Zvuk z BD resp DVD

sem všetko, čo neviete zaradiť inde

Moderátor: AdmineR

Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Zvuk z BD resp DVD

Príspevok od používateľa Stano »

Najlepší zvuk, ale aj obraz mám na diskoch, kde sa do toho neserkali s naším dabingom.
Black Hawk down, Podfuck no a koncerty U2 a Springsteena majú vynikajúci zvuk. U tých filmov je aj najlepší obraz a nie sú to nové disky.
Každý z tých koncertov je nejako zaznamenaný a má aj 5.1 aj stereo. Spravidla dám direct a vždy to vyberie stereo.
Myslím, že ty títo interpreti majú hlavne výborných zvukárov a ich koncerty sú pre mňa zážitok.
Napríklad U2 dosť dbajú na to aby hrali len pred takým množstvom ľudí aby sa to dalo nazvučiť a aby z toho mal človek skutočný zážitok. Zažil som koncert Bon Jovi vo Viedni a to bola katastrofa, po 3tej pesničke som sa na to vykašľal a mal som celkom dobrý flek🤣
Tam by bolo aj DVD strašné dosraté...

Ale u mojich obľúbencov ide o koncertné kapely a je to zážitok
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10175
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Zvuk z BD resp DVD

Príspevok od používateľa EZ647 »

Ja mám DVD Sandra history, kde sú všetky jej oficiálne videoklipy od začiatku až do konca, vtedy som to nahodil na Sony Metal XR, a keby som vedel že polovica tých skladieb bude v kvalite dobového mono VHS, tak by som použil kazetu Sony EF Mexico a nie metalku.
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: Zvuk z BD resp DVD

Príspevok od používateľa Nec »

Na DVD aj v hifistudiach púšťali stereo PCM stopu. Pokial bola na disku.. Downmix z multikanálu je oničom.
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Zvuk z BD resp DVD

Príspevok od používateľa Stano »

Tak skúšam a dúfam, že Nero je taký múdry, že zvuk z DVD stiahne sám 🤣
Čítal som návody a to je na mňa komplikované, tak skúšam, či to nedokáže Nero, ak by náhodou nie, tak ja to určite nedokážem.
Práve sa tvári, že pripravuje zvuk na napálenie...
Uvidím.

Tak nič...
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10175
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Zvuk z BD resp DVD

Príspevok od používateľa EZ647 »

píšeš že niečo robíš cez nero a že to nevyšlo, ale nechápem jak a kde presne čo robíš, to je potom ťažké :D

Nero nemá nič také aby pripravil zvuk z DVD na napálenie CD
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Zvuk z BD resp DVD

Príspevok od používateľa Stano »

Práve že prehľadával DVD a tváril sa, že mi to pripravuje :D nahodil tam 20 min súbory, tak som myslel, že to za mňa urobí...
No zajtra skúsim iného kamaráta, ten to urobí, je šikovnejší ako Nero a volá sa Jano🤣
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10175
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Zvuk z BD resp DVD

Príspevok od používateľa EZ647 »

to je stále nedostatočné, čo si presne otvoril, čo si klikol aby to hľadalo, nič sa nedeje samo keď to niekto nezačne
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Zvuk z BD resp DVD

Príspevok od používateľa Nstar »

ja teda som vyskúšal rôzne DVD a niektoré by možno ktosi radil aj medzi vyššiu kastu ale nikdy nič čo by sa mi zvukovo zdalo aspoň schopné. Spraviť nahrávku z koncertu na kazetu je nemysliteľné, presne sa ukáže ako to "hrá". Trochu sa dá zlepšiť situácia ak je tam PCM ako hovoril NEC ale zasa sa rýchlo narazí na strop toho čo ponúka dvd player za "zvuk" a mastering alebo čo, pretože ja mám podozrenie, že napriek PCM stope to neznie správne, ako by to prešlo ďalším "spracovaním".
Jasné filmy sa na tom dajú pozerať, niektoré sú kvalitovo pomerne dobré ale ja by som povedal, že proti tomu bolo Hifi Stereo na VHS namakané.
Vzhľadom na to, že mi teda v podstate bolo jedno aký dvd player, tiež som nakoniec zakúpil Oravu, na občasné pozretie tých pár filmov čo mám zakúpené, inak je hodená kdesi s omotanou šnúrou a už viac ako rok nehrala
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: Zvuk z BD resp DVD

Príspevok od používateľa Nec »

Ano, zvukový výstup DVD playerov je tiež kameň úrazu.
V dobe nástupu DVD sa v časopisoch bežne písalo že zvukovo je player na úrovni CDP do 10 tis kč/sk. No nebola to pravda.
Tesne po roku 2000 sa mi zvukovo najviac páčil panasonic. Základný model za 10 tis hral CD lepšie než Sony za 30. Ale stačilo prehodiť disk do základného modelu CDP a "bylo vymalováno".
Potom prišli lepšie verzie s Remaster obvodmi, tie sa prezlečené ponúkali aj pod značkou Denon za dvojnásobnú cenu a prišli aj aj highend, ale také OPPO čoby svatý grál medzi playermi som nikdy nepočul.
Záleží aj od nárokov, žánru a citlivisti ucha, ako vždy.
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Zvuk z BD resp DVD

Príspevok od používateľa Stano »

Tak ja prehrávam na BDP Pioneer LX-52. Ja som videl ako bratranec kúpil DVD player thomson, ktorí po vybalení a vložení DVD nedokázal načítať DVD.
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: Zvuk z BD resp DVD

Príspevok od používateľa Nec »

Stano: šak pokiaľ sa ti podarí extrahovať a napáliť na CD bude to zaujímavé porovnanie.
A porovnať zvuk toho BDP
Ozaj len pre zaujímavosť. Skúsil si porovnať zvuk z analógového výstupu toho BDP s CD prehrávačom? Že kam sa to za tie roky posunulo?
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Zvuk z BD resp DVD

Príspevok od používateľa Stano »

Musím stiahnuť VLC player, že vraj ten to dokáže, tak som zvedavý.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nezaradené"