SONY WM-B14

касетные плейеры ... мп3 плейеры vintage hifi stereo

Moderátori: AdmineR, janvys

Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: SONY WM-B14

Príspevok od používateľa Teslák »

No musím se ozvat aj ja. Nejvíc mě zaujal systém svaření pouzdra motoru,fakt smekám klobouk dolů. Svářečku nemám.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: SONY WM-B14

Príspevok od používateľa moniatko »

Brat je veru kutil a našťastie sa vie takto vynájsť = )
A ja sa aspoň naučím, čo by som sa ani inde nenaučila.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2275
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: SONY WM-B14

Príspevok od používateľa orhore »

Promazání ložiska motoru něco málo pomůže, ale.... Hlavní příčina hlučnosti těhle BLDC motorů je interakce cívek s magnetem rotoru. Cívky jsou zatíženy pulzy ze střídače. Záleží na zatížení motoru a na charakteru těch pulzů. Podle toho také je slyšet určitý hluk.

Ten vrchní díl motoru má jen vlastnost krytu. Nepodílí se na nějakém držení čehokoliv. By možná stačilo ho jen přilepit a nebo fixnout silikonem. Ale to nevadí. Ten motor nebude asi potřeba už více rozebírat. Výrobce s případnou opravou tohoto dílu nepočítal. Ale nakonec je třeba i tak pochválit celkovou práci ;)

Jsem našel ještě zajímavé video s opravou tohoto WM a v hlavní roli je také žena. Docela zábavné :)

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: SONY WM-B14

Príspevok od používateľa EZ647 »

tak túto babu tiež občas sledujem :D
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: SONY WM-B14

Príspevok od používateľa moniatko »

orhore napísal: Pondelok, 20. Júna 2022, 14:20 Promazání ložiska motoru něco málo pomůže, ale.... Hlavní příčina hlučnosti těhle BLDC motorů je interakce cívek s magnetem rotoru. Cívky jsou zatíženy pulzy ze střídače. Záleží na zatížení motoru a na charakteru těch pulzů. Podle toho také je slyšet určitý hluk.

Ten vrchní díl motoru má jen vlastnost krytu. Nepodílí se na nějakém držení čehokoliv. By možná stačilo ho jen přilepit a nebo fixnout silikonem. Ale to nevadí. Ten motor nebude asi potřeba už více rozebírat. Výrobce s případnou opravou tohoto dílu nepočítal. Ale nakonec je třeba i tak pochválit celkovou práci ;)

Jsem našel ještě zajímavé video s opravou tohoto WM a v hlavní roli je také žena. Docela zábavné :)

v prvom rade, orhore vitaj späť, cením si, že si sa k môjmu vláknu vyjadril a moc ma to potešilo
ostatne, áno, ja som si tiež myslela, že výrobca nepočítal, že by sa s tým niekto niekedy chcel hrať :D, nie je to tak prístupné ako remene a kladky, ale zábava to bola =)
túto holku poznám, neraz som jej videá pozerala, je to jedna z mála, čo vytvára pomerne dobré aj užitočné videá
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: SONY WM-B14

Príspevok od používateľa Kazetowich »

v tom videu v červenej farbe vyzerá ten walkman velmi dobre
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: SONY WM-B14

Príspevok od používateľa moniatko »

Najdlhšia výmena remienkov v celej mojej walkmanovej histórii - a ešte stále nemám hotovo...

Aby som išla poporiadku:
  • Koncom minulého roka sa mi soňáček začal nepozdávať, zastavoval, zvuk sa mi už nezdal a tak dále.
  • Dlho bol rozobratý, potom som ho len prečistila, premazala a bol zas na chvíľu pokoj.
  • Tento rok som ho používala veľmi málo a už ho mám vyše 2 mesiacov rozobratý.
Najväčšou potiažou boli gumičky a kladky.
  1. Kladky
    - rozhodla som sa ich objednať z WebSpareParts.com, čo si na tapeheads "vychvaľovali", resp. nebola tam žiadna negatívna odozva
    - bohužiaľ, ja som mala zlú skúsenosť, kladky boli nerovnomerné, niektoré aj poškodené (popraskané)
    - čo musím uznať, predávajúci ihneď reagoval, bez problémov komunikoval a vrátil mi peniaze za poškodený tovar
Nakoniec to dopadlo tak, že som tam nechala pôvodnú kladku a snáď tam vydrží ďalšie 2 roky a XY hodín prehrávania :D

