Posluchárna AIWA PX207

касетные плейеры ... мп3 плейеры vintage hifi stereo

Moderátori: AdmineR, janvys

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa EZ647 »

pokiaľ bude dostupná taká kladka, tak si myslím že hej, lebo rituálny stroj je len jeden :P
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa moniatko »

mne sa bude "stýskat" po Aiwe, síce to nie je jeden z najkvalitnejších strojov, ale bol to môj prvý walkman a ako sa vraví - používala som ho do zodratia a to doslova... už 2-3 dni sledujem zhoršený zvuk na páskach, ale ignorovala som to.... až dnes som to vzdala, už ju nebudem používať, nedá sa to počúvať
asi zas nastúpi Soňák, i keď ten na nočné počúvanie vhodný nie je, keďže autostop nefunguje

no ak nájdeme niečo na náhradné diely, poteším sa, nerada vyhadzujem funkčné veci
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa Nstar »

nejaké novinky k tomuto prehrávaču, od predošlých príspevkov si krivkajúc táto Aiwa zahrala odhadom 50 - 70 hodín ale už to prekročilo medze a teraz je na servise, ktorý ale asi neprebehne pretože by je treba vymeniť gumená bižutéria. Chcel som to odfotiť keď som mal rozobratý motor, vážne som chcel ale nebaví ma to fotiť, skrátka je rozobratá, vyčistená, do motora som kvapol kapinku oleja, nahodil ho späť ale problém sú remene a kladka. Remienky, jeden kus vyzerá slušne a prácu by ešte odviedol ale druhý je na prvý pohľad síce dobrý ale stratil pružnosť a je kúsok zteřelý (nenapadne ma to po slovensky ). Rovnako v remeničkách zanechal pomerne silný oter. Síce sa zdalo, že remene ťahajú dobre aj na pribrzdenie prstom o remenicu ale v spojení so zlou kladkou to vyvoláva nežiadaný efekt a prehrávač spomaľuje a nemá plynulý ťah (trhavý chod).
Jasné mal by som ich objednať a všetko by bolo ok ale kladka je v tomto rozmere exotická a remienky sú tiež nie klasické, takže asi príde na nejakú improvizáciu.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa EZ647 »

Nemá ani FixYourAudio ?
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa Nstar »

nenašiel som ich tam, hlavne teda kladku, remene mi Marián dodal nejaké z ktorých som vybral do tohto stroja už pred piatimi-šiestimi rokmi ale už nevyberiem a kladku som nenašiel ani inde. Mariánovi som písal mail už pred pár týždňami ale nehlási sa, tak snáď to nič horšie ako to, že má príjemnejšie starosti neznamená.
Kladku som tam dal improvizačne, aj dve zo zásob ale jedna bola totálne zostarnutá a tá druhá je o 0,8mm v priemere menšia a nefunguje správne
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa EZ647 »

viem že má moc práce a strašne veľa mailov na odpovedanie, takže to môže trvať

s tou technikou je to celé vždy dosť smutné, ono totiž keď všetko závisí len na gume, tak sa ti neoplatí ani zháňať iný funkčný walkman, lebo časom budú aj tak problémy, možno nejaký ten Sony DD by za hriech stál, ale tam by bola škoda zase dreť rôzne nekvalitné pásky že
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa Nstar »

verím tomu, ja som si aj všimol, že veci čo nemal na sklade už zasa figurujú v ponuke, preto to aj nechávam tak voľne
kupovať iný prehrávač je vlastne to isté od znovu, meniť bižutériu a čistiť atd...jedine, že by to bol po repase od niekoho s reputáciou. Ale to zasa ja ich mám odhadom päť tých strojov, takže kľudne si opravím, len tá gumárčina
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa EZ647 »

je to tak dneska, že aspoň dobré šance sú zohnat kladky na tie väčšie mašinky než walkmany, aj keď s tým Technicsom je to ešte stále nedoriešené
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa Nstar »

som to zložil, pustil a kazeta nemá trémolo, proste seká. Tak som to zasa rozložil
Prílohy
1.JPG
1.JPG (80.68 KiB) 1346 zobrazení
2.JPG
2.JPG (77.87 KiB) 1346 zobrazení
3.JPG
3.JPG (40.27 KiB) 1346 zobrazení
6.JPG
6.JPG (52.82 KiB) 1346 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa EZ647 »

masaker a stále sa nevie čo konkrétne to spôsobuje?
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa Nstar »

zdá sa mi, že by to mohli byť tie filce v tŕňoch
pri prehrávaní alebo pretáčaní (oboma smermi) sa veľmi ľahko dá zastaviť tŕň, pričom je počuť ako motor a remene ďalej pracujú a je počuť mierne pískanie, takže predpokladám, že prešmyk je už priveľký ale môžem sa totálne mýliť
kladka po hriadeli ide slušne, takmer nešla zastaviť ale akonáhle tam bola páska tak sa dala zastaviť pohľadom snáď (neviem či je to normálne)
takže predpokladám, že tie otlačené "závity" v tom filce sú už príliš a nemá to dostatočné trecie vlastnosti, na druhú stranu sa mi keď ich točím v ruke nezdá, že by boli také voľné
remene majú adhéziu slušnú
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa EZ647 »

s tými tŕňmi mám problémy asi najčastejšie u walkmanov, aj u tej mojej aiwy a neviem to spraviť nijak rozumne
Napísať odpoveď

Návrat na "Walkmany, mp3 a iné prenosné drobné audio"