CANTON KARAT 20

vintage Loudespeakers, Колонки винтажные vintage hifi stereo

Moderátor: AdmineR

Petison
mazák
Príspevky: 69
Dátum registrácie: Nedeľa, 28. Júla 2019, 11:24

CANTON KARAT 20

Príspevok od používateľa Petison »

Vždy jsem slyšel samou chválu na vintage reproduktory Canton. Tak když jsem objevil výhodnou nabídku na Aukru,
tak jsem nezaváhal a naslepo zakoupil na dobírku. Prodejce vietnamec měl velmi dobré hodnocení, tak jsem to zkusil.
Ještě před koupí mi ochotně poslal fotky v plném rozlišení a dal 14 dní záruku na vyzkoušení. Odeslal bleskově druhý den a zabalený tak, že pošta kterou to šlo i kdyby s tím házela, tak to přežilo. Po obdržení balíku jsem nedočkavě zapojil a zaposlouchal se. Oproti bývalým JVC SX-E3 méně basů, ale zase ty středy a vokály lepší a takové jemnější. Na poslech instrumentální hudby a jazzu co poslouchám ideální. No nedalo mni to a říkal jsem si, že to musí hrát líp a věk u bipolárních kondenzátorů ve výhybkách udělá své. Kouknul jsem na výhybku a je tam pouze jeden bipolár 39 uF ostatní svitkové, které vydrží na věky. Tak jsem objednal od Bennicu o stejné kapacitě a vyměnil. No a ono to hraje !! A o dost lépe !! No však původní kondenzátor měl kapacitu vyšší o 7 uF než má být i vysoké ESR.
Tyto reproduktory si už nechám.
IMG-4556.jpg
20210814_111426.jpg
20210810_165000.jpg
20210814_110024.jpg
20210814_103439.jpg
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: CANTON KARAT 20

Príspevok od používateľa Nstar »

tak nech slúžia, vyzerá to na sympatické bedničky, ja neviem prečo ale mám nejako rád takéto reproduktory, hlavne do problematickejších priestorov je to často dobré riešenie. Budú na stojanoch alebo v nábytku?
Petison
mazák
Príspevky: 69
Dátum registrácie: Nedeľa, 28. Júla 2019, 11:24

Re: CANTON KARAT 20

Príspevok od používateľa Petison »

Díky. Jsou to uzavřenky (nejsou náročné na umístění- od roku 1989 dělali ještě verzi s předním basreflexem) a momentálně je mám v pracovně na komodě a hraje to skvěle. Zkoušel jsem je i v obýváku na stojanech a to bylo zvukově ještě lepší.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: CANTON KARAT 20

Príspevok od používateľa Nstar »

aký je k nim zdroj muziky?
Petison
mazák
Príspevky: 69
Dátum registrácie: Nedeľa, 28. Júla 2019, 11:24

Re: CANTON KARAT 20

Príspevok od používateľa Petison »

Dříve jsem používal CD přehrávač, ale přešel jsem pro pohodlnost, ale hlavně pro neomezený výběr hudby na Tidal. Ten steamuje v CD kvalitě, takže zvuk je kvalitní. Zatím přes mobil, ale chci si pořídit streamer YAMAHA WXAD-10. Ten dle recenze je zvukově podařený.
https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... ha-wxad-10
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: CANTON KARAT 20

Príspevok od používateľa Nstar »

to môže byť fajn taká minimal zostava, ja teda neviem ako fungujú tie streamre a podobne ale CD mám zatiaľ toľko, že sa mi nechce prechádzať na nové formáty. Ale zasa viem si predstaviť, že je fajnové v nejakej spálni alebo pracovni mať jednu takú mini zostavu, kde si pustí človek čokoľvek si zmyslí a Tidal vôbec nehrá špatně
môže to byť príjemný posluch
Petison
mazák
Príspevky: 69
Dátum registrácie: Nedeľa, 28. Júla 2019, 11:24

Re: CANTON KARAT 20

Príspevok od používateľa Petison »

Jo hraje to velmi dobře. Vytvořím si play list nebo si dám určitý styl hudby, který mám rád a Tidal vybírá náhodně v tom stylu písničky. Může to tak hrát celý den a nemusím měnit cédéčka. Sice to není zadarmo, ale sehnal jsem na tři měsíce za 3,99 Dolaru. A to je super cena.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: CANTON KARAT 20

Príspevok od používateľa Nstar »

tak to je výborné za tú cenu, za to neni ani jedno CD a to je v akej kvalite? Ja som počul tú nie HIFI CD a aj to bolo v poriadku, aj keď samozrejme je to trochu orezané. Ty ak máš tú Hifi CD tak si myslím, že to už je výborné ale asi náročné na internet
Každopádne s týmito repro to môže byť dosť príjemné počúvanie.
Petison
mazák
Príspevky: 69
Dátum registrácie: Nedeľa, 28. Júla 2019, 11:24

Re: CANTON KARAT 20

Príspevok od používateľa Petison »

Mám HI-FI CD kvalitu a je tam i možnost TIDAL Master co má být ještě lepší kvalita než CD. Master používá formát MQA.
Tan má oproti FLAC s rozlišením 16 bit / 44,1 kHz, MQA 24 bit / 96 kHz . Přes wifi to šlape bez problému. Nic se neseká, vše je plynulé bez výpadků.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2321
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: CANTON KARAT 20

Príspevok od používateľa orhore »

Hezké bedýnky. Co si pamatuji, tak v 90 letech Canton běžně výhrával testy reprosoustav časopisu Stereo & Video.

Jinak FLAC soubory nejsou omezeny jen na 16 bit/44,1 kHz pokud je uživatel nevytváří z CD formátu.
A s tím MQA je to poněkud složitější. Používá ztrátovou kompresi, a pak nějakým algoritmem dopočítává tu ztrátu. Vzhledem k vývoji, to má ale určitě budoucnost.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: CANTON KARAT 20

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Tieto staré repro vedia príjemne prekvapiť.
Tie moderné pidibudky naturbene pôsobia tak nahonene a nasilu.
Česť výnimkám :mrgreen:
Bude to aj tým, že staršie mávali vyššiu citlivosť a k vybudeniu nepotrebovali zhltnúť elektráreň Mochovce - spravidla mali tie kus modernejšie 89 dB.
Tie nové majú kludne 86 dB
A tie moje oblúbené z 70 rokov kludne 91-96 aj viac dB :P
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: CANTON KARAT 20

Príspevok od používateľa Kazetowich »

No ako vždy a všade sú aj biele vrany a aj dnes sa mi zdá, že po čiernych rokoch sa objavuje svetielko na konci tunela a výrobcovia ponúkajú aj zaujímavé výrobky - napr tieto vyzerajú sympaticky - no nepočul som to (ale chcel by som)
https://audio.sk/produkty/audio/reprodu ... gJPZPD_BwE

poteší aj vyššia citlivosť - 88 dB
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "Reprosústavy, reproduktory"