Premazanie pásky silikónom ?

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2330
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Premazanie pásky silikónom ?

Príspevok od používateľa orhore »

Na ten pokus s TDK AD zapomeňte. Ten minerální olej zaneřádil celý vnitřek kazety. Navíc se prohnul pásek.

1. Ideální je použít tzv suchý silikon ve spreji. Ten aspoň neobsahuje minerální oleje. Je ho ale nutné naředit v poměru 1:2-3. Důležité je nanesené množství po celé délce pásku. Více je vždy horší. Takže to chce zkoušet. Silikon příznivě působí i na gumu.
2. Cokoliv s minerálními oleji zásadně nepoužívat! Kontakt 61 a podobné přípravky s oleji jsou zcela nevhodné. Ovlivní i mechanické vlastnosti (prohnutí pásku). Navíc se ten olej dostane i do vnitřku kazety. Negativně působí na gumu.
3. Pozor na silikonový olej. Je to směs minerálníl olejů se silikonem.
4. I přes doporučení se může stát, že uživatel nenanese přípravek na pásek správně. Tak není třeba házet flintu do žita když se to nepovede na poprvé.
5. Po celé proceduře je nutné zaváděcí pásek protáhnout v ruce přes filc napuštěným benzínem aby se z něho odstranily zbytky lubrikantu. Do zaváděcího pásku se lubrikant nevsákne a zůstává na povrchu.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3003
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Premazanie pásky silikónom ?

Príspevok od používateľa AdmineR »

okrem nano sprejov vyššie mám ešte tento teflonový lubrikátor.
Dnes sa ide na to....
Nano protectorom ošetrím hlavu. Čo sa tým dá pokaziť?

https://mihalko.eu/tf2-mazaci-spray-tf2 ... 00ml-velky
Prílohy
Screenshot_20231229_170215_com.android.chrome.jpg
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3003
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Premazanie pásky silikónom ?

Príspevok od používateľa AdmineR »

Ale toto vyzerá lepšie, asi objednám...

https://www.tech-lit.sk/suche-mazadlo-sil-silikon-spray
Prílohy
Screenshot_20231229_171941.jpg
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3003
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Premazanie pásky silikónom ?

Príspevok od používateľa AdmineR »

napadlo ma skúsiť také simply rešenie - a funguje ...
viewtopic.php?f=1&t=3927

žeby SOLVED ?
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2330
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Premazanie pásky silikónom ?

Príspevok od používateľa orhore »

Je to zajímavé a určitě inspirující! Děkuji. Ale... škoda, že to zase píšeš do dalších x vláken. Pak to zase nikdo nenajde.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3003
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Premazanie pásky silikónom ?

Príspevok od používateľa AdmineR »

schválne som to dal na viac a poprepájaných vlákien aby bola väčšia šanca to nájsť ;)
Zatial to funguje - uvidíme časom - ale stačí potom zase pretreť tým nano a je na čas pokoj.
Zase tolko tých vrzgajucich pások nemame.
A velmi sa teším že to zafungovalo - taký dobrý pocit že aj lajk / strojár / masér / grafik na niečo prišiel :lol:
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2330
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Premazanie pásky silikónom ?

Príspevok od používateľa orhore »

Podle toho co se tam píše, tak to funguje spolehlivě i jako ochrana před vlhkem, krom jiného. To je možná ta nejdůležitější věc. Už jsem to objednal a také vyzkouším. Dík za info.
Petr
metál za zásluhy
Príspevky: 215
Dátum registrácie: Sobota, 30. Decembra 2023, 10:18

Re: Premazanie pásky silikónom ?

Príspevok od používateľa Petr »

Na tapeheads jsem našel tento odkaz na čištění pásku. Šel by tímto způsobem nanášet i zmíněný suchý silkon? Popravdě vůbec nevím, jak takový suchý silikon vypadá, proto se ptám. Pozor na volume, hudba na konci je šílená :D
https://www.youtube.com/watch?v=SCe1M45f3as
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2330
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Premazanie pásky silikónom ?

Príspevok od používateľa orhore »

Čistit pásek takhle můžeš, ale nanášet tímto způsobem nějaký lubrikant bude obtížné. Jsem tu dával odkaz na The LAST Factory kde je video jakým způsobem nanášet přípravek na pásek: https://thelastfactory.com/product/cass ... pplicator/

Ten aplikátor kit jsem si nechal vytisknout na 3D tiskárně a ještě mám pár kousku k dispozici. Také jsem to tu již psal i s fotkama: viewtopic.php?p=43473#p43473

Suchý silikon je syntetický organokřemičitý polymer rozpuštěný v nějaké kapalině. V přípravku Wynn's Silicone Lubricant je to rozpuštěné v benzenu. Ředit se to dá benzínem. Po odpaření zůstává jen čistá kluzká hmota. Není tam příměs minerálních olejů a jiných sraček, proto suchý silikon.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2330
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Premazanie pásky silikónom ?

Príspevok od používateľa orhore »

Co se týče toho tipu od AdmineRa - Tarrago High Tech Nano Protector Spray. Otestoval jsem ho, ale moc se mi nelíbí co obsahuje. Kapalinový nosič je Isopropyl Acetát - Bezpečnostní list: https://www.mujoutdoor.cz/fotky20668/fo ... -SPRAY.pdf

Isopropyl acetát se používá jako rozpouštědlo pro celulózu, plasty, oleje a tuky. Je součástí některých tiskařských barev a parfémů.
Naposledy upravil/-a orhore v Piatok, 5. Januára 2024, 10:27, upravené celkom 1 krát.
Petr
metál za zásluhy
Príspevky: 215
Dátum registrácie: Sobota, 30. Decembra 2023, 10:18

Re: Premazanie pásky silikónom ?

Príspevok od používateľa Petr »

Děkuji za vyčerpávající odpověď, konečně jsem to pochopil. Trochu mě zmátl ten název "suchý" silikon, protože pak mi ta zmínka o ředění nedávala smysl. A nechápal jsem, jak se to dá nanášet. Tak teď je mi to jasné. Já mám doma jen jednoho adepta na promazání, Agfu, kterou neutáhne žádný kazeťák. Schoval jsem ji do krabice jako neprovozní exponát. Tak to promazání někdy vyzkouším. Ale momentálně na to nemám vhodnou mechaniku, budu muset sehnat nějaký vrak.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10270
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Premazanie pásky silikónom ?

Príspevok od používateľa EZ647 »

orhore, prosímŤa, ak som náhodou prehliadol, bol tu aj nejaký odkaz na Tapeheads.net kde niekto riešil túto tému a prípravky?
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"