Po tejto nepríjemnosti som nemala chuť už nič riešiť a nechala som walkman ďalej rozobratý v krabičke na dobu neurčitú.
Keď som opäť nabrala odvahu riešiť opravu, prišiel ďalší zádrheľ.
  1. Gumičky
    - tu bol problém v tom, že sú síce lacnejšie ako kladky, ale predražuje ich doprava
    - asi mesiac som sa zmierovala s tým, že za 5€ tovar musím platiť poštovné a balné v zhruba rovnakej hodnote
    *uznávam, že som divná aj žgrlavá, ale keď viem, že sa dajú veci riešiť jednoduchšie a lacnejšie, prečo to komplikovať a predražovať? Čo už.... môj problém :D*
    - keď som sa konečne zmierila s cenou dopravy, objednala som si gumičky (a iné veci) z AVELMAKU
    - pôvodne som túto foto chcela dať do Balíčkového dňa, že sa ide na opravu
    IMG_20220722_150719.jpg
    IMG_20220722_150719.jpg (74.17 KiB) 1070 zobrazení
    - začala som si teda všetko chystať, čistiť od prachu, ešte aj remeničky som vyumývala, čo tam bolo bordelu
    IMG_20220722_151140.jpg
    IMG_20220722_151140.jpg (43.13 KiB) 1070 zobrazení
    - po kontrole faktúry s dodaným tovarom som zistila, že zrovna tie, ktoré potrebujem, mi nedodali =D
    - pri riešení som sa obávala, že mi dajú opäť preplácať dopravu, našťastie moje obavy boli neopodstatnené, vyriešili toto nedorozumenie rýchlo a nad moje očakávania
    ako pekné gesto som považovala, že mi to poslali kuriérom na adresu, čo som našla v obálke bolo ešte milšie gesto = )
    IMG_20220727_094508.jpg
    IMG_20220727_094508.jpg (50.29 KiB) 1070 zobrazení
    IMG_20220727_094521.jpg
    IMG_20220727_094521.jpg (41.17 KiB) 1070 zobrazení
    - gumičky prišli včera, dnes som sa pustila do opätovnej údržby, skladania... už som mala všetko na mieste, remienky navlečené na remeničkách, ale predtým, než ten chudák plastový kryt zložím som chcela vyskúšať, či to funguje správne.... tak som použila kovový pliešok, aby bol kontakt ale nejako to nešlo, snažila som sa to nejako pritlačiť, chytiť, neúspešne
    IMG_20220727_101046.jpg
    IMG_20220727_101046.jpg (54.22 KiB) 1070 zobrazení
    IMG_20220727_101033.jpg
    IMG_20220727_101033.jpg (65.96 KiB) 1070 zobrazení
    - nakoniec vypadol mínusový kontakt z dosky (kde bol kedy pred sto rokmi zaletovaný)
    IMG_20220727_101810.jpg
    IMG_20220727_101810.jpg (76.31 KiB) 1070 zobrazení
    IMG_20220727_101618.jpg
    IMG_20220727_101618.jpg (74.54 KiB) 1070 zobrazení
    - tak skvelé... mám zas o prácičku navyše :D keď nebudem lenivá, tak sa chytím letovačky, no zatiaľ je walkman stále nedokončený

PS: extrémny perfekcionista vo mne vôbec nie je spokojný, že kladky aj gumičky majú rovnaké číslovanie, no keď som sa pokúšala dať tam dvojku (ako 2. bod) tak mi to menilo na odrážku.... možno by vás ani nenapadlo si to všimnúť, ale mňa to jednoducho štve :lol:
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: SONY WM-B14

Príspevok od používateľa Kazetowich »

tak snad to bude ok a sony sa znova rozospieva - vela zdaru
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: SONY WM-B14

Príspevok od používateľa EZ647 »

Už som to chcel včera napísať, ale sa to niekde stratilo :D
Úžasná práca, a pokračuj ďalej, až bude najhoršie, ti pošlem aj moje walkmany na servis :D
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: SONY WM-B14

Príspevok od používateľa moniatko »

Ďakujem : )
A pokojne pošli, nesľubujem, že dokážem opraviť čokoľvek ale takéto riešenie menších závad a čistenie vnútorností ma baví.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: SONY WM-B14

Príspevok od používateľa EZ647 »

u mňa sú veci jasné, všetko nutné nové gumové, gumičky a kladky, a neviem odkiaľ, plus tá aiwa čo sa mi pomerne páči, tam je celá mechanika v rozklade

raz dávno som kúpil na aukru 4ks walkmanov, v dezolátnom stave za veľmi lacno, len z dôvodu že tam bola moja pôvodná aiwa čo som mal kedysi, ale stav je taký že je to na hrane použiteľnosti, tam boli tri aiwy a jeden panasonic, všetko som rozobral a nechal tak, takže ani neviem kde sú tie diely a skrutky pohodené :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: SONY WM-B14

Príspevok od používateľa Nstar »

EZ, podľa mňa k tej Aiwe ani skrutky neboli, keď tak jedna centrálna, samorezná do dreva
Skrutky sa dajú vyriešiť, horšie je to s tou gumárčinou
Napísať odpoveď

Návrat na "Walkmany, mp3 a iné prenosné drobné audio"