Kúpa mikrosystému do detskej izby

боомбоксы, радиомагнитофоны, тунеры ... vintage hifi stereo

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Kúpa mikrosystému do detskej izby

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Keďže syn je už dlho bez muziky, rozhodol som sa mu niečo zabezpečiť. Niečo čo nezaberie veľa miesta, ale bude príjemne hrať. Kedže mám rád vintage, hladal som najprv staré mini veže. No prekvapivo je SK bazoš oproti minulým rokom na tento artikel značne chudobný a našiel som len jednu vežičku čo mi vyhovuej - SONY CMT CPX1 za 55€
sonka.jpg

- no neochota poslať na dobierku ma primäla k ďalšiemu hľadaniu. Dávnejšie som u kamaráta cez hifi počul jednu vežičku v detskej izbe jeho dcérky - jednalo sa o Samsung a počúvali sme na tom aj audiofilné nahrávky a znelo to fajn. Viem že on vtedy hľadaniu venoval veľa úsilia, tak som sa nechal ukolébať pohodlnosťou a našiel som jednu takú vežu (zázrak) - dohodol som cenu 55€ aj s poštou - toš uvidíme čo príde ...
Je to veža Samsung MM-D330 (model cca 2012) - má to klasické veci ako CD, tuner aj usb a aux - takže všetko čo treba. U nás žiadne tidaly a pod nehľadajte :lol: Nevyzerá t o už moc na vintage - je to taká tá moderná uhladená kocka - osobne mi viac imponuje dizajn tej SONY, ale je to pre syna. A on vie oceniť kvalitný zvuk - učil som ho to a ostalo mu to.

samsung mm-d330.jpg
samsung mm-d330.jpg (27.6 KiB) 1718 zobrazení
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Kúpa mikrosystému do detskej izby

Príspevok od používateľa Nstar »

na toto sa citim byť vcelku rozhliadnutý
Ta Sony CMT... slušný výrobok, zvuk býva z tých lepších, kazeťák a cd môžu vykazovať poruchy

ak chceš high end z triedy mikrosystémov (ja viem silné slová) tak špicu aj vo zvuku aj v spoľahlivosti

Panasonic SA PM 03, toto je zvuk, ktorý nie že prekvapí ale ukáže ako to má vyzerať, resp hrať. Toto je proste vážny ničím nenarušený čistý dospely zvuk, pridávaš hlasitosť a nezvyšuje sa hluk... veľmi dobre fakt vyspelá trieda a neurazí ani veľmi skúseného a vyberavého Hifi nadšenca
má to len CD audio a CDR, tuner a AUX na cinch, sluchátkový výstup 3,5

Panasonic SC PM 07
toto je zvukovo už nižšie od predošlej ale stále ďaleko napred pred ostanými. Jednopásmové repro, kazeťák typu autorádio ale zrkadlovo ( veľká zábava pri oprave, to som sa nasmial a nanadával )
Tuner, AUX, Tape, CD - zvuk stále prekvapivý, nečakaný

Žiadny Piano kraft a podobne sa na to nachytajú aj keď vyzerajú lepšie a pôsobivejšie

Volil by som obe lebo tá s lepším zvukom nemá kazeťák a tá s kazeťákom nemá lepší zvuk - hej ja vlastne mám obe :D

Panasonic toto inak vedel veľmi dobre aj u iných modelov, problém nebude cena ale malý výber

PS: netvrdím to preto že ich mám ale mám ich preto, že sú také dobré
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Kúpa mikrosystému do detskej izby

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Tieto spomínané nie sú dostupné na bazosi - sú tam modely s vyšším číslom - pozeral som nejaký - ale odradil ma penový záves na repro - tie peny sa časom rozsypú a je problém. Ale je fajn že si sa podelil so skúsenosťou - Panasonic som mal tiež vo výbere. Len ako som písal, malá ponuka ma nepríjemne zaskočila.
Ešte som neskôr narazil na recenziu novej Panasonic https://avmania.zive.cz/panasonic-sapmx ... vukem-test

- to už je ale nové / aj keď old school - sympatické, že sa to ešte dá kúpiť v dnešnom svete - tlieskam Panasonicu :P
Prílohy
sa.png
sa.png (149.85 KiB) 1690 zobrazení
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Kúpa mikrosystému do detskej izby

Príspevok od používateľa Nstar »

hentie nové už nepoznám tam užmôj záujem neni...na bazosi v cz je za 800 panasonic sa pm 03 a to je teda za tringelt alebo chvilu povyckávat
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: Kúpa mikrosystému do detskej izby

Príspevok od používateľa Nec »

Nstar tie Panasonic stroje potvrdzujem. Okolo roku 2000 to bolo úplne mimo, rozumej vpredu pred konkurenciou. Neschopnosť prehrávať MP3 jje plusom. :D .

Kazetovich: aj ten Samsung hrá fajne. Máme ho doma. Mám otázku k hlučnosťi CD mechaniky.
Tá naša vrčí strašne. Pri volume na cca 3 (tichý posluch ) je to nepoužiteľné. Robí to aj tvoja?
Ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Kúpa mikrosystému do detskej izby

Príspevok od používateľa Kazetowich »

ahoj - neviem. Ešte neprišla - možno dnes/zajtra.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "Boomboxy - rádiomagnetofóny, rádiá, tunery a hifiveže"