Technics RS-AZ7

(väčšie stolové stroje)

Moderátori: EZ647, AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Technics RS-AZ7

Príspevok od používateľa EZ647 »

z akého materiálu? kde to má v eshope? že si to naklikám :D
FixYourAudio
metál za zásluhy
Príspevky: 163
Dátum registrácie: Štvrtok, 7. Marca 2019, 12:20

Re: Technics RS-AZ7

Príspevok od používateľa FixYourAudio »

Uz som take robil na mini sustruhu. Oska bola nerezova. Len sa mi to uz dajako vymklo spod kontroly, Oslovuje ma vela ludi a dajako nestiham. Ale posli mi tozmer kladky, skusim nieco vymysliet.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Technics RS-AZ7

Príspevok od používateľa EZ647 »

FixYourAudio napísal: Nedeľa, 5. Marca 2023, 22:10 Uz som take robil na mini sustruhu. Oska bola nerezova. Len sa mi to uz dajako vymklo spod kontroly, Oslovuje ma vela ludi a dajako nestiham. Ale posli mi tozmer kladky, skusim nieco vymysliet.
Ďakujem za odpoveď,
ideálne presne sedí tento rozmer čo je na webe https://fixyouraudio.com/product/pinch- ... e-players/
Ona tá kladka má priemer ako štandard väčšiny deckov, ale profil je veľmi úzky, kvôli úzkemu stredu, ktorý presne zasadne do plastového držiaka, len tie osky nemáme.
Toto mi vyslovene nesúri, nakoľko mám ešte asi dve z avelmaku, ale tá guma tam už tiež nebude ideálna, len premýšľam do budúcna, že drvivá väčšina strojov Technics/Panasonic od malých veží cez dvojité a single tape decky až po Technics AZ7 používa tento rovnaký roller, len plastové držiaky sa mierne odlišujú medzi kusmi. Ak by som to spočítal, tak doma mi len v strojoch leží 10kusov takých kladiek dvojitý Technics 575 a dvojitý 979, single AZ7 a moja rituálna mechanika
takže si myslím že vzhľadom k rozšírenosti týchto Technics strojov to bude asi extrémne žiadaný produkt, náhradný diel

Jeden známy z mesta mi zase od svojho kamaráta ponúkal 3D tlač všetkého okolo kolečiek pre mechaniky, minulý rok sme sa bavili o medzikolečkách pre Technics z toho žltého plastu čo sa rozpadal, že s tým začína a experimentuje a ladí k dokonalosti s (vraj) extrémne tvrdých a pevných materiálov, tak ma to zaujalo skombinovať, aby by som mu poslal nejakú pôvodne kladky Technics a nejaké nové od Vás, či by do toho vedel dorobiť osku so zodpovedajúcou kvalitou
ja som sa tomu nemal pol roka čas venovať, ale postupne to bude treba začať riešiť, tie moje kladky v Technicsoch postupne chytajú nejakú belobu, nemoc gumy alebo čo to je, guma tvrdne, stráca sa trakcia, čistenie pomáha len trochu, na citlivé pásky to nebude stačiť ďalej

myslel som to ako plán rozvoju v tomto smere do budúcna, pretože je to naozaj veľký problém a diera na trhu :P
Napísať odpoveď

Návrat na "Decky a RTR"