Posluchárna AIWA PX207

касетные плейеры ... мп3 плейеры vintage hifi stereo

Moderátori: AdmineR, janvys

Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa Nstar »

kaziet mám trochu viac ako 120ks ale už pribúdať nebudú
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa Nstar »

Nuž prišlo aj na poruchu tohto stroja. Začala postupne kolísať rýchlosť na niektorých kazetách a tak som sa pozrel bližšie na kladku. Vizuálne vyzerá byť v poriadku ale na omak je taká akási akoby od vosku, ako keď chytíte sviečku a zostane voskový pocit na prstoch. Takže prezuté na druhú kladku ale ešte som nič nepočúval. Možno som tú prvú roztopil toľkým umývaním v liehu. Zväčša po každej strane som ju čistil takže alkohol je metla nielen ľudstva ale možno to bolo niečím iným
Túto druhú kladku skúsim extrémne nečistiť, skôr len tak raz za pár kaziet

info odveci, na kodkodákoch baterkách tento prehrávač funguje zhruba 7,45 hod., som si zapisoval počet prehratých strán
Prílohy
kladka.jpg
kladka.jpg (58.21 KiB) 1447 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa EZ647 »

no len by si mal dodať či suché, alebo Alkalické baterky, ja som si to tiež kedysi zapisoval na tom mojom Čínskom Sony walkmane, ale ten mal tak nízku spotrebu že ma to prestalo baviť :D
s kladkou netuším ako sa to stalo, pán Mihok by iste vedel k tomu povedať viac
ja tiež nečistím po každej kazete kladky, ale kontrolujem koľko ktorá čoho nechala, myslím že viac čistím hlavy po pochybných páskach a po tých zlých tak kľudne aj po každej strane

ale do istoty si občas skontroluj aj gumky, oni niekedy sú častou príčinou kolísaní, hlavne u walkmanov
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa Nstar »

jasné sorry sú to nabíjacie nejaké, 2500mAh ni-mh
k tým remienkom, ja som ich menil pred pár rokmi, sú od Mariána, to sme ešte nemali ani diskusiu na starom fóre, a poviem pravdu v nich problém ani nepredpokladám. Ja som to aj pri tom čistení videl, že keď bola v dobrom stave tak sa nedala ubrzdiť, teraz zastavila už pri miernom tlaku. Čistím pri spustenom play a hlavne ten voskový pocit určite nemá byť
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa EZ647 »

no a ja som v noci zase trochu riešil môj Akai, lebo som získal nejaké zaujímavé gumky na ten konkrétny problém, dokonca som hral nejakú CDit II Sony modrú z tých nových a po 10min žiadne diery v hlave neboli a zvuk bol super :D
no potom o tom ešte napíšem.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa moniatko »

Dnes má posluchárna krásne zátišie.
Točí sa FUJI DR pre náš trh (biela), po nej v poradí Maxell XLII.
Prílohy
_20220225_112653.jpg
Ešte trošku umenia =)
Ešte trošku umenia =)
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa Nstar »

a včera som prvý krát počúval 100 a 110 minútovú kazetu a to na tomto chrastítku. Pri tej 110 min. som mal pocit, že to je nekonečné, poupratoval som si, vypil kávu, vybavil nejaké telefonáty, zbehol na otočku do Frankfurtu a keď som sa vrátil ešte tam stále bolo 5 minút
druhú stranu zasa o mesiac, normálne som videl na tej Aiwe, že keby má druhú kladku tak si to skráti
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa EZ647 »

akú si mal 110 kazetu? a čo kvalita zdalo sa ti že je to naozaj zlé a tenké?
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa moniatko »

110 je TDK MA.
Prekvapivo aj dobrá hudba na nej, kvalitne nahraná.
Nemala som pocit, že by to Aiwa nezvládala. Skôr som si hudbu užila, zrelaxovala sa pri nej. Žiadne známky po chrastení alebo tremolo alebo iné vady. Hrala pekne čisto.

100 je UX-S, jedna strana bola fajn ale na tej druhej boli samé pitchoviny, že sme to po druhej skladbe museli vypnúť :D

Edit
Práve som bola upozornená, že sme včera skúšali 3 kazety (ja som myslela, že len tieto dve)
Takže aby som sa opravila-

SONY UX-S 100 veľmi dobre hrala, Depešáci bomba, Redhoti nižšia kvalita a na druhej strane nejaký rock, ale slušné nahrávky. Ja nie som moc na cudzie kazety, ale táto jedna sa mi velice páčila aj nahrávky. Niekto si dával záležať čo z čoho na čom nahráva. Pôvod nepoznáme, len že je to zo smetiska :D

Po Sony sme tam dali nejakú 90tku, kde bol celkom slušný metal, nie že by som to vyslovene hľadala ale na rozšírenie obzoru dobré. Len potom na konci jednej strany (asi 2 pesničky ) už boli z iného súdka. Obaja sme vyvalili oči, že čo sú to za srákoty, otočili sme stranu a tam ešte horšie takže túto kazetu sme ani nedopočúvali.

Nakoniec TDK MA 110, ktorú sme najskôr nechali prebehnúť vo "verklikáčovi klingáčikovi" aj zo dva razy. Krásne zas*ala kladku aj hlavu ale nakoniec sa dočkala Aiwy. Počuli sme len tú jednu stranu, kde myslím, že bolo Dead can dance ale istá si nie som.
Som zvedavá čo bude na druhej.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa Nstar »

pripájam nejaké špičkové fotky
Prílohy
štvorica.png
štvorica.png (677.58 KiB) 1217 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa EZ647 »

Americká MA , tú mám zase ja ako 60min :D

Tá Sony Metal XR je z tých riadne temných

a presne TDK AD ako som dneska písal, sranda, aká je šanca že budeš mať presne takú kazetu doma že :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa Nstar »

vyzerá to, že je aj po druhej kladke, kazeťáčik začal naťahovať a aj na omak je tá kladka zlá. Rozmer je samozrejme atypický takže ani neviem či to má zmysel opravovať, zháňať. Hlava má trošku drážku a aj keď zatiaľ hrá pekne a pásky neničí už neviem či to má zmysel riešiť
Napísať odpoveď

Návrat na "Walkmany, mp3 a iné prenosné drobné audio"