SONY WM-B14

касетные плейеры ... мп3 плейеры vintage hifi stereo

Moderátori: AdmineR, janvys

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10265
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: SONY WM-B14

Príspevok od používateľa EZ647 »

No neviem, schválne, kto si spomenie na tie staršie vlákna o Aiwách čo som písal a riešil tam nejaké veci
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: SONY WM-B14

Príspevok od používateľa Nstar »

ja ich občas čítam, vlastne pomerne nedávno som sa tam hrabal
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10265
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: SONY WM-B14

Príspevok od používateľa EZ647 »

viewtopic.php?t=1166

Môžte sa na to pozrieť, premýšľam že keby mám všetky moje walkmany funkčné, tak by som si spravil taký ďalší rituálny projekt.

By som počúval každý deň jednu kazetu, v štýle, náhody, nechal by som vybrať náhodne walkman a číslo kazety a to by som potom počúval. Zapísal si kombináciu, aby som ju už neopakoval.
Alebo by to bolo ako hlasovanie. Síce neviem čo by ste z toho mali vy, ale ja by som mal srandu :D
Len mám obavy žeby tie walkmany rýchlo umreli a že by pán Mihok nestačil posielať gumičky :D
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: SONY WM-B14

Príspevok od používateľa moniatko »

Konečne som sa povenovala môjmu milovanému soňáčkovi.
Aj keď mám nový, nezabudla som na tento. Predsa len mám k nemu citový vzťah, spomienky a na svoj vek hrá stále veľmi dobre.

Bol uňho problém s miernym kolísaním, trochu bol spomalený (rýchlosť) a bola potreba vymeniť gumičky, staré už nemali dobrý ťah.
Mala som problém aj s kladkou, pretože keď som ho rozoberala, neodfotila som si dobre ako bola pôvodne a pravdepodobne som ju tam pri skladaní dala zle, čiže aj to spôsobilo zbytočné komplikácie.
Dnes ako prvé som vymenila jednu z gumičiek (tú spodnú) za tenšiu. Neuveriteľné, čo dokáže urobiť pol milimetra.
Pomohlo to, no stále to nebolo ono, išiel pomalšie oproti EX 522.
Tak som vytiahla vnútro z krytu, posunula kladku na opačnú stranu a světe div se, zabralo to.
Samozrejme sme okolo toho haluzili, rozoberali a skladali, ja som tú kladku asi 3x obchytkávala a dolaďovala, či je správne, riešili sme, či ide po celej šírke pásky alebo nie. Dokonca som skoro dávala dole dvere. Našťastie ma Nstar zastavil, že by to aj tak nepomohlo, v tomto je tento walkman nepraktický, nie je dobre vidno páskovú dráhu.
Na zrkadlovú kazetu nemám prostriedky ani čas, takže to riešim laickým spôsobom. Zatiaľ to stačí. Keď raz budem veľká, tak si zoženiem všetky potrebné pakšamenty potrebné k údržbe a servisovaniu walkmanov a deckov, zatiaľ mi musí stačiť vynaliezavosť :D


Ešte sme baštrngovali aj s rýchlosťou motora, trošku sme tým točili. Zvláštne bolo, že keď s tým Nstar pohol, zmenil sa zvuk - a to nielen z pomalšieho na rýchlejší, ale ubrali sa aj výšky. Keďže to prehnal a šlo to fest rýchlo, musel trošku ubrať.
Možno to nie je úplne presne, ale obaja spokojní s výsledkom sme skonštatovali, že to môže byť a netreba sa hrať na perfekcionizmus.

Tak môžem s kľudom povedať, že môj starý Soňáčik B14 je opravený, fungujúci a čakajúci na ďalšie hodiny prehrávania. = )
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: SONY WM-B14

Príspevok od používateľa Kazetowich »

šikulky ste
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10265
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: SONY WM-B14

Príspevok od používateľa EZ647 »

s tými gumičkami je to neskutočné ako naozaj minimálny rozdiel urobí zlosť vo zvuku.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: SONY WM-B14

Príspevok od používateľa Nstar »

Upresnim, tá nová gumička má o 0,5mm väčši priemer a tloušťku o 0.05mm menšiu
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: SONY WM-B14

Príspevok od používateľa moniatko »

hej no, trošku som sa pomýlila :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Walkmany, mp3 a iné prenosné drobné audio"