU a USA kaziet vyskytovalo vzácnejšie, a nápis Made in Japan.
Booklet je veľký skladací, ale typ L, teda mierne skrátený a tvarovaný pre ultraslim modernej generácie, so sivou grafikou vpredu lemovanou farbou dĺžky aj s farebným číslom dĺžky. Vonkajšia strana s riadkami a vnútorná so štvorčekmi.
Nálepky sú ako u dobových CDix, biela a sivá s logom a nápisom modelu a HIGH BIAS v modrej farbe.
Celkovo je tu veľmi cítiť kvalita a prevedenie ako pre Japonský trh.
V podstate CDix IV pre rok 1990 má takmer identický obal, ale CDix II už rozhodne odlišný, ktovie prečo.

Kazeta:
Telo kazety je totožné s prvými generáciami Metal-XR, celopriehľadné, komplikované, prepracované, tmavé s celo potlačenou hornou časťou, ako u Metal-XR 1992, ale s farebným pásikom dĺžky.
Osadené cievky sú tie luxusnejšie ako u HF-S, teda ako u CDix v Japonsku v tomto období, taktiež snehová biela cievka a sivá svorka.
Osadený ten luxusnejší vankúš, zavádzací pás s azúrovým značením ako u C120, čo je buď len technický detail, alebo tým chceli povedať že používali extra tenkú pásku ako C120, ale podľa veľkosti navinutej cievky tomu celkom neverím a kľudne by som uveril že použili C90.
Tieto kazety sú v Sony vždy zvarené bez skrutiek.

Páska:
Typická tmavo hnedá UX, jemne priesvitná, netreba veľmi ani špekulovať nad tým, je to na fotkách veľmi dobre viditeľné.

Kazetu som získal nedávno v 07/2022, test len Akai, síce nemám presné plány na takéto kazety, takže nejaký náhodný výber, alebo v budúcnosti proste podľa chuti.

Akai DX-57, 31.7.2022:
+2db, špičky +4db, bias -12, výstup z pásky je slabší o necelé 2db
Zvukovo sa snaží, ale nie je to ono, klasická UX nám už mierne zostarla. Výkon je vhodný okolo tých +2db.
Priestor sa zase ťahá mierne vľavo, výšky trošku trpia, hlboké podbiasovanie je veľmi vhodné, už to hrá takmer ako zdroj, bez porúch a ďalšieho kolísania, stále ešte použiteľné.
Značenie zavádzačky na Sony C94 je fialovou farbou ako na C100, to môže aj znamenať že tam nebude páska hrúbky C90, ale možno aj tenšia...
Bez poškodenia pásu po Akai.

Takže do zbierky je to zaujímavá kazeta, na nahrávky ako u všetkých s páskou UX, proste nutný dobrý stav, potom je UX pás slušne použiteľný aj keď to nie je High End, tak oproti tomu čo sa vyrába dneska, to asi High end je :D
Kazetová mechanika je v tomto prípade celkom obstojná. Odporúčam, aspoň na vyskúšanie.
Prílohy
IMAG0488.JPG
IMAG0488.JPG (126.9 KiB) 830 zobrazení
IMAG0489.JPG
IMAG0489.JPG (154.57 KiB) 830 zobrazení
IMAG0791.JPG
IMAG0791.JPG (157.93 KiB) 830 zobrazení
IMAG0792.JPG
IMAG0792.JPG (110.46 KiB) 830 zobrazení
IMAG0793.JPG
IMAG0793.JPG (160.56 KiB) 830 zobrazení
IMAG0794.JPG
IMAG0794.JPG (136.91 KiB) 830 zobrazení
IMAG0795.JPG
IMAG0795.JPG (143.93 KiB) 830 zobrazení
IMAG0796.JPG
IMAG0796.JPG (133.72 KiB) 830 zobrazení
IMAG0797.JPG
IMAG0797.JPG (122.07 KiB) 830 zobrazení
IMAG0798.JPG
IMAG0798.JPG (97.42 KiB) 830 zobrazení
IMAG0799.JPG
IMAG0799.JPG (97.68 KiB) 830 zobrazení
IMAG0800.JPG
IMAG0800.JPG (160.44 KiB) 830 zobrazení
IMAG0801.JPG
IMAG0801.JPG (162.72 KiB) 830 zobrazení
IMAG0802.JPG
IMAG0802.JPG (110.25 KiB) 830 zobrazení
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C100 kazety (vlákno pre dĺžky cca 94-108min)

Príspevok od používateľa Nstar »

krásna kazeta, celá táto rada by sa mi páčila z každej dĺžky po krabici, je veľmi pekná od fólie, cez ten booklet a perfektnú kazetu, kde sa mi páči ten motív z obalu. Krabička v tej dobe musela byť špicová technika a nálepky sú pekné ale mohli nejak pre každú dĺžku dať inú farbu písma alebo podkladu. Tá minutáž je skutočne zriedkavá a zaujíma ma koľko je tam skutočne.
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"